Věci celebrit nebo netradiční zážitky pomohou postiženým najít práci | e15.cz

Věci celebrit nebo netradiční zážitky pomohou postiženým najít práci

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Podepsaná hokejka Jaromíra Jágra, kniha Ztracený symbol od Dana Browna s jeho vlastnoručním autogramem nebo speciálně připravená individuální prohlídka pražské Prašné brány. Tyto a další věci slavných lidí nebo netradiční zážitky jsou součástí unikátního projektu Srdcerváči na podporu vytváření pracovních míst pro zdravotně postižené v Česku.

Na začátku září odstartoval ojedinělý charitativní projekt Srdcerváči, který se zaměřuje za podporu zaměstnávání zdravotně postižených. Zajímavý je na této netradiční veřejné sbírce především způsob, jakým můžete přispívat. „Nenastavujeme dlaň, podáváme ruku,“říkají sami autoři projektu.

Dárci totiž nepřispívaní tradičním zasíláním peněz na účet, ale dostávají protihodnotou dárek, který si sami vyberou. Tým Srdcerváčů, tvořený pěti úspěšně pracujícími zdravotně postiženými lidmi, oslovil instituce, firmy a významné osobnosti, které věnují cokoliv, co může udělat radost. Tak vznikl na stránkách srdcervaci.cz jedinečný on-line katalog unikátních dárků a zážitků, které se jen těžko shání někde jinde. Jelikož se jedná o dárky, které nelze běžně koupit, tak získává tak přispěvatel nejen dobrý pocit, ale i třeba neotřelý dárek pro někoho ze svých blízkých. Dárky mohou zájemci nakupovat v období od 9. 9. do 10. 10. 2013 na internetových stránkách projektu, přičemž katalog je průběžně aktualizován a doplňován.

V katalogu jsou k mání skutečně ojedinělé „kousky“, např. podepsané fotografie známých osobností, míč Petra Čecha, dva dny s módním návrhářem Josefem Klírem, hodinka na kávě s hercem Janem Křížem, knihy s podpisy autorů, exkluzivní exkurze a mnoho dalších. Pět nejzajímavějších dárků bude moci veřejnost dražit na aukro.cz. Prvním předmětem byla podepsaná hokejka od Jaromíra Jágra, dále podepsaná kniha Ztracený symbol od Dana Browna. Na závěr proběhne aukce večerních šatů na míru od přední české módní návrhářky Hany Havelkové.

„Dárky, které dostane dárce protihodnotou, jsou natolik zajímavé, že mohou být pro někoho i modré z nebe“, soudí člen tvůrčího týmu Martin Štěpánek. “ V katalogu bude třeba návštěva banky a jejích sejfů, kam se běžně člověk nedostane. To mi připadá specifické a jedinečné,“ zhodnotil. Kdo by si ze stovek unikátních položek nemohl vybrat, může projekt podpořit zasláním finančního daru nebo pořízením srdcerváčského trička. „Celý princip Srdcerváčů je vlastně něco za něco,“ shrnuje Lucie Kožnarová z Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením (NFOZP), který je organizátorem projektu.

Cílem projektu proto není jen získat finanční prostředky na zajištění odpovídající, férové a perspektivní práce pro co největší počet zdravotně postižených, ale především změnit pohled společnosti na zdravotně postižené a ukázat, že mohou a chtějí pracovat stejně kvalitně jako ti zdraví.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video