Nákupy v sekáči – co kde sehnat, jak nenaletět, co se vyplatí… | e15.cz

Nákupy v sekáči – co kde sehnat, jak nenaletět, co se vyplatí…

ZDROJ: Ženy - E15

Daniela Fruhwirtová-Hradská

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
S nákupy v současnosti je situace složitější, stále se trápíme finanční krizí, pracovní nabídky se nehrnou a co potom teprve na mateřské… Ale přece jen my ženy rády nakupujeme a tento pro nás sladký hřích si nechceme nechat vzít. Proto se rády díváme na internetu po slevách v nabízených katalozích, po slevových serverech a snadno se necháme zlákat sezónními výprodeji. A sekáče, i když se již pro někoho jeví jako hudba minulosti, stále vydělávají. Tak se na ně podívejme.

Co kde v jakém sekáči můžeme najít

Najít můžeme, dalo by se říci, všude všechno, ale i second handy bývají různě členěny. V nějakém najdeme čistě textil a oblečení z druhé ruky (, jinde zase můžeme najít opravdu zboží všeho druhu, tedy boty, množství riflí, bundy, kravaty, plavky, spodní prádlo, pyžama, sportovní oblečení, společenské oblečení, plesové, svatební šaty, doplňky, bižuterie. Někde najdeme také kočárky, sportovní potřeby, hračky, stavebnice, nábytek, autosedačky, textil do obývacích prostor, kola, trojkolky, dětská odrážedla, knihy, cd, dvd.

Zvláštností se nám může zdát třeba prodej opotřebovaných dětských látkových plenek, ale jelikož koupě takové jedné plenky dnes stojí až 500 Kč, tak také toto zboží můžeme v sekáčích najít téměř se slevou 70% a další levný dětský textil z dovozu např. z Anglie, což rozhodně mohou ocenit budoucí i stávající maminky. Někde můžeme spatřit mezi textilem i cenné starožitnosti a dále například akvária, umělé květiny, vybavení kuchyní apod. Tedy opravdu v sekáčích najdeme různé věci, záleží spíše na majiteli, pro jaké zboží se rozhodne, ovšem konkurence je značná.

Prodejci dnes tvrdí, že lidé opravdu kupují vše a už se nejedná pouze o ženy, do sekáčů chodí i muži, nebojí se vybírat a přebírat. Chodí někdy pro konkrétní zboží, ale stejně si koupí právě to, co tam nehledali.

Nedá se přesně určitě, které zboží se kupuje nejvíce, ale určitě se vyplatí koupě značkových či plesových oděvů, svatebních šatů a nákup dětského textilu a dalších dětských potřeb, prostě toho, co nepotřebujeme pro dlouhodobé užití. Mezi oblíbené zboží v sekáčích se dnes řadí tdoplňky, klobouky, šály, šátky, bižuterie.

Na odbyt jdou také boty např. lodičky, drahá, v sekáčích zlevněná, trendová a sportovní obuv, překvapivě také spodní prádlo se kupuje ve velkém. Pokud jsme se domnívali, že dětské zboží se bude kupovat přednostně, pleteme se, zájmu dnes ubývá, pravděpodobně z důvodu četných možností současného trhu.

Na co si dát pozor

Zboží obchodníci dnes nepřebírají od jednotlivých lidí, ale pouze z velkoskladů, v pytlech, do kterých nevidí a o zboží tak ztrácí přehled. Proto se někdy k nim dostane zboží dosti kazové, někteří se nebojí jej i přesto nabízet. Pokud se tedy rozhodneme nakupovat v sekáčích či bazarech, pečlivě si zboží kontrolujme, raději několikrát.

Kdo trpí alergiemi, by si rozhodně neměl zboží zkoušet před vypráním a kupovat si spodní prádlo ani plavky se nedoporučují. Někde se např. použité či kazové značkové zboží prodává za běžnou cenu nového, na to pozor, cena poté neodpovídá kvalitě. Reklamace v second handech je možná, ale obchodníci vám nabídnout spíše výměnu zboží než vrácení peněz, ale to už se nám začíná rozmáhat též v značkových obchodech, kde se problém řeší poukázkou dané hodnoty reklamovaného zboží.

Autor: Daniela Fruhwirtová-Hradská

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video