Žlučníková dieta a dobroty - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Žlučníková dieta a dobroty

Diskuze

anonym
| 12. 1. 2014 16:31
ahojky...poradte...taky jsem ted asi týden po laparo...a bez žlučníku...samozřejmě vím že sladkosti nejsou vhodnéééé , ale myslím ,že by se určitě něco našlo ...co by uspokojilo mé sladkochuťové buňky.... .poradte .... díky
anonym
| 22. 4. 2014 13:46
TO evik:

Ahojky, já jsem rok a půl po operaci žlučníku. A abych řekla pravdu, tak jsem taky byla, a jsem hodně na sladké Nejím po operaci čokoládu-tu jsem jednou málo zkusila, a bylo mi hodně těžko. Ale co mi nedělá žádné potíže jsou želé bonbóny, i karamelky-ale jen tak 1-2 denně. Docela jsem koukala jak mi nedělá potíže bábovka, vánočka. Miluji čokoládové Bebe. Naopak si dávám pozor na všechny krémy, a i oplatky s krémem mi hodně na dlouho neudělaly dobře-(normální Opavia). Taky jsem po operaci hodně změnila stravu. Začala mi chutnat hodně vařená zelenina, a často si dělám ovocné mléčné koktejly s vanilkovým cukrem-výborná dobrota Ono je to hodně individuální u každého. Ale když je člověk mlsný, tak si vždy něco najde Určitě se snažím vyhýbat pořád tuku ve stravě, kávě, alkoholu-piji jen pivo, a taky mám ráda Cider. Já osobně jsem ráda, že mám žlučník pryč. Cítím se mnohem lépe, než s ním
anonym
| 8. 2. 2015 16:54
Ja Jsem rok a pul po operaci, zlucnik pryc, mela Jsem kamen, a zrovna Dnes me teda boli jako by tam stale byl, zlucnik I s kamenem a to Jsem nejedla nic tucneho ani sladkeho, jindy kdy si dam cokoliv, Jsem hodne na sladke, Tak nic. Clovek aby se v tom vyznal.
anonym
| 3. 1. 2014 12:55
Na jednom kávovarském webu před časem vyšla zajímavá polemika o tom, zda je káva zdravá a nebo není. Jaký je váš názor? Já myslím, že je, ale má se pít s mírou - znáte to, nic se nemá přehánět ;) Jo a článek je zde:
http://www.kavovary.info/clanky/fakta-kave-aneb-jaka-kava-zdrava/
anonym
| 14. 6. 2012 14:13
Ahoj, našel jsem docela zajímavý způsob jak rychle přivydělat pár penízků:) mě se podařilo za deset dní 3000,-Kč. Jestli máš zájem pošlu více info na skvela-kariera@seznam.cz
anonym
| 13. 1. 2013 10:43
jj budu ráda. můj email malybobi@seznam.cz. díky
anonym
| 8. 5. 2012 12:58
Ani ono je to strasne individualni proctete si trebas tohle http://www.kucharka-recepty.com/…ikova-dieta-1926
zvlast diskusi a uvidite ze to co jeden doporucuje druhy odmita. jinak bych ten kuskus a jahly zkusila. pomaloucku po lehoucku jen jako prilohu a pak uvidite co to udela. brala bych je proste jako testoviny
anonym
| 3. 5. 2012 23:08
Zdravím všechny,
potřebovala bych poradit, od prosince jsem na žlučníkové dietě, mám totiž velký kamen v žlučníku a když dietu nedodržím, stačí nej maličký hříšek a mám ho tam a několika hodinový. Čeká mě operace, trochu se toho bojím, někdo říká že je to v poho někdo zas trochu straší tak jsem vyhukaná. Ale k věci, nevím zda to diety mohu zařadit kuskus a jahly? Nikde jsem nesehnala pořádný jídelníček ani od lékařů, když jsem ležela po svém prvním velkém záchvatu. Díky za každou radu
anonym
| 11. 4. 2016 09:43
TO AnnaNeboj jsem týden po laparoskopii a dobrý vzali mi celý žlučník a v pohodě operace proběhla super.Držím palce.
:
anonym
| 11. 4. 2016 11:59
TO Anna:
doporučuji dodržovat tyto zásady přísné žlučníkové diety a také doporučený jídelníček https://idealni-vaha.cz/…lucnikova-dieta/ , ono se Vám pak určitě polepší
anonym
| 22. 4. 2012 14:50
Bobrý den, mám pár dní před operací žlučníku, půjde celý ven. Tak nějak se toho neobávám, ale bojim se toho, že po operaci přiberu na váze :-\ . Nemáte někdo zkušenosti? Děkuji
anonym
| 19. 2. 2012 18:44
je mi 24 a jsem tyden po operaci zlucniku-pred ni jsem mela jen obcasne boleni bricha a prujem.nejdriv jsem na ni nechtela,ale sla jsem,protoze mi doktor vysvetlil,ze me to stejne jednou ceka a lepsi ted nez pozdeji.zatim jim dle papiru od dietni sestry z nemocnice,kde je psano co muzu a co ne.zadny problem s travenim teto potravy nemam-musim ji drzet mesic a pak postupne pridat klacicka jidla,co sem byla zvykla jist drive normalne,tak sem zvedava,co to pak udela.ceho se ale bojim je pribirani a to,ze si nebudu moc dat nikdy panacka a jit popit s kamarady(prece jen jsem mlada a chci se chodit bavit).kdyby ste nekdo mel nejake info nebo i osobni zkusenosti k obavam,co mam,pisnete mi prosim na freelucky@seznam.cz.budu za vse vdecna.muzete pisnout,i kdyby jste meli otazky ohledne operace a jidel,co se muzou a co ne.
jojojo
| 1. 1. 2012 11:29
Nikdy jsem problemy se zlucnikem nenmela az tehotenstvi to nejak spustilo a kdyz bylo synovi 4 tydny, tak jsem musela do nemocnice, kde jsem byla 14 dnu na kapackach se zanetem slinivky od kaminku ze zlucniky a na odebrani zlucniku. Zlucnik nemam 10 let a stale mi obcas leze kaminek ci co. Nejucinejsi co mi pomaha jsou kapky Regalen od firmy Energy. 5kapek na jazyk a zachvat prejde nebo se zmirni a po dalsi davce treba za 2 hodiny je mi uz skoro dobre. Druhy den mam tedy klasicky prujem, ale telu se tak ulevi.
Nemuzu nic moc mastneho, klobasy, jisku, cesnek syrovy, majonezu, mastit brambory, tucne veprove, z polevke nejdrive musim sebrat tuk a necht jen kapku na par ocek, casto kuzi z kurete, michana vajicka mohu jen s bazalkou ci oreganem, smazene jim 3x rocne, hranolky max 1x za rok apod. Vazne ze vseho vytahuji mastne. Na uvareni mi musi stacit max. 2 pl oleje na obed a rozhodne ne vice. Pritel moc rad vari a i kdyz uz mnozstvi tuku vyrazne stahl, tak nemuzu jist, co uvari... Nemuzu moc jist v restauracich, kde to neznam, jak vari. Nemuzu jist u tchyne, protoze ta si myslim, ze si delam uz tolik let srandu nebo co... Kdyz jdeme na obed k mym rodicum, tak se mnou mamka vzdy probere predem jidelnicek, podle toho jak se zrovna citim...
anonym
| 20. 7. 2011 22:08
Ahoj všichni,dlouhá léta mne parkrát za rok chytl žlučník,asi 5 let jsem věděl,že mám kámen skoro 4 cm.nedržel jsem žádnou dietu jedl vše.Problémy nastaly,když jsem se vyloženě přežral.Před vánocemi jsem měl silnou koliku žlužníku.Doktor mne řekl, že na vánoce nesmím nic jíst,Jedl jsem jako obvykle štědrovečerní večeří bramborový salát, řízek z kapra i klobásy, vše smažené jako normálně, jenom jsem se nepřejedl.Nebyl žádný problém.Někdy v březnu jsem si dal topinku ,kterou jsem jedl vždy bez problému a dostal dost silný záchvat.protože dost cestuji nechal jsem se přemluvit a šel koncem května na laporoskopické odstranění žlučníku.Když jsem před operací četl všechny příspěvky jak je to po operaci měl jsem po náladě,že už se asi nikdy pořádně nenajím.Opak je pravdou.Asi 10 dní mne manželka vaříla různá jídla hlavně vařené maso, vývary a pod.Potom jsem začal testovat chybějící žlučník a byl mile překvapen.Po měsíci jsem již vyzkoušel grilované maso, okurkový salát se smetanou, veškeré ovoce i zeleninu a žádný problém.jediný co jsem nezkoušel je slivovice, ale tu jsem nikdy nemusel. Po operaci jsem ležel 1 den potom běžně chodil jen se vyhýbal těžkým nákupům.Mohu tedy operaci každému doporučit,protože
každý záchvat i když třeba jen 3x za rok mne dak dost zabrat.Zdravím všechny a nebojte se nic to není.Ahoj.Standa
anonym
| 10. 1. 2018 04:13
TO Anonym:
Stando to jsi mel jedine stesti ze zadnice. Minimalne 2 mesice po operaci se musi dodrzovat prisna dieta! Pokud se nedodrzuje, muze dojit k zachvatu, infekci a skoncis opet na sale pod kudlou! Me delali operaci 18.12. takze ted je to cca 3 tydny a nedoporucovala bych podstupovat laparoskopii ani za nic! Alespon ne pokud mate nadvahu a jdete na operaci do Vinohradsky nemocnice. Doktori debilove co vam nereknou ani ň po operaci, sestry tupy jak tago, na jipce vam od zavedeni cevky zavedou i tezky zanet mocaku a opakujou vam ze ten pocit paleni a nutkani curat je pouze od vytazene cevky..nez se nadejete, o pul treti rano jedete do nemocnice s tim ze od zanetu mocaku nejde ani chodit! Do toho den po operaci zjistite ze krvacite z rany kolem drenu a do drenu ani kapka netece a jedete na sal podruhe! Banda nezkusencu na vinohradsky. Jeste ted mam v brise dve otevreny hluboky diry co mi musi rodina doma cistit, jelikoz doktor inteligent vytahl stehy moc brzo a dve rany z peti se otevrely. Dalsi dve se jakz takz zahojili po delsim vytoku tekutin a hnisu. Jen jedna jedina rana se zahojila jak mela!
Co se tyce jidla, dodrzujte dietu minimalne 2 mesice nez zacnete zkouset! Me z prvu nedelaly dobre ani fleky pripraveny podle diety! Hned silne paleni zahy a nekdy pocit na zvraceni! A i kdyby se zdalo ze vam nic neudelalo zakazane jidlo, muze pomalu zevnitr vytvaret zanet nebo pripravovat se k zachvatu a vy nebudete nic tusit dokud nebude pozde! Jedna zena na pokoji v nemocnici mela prave pripad se zanetem ktery si zpusobila jezenim veci co by po operaci zlucniku nemela, takze standa tady nemel nic nez stesti o ktere se radeji ostatni nepokousejte!!!
Žlučníková dieta
Persy
| 4. 7. 2011 14:50
Zdravím Vás,

každý žlučníkář to má jinak, jeden po operaci může všechno, druhý drží dietu furt (můj případ).

Kdyby na tom byl někdo obdobně, mrkněte na můj web:
http://www.bezzlucniku.***

- je tam všechno co mi na internetu chybělo (hlavně recepty)
zlucnik a jidlo
radka55
| 23. 1. 2010 05:02
Jeste ti poradim co se smazenym rizkem, aby nebyl mastny. Kdyz smazis rizky, tak na vedlejsi plotnu si dej varit hrnec vody. Voda musi varit. Kdyz usmazis rizek, napichni ho na vidlicku a namoc do vrouci vody. Jen namoc a hned vytahni. neboj se, rizku to nic neudela a uvidis, kolik omastku zustane ve vode. Ale voda se musi menit. To poznas sama. Ja si davam hrnce dva. Podle toho, kolik smazim rizku.
Cauky
AdlA
| 26. 8. 2009 21:44
sem 4 mesice po porodu a pred 2 tydny sem mela zachvat- prvni a na sonu mu zjistily kaminkyNa operaci muzu jit az prcek odroste a nebudu kojit a mam drzet dietu.To mi tak nevadi nez to jake jidla porad vymyslet,Olej uz nepouzivam,ale kdyz smazim file tak na masle,tak nevim jestli to neva.Nic mi to zatim neudelalo.Sladke a zmrzlinu jim normalne.Dalsiho zachvatu se bojim-vite proc asi ze tak jim strasne malo a mam zase strach ze prijdu o mlekoCo papate vy co mate kaminky pls.diky za odpoved
ahoj
anonym
| 27. 7. 2009 15:18
úprava masa je jednoduchá,dáš do papiňáku s kostičkou bujónu a je ,kdybys potřebovala více rad,tak mi pískni na mail
Vaření
Marsel
| 27. 7. 2009 11:50
Manžel měl před pár dny poprvé žlučníkový záchvat. Při SONU mu zjisitli 1 cm kámen. Samozřejmě má dodržovat dietku ... Můžete mi prosím vy zkušenejší poradit, jak třeba upravit maso tak, aby se to dalo jíst? Např. kuřecí prsa apod. Díky za rady
zmrzlina
vslukova
| 4. 5. 2009 10:49
Dobrý den, jsem týden po operaci žlučníkových kamenů.


Ale nikde jsem nevyčetla jestli mohu zmrzlinu nebo ne?! Vš ostetní vím. prosím o radu. Děkuji
chtěla bych se poradit
anonym
| 26. 3. 2009 20:05
s nějakou pomazánku,už mám jednu se s tvarohem a Choceňským máslem a pažitkou,může se přidat pochoutková smetana, ale nic jinýho mě teda nenapadá,kdo mi helfne???
dieta je základ
anonym
| 30. 1. 2009 14:40
ale myslím,jsou i horší diety myslím.Kocour má vařený i syrový maso rád,takže pohoda,i přítel se přizpůsobil,už ví,když vaří,jak to má udělat,třeba plátky,to dám na pánev trošku vody a olivovýho orestuju,na slabým plamenu,pak přidám vodu a kostičku bujónu.Na maso dávám,na pečený kuře,ale trošku.K tomu třeba rýži my máme rádi tu od Vitany tm,modrej obal,pak kostičku bujónu,snáším.
ahojík
anonym
| 30. 1. 2009 14:25
já jsem jihočeška,Písek a okolí,palačinky nééé,musíš se snažit problémům předcházet,takže jíst spíš maso uvařit v papiňáku,zamíchat to třeba do těstovin,nebo do rýže.Nebo si dát vařenou rybu,třeba s kaší,když jí nebudeš mastit,tak pohoda,zkus sehnat,ty pampeliškový kapky z čajovny,já ty jejich dryjáky,prášky nepoužívám vůbec,mě je po nich ještě hůř.
žlučník
Kloa
| 30. 1. 2009 13:59
Třeba někomu v něčem pomůže toto video domácího lékaře.

Video
ahojky
agripina
| 30. 1. 2009 13:54
Radko, jsi poklad! Ono je to takové - jak kdy! Musím si dávat bacha. Pampelišky jím taky, odkuď jsi, dobrá duše? No, že bychom se chodily pást spolu :))) Doufám, že ses neurazila!
Ale fakt je, že už jsem měla termím na operaci a -slaboch Agripina! Tak si teď nadávám.
Tak raď, děvče! Pomůžeš dobré věci! A to je dnes vzácné. Pobolívá to i dnes, daja jsem si cholagol, tak můžu aspoň chodit po baráku. Včera jsem dělala plněné palačinky se zeleninou pro muže a já samo spapala jednu. No a problém je na světě. :)) Ale nekňučím, víš, že jsem si i na to pomalu zvykla!
obecně
anonym
| 30. 1. 2009 13:24
jím,přílohy,ale třeba brambory nemastím,tučnýmu masu se vyhýbám,,smažený nejím vůbec,pečený taky ne,klasiku,vepřo knedlo zelo,nebo bramborový salát ne.Maso spíš vařím v papiňáku,s uzenin snad jen šunku nezauzennou,vadí mi i palačinky,zase smaženné že.
ahojík
anonym
| 30. 1. 2009 13:17
tak zkus pampeliškové kapky,a až budou pampelišky,sníst několik stvolů,mě to docela píchlo,já jsem na tom,se žluníkem podobně,kdybys měla zájem pískni,poradím,co budu moct.
žlučníková dieta
agripina
| 30. 1. 2009 08:42
já taky "kňučím", ale pořád tu operaci odmítám. Někde jsem četla, že se to dá udržet v chodu-dietou. Potom to opět funguje. Mě nesedí mléko, smetana, tuk /blbnu/, ale člověk je už unavený tím hledáním vhodných potravin..Zatím nezvracím, mám sem-tam průjem, břicho vzedmuté..no, nevím, jak dlouho ještě vydržím..co jste tak nejčastěji jedly?
operace
Kacenka1990
| 16. 1. 2009 12:12
Ahoj,je mi 18 a zjistili mi žlučové kameny. V březnu půjdu na operaci,ale chtějí mi vzít celý žlučník. Všichni se divili z čeho ty kameny mám v tomhle věku,...proto se ptám,nevíte jestli by to mohlo být z přísné redukční diety?

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Alka...
16. 4. 2024 09:17
70219
helena.07
15. 4. 2024 14:30
11772
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Gabriela ediv
21. 1. 2024 20:59
478
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video