Soustřeďte se, prosím! Tři dobré rady, jak zvládnout vlastní roztržitost | e15.cz

Soustřeďte se, prosím! Tři dobré rady, jak zvládnout vlastní roztržitost

ZDROJ: Ženy - E15

časopis Moje Psychologie

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Co si budeme nalhávat, soustředit se musíme od rána do večera. Každý den je nabitý milionem povinností. Jenže mnohdy nám na ně nezbývá energie ani „kapacita“,náš systém je prostě přetížený. A my pak ztrácíme pozornost, trápíme sami sebe pocitem nedostatečnosti. Porucha soustředění, proti které v takové chvíli stojíte, je ale snadno odbouratelná.

Na poradách usínáte, často si ani nevzpomenete, o čem mluvil partner před deseti minutami? Do života se vám vkrádá porucha soustředění. Ale v klidu - můžete s ní zatočit!

Základní pravidla

První, co si musíte pamatovat, je, že soustředit se dokáže jen ten, kdo je odpočinutý. Proto záleží na tom, abyste si každý den dopřáli dostatek spánku. A kromě toho pohybu. Nabízí se chůze v podobě procházky, projížďky na in-linebruslích. Jde o relax a také o to, aby mozek dostal dostatek kyslíku, bez kterého se nezkoncentruje.

Myslete i na jiné kompenzační aktivity: jestliže celé dny potřebujete přemýšlet (zaměstnáváte levou mozkovou hemisféru), ve volném čase se zaměřte na činnosti, jež zapojí hemisféru pravou (kreslení,zpívání, keramika - cokoli, u čeho necháte své racionální já odpočívat).

Hořčík Na vaše zdraví!

Kromě toho musíte mít také dost fyzické energie. Což znamená, že je nutné dbát na přísun pestré stravy s dostatkem vitaminů a minerálních látek. Co se posledně jmenovaných týče, je při nápravě poruchy soustředění nejdůležitější hořčík. Jeho nedostatek způsobuje podrážděnost, bolesti hlavy a také neschopnost se koncentrovat. Najdete jej v banánech, mandlích, tmavé listové zelenině aj., ale také v přírodních minerálních vodách. Pitný režim je další z těch bodů, které je vhodné dodržovat. Nedostatek vody v těle má na naši výkonnost zásadní vliv. Již ztráta 3 % tekutin zhoršuje koncentraci!

Neházejte flintu do žita

Každopádně boj s dočasnou neschopností se soustředit můžete vyhrát snadno. Vlastně stačí věnovat pozornost tomu, jakým životním stylem žijete, co svému tělu dopřáváte a co od něj naopak požadujete. Protože bude vždycky platit, že nikdy nemůžete dostat víc, než sami sobě dáte. Tak na to myslete a… soustřeďte se, prosím!

Článek vyšel v časopise Moje Psychologie

Autor: časopis Moje Psychologie

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video