Přímení pro dítě. - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Přímení pro dítě.

Diskuze

Příjmení dítěte svobodné matky, výživné
Geminia
| 24. 9. 2009 09:49
Četla jsem vaše příspěvky, kralevicna mi psala i vzkaz..
píšeme tu o svobodné matce.. takže: aby mohl být uveden otec v rodném listě, je třeba dojít společně s otcem na matriku (prý se vyřizuje předem, ale nevím jak, když není ještě dítě na světě, asi jen dá otec prohlášení, že očekávané dítě je jeho).. tam je třeba i uvést, jaké bude příjmení dítěte.. bližší informace bych radila probrat na oddělení matriky místního nebo městského úřadu, určitě vám poradí..
Pokud není otec uveden (opomněla se matrika předem), automaticky je v rodném listě jen matka, příjmení je po matce.. při vyplňování údajů pro matriku (ještě v porodnici) my bylo vysvětleno, že nemůžu napsat otcem, aniž by to bylo projednáno předem.. přestože se pro porodnici vyplňuje papír, kde se uvádí otec i matka, jaké bude jméno dítěte (syn, dcera)..ale to jsou údaje pro proodnici, které se ale nějakým způsobem dostanou dál, protože: moje dcera neměla uvedeného otce v rodném listě a mě přišlo od soudu, zda budu žádat na otci (jméno museli zjistit z papírů v porodnici) výživné soudní cestou.. protože s partnerem žijeme, napsala jsem a odnesla na soud místopřísežné prohlášení, že po něm výživné nepožaduji, že se o nás stará. Tím bylo vše vyřízeno.. V opačném případě by asi probíhalo soudní řízení o výživném pro dítě..
Takže radím v každém případě uvést otce do papírů pro porodnici..
-
rozcuchana
| 4. 9. 2009 08:00
Nebo zažádat na matrice o změnu příjmení vás dvou na společné, třeba jeho, to už je na vás. Díte by se pak jmenovalo automaticky po vás. Vlastně něco jako svatba bez svatby - stejné příjmení, ale stav svobodný.
Výživné apod. samozřejmě určuje rodný list - kdo je uveden jako otec. Příjmení s tím nemá co dělat.
Kralevicna
lolka
| 3. 9. 2009 23:05
Ty píšeš v jednom příspěvku, že přítele prakticky už nechceš a jestli máš zajít k psychologovi a tady se staráš o výživné?
Myslím, že když ho uvedeš do RL, tak na výživné nárok máš. Ale, holka, ona to nebude tak vysoká částka, raději se zkus zbavit fóbie z přítele s psychologem a buďte spořádaná rodina.
přijmeni po me
kralevicna
| 2. 9. 2009 13:26
Dobry den,prosim Vas o radu jsem v 5mesici a uz jsem rozhodnuta,ze me miminko bude mit prijmeni po me.S pritelem jsme se nevzali a ani to neplanujem.Par lidi mi reklo,ze to neni dobry,ze kdyby neco, tak pak nebudu mit narok na vyzivne.Do rodneho listu ditete pritele samozrejme uvedu.Prosim Vas o radu jak to tedy vsechno funguje.Ja si myslim,ze kdyz jednou je uveden jako otec,tak tak na prijmeni nezalezi?A kam mam jit abych si to vyridila a nebo se to sepisuje az v porodnici pred porodem.Dekuji moc za odpovede...s pozdravem vseho dobreho tehule Janule
přijímení
lolka
| 21. 8. 2009 00:01
Já jsem rozvedená a vzala jsem si zpět své původní přijímení, dcerce jsem nechala přijímení po otci, i když to není vzor ctnosti, ale ona už to měla naučené, jak se jmenuje, tak proč to měnit. Navíc se snad jednou šťasně vdám a zase bych se jmenovala jinak. V dnešní době je to jedno, hlavně, že se máme rádi, ne?
Změna příjmení
ctyrlistek
| 19. 8. 2009 23:58
Nevím jak je to u dětí, ale kamarádka si změnila příjmení na radnici....tedy nevím u jaké přepážky. Stálo to 1000,-. Stalo se to tak, že jí ukradli doklady a při vyřizování nových si řekla, že si změní i příjmení. Byla už tři roky po rozvodu, měla stále manželovo příjmení a nechtěla už své příjmení za svobodna, tak si vymyslela nové ("Nová"). Nemusela udávat žádný důvod.
změna příjmení dítěte
mariguta
| 28. 6. 2009 22:26
Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti se změnou příjmení u dítěte o které otec vůbec už pár let nejví zájem. Chtěla bych synovi změnit příjmení na moje, protože jeho otec o něho už dva roky nemá zájem,nemají spolu žádný styk,výživné dobrovolně neplatáí,strhávají mu ho v práci exekučně,nezajímá se o něho a místo toho si pořídil další dítě,jeho už třetí.Děkuji za tipy i rady
...
kalkulka
| 14. 4. 2009 18:06
Já teda ještě dítě nemám, mám přítele a brát se nechceme. Ale pokud přemýšlím o příjmení dítěte, tak by se jmenovalo určitě po mně. Já ho budu 9 měsíců nosit v sobě a nejhorší co je, když je v nemocnici v rodném listě jméno matky a dítě se jmenuje jinak. Připadne mi, jako by k němu matka neměla ten správný vztah.

Pokud chce otec ať má dítě jeho příjmení, má požádat ženu o ruku nebo si změnit příjmení sám.

A přemýšlet o příjmení dítěte ve smyslu, co když se rozejdeme mi připadne děsné, to bych s tím chlapem ani dítě nechtěla, pokud bych musela přemýšlet takto.
Příjmení pro dítě
Geminia
| 14. 4. 2009 15:45
Já jsem svobodná, žiju s partnerem, ale dcera má příjmení po mě.. Myslím, že jsem udělala dobře, protože jsem poznala už dost párů, kde děti dostaly jméno po otci a nakonec spolu rodiče nežijí.. u vdaných je to dané, u svobodných matek jsem pro variantu příjmení po matce..
Přesně jak píše parmenka
Příjmení pro dítě
Blanch1
| 19. 11. 2008 13:22
Ahoj!
Pokud by jsi chtěla, aby se dítě po narození jmenovalo po otci, musíš o to včas zažádat na matrice Tvého trvalého bydliště. Jinak se miminko po narození automaticky jmenuje po mamince.Pokud nechceš, aby Tvůj přítel měl na dítě jakýkoliv nárok, do rodného listu ho neuváděj. Prostě: otec neznámý. To ovšem znamená, že v případě rozchodu s přítelem nemáš žádný nárok na výživné na dítě(alimenty). Je to těžká volba a rozhodně to nemáš jednoduché. Opravdu si pořádně rozmysly, co vlastně od přítele můžeš čekat a čeho je schopný. Vyhneš se tak pozdějším zbytečným tahanicí po soudech.
Držím palce a přeji hodně štěstí.
kamarádka
parmenka
| 17. 11. 2008 22:35
Ahoj já mám kamarádku a ta dala synovy jméno po sobě i když s přítelem
žila. Za 3 roky se s ní rozešel. Ona má teď jiného a tak dítě aspoň
nemá zmatek v tom, že se každý z nich jmenuje jinak. Ale on s maminkou
je stejně.
příjmení
Janule
| 17. 11. 2008 17:02
Ahoj,já mám syna za svobodna,má příjmení po mě,jeho otec se totiž už v těhotenství rozhodl,že jde od toho,tak jsem neměla nad čím přemýšlet...a mám pár kamarádek,které mají děti bez svatby,s partnerem žijí a děti v tomto případě mají příjmení asi automaticky po otci..myslím si,že tak to asi má být..Jestli to má výhody,že má syn příjmení po mě?nevím,snad jen to,že jeho otec(jelikož je uveden v rodném listě)na něj tak snadno nemůže,jinak ne..Sice svatba není ve vztahu a ve výchově dítěte to nejdůležitější,není pravda,že otec,co si ženu nevzal,nemá nárok na dítě,ale toho,že by kvůli jeho příjmení ti v případě rozchodu dítě vzaly,toho se bát nemusíš,tak jednoduché to není...Přeju hodně štěstí.Jana
Přímení pro dítě.
Amazonanka315
| 27. 10. 2008 11:21
Ahoj,chci se zeptat maminek,které jsou svobodné,jestli dávají
příjmení dětátka podle otce,nebo sebe.Neseto náké nevýhody?Co
kdyby jsem dala příjmení po otci a on pak semnou nechtěl být,mohli by
mi dítě vzít a dát do jeho péče?jJednou jsme se pohádalii a on mi
řekl,že by mi dítě vzal,bylo to ve vzteku,nepřipadne mi,že by měl nák
kladný vztah k miminkům.Moc se v tom neviznám.Přece když si vás nevezme
za ženu tak nemá ani nárok na dítě???
anonym
| 30. 3. 2012 11:16
:-D :-D Jasně,že nééééééééééééééééééééééééé :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D TO Amazonanka315:

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
♥Jarka*Alice♥
19. 4. 2024 09:36
11794
jizerka
18. 4. 2024 22:39
70248
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video