Cestování - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Cestování

Diskuze

VaneS1
| 30. 6. 2015 12:10
Letos v listopadu se podívám do Thajska. Vybrala jsem si raději poznávací zájezd, než pobytový. Když už letím tak daleko, tak se přece nebudu válet na jedné pláži u hotelu. Na poznávacím zájezdu od cestovní kanceláře Avetour si také koupání užiju dosyta a dokonce i se slony. Procestuji tuto krásnou exotickou zemi, poznám spoustu zajímavých historických památek, národních parků, seznámím se s místními domorodci, s jejich kulturou i kuchyní. Bude to zážitek na celý život, už se nemohu dočkat.
anonym
| 23. 7. 2011 11:35
Ahoj,

ráda bych se také přiedala do diskuze, my jsme se letos s přítelem rozhodli, že zůstaneme u nás v Čechách, našli jsme si malý a útulný penzionek v Poděbradech,večer po příjezdu jsme si zašli do whirpoolu a do sauny a odpoledne se slunili u bazénu se slanou vodou. Musím říct, že mají penzionek vymazlený a všude je čisto.
Určitě se sem ještě letos vrátíme!!!
VAROVÁNÍ PŘED CK AIRSTOP !!!
Pavel2009
| 9. 1. 2009 01:11
POZOR NA REKLAMACE U AIRSTOP!!!!

Od srpna 2008 do ledna 2009 mi nebyli schopni vyřídit reklamaci zájezdu - stále se vymlouvají na to, že s nimi německá CK nekomunikuje, pak že se stěhovali a vyjádření se ztratilo atd. - budu je muset dát k soudu!!!!!!
Vymlouvají se, že jsou "jen" zprostředkovatelé, ale peníze jsem platil jim a od nich chci stanovisko!!!
Více na: http://www.reklamace-airstop.nazory.cz
Chotěboř
jituliiik
| 15. 9. 2008 20:23
Ahoj, nebyl jste někdy někdo u Chotěboře, v údolí řeky Doubravy? Četla jsem, že je to tam moc krásné, tak by mě zajmalo, jestli to tam z vás někdo zná
ahoj děvčata
anonym
| 9. 9. 2008 09:25
jsem si zběžně přečetla vaše příspěvky a moc vám přeju ,že máte tu možnost ,cestovat po světě ,bohužel já jí te´d nemám,ale doufám ,že časem budu také moci se podívat do Francie moje velká láska a první z ciziny, ta mě zaujala už když mi bylo 13, to víte 3 mušketýři ,pak Anglie to zas byli Beatles ,no a teď už jen Wales ,Irsko ,kam jen nechci to je Amerika do země plné možností tu nemusím ,Tak si užívejte přeji vám pěkné cesty a krásné zážitky z nich
Drážďany
pajja
| 9. 9. 2008 00:02
Ahoj! Příští rok plánuju odjet do Drážďan, naučit se konečně pořádně německy Nejde mi o peníze, ale samozřejmě je potřeba si tam zajistit nějaké ubytování, stravu atd. Proto se ještě rozhoduju, jestli je lepší si tam najít práci a chodit po kurzech nebo to zkusit v nějaké dobrovolnické organizaci. Nemáte někdo nááhodou nějaké zkušenosti právě z Drážďan? Taky nemám moc odvahu jet do ciziny sama, tak kdyby se chtěl někdo přidat? Děkuju za odpovědi! Pája
Dovolená na Slovensku
Femme
| 24. 3. 2008 11:19
Ahoj holky! Chtěla bych s přítelem letos na Slovensko. Někde do termálů, do příjemného prostředí a taky, aby nás to nestálo celé jmění. Nevíte o něčem pěkném a zajímavém? Moc děkuji za odpovědi!
Recko
Norma
| 19. 12. 2007 16:30
Ahojte, me se strasne libi Recko, byli jsme v lete na Corfu a urcite tam chci jet zas... pujcili jsme si skutr a objeli ostrov, pamatky, nadherne more....Rekove jsou prijemni a ochotni, vyborne jidlo, velke porce! Nemuzu si to vynachvalit.....potom se mi libilo v Belgii, ve Spa a Malmedy, klidne mestecka, velmi dobry tip na podzimni nebo jarni dovolenou, kdy se neda ani lyzovat, ale jeste to neni na koupani - proste v tech mezisezonach
cestování
angelwoman
| 7. 9. 2007 21:22
Tak pro mě osobně je zamilovanou zemí Francie Už jen proto, že jsem na výletě do Paříže poznala svého přítele Francie je mi blízká nádhernou krajinou, způsobem života francouzů, krásnou řečí, uměním si vychutnat život-jak tomu říkají francouzi "savoir vivre"
Krásně také bylo v Nizozemsku-Amsterdam je rozhodně nezapomenutelné město plné protikladů Moc mě láká Irsko a Velká Británie, taky bych se chtěla jednou podívat do Itálie a Egypta...Snů a plánů je spousta, už se moc těším, až tak s přítelem někdy vyrazíme, protože cestování mě moc baví Teda až na cestu samotnou-dělá se mi špatně už cestou z domu na benzinku
Laura
Kloa
| 7. 9. 2007 19:50
Ahoj! Tak to jsem moc ráda, že se vám líbilo Hned bych s váma měnila. Pro mě už bude Djerba navždy láskou a místem skvělých zážitků. Koukám, že jste toho navštívili hodně, to je super. A jsem ráda, že jste na mě dali a nenechali se strašpytlem kolegou ovlivnit, byla by to škoda tohle všechno nevidět. Smlouvání na tržišti je nám čechům hodně cizí, ale oni se tím takhle baví, ale smlouvat se nakonec vyplatí.
Kloa Djerba
laura
| 7. 9. 2007 16:05
Ahoj,tak jsme se ve středu vrátili z Djerby,nádherná dovolená,měla jsi pravdu.Chceme tam letět znovu.Byli jsme u krokodýlů na farmě,navštívili jsme hlavní město Houmt Scuk,městečko Midoun a vesnici Guellala kde vyrábí keramiku.Udělali jsme si výlet na skůtrech po ostrově,bylo to nádherné,jeli jsme kolem modré laguny,no prostě jsem si Djerbu zamilovala taky.Byli jsme i na římské cestě,ta spojuje Djerbu s pevninou ,je dlouhá 7km,dá se říct,že jsme projeli téměř celou Djerbu.Navštívili jsme i 2krát tržiště a až na to smlouvání,což jsme poprvé nějak nepochopili,to bylo taky super.Nakoupila jsem tam spoustu suvenýru,přivezli jsme si i vodní dýmku. Taky jsem si vyzkoušela jak se dělají koberce,těžká práce.Hotel byl skvělej,strašně jsme si zvykli na animátory,loučení bylo těžké i jsme si pobrečeli.
Laura
Zdenka
| 9. 5. 2007 05:27
Ahoj Lauro, my jsme s mužem byli v Tunisku 23.září vloni a bylo tam na sluníčku 32 stupnů, takže určitě budeš mít hezky . Jak jsi psala, že už neměli volno na Monastri, tak možná že je to dobře, já jsem tam nebyla já byla v Marhabě, což můžu doporučit jídlo a personál perfektní, a to proto, že blízko Monastriu je letiště a tam je hroznej rachot a hluk, tedy řekli nám to v cestovce, ale říkali to i lidi, kteří jeli pak s námi domů, že je tam hezky až na ty letadla. takže si to hezky užij...Zdenka
o Djerbě
Kloa
| 8. 5. 2007 18:22
Ty nejdůležitější informace jsem ti už předala, teď už to nechám tak ať zažiješ taky nějaké to překvápko
Ale pokud by tě něco zajímalo, tak se ptej.
muži na Djerbě
laura
| 7. 5. 2007 22:54
Díky za info,jestli si ještě na něco vzpomeneš napiš.Dík.
muži na Djerbě
Kloa
| 7. 5. 2007 15:01
Lauro, ještě jsem si vzpomněla na jeden takový poznatek na dovči na Djerbě.
To jak se muži k sobě chovají, nejdříve nás to s kamarádkou až vyděsilo jak se k sobě mají ale tam to tak prostě je. Mají takový zvyk když se zdraví, tak se jakoby políbí na tvář, ale ve skutečnosti se nelíbají, což jsem si jednou vysloužila pěkný trapas, ani nevím proč, neměla jsem potřebu je líbat na tvář, ale tam mi to nějak uklouzlo začal se smát a začal mi vysvětlovat, že se nelíbají A s tím jak na veřejnosti převládá více mužů jsme se setkaly i na diskotéce, bylo až zvláštní jak spolu dva chlapi tančí, teda ne spolu jako, že by se drželi za ruce, ale tančili vedle sebe, tak jako u nás tančí holka s klukem. To jsme až pochybovaly o jejich orientaci
lauro
Kloa
| 4. 5. 2007 14:56
No vidíš, tak tam vlastně napůl budu taky Už se těším
Některé informace jsou opravdu užitečné, hlavně to s těma penězma, vodou a výlety.
Na vízum se třeba poptej, byl to jen takový papírek, na který dal tuniský policajt razítko a pak dal razítko i do pasu a když se odlétalo, tak tam dal další razítko a ten papír si vzal. I delegátka nám říkala ať ten papír nikde neztratíme. Tehdy ve mě hrklo, protože jsem si ani v tom shonu neuvědomila kde vízum zůstalo, naštěstí bylo v pasu.
Pokud jsi babka kořenářka tak si i v obchůdku nebo na tržišti nakup koření, mají ho tam o hodně levnější než u nás. Jinak jsem si dovezla dost suvenýrů, mušliček, písku, keramický střep z toho muzea, ale psss koupila jsem si tam i vodní dýmku, od krokodýlů takového gumového krokodýla a taky jsem koupila plno dárků pro rodinu, dobré jsou i jejich sušenky Sablito, ještě mám jedny doma, ty mi kamarádka dovezla loni, já jsem nejela mám i bubínek.
A co můžu ještě doporučit je skvělý opalovák za pár kaček, je takový obyčerjný, faktor nic moc, ale skvěle opaluje, přivezla jsem si ho i domů, tady u nás nic takového neprodávají. Je v takové malé průhledné lahvičce se zelenými nápisy a potisky citronů, má žlutý kulatý vršek, je z olivového oleje a citrusů, pěkně voní a vážně skvěle opaluje, ale to až ke konci dovolené jinak by ses pěkně spálila. Je na něm napsáno Bronzage naturel ultra rapide a je toho 200 ml.
informace
laura
| 4. 5. 2007 14:13
Jsem ti za ty informace vděčná,člověk to tam nezná a je lepší když je aspoň trochu připravenej.No vidíš,chtěla jsi přibalit do kufru,tak tam se mnou budou aspoň informace od tebe
Zdenka
laura
| 4. 5. 2007 14:09
Tak to byl hezkej dáreček .My jsme měli původně letět do Tuniska do Monastiru ,ale tam už nebylo místo,tak jsem narychlo vybrala Djerbu.Většinou si tu Djerbu a Tunisko chválí,tak ja myslím,že se nám tam bude líbit.Letíme na přelomu srpna a září,tak tam bude určitě teplo.Až přijedu ,napíšu.Na to vízum se zeptám v cestovce.Malej se nejvíc těší na letadlo.Sice jsme už u moře byli ,ale ještě jsme neleteli.
vízum
Kloa
| 4. 5. 2007 14:03
Myslím, že s vízem by problémy být neměly, protože jedeš přes cestovku, kdyby jsi tam letěla na vlastní pěst, tak si musíš sama vízum vyřídit a to trvá několik měsíců, ale když se jede přes cestovku, tak se až na letišti na Djerbě vyplňuje takový doklad, jakási verze víza. V ČR na letištích jsou k dispozici letáčky s přeloženými údaji, které se tam mají doplňovat, my jsme si ho s kamarádkou nevzaly, nevěděly jsme, že budeme něco vyplňovat, tak jsme si tam ten vzor museli od někoho půjčit.
teď jsem si představila jak běháš po Djerbě s vytisknutými papíry s infomacemi ode mě. Ale já taky den před odletem zjišťovala odkud se dalo všechno možné. Navíc jsem nevěděla co nás čeká, letěla jsem jen já a kámoška a já vůbec poprvé v životě. Ale všechno bylo bez problémů.
laura
Zdenka
| 4. 5. 2007 14:00
Jestli se mohu přidat a poradit trochu. Na Djerbě jsem nebyla ale loni jsem byla vůbec poprvé u moře, manžel mi koupil ke kulatým narozeninám pobytový zájezd do Tunisu, Byly jsme přímo v Sousse, ale nádhera, nic lepšího nemůžu doporučit a co vím, na Djerbě si taky všechno vychvalovali. My jsme měli jak kvalitní jídlo, pití, i lidi jsou tam příjemný, na tržnicích jsou vlezlí, ale nesmíš se nechat dát a hlavně na nic nesahat, co se ti líbí, radši koukat, to jsou hned u tebeMěli jsme i hezké počasá 32 stupnů a to jsme byli v září. O vízu nic nevím, my jsme ho nepotřebovali, takže v tomto ti neporadím . Dcera chce jet letos taky na Djerbu na las minute někdy v září, až jí skončí zkouškové období a moc se těší, podle vyprávění lidí, je tam opravdu moc hezky ale není tam moc památek, pokud máš ráda nějaké prohlídky , ale myslím si, že si to určitě užijež. Až se vrátíš, napiš. Já jsem hrozně zvědavá , viď Zdenka
Kloa
laura
| 4. 5. 2007 13:54
Moc ti děkuji,já si tvoje informace vždycky vytisknu ,vezmeme si je i sebou,takže je budu mít při ruce.O tom vízu mi ale v cestovce nic neříkali.Doufam,že jako slovenka to bubu mít bez problémů.
Lauro
Kloa
| 4. 5. 2007 13:44
Hlavně ať si to užijete, ale věřím že ano a něco z toho co jsem poradila pomůže.
Koukala jsem znova na ty léky a opravdu se to jmenuje ercefuryl, je to na předpis a před dvěmi lety byl doplatek necelých 60 Kč. Ale kdo ví, třeba vás to nepotká. Ty holky, se kterýma jsme se tam seznámily to chytlo den před odletem. V těch hodně dobrých hotelech o těhle problémech ví, tak používají i jinou vodu a tak s tím lidi moc problémy nemají. Sousedi se ale odtamtud vrátili zrovna nedávno, měli dobrý hotel a stejně je to chytlo, to záleží taky na organismu jak se s tím dokáže vyrovnat.
Kdyby tě ještě cokoli zajímalo, tak se ptej.
Jinak moc doporučuju v tom muzeu nápoj z vodního melounu, viděla jsem ho jen tam a bylo to skvělé osvěžení.
Věřím, že se tam budete bavit a nebude se vám chtít domů. Bratrova kamarádka má poměrně bohaté rodiče, takže jezdí na dovolenou i několikrát do roka, byla snad už všude a když se vrátila z Djerby, tak říkala, že už jinam nechce. No prostě Djerba je láska
Mému kamarádovi se tam ale nelíbilo to, že se místní ženy chodí koupat v oblečení a z dovolené nebyl nadšený, ale to proto, že ležel celou dobu jen u hotelového bazénu, nebyl ani u moře, no blázen.
Do přílohy dávám ještě jednu fotečku, je z toho muzea, v ten den tam byl i nějaký festival a byla tam zábava.
Kloa
laura
| 4. 5. 2007 07:52
Moc Ti děkuji za tak skvělé informace,ani nevíš jak si nám pomohla,teď se tam tešíme ještě víc.
Faraonova pomsta
Kloa
| 4. 5. 2007 01:03
Faraonova pomsta, tak se říká tomu průjmu, který můžeš v celém Tunisku dostat. Je to z té jejich vody, má jiné bakterie a naše tělo na to není zvyklé, místním jejich voda nic nedělá, ale čechům, zvyklým na kvalitní vodu ano. Před tím bych tě chtěla varovat, rozhodně nepij místní vodu, ani si v ní nemyj zuby. Pokud budete mít all exklusive nebo něco podobného, tak máte o pitný režim postaráno, na zuby si kupte vodu v pet lahvích v obchůdku. I když i přes to všechno tě může průjem potkat, protože oni v té vodě vaří. Tak jsem to chytla já, kámoška i další dvě kamarádky, se kterýma jsme se tam seznámily.
Černé uhlí tady na tyto střevní potíže nezabírají, kamarádka měla ercefuryl (teď nevím jestli jsem si to nespletla s něčím jiným, ale do kuchyně se mi teď už nechce, vzbudila bych celou rodinu, pokud by se to jmenuje jinak, opravím to zítra), jinak jde použít i smektu, ale ty pilulky ercefurylu jsou opravdu účinnější, ale jsou jen na předpis, takže by ses musela domluvit s lékařkou.
Jinak cenově je to tam jako v ČR, ne-li levnější, teda jak co, ale potraviny ano, až na alkohol, ten je tam šíleně drahý, na diskotéce vyšla 0,7 vodky na 2 000 Kč, ale to platili ti chlapi Jinak v obchodech jsou drahé ještě opalovací krémy, těmi se vybavte, kupovat je tam je zbytečně drahé.
A co se ještě těch peněz týče, tak až v tunisku, v hotelu si vyměňte peníze na recepci, mění za dolary nebo eura. Měnou je tam denár a 1 denár je asi 20 Kč. Peněz si neměňte moc, jen třeba část a pak když začnou docházet tak znova, pokud vše neutratíte, tak s výměnou nazpět za dolary nebo eura se vám pěkně prodraží, vrátí vám až o 30 % méně a pozor na vyvážení peněz do ČR, oni si to dost hlídají. Já si chtěla odvést sebou jen penízek, ale bála jsem se, že mi kvůli jednoho penízku překopou celý kufr, tak jsem ho hodila do moře
Jinak na letišti budete vyplňovat víza, ty si pak dobře schovejte ať nemáte při odletu problémy.
Rozhodně neležte v hotelu, chápu, že budou syna lákat tobogány, ale krokodýli, Sahara atd. stojí vážně za to. Taky určitě navštivte místní kavárnu a čajovnu, tančí tam i břišní tanečnice. Rozhodně navštivte i tržiště a kupte si vodní dýmku, ale pečlivě ji prozkoumejte, prodejci jsou koumáci a prodají vám klidně i děravou dýmku, vemte sebou láhev vody a u dýmky, kterou budete chtít koupit nalijte vodu, aby jste se přesvědčili, že není děravá.
Vemte třeba sebou i nějakou drobnost pro uklízečku, kamarádka dělá bižuterii, tak ji dala takový náhrdelník z korálků a ona jim taky pak na památku pak donesla keramické obrázky, fakt nádherné.
Tak ty nebudeš mít s komunikací absolutně problém. To já s angličtinou, které tam moc nerozumí moc nepochodila, takže jsem musela přecházet i na němčinu.
Věřím, že si to parádně užijete!
Djerba
laura
| 3. 5. 2007 23:28
K těm krokodýlům se určitě zajedeme podívat a nejakej ten výlet ten by se nám taky líbil.Letíme až v srpnu ale až se vrátime, tak hned něco písnu.A s tou francouzštinou ,učila jsem se ji 4roky na Hotelovce,tak jsem zvědavá jestli se ještě domluvím.Dík za informace jsi hodná.
Kloa
laura
| 3. 5. 2007 23:24
Klidne bych si tě sebou přibalila.Jo a ta Faraonová pomsta to je co,prosím?Nejak nemám přehled.
Djerba
Kloa
| 3. 5. 2007 23:18
Lauro, jinak ti až závidím, že tam jedeš, mi je po Djerbě moc smutno
Nechceš mě do kufru?
strach
Kloa
| 3. 5. 2007 23:07
V těch hotelech bych neviděla takový rozdíl. Většinou si jsou dost podobné. Teda já byla dokonce jen v jedno* a na nic si nemůžu stěžovat, jistě tam nebyla taková zábava jako v těch vícehvězdičkových hotelech, nebyly tam žádné večerní programy, tobogány atd., proto měl jen jednu hvězdičku, ale co se ostatního týče, tak mi naprosto vyhovoval, denně jsme měli vytřeno, uklizeno a čisté ručníky, večeři o třech chodech a to jsem ani nesnědla, pláž necelých 50 metrů od pokoje. Horší je to tam opravdu s tou zábavou pro děti. Ale my jsme si s kámoškou uměly zábavu zařídit a místní nás brali na diskotéky do těch * hotelů
Musela jsem se docela zasmát tomu strachu tvého kolegy že to mimo areál hotelu působí nebezpečně. Teda to je chlap Já jsem tam byla jen s kamarádkou, bylo nám 20 let a nebály jsme se teda ničeho, ani nemám žádnou negativní zkušenost. Mimo náš hotel jsme byly dost často, no denně, s místníma jsme chodily posedět do čajovny nebo do kaváren a pizzerií, na diskotéky, nevím co bych z té dovolené měla kdybych seděla jen v hotelu.
Co bylo trochu horší bylo nakupování na tržišti, tam vám opravdu nedají pokoj, ale oni to tak prostě mají, musíte přistoupit na jejich hru. No já mohla mít krásnou lampičku a několik velbloudů za to kdybych tomu prodavači nechala svou kámošku
Lidí se rozhodně nebojte, nás všichni strašili a nakonec jsme se tam s kamarádkou skamarádily s celým hotelem, navštívili jsme i několik dalších hotelů. Chlapi tam jsou strašně fajn, dokonce jsme se tam zamilovaly
Radou strašpytlíka kolegy se nenechte zastrašit, lidi jsou tam obětavější než tady v ČR, možná ho vyděsilo právě tohle A byla by chyba se kvůli kolegy někam nepodívat. My jsme byly v tom muzeu, drahé to vůbec není, má tři části, venkovní, vnitřní a tu oázu krokodýlů. To se synovi bude určitě líbit, jsem si tím jistá. V taxíku jsme jen řekly "to crocodille" a taxikář věděl co chceme vidět. Poblíž je taky pěkný maják. Chtěly jsme se s kamarádkou podívat i na solné jezera, ale ty byly od našeho hotelu dost daleko a to by se i ten taxík prodražil. Pokud budete mít peníze, tak si objednejte nějaký fakultativní výlet u delegátky, kamarádky byly na pirátské lodi a taky na Sahaře a nemohly si to vynachválit. Ale jen ten výlet na Saharu stojí pro jednoho 3 000 na naše, což jsme tam s kamarádkou neměly. Teda měly jsme tam každá přesně 3 000 na naše, ale to jsme nemohly utratit jen za výlet na Saharu.
Německy se domluvíte líp než anglicky, ještě líp se domluvíte francouzsky.
A na tu "faraonovu pomstu" se u lékařky raději připravte, někoho to postihne, někoho ne.
Kloa
laura
| 3. 5. 2007 22:38
Tak jsem se přestěhovala sem,díky za informace o Djerbě,už se tam těšíme,ten hotel kam jedeme je nove zrekonstruovanej a je tam i hezka zahrada a pro deti skluzavky,tobogána brouzdaliště.Původně jsme chteli letět do Tuniska do Monastiru do Hotelu Eden mají tam Aquapark ale už to bylo obsazené,tak jsme vybrali tu Djerbu.Kolega z práce říkal,že tam byl ale ,že se docela báli chodit mimo areál hotelu,že to tam působí nebezpečně,tak jsem si říkala,že by byla škoda nikam se nepodívat.A domluvím se tam nemecky?
písek x kamínky
Kloa
| 21. 3. 2007 17:13
Tak to máš asi pravdu, ty kamínky určitě udělají moře hezčím ale já jsem zbožnovala rána, kdy jsme se s kamarádkama sebraly, lehly si do písku na kraj moře a opalovaly se, nebylo nám tak horko a voda nás neustále osvěžovala, prostě úžasné
Tak pak poreferuj jak ses rozhodla a jak tam bylo

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Mariana
19. 4. 2024 19:29
70260
2112Hana
19. 4. 2024 18:33
11798
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video