Pět tipů, jak se nespálit při nákupu na slevových serverech | e15.cz

Pět tipů, jak se nespálit při nákupu na slevových serverech

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Slevové servery jsou zajímavou a zábavnou cestou, jak se dostat ke službám či produktům za výhodnou cenu. Nákup na něm však někdy nemusí být vždy tak výhodný, jak by se na první pohled zdálo.

Zakoupený produkt může být nekvalitní nebo nedostupný. Občas také zjistíte, že nabízená služba byla kvůli inzerci na slevovém serveru předem záměrně zdražena. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak nakupovat na slevových serverech a vyhnout se zklamáním.

1. Zjistěte si, zda je nabídka slevy opravdu výhodná

Zvláště u dražších nabídek, jako jsou wellness pobyty či zájezdy, si zjistěte obvyklou cenu těchto služeb. Jedině tak poznáte, zda jde opravdu o zlevněnou nabídku. Může se totiž jednat o službu, která byla předem uměle zdražena, aby ji pak provozovatel mohl nabízet se zajímavou slevou. Obvykle stačí navštívit webové stránky srovnatelného konkurenčního hotelu či lázní a ihned zjistíte cenovou úroveň služeb v daném oboru. V případě, že tuto nesrovnalost odhalíte, neváhejte informovat provozovatele slevových serverů. Seriózní servery takové nabídky ihned po jejich objevení stornují a zákazníkům za zakoupené vouchery vrátí peníze.

2. Vyhněte se podivným webům

Na českém internetu v současnosti působí stovky slevových serverů. Při tomto množství lze snadno narazit na podvodníka s neseriozní, nebo dokonce zcela vymyšlenou nabídkou. „Vždy se zajímejte o to, kdo daný slevový server provozuje, a vyhýbejte se anonymním webům. Na stránkách serveru by měl být vždy uvedený kontakt na provozovatele, případně odkaz na jeho další projekty. Podle nich poznáte, zda za serverem stojí zkušená firma, nebo jen neznámý provozovatel,“ uvedla Veronika Rejžková, specialistka marketingu společnosti, která na českém internetu provozuje několik slevových serverů. „Je samozřejmé, že u kvalitních serverů naleznete i negativní reference, protože se nikdy nemůžete zavděčit všem. Negativních referencí však nesmí být moc a potom se takřka nemůžete spálit. Seriózní slevové servery si také pečlivě vybírají své obchodní partnery. Proto se u těchto prověřených serverů nemusíte bát, že byste narazili na nějakou podvodnou slevovou nabídku.“ doplňuje ještě zakladatel největšího českého slevového serveru Slevomat.cz, Tomáš Čupr.

Pečlivě si pročtěte veškeré informace, které jsou u nabídky slevy uvedeny. Mějte však na paměti, že informační text má slevu propagovat, a proto nemusí být příliš objektivní. Kvalitní slevové servery však nabízí svým návštěvníkům možnost diskuse. Právě zde pak můžete najít další informace a zkušenosti zákazníků, kteří již nabídky využili. Kvalitní a důvěryhodný slevový server poznáte také podle toho, že v těchto diskusích reaguje na příspěvky a dotazy uživatelů a nemaže kritické komentáře zklamaných zákazníků.

4. Nenakupujte impulsivně

Statistiky slevových serverů uvádějí, že poměrně velká část zejména levnějších nabídek restaurací a kaváren zůstane nevyužita. Lidé totiž často takové vouchery nakupují impulsivně a slevy následně nevyužijí. Při nákupu zlevněné služby či jídla proto pečlivě zvažte, zda ji opravdu chcete využít. Na zlevněný hamburger, vás totiž může přejít chuť a na návštěvu fitcentra třeba nenajdete v příštích dnech čas. Je vždy dobré prověřit, zda má poukaz na slevu dostatečně dlouhou platnost. Platný voucher však můžete zkusit prodat. Některé slevové servery dokonce prošlé vouchery vykupují zpět, ale jen omezeně a pouze pravidelným zákazníkům.

5. Využijte agregátor slev

V nabídkách spousty slevových serverů může být těžké se orientovat, a často vám tak některá atraktivní sleva unikne. Procházení desítek slevových serverů je také časově náročné. Řešením těchto problémů jsou takzvané agregátory, tedy stránky, které přehledně sdružují nabídky mnoha slevových serverů.

Na takovém webu si snadno vyberete slevu podle aktuálních potřeb či nálady. „Na našem portálu si mohou návštěvníci vyhledat aktuální nabídky ve svém bydlišti, případně si najít výhodnou slevu podle oboru – třeba zájezd, nebo dobré jídlo v restauraci,“ popisuje výhody těchto portálů Veronika Rejžková.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video