Zachovejte si na sociálních sítích soukromí | e15.cz

Zachovejte si na sociálních sítích soukromí

Pavel Hrdina

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ceníte si svého soukromí a dat? Pak buďte obezřetná na populárních sociálních sítích, jako jsou Facebook či Twitter. Tyto online služby s miliony aktivních lidí jsou místem, kde se můžete setkávat se svými přáteli a zjišťovat, co se děje ve vašem okolí. Obě sociální sítě ale zároveň kvůli své oblíbenosti lákají čím dál častěji kybernetické zločince, kteří na nich hledají svou příští oběť.

Sociální sítě jsou doslova hladové po vašem soukromí. Když se přihlásíte ke svému profilu, hned se vás ptají, co se vám honí hlavou a jak se cítíte. Jakmile se jim se svými pocity svěříte, platí, že největší reakci vašich přátel většinou vyvolají ty nejdůvěrnější informace. Mnohé z nás tak na sebe v honbě za „lajky“ prozradí téměř všechno, a to jen proto, abychom zůstaly středem pozornosti.

Ten, kdo vaše příspěvky sleduje, ovšem nemusí být vždy jen váš přítel. K vašim zážitkům, pocitům, fotografiím a osobním údajům se poměrně snadno mohou dostat lidé, které jste v životě neviděli, případně s nimi nechcete mít nic společného. A nemusí jít jen o vašeho bývalého partnera, s nímž jste se rozešla ve zlém. Účty na Facebooku či Twitteru mohou zneužít zloději virtuální identity, případně vám do vašeho výsostného soukromí nakoukne váš bývalý či současný zaměstnavatel.

Jednou z nejvíce oceňovaných vlastností sociálních sítí je extrémní rychlost, s jakou se na nich šíří informace. Jsou proto nejen ideálním zdrojem zajímavých faktů a novinek, ale také efektivním dopravním prostředkem pro nejrůznější virové infekce a škodlivé kódy. V dnešní době proto není nic neobvyklého narazit na počítačovou havěť v podobě pochybných odkazů.
Váš profil na sociálních sítích si jednoznačně zaslouží silnou ochranu.

www.eset.czAutor: Ženy - E15

Dobrou službu při ochraně před nástrahami internetu zastane bezpečnostní antivirový program ESET Smart Security 7. Jednou z jeho funkcí, kterou jistě oceníte, je právě ochrana na sociálních sítích, jako je Facebook či Twitter. Funkcionalita ESET Social Media Scanner monitoruje a udržuje v bezpečí na sociálních sítích nejen váš účet, ale i účty vašich přátel. Součástí tohoto nástroje je Centrum zabezpečení, které zobrazuje aktuální úroveň ochrany osobních údajů na Facebooku a Twitteru, a případně vám navrhuje změny v nastavení soukromí.

ESET Smart Security 7 obsahuje i další technologie, které pracují za vás. Blokuje útoky na internetový prohlížeč, čtečky dokumentů nebo poštovní klienty. Kromě toho dokáže odhalit i složitě zašifrované hrozby, které se tak pokoušejí schovat před běžnými antiviry. Navíc nyní můžete využít skvělou akci 3 roky za cenu 2. Za nákup nové tříleté licence zaplatíte stejnou částku, jako za licenci dvouletou. Více informací najdete na www.eset.cz/3za2.

Autor: Pavel Hrdina

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video