Výstava značky Cartier představuje klenoty královských rodin i hollywoodských hvězd | e15.cz

Výstava značky Cartier představuje klenoty královských rodin i hollywoodských hvězd

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Věhlas jména, lesk diamantů – francouzský šperkařský dům Cartier připomíná svou velkou rozmanitou historií, nerozlučně spjatou s jedinečným řemeslným uměním, nezaměnitelnou kvalitou, vysokými nároky na luxus a exkluzivním stylem.

Grand Palais pořádá na počest značky Cartier jednu z nejvýznamnějších kunsthistorických výstav v historii této značky. Výstava „Cartier. Le Style et l’Histoire“ ohromí návštěvnícky více než 550 unikátními exponáty od roku 1850 do současnosti.

Nekomerční kunsthistorická výstava „Cartier. Le Style et l’Histoire“ (Cartier. Styl a historie) v Salon d’Honneur v Grand Palais v Paříži je prezentována jako představení uměleckých výtvorů značky Cartier v souvislosti s různými stylovými epochami od počátku založení společnosti Louisem-Françoisem Cartierem v roce 1847až až do pozdních 70. let.

549 exponátů - šperků, hodin a hodinek - značky Cartier doplňují další předměty, např. oblečení, nábytek, obrazy, reklamní materiály, rytiny nebo módní časopisy, s cílem umožnit návštěvníkům seznámit se s uměním a vkusem dané doby. Více než 200 kreseb a velké množství archivních materiálů zde má doplňující a vysvětlující funkci.

Samotné šperkařství Cartier považuje tuto výstavu za nejdůležitější v celé historii své existence. Žádná jiná výstava nenabízí tak široké spektrum vrcholných exponátů – například sérii překrásných a cenných tiár nevyčíslitelné hodnoty, v nichž se zrcadlí nejen virtuózní řemeslné umění, ale také touhy a přání zákazníků značky Cartier. Vedle toho je vystavena také řada 15 unikátních mysteriózních hodin – každé z nich jsou mistrovským dílem elegance a rafinovaného řemeslného umění.

Vybrané předměty pocházejí z velké části ze sbírky domu Cartier. Doplněny byly o předměty zapůjčené z 50 veřejných institucí (např. Muzeum dekorativního umění, Francouzská národní knihovna ad.) a soukromých sbírek. K vidění zde jsou například předměty ze sbírky knížete monackého, které patřily kněžně Grace, i ze sbírek britské královské rodiny. Součástí výstavy není ale jen monacký knížecí pár. V kontextu své doby jsou představeni i další významní zákazníci, mezi nimi příslušníci královských rodin, hollywoodské hvězdy, celebrity, dědicové a módní ikony – od Marlene Dietrich a Elizabeth Taylor až po Monu Bismarck a Daisy Fellowes.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video