Antibiotika vs. antikoncepce - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

antibiotika vs. antikoncepce

Diskuze

anonym
| 29. 3. 2016 20:56
Chtěla jsem se zeptat, jestli s tím někdo taky nemáte zkušenosti.
Beru HA a po prvním pohlavním styku jsem dostala zánět měchýře, ihned jsem nasadila den po ***u antibiotika. Pro jistotu jsem si udělala po x týdnech test a nic. Po druhém styku to samé, ale mám prostě předtuchy, nu prostě se bojím, jestli nejsem v tom
anonym
| 29. 3. 2016 20:58
TO Terka: ještě bych chtěla zmínit, že přítel se do mě neejakuloval
anonym
| 4. 8. 2015 22:42
Chtěla bych se zeptat, zda mohou antibiotika Azitromycin Sandoz snižovat účinek antikoncepce Verezana. Antibiotika jsem brala 9 dní z důvodu zánětu močového měchýře a antikoncepci jsem začala brát poprvé, den po dobrani antibiotik. Dekuji za odpověď.
anonym
| 10. 3. 2015 20:35
Chtěla bych se zeptat jestli ATB Triprim, snižují učinost hormonalní antikoncepce Minisiston.. Děkují moc za odpověd..
anonym
| 6. 3. 2015 19:20
Dobry večer,jestli užívaní antibiotik Nitrofurantion snižuje účinnost antikoncepce (Foxinette Neo).Dekuji.
anonym
| 6. 3. 2015 19:16
ahoj.chtéla bych se zeptat beru nitrofurantion antibiotika na zánet mechýre,ale mela jsem pohlavní styk s pritelem a beru antikoncepci Foxinette,jestli je tato kombinace léku bezpečná proti otehotneni.dekuji
anonym
| 12. 2. 2015 12:46
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli Augmentin, Fromilid a Prothazin snižují účinnost antikoncepce (Foxinette Neo). Děkuji
anonym
| 15. 1. 2015 23:38
Ahoj všem, v neděli jsem dostala antibiotika TRIPRIM na zánět močového měchýře, beru antikoncepci Bonadea a akorát jsem týden před menstruací. Nikde jsem nenašla, že by triprim snižoval účinnost HA. V úterý jsem měla s přítelem pohlavní styk, ale dali jsme si pozor a ejakuoval mimo mě. Myslíte, že je nějaké riziko selhání antikoncepce? Předem děkuji
anonym
| 11. 2. 2014 10:11
Vliv antibiotik na antikoncepci by ti měla sdělit doktorka, Takže bych jí zavolala a pro jistotu se zeptala. Případně se podívej do příbalového letáku ATB i antikoncepce a měla bys to tam taky zjistit. Jinak nevím jak ostatní,ale já k antibiotikám beru i probiotika biopron 9, protože jakmile ATB dostanu, tak se mi objeví mykóza a průjem. Nevím proč,ale stává se mi to poslední dobou pokaždé. Teď chci začít brát probiotika dlouhodobě, tak třeba se tomu příště vyhnu
anonym
| 5. 12. 2011 21:49
Dobrý den doktorka mi zjistila chlymidie ty pohlavní a předepsala mi antibiotika Azitromycin,mám je brát střídavě tři dny pak tři dny pauzu a pak zase tri dny a konec. Ale nevím jaký vliv mají antibiotika na mou antikoncepci. Beru Cerazette. A pokud mají vliv za jakou dobu mohu mít s přítelem nechráněný styk. Děkuji za podpověď.
anonym
| 19. 7. 2011 22:24
Dobrý den, zajímalo by mne, jestli (a na jak dlouho) snižují antibiotika "Ciprinol-250" účinnost hormonální antikoncepce "Lindynette". Děkuji za odpověď.
anonym
| 14. 7. 2011 12:00
Ahoj všem, užívám antikoncepci Artizia a gynekoložka mi předepsala ATB Sumamed 500 mg (Azithromycinum) na tři dny, které by nemělo ovlivnit účinek pilulek. Avšak již po dni mi to narušilo trávení a asi 4 dny jsem měla silný průjem (do soboty = poslední pilulka HA v platu). V úterý mi začala menstruace jako normálně v týdenní pauze vysazením pilulek a trvala 5 dní, jak má. V neděli jsem načala nové platíčko pilulek, ale mám strach o účinnost mé antikoncepce, protože hned v neděli jsme měli s partnerem pohlavní styk. Dnes je to již 11 den po styku a cítím zvláštně citlivá prsa a bradavky. Mohla selhat HA, i když menstruace se dostavila ve správný den? Jsem z toho celá mimo.. Děkuju Vám předem za radu či názor..
antikoncece a antibiotika
nindy
| 27. 9. 2009 14:27
ahojky,byla jsem před 14dnimi nemocná brala jsem antikoncepci a na začatku nich jsme brala i antibiotika penicilin no a stalo se to že přijel můj přitel s kterým jsem měla *** končně si nemusel davat pozor akorat ja sem moc v klidu nebyla protože se tito prašky tlučou tak jsem to udělala tak...v jednu odpol jsem brala antibiotika ve 3 antikoncepci..přitel přijel ve 4h asi odjel za půl hodky ja se osprchovala a od te doby jsem poslení dvě platička antibiotik nebrala myslela jsem si že antikoncepce to sklidni a těhotna nebudu ted mam dobranou antikoncepci...začíná mi 7 dní pauza je to 3den a nedostala jsem to tak mi zbejva si počka na út kdy jedu do města koupim si test ..no a jestli bude pozitivni tak mi zbejva miniinterupce....doufám že v tom nebudu no...
Antikoncepce a antibiotika
alca1718
| 25. 8. 2009 16:40
Ahoj!Minulý týden sem zistila že mám zánět močových cest, byla sem u doktorky a ta mi předepsala ntibiotika Biseptol 480 na 10 dní. Doberu je ve středu večer a stejně tak doberu v tento den i antikoncepci Minerva a budu mít pauzu..Tak jsem se chtěla zeptat, jeslti až začnu po 8 dnech brát nové platíčko, tak jeslti už bduu opět chráněná a nemusím už používat jinou antikoncepci??Ani si nejsem jsitá jestli ten Biseptol vuebc ovlivnuje HA, protože doktorka mi řekla že ne a že nemsuím používat jinou ochranu ae s přítelem jsme stejne jinou používali...Jne ted nevim jeslti i když ve středu doberu ATB tak se máme teda eště chránit jinak nebo to není nutné??děkuji za odpoved!
Mirena
cvingi
| 17. 6. 2009 22:15
Zapomnela jsem napsat,ze pri mirene se minimalne menstruuje,coz je take velika vyhoda!
Mirena
cvingi
| 5. 6. 2009 22:08
ahoj holky,všem ktere mate problemy s hormonalní antikoncepcí bych vřele doporučila nitroděložní tělísko Mirena.Zavádí se az na 5 let a skoro se u něj nemenstruuje,což je velka výhoda.Vždycky když jsem brala nejakou HA,tak jsem zapomínala a teď je můj problém vyřešen.
atb
angelwoman
| 19. 4. 2009 13:04
Taky si myslím to, co Kloa. Když jsem brala HA tak mi doktorka předepsala antibiotika co účinnost HA neovlivňují.
Annette1
Kloa
| 19. 4. 2009 10:41
Antibiotika ani tak neovlivňují menstruaci jako samotnou HA a HA pak není účinná. Záleží jaké antibiotika bereš, upozornění na snížení účinku HA je uvedeno v příbalovém letáku antibiotik.
Ovlivňují?
Annette1
| 19. 4. 2009 10:29
Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jestli je možné, že by ATB mohly ovlivnit příchod menstruace, i když beru HAK. ( beru ji 2 měsíce).
Děkuju předem.
Trumpetka
jituliiik
| 2. 3. 2009 19:50
Já bych asi nic neriskovala, když jsem nemocná a musím užívat antibiotika, tak celý následující cyklus, tzn. po dobu užívání celého dalšího platíčka používám doplňkovou antikoncepci a mám klid na duši
Trumpetka
Kloa
| 1. 3. 2009 23:23
Taky jsem do toho příbalového letáku koukla a nic jsem ohledně HA nenašla. Ještě by třeba mohla pomoct nějaká lékařská internetová poradna.
No, to jsou nové informace, že máte omezené možnosti s ochranou. Tak to chápu, to už se toho pak moc nenabízí a taky bych si to raději odpustila, než riskovat. Alespoň je příležitost na jiné praktiky a velký prostor pro mazlení
Kloa
Dedeckova
| 1. 3. 2009 23:05
Děkuju za snahu. Co jsi napsala sice vím, ale nejsem chemik a ze složení to fakt nepoznám. Jinak v příbalovém letáku o tom není ani zmínka, jak už jsem psala výše. Lékařka reagovala tak jak reagovala a léky mi vyzvedávatl tatínek (měla jsem čtyřicítku), takže toho jsem nepověřila, ať se v lékárně zeptá. Moc se mi nechce se jít tak na blind ptát.

Jiné způsoby ochrany sice jsou, ale máme to trochu komplikované. Mám alergii na latex a jiné prezervativy se v ČR nedělají. Dřív jsme zkoušeli i pharmatex, ale přítel měl pak vyrážku (možná to ani nebylo z toho), nicméně už žádné spermicidy nechce a radši si odpustí. Takže už toho moc nevymyslím
celibát?
Kloa
| 1. 3. 2009 22:04
Trumpetko, HA ovlivňují jen některé antibiotika (zejména ty na bázi penicilinu) a informace o tom je uvedena v příbalovém letáku, tak si jej pečlivě přečti nebo se zeptej ještě třeba v lékárně. A pokud jsi nic nenašla, tak účinek asi nesnižují. I když pro jistotu, proč riskovat a není to navždy
Jinak proč žít kvůli toho v celibátu? Existují i jiné způsoby ochrany. Pro jednou
Azitrox 250
Dedeckova
| 1. 3. 2009 16:28
Nemáte někdo zkušenost s antibiotiky Azitrox 250 a zda narušují účinek HA? Lékařka, která mi je předepsala, na mě koukala jak na pako a řekla mi, že antibiotika přece nepůsobí na antikoncepci, ale mnohokrát jsem o tom četla, a tak mám pocit, že mimo byla spíš ta doktorka. Jenže jsou to moje první antibiotika, takže s tím ani nemám zkušenost. Moje gynekoložka je jako na potvoru na dovolené a nechce se mi ji moc otravovat, ale asi mi nic jiného nezbyde anebo celibát, kterého už mám po krk Kdybyste některá věděla, tak prosím odpovězte. Ani v příbalovém letáku o tom nic nebylo.
angelwoman
Barbiee
| 29. 9. 2007 20:55
nee.. ja v te dobe nebyla jeste nemocna...ale na anginy trpim často... ale ted za tento rok už po druhe budu mit pichynej znovu ten pendepon....a ten se ničim nahradit neda a učinkuje na telo dlouhodobe... myslim že tohle asi bude lepši konzultovat s gynekoložkou nez s obvodni.... nevim no...
Barbie
angelwoman
| 29. 9. 2007 09:08
Ahoj! Ty bereš 3 měsíce antibiotika? Tak to je dost... No, tak moc nerozumím tomu, proč jsi s HA nepočkala, když jsi věděla, že bereš antibiotika a jsi nějak dlouhodobě nemocná...Já mám zkušenosti s tím, když jsem měla třeba angínu, tak mi doktorka předepsala antibiotika, které neruší účinky antikoncepce, takže jsem byla normálně chráněná. Já myslím, že to jde snad i u tebe, tak proč o to nepožádáš svého doktora? Samozřejmě nevím, co ti je-třeba zrovna ty užíváš léky, které nejdou nahradit jinými, které neruší účinky antikoncepce...Musíš se ho na to zeptat.
antibiotika vs. antikoncepce
Barbiee
| 28. 9. 2007 17:06
ahojky všem... beru už tři měsíce (presne jedno baleni antikoncepce) HA, a za celou tu dobu jsme si s pritelem nemohli ani jednou užit *** bez prezervativu... docela mě to štve, jelikož jsem porad nemocna-a tudiž mam antibiotika,.- v horším pripade mě doktorka predepíše 3 injekce pendeponu.. na kterej se chodi.. myslim jednou za dva tydny nebo nejak tak.. a pusobi to dlouhodobe.... vubec nevim co s tim.. mam HA Harmonet a už me to docela vadí... řešíte nekdo podobný problem?

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
♥Jarka*Alice♥
16. 4. 2024 12:44
11773
Alka...
16. 4. 2024 12:27
70221
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Gabriela ediv
21. 1. 2024 20:59
478
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video