Počůrávání v 5.letech - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

počůrávání v 5.letech

Diskuze

Petta
anonym
| 11. 10. 2009 15:32
Budu se opakovat.
ale musím.
Ve dvou letech se může dítě počurávat, to je zcela fyziologické, a to i přesto, že dříve už udržovalo čistotu.
klid.
Kdyby to denní počurávání přetrvávalo i po 3. narozeninách, pak bych se začala zajímat o řešení. Ale pro klid duše můžete nechat udělat vyšetření sterilní moči. Sami ale vidíte, že počurávání začalo kolem dovolené, tedy reakce na nějakou změnu (a nemusí to být vždy negativní změna). pomočování často s psychikou souvisí. Častěji, než skutečně fyzické potíže.
připočůrání
petta
| 11. 10. 2009 10:34
Dobrý den, mám 2 letou holčičku. Je moc šikovná. Sama si v 1,5 roce začala říkat na nočníček a přes den jsme tak bez plen. V září jsme odjeli na dovolenou. Nebyl žádný problém, let se jí líbil, pobyt zvládla bez komplikací. Jen se začala počůrávat. První 3 dny úplně a pak se jen přičůrla do kalhotek a když jsem si všimla, že je jak opařená, že se něco děje, tak jsem ji dala dovyčůrat. Po příjezdu domů se to vrátilo zpět do starých kolejí, ale teď, téměř po měsíci je to tu zpět. Někdy se přičůrne, jindy úplně počůrá. Jsem bezradná, blíží se zima a mám strach, aby nenastydla. K plenkám se vracet nechci.
Děkuji vám za rady a názory. Petra
ďakujem
Mirek
| 22. 9. 2009 13:30
Ti Nux i Lolka za interes, ale máme toto už za sebou. Najmladší má 7 rokov a nikdy nemal v tomto smere problémy, takže dúfam, že ostatní clapci - 13,12 roční ak to nemali doteraz, tak už nikdy. Ten čo má teraz 10 a počúraval sa , tak už 2 roky v pohode, no nevedeli sme o inom, tak sme to riešili cez detského urologa a tie pilulky. Dúfam, že bude do budúcna v poriadku. Aj Tak ďakujem za radu, môže to pomôcť ďaľším, ktorí sem prídu sa poradiť. Prajem Vám veselý, pekný deň, ahoj

M.
počůrávání
lolka
| 19. 9. 2009 14:30
Doporučuji si pročíst článek, který je právě na těchto stránkách v magazínu. Je to tam moc pěkně rozepsané, taky to řešíme, ale malá bude mít teprve 4.
Mirku
anonym
| 18. 9. 2009 12:20
V tom věku se přestane většina dětí v noci počurávat i bez urologů, nepříjemných vyšetření a pilulek, které jsou mimochodem hodně agresivní na nevyvinuté dětské ledviny.

V pěti letech bych doporučila jen vyšetření sterilní moči a sono. A psychologa.
Na invazivní metody času dost.
Zakazovat pít je hrozné, tak se to dá řešit po té 17. hodině pitím čisté vody. Té dítě vypije jen nezbytné množství a neváže tolik moči (z větší části se využije v organismu).

Náš synek se počurával do devíti let. A krom LMD mu nic fyzicky nebylo. Tak je to u 90% případů enurézy.
...
Mirek
| 18. 9. 2009 12:10
Ahoj všetkým ,ktorí majú doma podobné trable. Chcem Vás povzbudiť, dá sa to úplne zvládnuť. Náš syn sa počúraval asi až do 7-8 rokov, od 5 sme to riešili u detského urologa, po 17. hod. nesmel piť a bral aj nejaké pilule na tvorbu moču ( teda na zníženie tvorby moču ) asi po dvoch rokoch sa mu to spravilo úplne, teraz má 10 rokov a kľudne sa napije aj večer, ale dávame bacha, aby nie veľa, a tieto problémy na 100% zmizli. Koniec mokrým plachtám , perine, pyžamu, veď to poznáte, ktorí to doma máte. Hore hlavu, bez ostychu za lekárom, ten náš bol príma.

M.
Enureza
ctyrlistek
| 19. 8. 2009 23:35
Na enurezu u starsich deti (tam, kde se vrstevnici uz nepocuravaji) se docela s uspechem v poslednich letech uz i u nas vyuziva EEG - Biofeedback. Pred tim je ale doporucovano EEG vysetreni, ktere zjisti v kterych oblastech je mozek nezraly a co je potreba konkretne trenovat. Enureza neni problem sam o sobe.
moje malá
lolka
| 19. 8. 2009 09:32
princezna má 3.5 roku. V noci máme problém jen když se napije těsně před usnutím, pak ji hlídám a když se trochu začne vrtět, dám ji vyčůrat a je klid, ale neříká si, prostě jen mrčí a převaluje se.
Kamarádka měla potíž s tím kakáním, ale její malá to zase zadržovala a chtěla kakat jen do plen. Vymysleli hru na pejsky na zahrádce a zafungovalo to, ani netušili jak rychle. Prostě ji nechala nahatou od pasu dolů a nechala na zahrádce nočník a malá měla dovoleno kakat na travičku a pak už jí bylo jedno, jestli je to do nočníku.
Jinak malá se někdy i přes den počůrá, ale to je opravdu jen asi psychického rázu, jsem rozvedená a bydlíme rok samy, takže se není čemu divit, ale už se to výrazně zlepšilo .
ach ty nase deticky
iveta10
| 18. 8. 2009 14:02
Dobry den,presto ze jsem tu uplne nova,tak doufam ze poradite.Mam ctyr letou holcicku,a porad se pokakava.nevim si rady,uz nic nepomaha.Uvazovala jsem o vysetreni,ale jeste predtim chci zkusit vse.Treba mate zkusenosti.Predem dekuji za rady.
psycholožka
anonym
| 1. 7. 2009 21:24
Jak došla psycholožka k takovému závěru, že je na úrovni dvouletého dítěte? V Jakých konkrétních dovednostech?

Pokud dělala klinické vyšetření (trvá asi 50 minut), musela konkrétně říct výsledky. Takhle se přece nejedná s klienty...to je divné....
počůrávání a nechce se mluvit...
nancy
| 1. 7. 2009 10:25
Ahoj holky, mám neteřinku, jsou jí 3 roky a 8 měsíců a pořád se počůrává, v noci už ne, ale přes den někdy jo, někdy ne...prostě sama si neřekne, nedojde na záchod. Prosím poraďte. Sestra s ní byla u psychložky, kvůli mluvení, a ta z ní udělala hloupou, že je na úrovni dvouletého dítěte, což je šílený, protože neteřinka všechno chápe, rozumí všemu, prostě všechno v pohodě, až na to mluvení a počůrávání.
Problem
Milaja
| 2. 5. 2009 21:35
Ahojky Jani u nas v rodine bylo počuravani dost časté ja osobne do 7 let a bratr do 15 a oba jsme to meli z psychyky jelikož se naši dost hadali a my to nesli takto bracha i když se budil tak se stejne počural pak bral prašky a mohl se napit naposled v pul 7 a potom nesmel ani jablko a nic co obsahovalo vodu a museli sme se všichni snažit aby mel klid a zbytečne se nenervovat.A moje dcera byla od 2,5 roku i bez noc bez plen ale vždy jak jsem vymenila ložní pradlo tak se hned tu první noc počurala nekdy až druhou ale to bylo malokdy a bohužel to mela taky z psychyky.Zkus to probrat s doktorkou a uvidíš ale je lepší řešit to dřív než až když pak bude školak.Ahojky Míla
počurávani v 5 letech
katys
| 1. 4. 2009 22:35
meli jsme stejny problém, byly jsme u psychologa a výsledek - není sodalne zralí a pricina je,ze se mu rodice malo venují tak tímto na sebe upozornuje
Máte
jituliiik
| 11. 2. 2009 15:45
někdo nějaké zkušenosti s nočním pomočováním u dospělých? Konkrétně u 20-ti letého kluka...Moc děkuji.
DIKY
Janule
| 16. 8. 2007 14:42
Dekuju za pochopeni a radu.Napit uz malymu vecer nedavam,jen cucnout,igelit v posteli ma taky,zrovna dneska se v noci se zase pocural,hrozne me to trapi,zadne velke vychovne problemy s nim nejsou,ale tohle.....Zatim ho budu dal probouzet a uvidim,snad to opravdu prejde.Zdravim vsechny.Jana
Pocuravani v noci
Belzebooba
| 15. 8. 2007 22:09
Janule, ja se v noci pocuravala do svych 10-11 let. Prosla jsem si mnohymi nemocnicnimi tabory pro stejne "postizene" deti [nektere z nich i 15ti lete] a vysledek zadny. Proste to nakonec z niceho nic prestalo samo.
Nicmene jedna z rad, kterou doktori obdarili me rodice byla, ze mi nemaji na noc davat pit. Maximalne neco o velikosti stamprle. Pamatuju si, ze sem jednou mela i nocni mokrou prihodu po pudinku, tak se toho taky zkus vyvarovat.
Babicka to se mnou resila igelitovym prosteradlem :]
Preju hodne stesti, at se vam to spolu podari prekonat.
Problem
Janule
| 15. 8. 2007 14:47
Ahojky vsem.Taky mam problem se svym synem,je mu 4roky a 3mesice a jeste se tak 3-4krat za mesic pocura v noci.Muze to byt tim,ze tvrde spi a neprobudi se,kdyz se mu chce?Docela me to trapi.Ted ho tedy v noci probouzim a davam ho vycurat.Mate taky nekdo zkusenosti?Jana
enuréza?
anonym
| 11. 7. 2007 22:29
Nikoliv, v tomto věku je to velmi časté a normální.
Spíš si zaslouží blahopřání, že v tomto věku je už v noci bez plínek.
Nedělej si hlavu, je v pořádku.
Počůrávání versus dudlík
sun
| 11. 7. 2007 22:13
Ahoj holky maminy, můžete mi některá poradit? Mám 2,5 letou dceru. Přibližně 5 měsíců spí v noci bez plínek. Opravdu za celou tu dobu a to pouze asi 2x na začátku se pomočila do postýlky od té doby nic. Když se v noci vzbudila a chtělo se jí na záchod, tak nás zavolala a pak znova bez problému usnula.Byli jsme moc rádi, že jsme to tak krásně zvládli. Problém jsme však měli s důdlíkem. Ani náhodou si ho nedala vzít (na noc). Nepomáhalo nic. Před týdnem jsme odjeli stanovat do Tater a rozhodli jsme se, že to je nejvhodnější situace, jí vysvětlit, že ve stanu spí jen velké děti a ty dudlík nesmí mít. K našemu velkému překvapení to dcera přijala jako fakt a první noc bez dudlíku proběhla úspěšně. Jenže od druhé noci a každé další až do teď se nám počurává. Nevím jestli to může být reakce na to, že už nemá dudlík. Samozřejmě jí ho už nechceme dávat. Nemáte někdo podobnou zkušenost nebo radu? Předem děkuji M.
Neboj se!
anonym
| 6. 1. 2007 00:06
Neboj se, ale zase nebud necinna. Je treba zjistit pricinu a
zalezi take na frekvenci. Pokud je to zalezitosti kazdodenni, potom je
treba navstivit odbornika. Pokud se to stane jednou za 14 dni, tak si
myslim ze se to jeste muze casem upravit.

Zbytecne bych zase holcicku netahala po vysetrenich, i kdyz se jedna o psychologicke.
počůrávání v 5.letech
anonym
| 5. 1. 2007 18:52
Ahoj všem, mám problém se svou pětiletou dcerou. V noci se nepočůrává, ale ve dne ji kolikrát přistihnu s mokrýma kalhotama.Byli jsme už u doktora na zkoušku moči, ale nic nezjistil, že prý se to časem upravý. Ale stále to je stejné.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
helena.07
18. 4. 2024 11:55
11784
jirinaova
18. 4. 2024 10:40
70239
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video