Vlhkost v bytě - kapky na oknech - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Vlhkost v bytě - kapky na oknech

Diskuze

anonym
| 29. 2. 2012 18:53
Dobrý den, mám dotaz ohledně vlhkosti v pokoji... Vzhledem k tomu, že v nejbližší domě se určitě nebude dít žádná rekostrukce či něco podobného co by napomohlo jejímu zmírnění, mám jeden dotaz. Potřebuji dát do pokoje nějakou krytinu a nevím, co je lepší vzhledem k vlhkosti - zda linoleum, které ale není prodyšné, nebo koberec. U jedné místnosti mi přišlo, že se to díky koberci zlepšilo, ale ráda bych slyšela nějaký odbornější názor.
Rosení oken
NPMedia
| 6. 11. 2010 11:04
Dobry den, roseni oken je problem predevsim plastovych oken. Vznika hlavne diky vlhkosti, ktera je v byte (od rostlin, suseni pradla, z kuchyne a samozrejme i od nas, lidi). Resenim by melo byt spravne pravidelne vetrani, ktere vlhkost v byte snizi. Na pomoc si samozrejme muzete poridit i ruzne "odvlhcovavace".
Jak roseni vznika a jak se mu branit je hezky zpracovano napr. v tomto clanku:
http://www.bydletvpanelu.cz/…roseni-oken.html

Zdravim
Jak na vlkhost
bete
| 15. 9. 2010 22:05
Zdravím, tady máte zajímavý článek, jak zabránit rosení oken. :)
Co s tím?
Tatu
| 8. 1. 2010 08:20
Větrat, větrat, větrat. Krátce, ale na plné okno, nebo průvanem z místnosti do místnosti a častěji. Studený vzduch z venku se pak o stěny ohřeje, klesne jeho relativní vlhkost a teplota rosného bodu. Tam kde byly dříve stará, špatně těsnící okna se plíseň nedělala. S růstem cen energií se začalo utěsňovat kde co a vzduch se uvnitř objektu nemění. Co lidi a kytky vydýchají, a není toho málo, sráží se na studených stěnách, které mají nižší teplotu než rosný bod vzduchu v místnosti. Stěna vlhne, snižuje se její izolační schopnost, stává se ještě studenější a situace se ještě zhoršuje. Další krok, koupit odvlhčovač, nebo přenosnou klimatizaci s funkcí odvlhčovače. Klimatizace se pak dá využít i v létě. Má mnohem větší účinnost než ty tablety a na vysušení např novostavby se to určitě vyplatí. Další možnost je instalace el. sálavého panelu. Je to dražší, ale nemusí se instalovat výkon na vytápění celé místnosti. Stačí malý, ale musí se umístit tak, aby byla přímá viditelnost mezi panelem a vlhnoucí zdí či koutem. (tzn. strop, nebo protější stěna) Sálavé teplo z panelu zeď vysuší a ohřeje a přestane se na ní srážet vlhkost. Než si nechat devastovat byt plísní, vyplatí se utratit nějaké peníze navíc. Kdo má dvousazbu, např na bojler, nebo přímotopy nemá co řešit. On život v místnostui s plísněmi je zdraví nebezpečný, někdy i životu. Alergie, ekzemy, chronické dýchací potíže nejsou v takovém případě nic výjimečného. A organismus zatěžovaný bojem se zplodinami plísní se může stát i obětí zhoubného bujení. Vlhnoucí omítka se může odstranit a nahradit sanační vlhkuodolnou. Nejlepší je ale řádně zateplená fasáda. Co se týče koupelny, je dobré po sprchování či koupání stahnout kachlíčky včetně vany kvalitní stěrkou. Kdo to zkusí, bude překvapen, kolik vody odteče, ta se jinak všechna odpaří a pokud se neodvětrá, zůstane v bytě a srazí na promrzlých zdech, okně či okolo něj.
T
Vlhkost
anonym
| 7. 1. 2010 18:28
Měli jsme to u dřevěnejch oken, máme to i u plastovejch, ale teď se mi dělá plíseň i ve skříni v ložnici, takže tam nemám oblečení ale šanony a papíry.
Ceresit tablety používám, zdá se mi to dost drahé. Ještě to má jiná firma, ale cenově asi stejné. Pokud není nějaká akce. Synovi do ložnice na okno jsem to dala o vánocích, tak zatím se tam plíseň a vlhko neobjevily. Do koupelny jsem na každou stranu okna položila ty Ceresit sáčky, co se mění na gel a pak se to vyhodí. Okno je zatím čisté, uvidím za čas. I když větráme na mikroventilaci, ta vlhkost se drží.
Zkusili jsme i plíseň na plíseň BIO REPEL www.biorepel.cz . Myslím že to ve velkém zabralo u manžela ve skleníku, má půl zděný a půl skleněný, tak na stropě toho zděného. Doma by se muselo asi provést pečlivěji a opakovaně. mezitím jsme malovali a v kuchyni nad sporákem, nad oknem a v koupelně v rohách na stropě se to tvoří dál. Tvoří se nám to tam, kde se tolik netopí a kde je vlhkost. Ložnice,kuchyně a koupelna. Obývák s kamnama směřovaný na západ je v pohodě. Kytek máme taky dost. Ty to myslím nedělaj.
vlhkost
sauly
| 7. 1. 2010 15:06
Ahoj zeny,

vlhoko v byte a mokry okna a vubec vse sem resila taky. Kdykoliv sem vesla do bytu, pripadala sem si jak v saune a to nemluvim o tom, kdyz sem susila pradlo. Myslim, ze je to tim, ze mam doma vsude plovoucky bez kobercu a taky celkem dost kvitek - mimochodem do dvou hodin po prineseni novyho kvitka se mi hlina uplne pokryla plisni No a pred par dny sem konecne nasla reseni. Jmenuje se to Ceresit stop vlkosti, je to takova nadobka, do ktere se da pulkilova tableta a ta tu vlhkost do sebe natahne, pricemz voda odkapava do nadrzky. Je treba si koupit jednu nadobu na cca 20 m2, ale fakt to funguje. Za tri dny je to o poznani lepsi. Koupila sem to v Bauhausu a stoji to cca 250,- Kc a tableta je v ramci baleni. Mela by vydrzet asi 2 mesice. Takze parada, ja mam vyreseno
jo jo,
LUCY
| 15. 10. 2009 13:28
to znám. Bydlíme v novostavbě (už teď třetí zimu) a znám to mooooc dobře. Každou zimu nás to trápí, stýká nám to pod parapet, v bytě je vlhko.. Nevím, co s tím, barák prý musí vyschnout, ale kdo to nezažil, nechápe. Pak se tvoří všude plíseň, a já běhám se savem jako blázen.. Takže já bych taky uvítala nějaké řešení. Díky
Vlhkost v bytě - kapky na oknech
Rachel
| 15. 10. 2009 12:43
Tak je tu opět ochlazení a mě se opět zamlžují v bytě okna, je cítit vlhkost a vždy po noci je u rámů oken sražená voda...nemáte nějaký recept jak z toho ven? Zkoušeli jste někdo takovou tu krabičku z drogerie? Díky

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
..Magda
19. 4. 2024 14:27
70253
♥Jarka*Alice♥
19. 4. 2024 12:19
11797
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video