Pejsci a další domácí mazlíci - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

pejsci a další domácí mazlíci

Diskuze

ari
| 24. 4. 2012 21:05
Nevím, jestli se sem ještě někdo podívá. Taky si chceme pořídit pejska a sbíráme všechny nové informace. Zjistila jsem, že granulí je velký výběr v různých cenových hladinách. Zajímalo by mě, které jsou kvalitní a cenově přijatelné. Velký výběr krmiva je třeba tady www.spokojenypes.cz/
ehm
Killinka
| 28. 5. 2010 17:33
zkouska
Killinka
| 28. 5. 2010 14:01
po smrti pejska
monajs
| 19. 5. 2010 13:33
Dobrý den,já jsem měla pejska a místo něho jsem si pořídila miminko,takže,já patřím mezi ty,které si už pejska nepořídí,protože miminko povyroste a příjde druhé Takže budu mít co dělat S posledním a prvním teda jsem si užila,když zestárl,tak jsme lítali stále po vyšetřeních a stálo nás to i moc penízek a až teď jsem se dozvěděla,že existuje pojištění pro pejska http://www.slavia-pojistovna.cz/…su-kocek,kdybych to věděla dříve,tak mě to mohlo aspoň trochu v tom všem trápení pomoci a tak aspoň to posílám dál,snad to někomu pomůže.A není to drahéééé,když to poropočítáte na měsíc.2-3 pamlsky odpustíme a do budoucna pejska zajistíme
Výchova
Ciko
| 23. 4. 2010 15:42
Ahoj, narazila jsem na tuhle diskuzi, už je asi trochu pozdě, ale dobré články ohledně výchovy najdeš tady: http://www.hafici.cz/…-a-vycvik-psa-1/
kavalír
janda
| 31. 5. 2009 14:16
ahoj, zdravím všechny pejskaře, už tady dlouho nikdo nebyl, tak snad se dočkám odpovědi. Přesně za měsíc si jdeme pro štěňátko kavalírka, tak sbírám moudra, ale na všech webech je vlastně totéž, raději bych se radila přímo s někým, kdo kavalírka má. Hlavně zkušenosti s výchovou, nerada bych něco pokazila. Dík jestli se někdo ozve.
Susi
Kloa
| 4. 2. 2009 14:15
Susi, neboj, jsme tady Nebo jsme na diskuzi "o kocourovi" v Najděte si přátelé a teď aktuálně i na "Cítíte se z jakéhokoliv důvodu sami???"
domácí mazlíček - kočička
Susi
| 4. 2. 2009 14:06
Ahojky dámy!
Tak koukám, že tu není nikdo, kdo by měl jako domácího mazlíčka kočičku Já ji mám a musím říct, že je přítulná. Máme ji v bytě 2+1 a kdyby jste ji viděli ... Musím říct, že jsem ráda, že je tu se mnou, když tu nemám svýho mužskýho a když má člověk nějaký problémy, tak ona k vám tak přijde a lehne si na nohy a vrní a si vylévám srdíčko a tak. Však to určitě taky znáte, akorát že to praktikujete s pejskama.
angelwoman
Hana
| 26. 1. 2009 22:34
pejskové si umí svý páníčky pěkně omotat kolem krku.To moje máma s námy 14 dní nemluvila,když jsme si přinesli mastifku, ale teď spolu sedí na lavičce a čuba má svoji hlavu položenou na jejím klíně a máma se ani nehne, aby čubu neprobudila. Taky jsem chtěla labradora, protože to jsou inteligentní pejskovéa líbí se mi.Ten náš starý černoušek je retrývrům podobný a má zkoušky a chodil se mnou do práce.Je to kříženec, ale byl moc šikovnej. Teď jak je starej, tak je pěkně vyčůranej a někdy schválně dělá, že neslyší.
Hana
angelwoman
| 26. 1. 2009 20:15
Moje mamka si taky nedovedla představit, že bychom měli psa, když jsem přinesla toho krásného 3-měsíčního zlaťáčka ani se na něj nešla podívat. Teď Sáře pokaždé něco dobrého přinese, říká jí těmi nejněžnějšími osloveními, ráda ji hladí a drbe a pravidelně jí vyvařuje Názory se občas mění
no jo
Hana
| 26. 1. 2009 20:07
já ty lidi celkem chápu, že někdo nemá pejsky rád, ale já si bez nich život nedovedu představit. Moje sousedka je jí 35 let a ta neměla psi ráda a nikdy je nehladila, měla k nim odpor a štítila se jich A ta má dceru a ta naopak má psy ráda a tak si před rokem pořídili rotvajlera a ta sousedka je jako vyměněná a nám je to hrozně k smíchu jak ona říká. Představ si ten pes mi oblíznul hubu a to bylo hrozný a ten pes jí za ten rok tak změnil, že je to až neuvěřitelný. Ona si ho pustí i domu do postele a je z toho nadšená, jak prý se Roníkovi líbí v postýlce a jak příjemně umí chrápat.
pejskové
Hana
| 26. 1. 2009 19:56
Naše velká psí holka je Matylda a já jí říkám kočko. Taky říkám, že je to obluda. Oni ti psi poznají kdo se jich bojí a pak o to více straší a pouští hrůzu.Naše čubina, kdyby někdo přišel na dvůr a zahartusil na ní, tak se letí skovat do boudy, ale asi by si to nikdo nedovolil tam vlézt sám, protože když se opře tlapkou o vrata tak se celý hýbají v pantech.
psi
angelwoman
| 26. 1. 2009 18:34
Hani, tak ten mastif je teda pořádná obluda Ale myslím to hezky, já svojí Sáře taky říkám láskyplně obludko

Jitulko, a co jsi měla za incident? Jinak já už mám spousu příhod se psy a s lidmi-mnohé jsem tu už psala. Holt, je to tak, že někteří lidé jsou opravdu mimo
My
anonym
| 26. 1. 2009 18:07
máme taky obživlého plyšáka je přítulný ažaž ale chodím s ním na vodítku jen v lese kde nikdo není ho pustím proběhnout ten je rád i číču máme ta ani není přítulná jak pes .
Víš,
jituliiik
| 26. 1. 2009 16:00
někteří lidé jsou, když to řeknu trošku ostřejším výrazem, doslova pošahaní. Jednou jsem už kvůli Sáře zažila takový menší incident, ve kterém jsem byla nevinně a právě to mě přinutilo k rozhodnutí, že si ji radši nechám na vodítku. Někdy se lidí až bojím.
Reginko
Hana
| 26. 1. 2009 14:59
oni ty pouliční směsi jsou snad nejchytřejší pejskové a taky jsou více odolný vůči nemocem, než ty papíráci Ten náš třetí černý pejsek je taky kříženec a ono už mu je 13 let a má nádor, ale doufám, že ho nic nebolí , a že tu s námi bude ještě nějaký čas.My doma jsme taková přestupková stanice před útulkem.Když se tu u nás ve vesnici najde nějaký opuštěný pejsek tak je u nás doma a pak ho odvezu do útulku.Nejradši bych si je nechala všechny doma, ale to by asi nešlo.
I já mám svoje zlatíčko -
Regina
| 26. 1. 2009 14:49
moje Fifinka je takový miniretrívr- pochopitelně zlatý.
Přinesla jsem si ji jako miminko z útulku a tak zpočátku jsem si myslela, že z ní bude "vlčí špic, ale pomalu začala ztrácet šedé chlupy a zezlátla - byla moc roztomilá a když se lidé ptali na rasu odpovídala jsem - "čistokrevný pulič" - a mnozí mi to "zbaštili" - zkratka - čistokrevná pouliční směs - je velmi hravá a miluje děti - je to takové velké štěně - kastrát v 1/2 roce - velmi si rozumíme
smečka
Hana
| 26. 1. 2009 14:01
Ahojky, taky souhlasím, že by se měli pejskové držet na vodítku i když já mám mastivku a ona má tak hrozně moc ráda lidi a děti a je tak šťastná když může být v davu lidí, že jí někdy pustím a ona tak blbne, ale vím, že vzbuzuje velikostí respekt a tak ji neustále hlídám. A taky se nikdy neví co se psovi honí hlavou. Jinak máme ještě shi-tzu a to je votroublek a toho musím hlídat více, protože když se někdo přiblíží tak hned vrčí a hlídá. To je pěkný trhač.
Já jsem 17 let pracovala u policie a tak mám hodně zkušeností s odchytem všelijakých psů a vím, že nejhorší byli jezevčíci a menší rasy, než ty větší psi.
rtw
angelwoman
| 26. 1. 2009 13:13
No, to jsem právě ráda, že to od tebe čtu, já si také myslím, že rotwíci nejsou zrovna nejvhodnější k dětem, ale někteří zaslepení majitelé těchto psů si myslí, že mají doma největší mazlíky co se od dětí nechají tahat za uši
Tak to by mně bylo zase líto vůbec nepustit psa na procházce na volno...ale tak každý pejsek je jiný no
Ahoj :-)
jituliiik
| 25. 1. 2009 22:04
Rotwíci jsou podle mě naprosto nevhodní k dětem, nikdy bych našeho psa k žádnému dítěti nepustila Přece jen je to bojové plemeno a ať má sebetvrdší výcvik, tak nikdy za něj nemůžu dát ruku do ohně
Co se týče vodítka, tak na volno našeho hafana nepouštím vůbec, protože takový pes sám o sobě budí hrůzu a náhubkem může způsobit nehezké zranění. Takže na volno nikdy
Stejně ho mám vycvičeného jako hlídače, chováme totiž koně a několikrát nás už vykradli, takže ho necháváme ve dne v noci běhat po zahradě-máme ji hodně velkou, takže prostoru má dost
Jinak s koníky si rozumí výborně, pronásleduje je na každém kroku
zlaťák
angelwoman
| 24. 1. 2009 18:54
Nezbývá mi, než s tebou naprosto souhlasit-jsou to prostě zlatíčka Moje zlaťanda na mě dneska čeká doma, než přijdu z práce a už se hrozně těším, až ji podrbu za ušima
zlaťáci
lontra
| 24. 1. 2009 13:13
..reaguju na zmínku o zlatých retrívrech..mám skoro 8letou fenku,dříve jsem nikdy psa neměla a přiznám se-ani jsem po psovi doma netoužila..ale člověk míní...a tak když mi dcery donesly v náručí 2měsíční bílou kuličku s rudou mašlí kolem krku.prostě tím momentem jsem byla paničkou od pejsinky..a co dodat.Je to prostě miláček,poslušná,rozumí každému slovu-mnohdy zapochybuju,jestli to není vlastně taky člověk.Kdo touží po bafíkovi a má možnost mít zlaťáka..je to supr volba,hodný,přítulný,dobře vychovatelný mazlík.
jituliiik
angelwoman
| 14. 1. 2009 10:45
Tak s rotwíků mám trochu respekt To je právě jeden z psíků, který pokousla bráchu Ale nelze házet do jednoho pytle, patrně to byl zase jeden majitel, co si pořídil takového psa kvůli image a nedal mu žádný výcvik
V tom s tebou určitě souhlasím, že je potřeba pořádný výcvik-určitě jiný, než u zlaťáka Hele, a co rotwíci a děti? Jak se snášejí? Jaký k nim mají vztah? A necháváš ji běhat někde na volno nebo stále na vodítku?
Angelwoman
jituliiik
| 13. 1. 2009 19:47
Jméno Sára se moc líbí a myslím, že na psy se hodí
Mám fenku rotweillera
Tohle plemeno se mi vždycky moc líbilo, jsou to krásní psi
Akorát ve výcviku člověk musí být hodně tvrdý, potřebují mít jednoho pána, kterého budou respektovat, jinak by s takovým hafanem byly potíže, přece jen je to bojové plemeno Jinak jsou to výborní hlídači a zároveň úžasní mazlíčci, svého pána milují celým psím srdcem
Muska33
angelwoman
| 11. 1. 2009 11:32
Je možné, že to králíček dělá, z nedostatku soli, ale můžou v to být i jiné minerály. Náš králík to dělal jednu dobu taky a pak přestal. Nejlepší bude, když skočíš za veterinářem, třeba ti poradí nějaké doplňky výživy, apod.
zakrslý králík
muska33
| 11. 1. 2009 10:30
Až jsem poslala dotaz,vidím tu šílenou hrubku v zakrslý.No paráda
zakrslí králík
muska33
| 11. 1. 2009 10:25
Ahoj všem chovatelkám.Máme 4 měs. zakr. králíka,a asi před měsícem začal vše olizovat,hlavně nás.Ruky, nohy,oblečení,deku.Tak se chci zeptat jestli je to normální,nebo mu múže něco chybět.S manželem se domníváme že by to mohla být súl.Tak se ptám tady.Předem děkuji za odpovědi.
Dedeckova
angelwoman
| 10. 1. 2009 10:56
Ahojky!
Já si myslím, že dá vztah člověka mezi psem a kočkou shnrnout bez klišé tak, že každé zvíře je jiné a i ten vztah je trochu jiný. Ne lepší, ne horší, ale jiný. Každý ať si vybere dle své nátury a gusta. Pokud je někdo aktivní sportovec, který chodí na hory, túry, výlety, jezdí na kole, apod (třeba jako já) je pro něj asi jasná volba nějaký aktivní pejskek, který s ním bude tohle všechno aktivně podnikat. Naopak pokud někdo není příliš aktivní, takový pes by se u něj jen trápil. Kočička se zase hodí pro úplně jiné lidi, třeba s klidnějším životním stylem, kterým vyhovuje její povaha, určitá vznešenosti i nezávislost. I když taky jsem zažila kočky, které se chovaly jako blázínci, takže není kočka jako kočka . Každopádně ani tady nelze dělat klišé-vždyť kolik je lidí, kteří chovají v pohodě pejska i kočičku
Hlavně, abychom ty naše zvířátka měli rádi

Tak mě se to s maminkami stává často. Ale nejenom s nimi, sama pro sebe je i kapitola napruděných důchodkyň. Holt, jsou lidé normální se zdravým úsudkem a pak ti, které ovládají nějaké fobie nebo vlastní problémy, které pak přenáší na své okolí. Kupodivu mívám občas taky problémy s dětmi-zvlášť s těmi většími-puberťáky. Třeba když je nějaká větší parta a lidé tam mají své děti, někdy vyloženě vidím, že se neumí chovat ke zvířatům.Třeba jeden kluk vzal Sáře její hračku (už to byla první chyba) a začal jí s ní honit, křičet, atd. Sára před ním zdrhala, ocas mezi nohama-bála se. To už na něho řvu, co to dělá, když tu se Sára otočila v posledním pokusu o obranu na něho začla vrčet a štěkat.A kluk začal hračkou máchat ve vzduchu. V tu chvíli jsem si říkala: "Kamaráde, já ji na tebe nechám skočit a přejde tě ta sranda." Vždyť přece každý člověk by měl vědět, že před žádným zvířetem by se něměly dělat prudké pohyby. První co bych svému dítěti vysvětlila je to, že nesmím před psem máchat rukama, šahat mu na žrádlo a jeho hračky (pokud mi je sám neaportuje). A honit psa to je ta největši kravina ze všech. Však taky kluci dostalo od rodičů vynadáno, že nemají trápit psa. Každopádně-nikdy bych nenechala miminko nebo malé dítě se psem bez dozoru. Můžu mu 100% věřit, ale stát se může cokoli. Já se bránit umím,na ovládnutí mého psa mi stačí zvyšený hlas nebo jen správný chvat 2 prsty a mám ho zpacifikovaného. Ale mimino ani dítě se bránit neumí, nemá autoritu. Zvlášť u dětí a miminek pes často zkouší, kde v rodině vlastně stojí a zda by se nemohl na hierarchii dostat před ně. Mluvím spíš o psech, fenky tohle spíš nedělají. Prostě a jednoduše-je třeba všem rizikovým situacím předcházet a nikoho neohrožovat
retrívři a další pejsci a taky kočičky
Dedeckova
| 9. 1. 2009 22:11
Angelwoman, naprosto chápu, ta naše psí holčička je taky do sněhu blázen. Mimochodem moc hezké fotky v deníčku.

Holky, já mám zkušenost se psi i kočkami, babička měla kočky (žila jsem s ní) a vím, že dokázaly být opravdu milé, přítulné, člověk se o ně bojí z celého srdce, ale přesto mám pocit, že s přítelovým psem (se kterým ani nastálo nežiji) mám hlubší, přátelštější vztah. Ten vztah je takový aktivnější a myslím, že v tom to je. Ale to je jen má zkušenost, asi jsem spíš psí člověk, vaše názory vám neberu. Moje babička se taky jeden čas starala o pejska jedné nemohoucí paní (chodila jí ho venčit několikrát týdně) a vždycky říkala, že ty kočky jsou lepší v tom, že když na pár dní zmizí, nemusí se o ně bát a že pes by byl pro ni moc velká zodpovědnost.

Každý nechť si vybere dle svého gusta, hlavní je neohrožovat ostatní a nést odpovědnost.

Jinak s těmi zážitky s vystrašenými maminkami, to se mi nikdy nestalo, ale taky nikdy nenecháme psa přibližovat se k cizím dětem, i když víme, že je miluje a nikdy by jim bezdůvodně neublížila (se známými dětmi je to ovšem jiná káva, má je jak štěnátka...........myslím, že tam je přesně vidět, že pes pozná dětskou důvěru a bezelstnost, jen touhu si hrát, proto asi psi děti tak milují a neútočí na ně). "Veselé" zážitky máme často hlavně z jízdy tramvají. Jedné paní přítel doslova vyrazil dech, když jí strčil pod nos lístek za pejska, neboť měla jakési řeči, že tramvaj je pro lidi a ne pro psy (samozřejmě je směřovala kamsi do prázdna). Tyhle útoky stejně nechápu, kdyby neměla košík, tak prosím, ale bezdůvodně hašteřit, jen proto, že někdo převáží něco méně obvyklého, to je asi jen opravdu z nudy a nutkání "prudit" Taky mi jednou paní vynadala za to, že kašlu v tramvaji, ne že bych neměla způsobně ruku před ústy Ale tak mhd to je jiná kapitola.
Lucajda
angelwoman
| 9. 1. 2009 21:01
Víš, celkově by to mělo být o ohleduplnosti. Já třeba vím, že mám hodného, vycvičeného psa, který si nechá strašnou spoustu věcí líbit, má rád lidi a velmi děti. Ale když jdu se Sárou na vodítku po chodníku a vidím, že maminka vede za ruku malé dítě, vezmu si Sáru k noze a pak ji dám volno, až přejdou. Vím, že mnoho maminek je značně přecitlivělých a bojí se, že pes dětem něco udělá. Já to respektuju a dávám jim tak najevo, že mám svého psa pod kontrolou a nedovolím mu v kontaktu s jejím dítětem.

Na druhou stranu si myslím, že by lidé neměli své fobie a strach přenášet na své děti. Jednou v létě jsem byla se Sárou u Odry. Nikdo tam nebyl, tak jsem ji pustila na volno, ona plavala, nosila mi z vody klacky, atd. Najednou se na břehu objevila mamina s malým dítětem a začla hystericky křičet, ať si toho psa vezmu, že ona tu malé dítě - přičemž ho demonstrativně zvedla do vzduchu - a oni, že se psů bojí. Za prvé nechápu, proč tam vůbec chodila, když viděla, že tam je pes a stačilo zavolat. "Jdu tady s děckem, chytněte si toho psa" a bylo vše ok. Jenže vřeštící matka a dítě ve vzduchu samozřejmě každého normálního psa upoutá, že. To si často lidé neuvědomují.

Pokud potkám psa na volno není nic lepšího, než být v klidu, moc se nehýbat a nemáchat rukama a nic nezvedat do vzduchu. Protože pokud jste byli do té doby psovi putna, teď se o vás rozhodně začne zajímat. Takže i tobě při tvém běhání doporučuju zastavit se, v žádném případě se na psa nedívat a už vůbec ne do očí a být naprosto lhostejná. Taky jak tady bylo napsáno, že když vidím psa, začnou se hned bát a představovat si, co budu dělat až na mě zaútočí je špatně. Pes strach vycítí na sto honů a bude jednat agresivně. Nejlepší je lhostejnost, klidně změnit směr, vůbec se na psa nedívat a snažit se být v klidu. Vím, že to je často těžké, ale lepší recept není.

Ještě, když se vrátím k té mamině s tím děckem-pak jsem si říkala, co z takového dítěte může vyrůst. Člověk, který se bezdůvodně bojí zvířat, nemá k nim úctu, neví, jak se k nim chvovat a v nejhroším případě může mít tak pochroumaný vztah k zvířatům, že je bude týrat. Rozhodně se své děti budu snažit naučit úctě ke zvířatům, budu je s nimi odmalička seznamovat-vysvětlím jim, že je třeba mít je rád, ale také pochopit, že jsou divocí a mohou mi ublížit.

Každopádně ti přeju, ať svoje trápení s běháním nějak vyřešíš, určitě by byla škoda s tím kvůli hloupým majitelům psů přestat

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
♥Jarka*Alice♥
18. 4. 2024 22:38
11789
jizerka
18. 4. 2024 22:39
70248
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video