Bio deodoranty - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Bio deodoranty

Diskuze

kamila.336
| 27. 6. 2017 14:57
Ahoj holky mate nekdo zkusenosti s vecma od dove? jsou dobre dekuji?
"alu"
Kloa
| 26. 7. 2010 22:41
Ale to přece ne. Příspěvek jsem nepochopila špatně. Chápu ho, ale takový je můj názor na informace v něm, resp. postoj k aluminiu jako takovému.
Navíc nikde nepíšu, že jsi proti přírodním deodorantům.

Fenoménem se to může nazývat, ale i takových 10 let je dlouhá doba na to, aby lidé poznali, že ne všechno nové co se objevilo je taky tak super, že to má i druhou stránku věci. A takových věcí je hodně a tak lidé přirozeně přemýšlejí jestli jim to prospěje nebo uškodí. Více se o sebe starají. Taky rakoviny, ať už prsu nebo čehokoliv jiného, je víc. Vše je myslím přirozený proces vývoje lidstva.
Raffaelo
angelwoman
| 26. 7. 2010 14:59
V pohodě, Verčo Už se mě na to ptalo víc lidí, když to není prokázané, tak proč to řeším a to co jsem napsala zde říkám i jim Ale tak pokud to ještě někdo neví, tak mu tvůj příspěvek třeba poslouží Na druhou stranu - i lékaři jsou v mnoha věcech tak nejednotní, že někdy těžko na jejich výrocích stavět...
S tím fenoménem dnešní doby máš asi trochu pravdu - ale nikdy dřív lidstvo tolik neničilo přírodu, nedrancovalo přírodní zdroje a nebylo obklopeno takovým množstvím chemie - je pochopitelné, že lidé přemýšlí o důsledcích tohoto jednání a hledají alternativy
uff
Raffaelo
| 26. 7. 2010 14:50
Tak vůbec bych netušila, že ten můj příspěvek bude pochopen špatně. Nemyslela jsem to tak, že jsem proti přírodním deodorantům, to vůbec ne. Sama ho používám také.
Jen jsem chtěla ukázat článek, který píše o tom, že aluminuim v antiperspirantech nezpůsobuje rakovinu, a že z toho jeden čas byla pomale panická hrůza. Že to je jen jeden z mnoha spamů, které jsou rozesílány mailem.
Já jsem tenhle článek objevila minulý týden na idnes. Nikdy jsem si nevyhledávala to, jestli tato věc byla vědecky prokázaná nebo ne
Třeba to mnozí netuší, tak jako já, proto jsem to sem vložila.
Samozřejmě, že je logické, že se poslední dobou člověk snaží více přihlížet k tomu co je přírodní a používat věci, které nezatěžují tělo. Ale to je až poslední dobou. Já když jsem byla v pubertě, tak jsem takové věci neřešila. Normálně jsem si mazala obličej obyčejnou Niveou, která určitě také ucpává póry a obsahuje chemii a spoustu jiný věcí, které do tohoto tématu nepatří.
Mě zatím tento postoj přijde jako jakýsi fenomén moderní doby
Raffaelo
angelwoman
| 26. 7. 2010 14:38
To jsem četla samozřejmě také a už dávno. Také jsem ale slyšela, jak mé známé lékařka říkala při podezření na rakovinu prsu a na upozornění, že to mají v rodině řekla, ať radši antiperspiranty nepoužívá. Jasně, "vědecky dokázané" to není, ale řekněme, že nechci čekat na to, až to dokážou
Jinak si myslím to, co jsem psala už výše - snažím se celkově žít zdravě a s přírodním deodorantem nebo alespoň s tím, který neobsahuje alluminium se prostě cítím lépe Nikomu to nenutím, ale můj selský rozum mi říká, že zacpávat si potní žlázky nějakou chemií v místě, kde je nejvyšší výskyt rakoviny prsu, není úplně to pravé ořechové. Ať je to vědecky dokázáno nebo ne Tak jako se snažím si chemické přípravky nepatlat na tvář a tělo, nevidím důvod, proč bych to měla dělat s podpažím. Zmíněná Nivea je samozřejmě chemie plná, jen jsem chtěla poukázat, že nemá aluminium a je běžně dostupná, tak se to může někomu hodit
vliv aluminia
Kloa
| 26. 7. 2010 14:07
K naštvání není důvod. O tomto vím už snad roky a neřeším to. A teď budu citovat nejmenovanou osobu - "nebudu čekat až se vliv aluminia na zdraví prokáže". Osobně mi nejde o to vyvarovat se všemu špatnému, ale o to tělu ulevit a nezatěžovat ho v rámci možností a tam kde to jde. Tedy pokud mám možnost vybrat si, vyberu si věc šetrnější, ale která mi zároveň vyhovuje. Taky přemýšlím nad tím jaký vliv to má živ. prostředí, proto se např. snažím vyhýbat tomu co je pod tlakem ve spreji.
deodoranty
Raffaelo
| 26. 7. 2010 12:56
Asi budete naštvané, ale tady v tom článku píšou, že souvislost aluminia v antiperspirantech s rakovinou nebyla prokázaná. Je to jenom planý poplach. Proč?
Je tam i zajímavý odkaz na další "Hoaxy" jako byly např. zapíchlé injekční jehly nakažené virem HIV..

http://ona.idnes.cz/…i-1r7-/krasa.asp?…
Bio deodorant z Body Shopu
Candys
| 26. 7. 2010 10:10
Já jsem zase objevila příjemný tuhý deodorant od Body Shopu. Je bez aluminia, bio, nezanechává stopy a vyhovuje mi. Mají ho s různými vůněmi, já mám modrý a jsem spokojena. Taky se nepotím nijak extrémně, ale zase hodně sportuju a používám ho i když jedu na víkend na kola nebo na skály. Stojí kolem 120 korun
Deodorant od Nivei
angelwoman
| 25. 7. 2010 14:35
Objevila jsem teď deodorant od Nivei Fresh Natural, který je bez aluminia Rozhodně se nejedná o bio produkt, ale pro koho je primárně důležitá absence aluminia, tak se mu může hodit Voní klasickou "niveáckou" čisťounkou vůní a ochrání dobře proti pachu, když se člověk nepotí jako vrata od chléva , což naštěstí není můj případ
rakytník
angelwoman
| 13. 7. 2010 15:26
Hmm, musím říct, že tenhle deodorant zní mým uším moc dobře - rakytník a pomeranč mám ráda Ale abych řekla pravdu, už jsem si zvykla na poměrně levné deodoranty od Balei a Alverde, nemusím tam řešit každé stříknutí/přetření, tyhle jsou fakt o dost dražší. Takže spíš jako takovou variantu pro zvláštní dny Ale Lavera a taky Logona mají fakt dobré deodoranty, to souhlasím
www.deo-kozmetika.sk
mysicicka
| 12. 7. 2010 14:44
Ahoj Carrie, ja som tomu tiez velmi neverila, ze by deodoranty bez aluminia fungovali. Mam doma DEO FEMME z deo-kozmetika.sk a som velmi spokojna! Ta obsahuje len ammonium alum. Citala som o tom strasne vela informacii na anglickych strankach kde tento deodorant s tymto konkretnym zlozenim odporucaju aj dermatologovia a onkologovia. Taktiez som si objednala aj Terru Citron, ktora je LEN NA PRIRODNEJ BAZE a soms nou spokojna! Velmi! Takze co sa tyka mna, urcite odporucam!
Pekny dnik prajem.
Deo krystal
JanaA
| 21. 6. 2010 12:14
Mně deo krystal vyhovuje, používám Aloe vera od Urtekram. Míň se potím, takže mi problém nedělá.
Soleil
Kloa
| 5. 5. 2010 14:58
Jsem na tom podobně jako ty. Taky se hodně potím ať je léto nebo zima, to u mě nehraje žádnou roli a stejně jako ty jsem už vyzkoušela řadu různých přírodních deodorantů, většina z nich letěla buď hned do koše (např. deo krystal) nebo jsem se těšila až je vypotřebuju a už jsem si je znova nekoupila (např. měsíčkový od Alverde). Jediný, ke kterému jsem se vrátila je kulička od Baley bez aluminia, ale ani to není úplně ono, zrovna dvakrát mi není příjemný ten mokrý až "lepkavý" pocit v podpaží po aplikaci. Další problém je, že ani aluminiové mé pocení příliš neřeší. Takže to různě všelijak kombinuju, ale jeden problém za mě vyřešil Deo plus, protože když už se spotím, tak mi jde hlavně o to, aby to nebylo cítit a tohle Deo řeší skvěle. Úžasné je, že jde aplikovat i přímo na oblečení, což je myslím k nezaplacení, navíc neničí oblečení a to je na něm právě super, protože aluminiové mi už zničily hromadu triček.
Už jsem uvažovala i o aplikaci botoxu, četla jsem o tom článek jedné paní, jako by popisovala mé problémy a botox její problémy vyřešil, ale má to taky spoustu "ale". Jednak to není levná záležitost, nevydrží na věky a je to toxin, což asi není tělu taky dvakrát milé.
Carrie
Kloa
| 5. 5. 2010 14:41
Jak to popsala angelwoman, přírodní deodoranty fungují na jiném principu - mají zabránit především zápachu (rozkladu potu), aluminiové se naopak snaží omezit pocení (tím, že aluminiové částečky "ucpou" (stáhnou) póry).
Jestli aluminium v antiperspirantech způsobuje rakovinu prsu ještě myslím nikdo nedokázal, takže těžko soudit, ale určitě to pro tělo není nic prospěšného.
angelwoman:
Soleil
| 4. 5. 2010 20:05
Jo, ten od Alverde s šalvějí jsem měla taky a bohužel mi vyhovoval ze všeho nejmíň, hlavně kvůli té vůni, na mě osobně to ve spojení s potem vonělo dost špatně...Je mi to líto, protože jinak používám jen ekologickou bio kosmetiku a zatím jsem neměla problém najít od každého druhu výrobků svůj oblíbený, který mi stoprocentně vyhovuje. Ale na ty vlasy mohu opravdu doporučit Kiss my face objemový šampon a kondicionér - vyzkoušela jsem snad všechno a s touhle vlasovou kosmetikou se nedá nic srovnat Jinak je škoda, že jsem od Alverde zatím neobjevila krém na obličej, co by tak intenzivně nevoněl a nebyl by tak mastný. Teď mám vitamínový krém s acerolou a mrkví, který jemně barví a je moc fajn, ale brzo mi dojde a poohlídla bych se i po něčem jiném...
Soleil
angelwoman
| 4. 5. 2010 19:58
Ten od Alverde co používám má alkohol, ale i na oholené podpaží to není nic, co by se nedalo vydržet Ale jasné, že někdo je na to citlivější

Pokud se někdo opravdu hodně potí, je jasné, že to pak může být s biodeodoranty potíž... já se přes zimu potím minimálně (nejvíce o zkouškovém ) a v létě nosím většinou tílka a halenky bez rukávů, takže hezky větrám

Každopádně, chápu co tě k návratu ke klasickým antiperspirantům vedlo...ono všechno má něco
...
Soleil
| 4. 5. 2010 17:54
Tak já jsem vyzkoušela už řadu biodeodorantů a jelikož se hodně potím, nevyhovovaly mi. Jednak obsahují hodně alkoholu, což je mor na čerstvě vyholené podpaží a jednak mají všechny svou specifickou vůni, která mi bohužel nevoní. Dlouho jsem používala bio deodoranty,ale teď přecházím zpátky na klasické aluminiové, bohužel. Rozdíl v pocitu je opravdu velký a riziko rakoviny si snažím si nepřipouštět. Snažím se ty "toxiny" a cizorodé látky eliminovat alespoň jinde, abych to trochu "vyvážila"...
Jinak z těch, co jsem vyzkoušela, můžu doporučit maximálně Laveru, i když rychle ubývá a hodně stojí.
přírodní deodoranty bez aluminia
angelwoman
| 4. 5. 2010 16:19
Tak nejdřív by bylo dobré srovnat si názvosloví

Rozlišují se deodoranty a antiperspiranty.
Deodoranty zamezují tomu, aby se pot na pokožce rozkládal a způsoboval tak zápach, případně lehce regulují tvorbu potu, narozdíl od toho antiperspiranty tvorbě potu zabraňují. V tom je jejich hlavní rozdíl.

Filosofií přírodního deodorantu je především to, že tvorba potu je normální a potřebná činnost těla a základem je zabránit nechtěnému zápachu, ne tvorbu potu zcela zastavit, což není pokládáno za zdravé. Zde potom nastupuje ono zmiňované alluminium, které obsahují právě antiperspiranty (NE deodoranty) a o kterém se říká, že se podílí na vzniku rakoviny prsu.

Takže ano, deodorant může být bez hliníku, resp. tomu tak je. Stačí si udělat exkurzi do nejbližší drogerie a podívat se na složení antiperspirantů - každý nějakou sloučeninu alluminia obsahuje. Ne, tak deodoranty.

Pro mě jsou přírodní (bio) deodoranty jasnou volbou - moje babička umřela na rakovinu prsu, takže nechci nijak zvyšovat pravděpodobnost výskutu i u mě. Kromě toho je mi filosofie přírodní kosmetiky blízká a i jiné mé kosmetické přípravky jsou přírodní.

Nabídky přírodních deodorantů je celá řada - viz příklady zde nebo na diskuzi Přírodní kosmetika, tam je to hojně probírané téma
Bio deodoranty
Carrie
| 16. 4. 2010 06:17
Fungují bio deodoranty opravdu stejně jako ty jedové chemické? Kosmetička mi říkala, že v biodeodorantech není hliník, takže nefungují. Na druhou stranu, hliník způsobuje rakovinu prsu. Prý od doby, co se opužívají chemické deodoranty ve větším měřítku, vzrostla rakovina prsu několikanásobně. O tom, že deodorant je čaasto příčina rakoviny prsu asi není sporu. Ale může fungovat deodorant bez jedovatého hliníku?
Martina1
angelwoman
| 20. 3. 2009 13:38
Jóó, přírodní deodoranty to je boj
Mně vyhovuje ten deokrystal, jak psala Kloa-je za příznivou cenu, používám ho hlavně teď v zimě, kdy se skoro nepotím a bohatě mi vystačí Fakt je bezva, že tak dlouho vydrží.

Měsíčkový od Alverde mám taky vyzkoušený - pořád doma jeden mám. Používám ho občas podle nálady-je pravda, že ta vůně je takový specifická, člověk na to musí mít náladu. Ale někdy mám na něj vyloženě chuť a příjemně mě osvěží

Jinak mám vyzkoušený třeba Deodorant Med a mléko od Alvy, je bio a moc příjemně a jemně voní. Nebo taky Deodorant s vůní Granátové jablko od Logony - to byla luxusní vůně, jen byl poněkud dražší...Na biosfera.cz mají celkem velký výběr bio deodorantů - fajn jsou od Lavery, Logony a a od té Alvy

Ale u těch přírodních deodorantů bez alluminia nemůžeš čekat, že to pocení zastaví-to ony ani nemají za úkol. Uchrání tě před zápachem a to pocení zmírní. V tomhle mi úplně dostačuje ten Deokrystal a je to doslova za hubičku. Ostatní bio deodoranty používám, když mám zrovna chuť na něco voňavého
Bio deodoranty
Kloa
| 17. 3. 2009 23:43
Martino, tím myslíš přímo bio kosmetiku nebo jen aby deodorant neobsahoval aluminium?
Co se týče zdravějších verzí deodorantů (bez aluminia), tak jsem v tomto taky dost marná a pořád zkouším a hledám. No, ani ty aluminiové nejsou žádný zázrak, zdraví to určitě nepřidá a jsou dost nešetrné i k oblečení ...
Velkou naději jsem vkládala do Deo krystalu, ale moc mě nepřesvědčil, používám ho jen doma. Ale někomu vyhovovat může. Pořídila jsem si i kuličkový deodorant s měsíčkem od Alverde, ale nejsem moc velký zastánce "kuliček", protože "ještě jsem se nezpotila a už mám mokro v podpaží" a taky mi časem začala vadit jeho vůně, na mě je takový sladší. Teď jsem se dozvěděla o Deo plus salbei a tak o něm uvažuju. Láká mě na něm i to, že se dá použít na oblečení, takže je k oděvům šetrný. Kéž bych konečně našla deodorant mých snů
anonym
| 19. 8. 2013 15:43
TO Kloa: Just nekupuj, má v sobě chemikálie a NENÍ to přírodní kosmetika - pouze má pár přírodních bylinných extraktů, PEGy a jiné deriváty ale obsahuje i tak.
Bio deodoranty
Martina1
| 17. 3. 2009 19:37
Máte někdo zkušenost s nějakým bio deodorantem, který by opravdu fungoval?

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
♥Jarka*Alice♥
16. 4. 2024 12:44
11773
Alka...
16. 4. 2024 12:27
70221
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Gabriela ediv
21. 1. 2024 20:59
478
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video