Návrat z mateřské do zaměstnání nemusí být nepříjemný | e15.cz

Návrat z mateřské do zaměstnání nemusí být nepříjemný

ZDROJ: Ženy - E15

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pomalu se blíží chvíle, kdy vám vyprší vaše rodičovská dovolená a vám nezbyde než se vrátit do běžného pracovního provozu? Začněte se na tuto chvíli připravovat včas, zlepšíte tak své budoucí vyhlídky!

Udržujte si přehled a znalosti

Ať už se vracíte do svého původního zaměstnání, nebo budete hledat nové pracovní místo, vždy se snažte udržovat se průběžně v kontaktu se svou firmou i celým oborem. Přičemž za kontakt nelze považovat vyřizování nutné administrativy.

Sledujte dění ve světě, novinky ve vašem oboru, ale i oborech přidružených. Zajímejte se o nové trendy, o novinky ve vaší firmě. Pokud se chystáte na pohovor, řádně se na něj připravte – zjistěte si maximum o dané společnosti a vyhledejte si informace týkající se konkrétně jejího působení.

Práce při mateřské není sci-fi

Pokud vám to vaše možnosti dovolí, snažte se pracovat při mateřské. Je samozřejmé, že vaše dítě vás plně zaměstnává, přesto ale tuto možnost zvažte. Vydělané peníze, ale především zkušenosti a znalosti pro vás budou k nezaplacení.

Nenechte se diskriminovat

Podle průzkumu obecně prospěšné společnosti Gender Studies se asi 54 % žen setkalo s diskriminací v zaměstnání kvůli svému rodičovství. Pokud byste se i vy s takovým případem setkala, braňte se mu! Zaměstnavatel vás z těchto důvodů nesmí nijak omezovat, nebo snad přímo vyloučit ze seznamu uchazečů o místo.

Dokonce se vás na osobní informace, jako je počet dětí a jejich věk, u pohovoru nesmí vůbec zeptat! Jestliže tak učiní, nemusíte na tuto otázku odpovídat a se stížností se můžete obrátit například na inspektorát práce.

Pracujte tam, kde vám vyjdou vstříc

Hledání zaměstnání vás možná bude vyčerpávat. Dobře si rozmyslete, kam vkládáte svou energii. Minimálně na začátku je vhodné ucházet se o takové místo, kde máte naději na úspěch a zároveň bude využit váš potenciál.

Jedním z vhodných příkladů je pozice realitního makléře. V začátku nepotřebujete žádnou praxi, solidní realitní kanceláře vás samy zaškolí. Důležité je především příjemné vystupování a výborné komunikační dovednosti. Do značné míry jste zde pány svého času, takže vyzvednout děti ze školky pro vás přestane být problém. Vysněná pracovní místa vám do klína nespadnou, ale při troše snahy se jim velmi přiblížíte.

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video