Diskuse: Hysterektomie

1 2 3 4 .. 282 .. 563 .. 844 .. 1125 Další »

Řadit:
16866
Kamarádka nemá fotografii.

Zdravím všechny,
děkuji za tuto diskuzi. Uklidnila mě clamp .
I já tedy přidám svůj kousek příběhu... Od porodu císařským řezem v roce 2006 jsem trpěla nekontrolovaným krvácením. Došlo to tak daleko, že jsem začala trpět chronickou anémií a odtud další potíže. Když už můj gynekolog vyzkoušel na mně vše, co šlo a výsledek žádný, dohodli jsme se na operaci a odebrání dělohy i vejcovodů. Jediné na co nedošlo, bylo tělísko. To jsem odmítla. Měla jsem navíc diagnostikován myomatózní povrch. V rodině nemáme s tělísky dobré zkušenosti...potíže se spíše zhoršily a krvácení bylo masivnější. Jeden z myomů se začal zvětšovat a tak nebylo nač otálet.
13.3. jsem podstoupila operaci LAVH s bilat. salpingektomií. Jsem tedy po operaci teprve týden. Je pro mě velmi těžké nic nedělat. Jsem zvyklá být stále v pohybu... Včera jsem jen třídila úřední listiny v šuplíku...jenže jsem u toho stála déle, než-li se mému tělu líbilo. Takže bolesti a slabé krvácení. Od té doby se moc nehýbu a raději jen čtu.
Všem přeji brzké uzdravení a upozornit, že je opravdu třeba odpočívat a nepodceňovat slova lékaře o klidovém režimu.

Raduza333 Poslat vzkaz | 4.3.2019 19:09

TO tuzezlypes@seznam.cz: Ahoj, jestli můžu přidat názor, tak ti chci říct, že já jsem také neměla žádný problém až do loňských Vánoc viz níže . Myom mi zjistil dr před rokem a řekl, že je budeme jen hlidat měl 3×3 cm a ještě v září byl stejný. V prosinci na pohotovosti už dr změřil 5×5 cm a po operaci měl nakonec 6 cm a za ním byl schovaný ještě jeden menší 2 cm o kterém nikdo nevěděl ;-) a navíc tam byla i endo o které neříkal nikdy nikdo nic. Kdybych si mohla vybrat, tak bych šla dřív a bylo by vše jednodušší, neb jsem teď pri i po operaci dostala víc zabrat. Tak se neboj a držím palce v rozhodování :-*

Ahoj, mám dotaz zda stim máte některá zkušenost jsem celkem vystrašená. Před půl rokem jsem byla na histerektomii kdy se později ukázala první fáze rakoviny děložní stěny. V lednu jsem byla na onkologii a vše v pořádku kromě cyst na vajecnicich. Krev na markry také. Zhruba před měsícem mě náhle přepadla bolest podbřišku po sexu (vzdy až druhý den) sle jsem proto ke svému gyn. a ten mi oznámil že pravý vaječník s cystou 30mm ale levý je zvětšený na 5cm a jsou na něm neurčité útvary. Že se to musí hlídat a mám přijít za měsíc na utz. Jenže já jsem plašan který má za sebou dost zdr. problémů a měsíc se mi zdá dlouhá doba mám strach z rakoviny vaječníků. Máte stim to některá zkušenosti? Mimochodem krev mi nebral. Díky

Také beru v potaz, že jsem měla výhřez ploténky a dalo mi dost práce, než jsem se dala jak-tak dohromady. Vyřešila jsem to cvičením, bez operace. Důležité pro zachování stavu ploténky ale je, že bych měla neustále posilovat břicho a cvičit. Což po HY bude nějakou dobu dost nemožné. Na zádech nemůžu moc ležet, to mne záda začnou bolet. Tož asi tak.

Ahoj, díky za názory. Mezitím jsem si zašla na dvě odborná pracoviště, aby to posoudilo více lékařů. Jeden z nich byl i docent Mára. Oba dva se shodli, že operace v mém případě akutně nutná není, nicméně by ji spíše doporučili, vzhledem k možným komplikacím do budoucna. A že mi nikdo nezaručí, co se bude dít dál. Myom není tak velký, jak mi zjistil můj gynekolog, je asi poloviční. Ale děloha je zvětšená a odpovídá asi 3-4 měsíci těhotenství. Jsem sice teď trochu „spravená“ a větší břicho přičítám tuku v pase, ale zřejmě rostoucí děloha zabírá více místa a na tvar břicha to bude mít trochu vliv. Já nemám žádné problémy, ani silné krvácení, ani nepravidelnosti, ani bolesti. Fakt mi nic není a tak stále váhám, zda mám riziko operace podstupovat. Některé z vás uvádějí, že v pohodě, některé zase měly komplikace, které mne zase poněkud odrazují. Fakt nevím, co dělat.

Raduza333 Poslat vzkaz | 19.2.2019 09:03

Ahoj nebo dobrý den, tahle diskuse mi moc pomohla před operací a doslova jsem ji zhltla a tak i já přidávám svou zkušenost. 29.1. jsem byla na LAVH odebrání dělohy a vejcovodu skrz myomy 6a 2cm a endometriózu v děloze . Před operací jsem byla hrůzou bez sebe =-O. U mne probíhalo vše hrozně rychle. Před Vánoci mi v na gyn. pohotovosti vyndali Mirenu pro bolesti a velké krvaceni. Hned po novém roce kontrola u obvod. gyn. a objednání na konzultaci do nemocnice. Tam mě objednali za týden na operaci. Dnes jsem ráda, že to proběhlo tak rychle, ale bála jsem se hrozně moc. Nástup 28.1. operace 29.1. dopoledne. Operace trvala 1 hodinu a po probuzení nic moc, jak tady ženy píší. Mě bolely záda v kříži. Čtvrtý den propuštění domu. Po návratu domů jsem měla zvýšené teploty, takže kontrola u obv. gyn.. První 14 dní jsem ležela, protože jsem dostala zánět a atb. Teď jsem 3 týdny po operaci a mám ještě atb globule na dohojeni, tak doufám, že už to bude lepší. Stále odpočívám, ale už mě to nebaví ;-). Děvčata přeji vám všem hladké hojení a šťastny návrat do života <3 a ty co to čeká, tak se holky nebojte :-*

TO dominika3398@seznam.cz:
Dnes jsem byla na kontrole po cca 14 dnech a pry je vse v poradku a hoji se to. Za 6 tydnu mam prijit zase na kontrolu tak uvidime co bude. Dekuji za reakci ;-)

TO claudia.xxx@seznam.cz: já jsem takto lehounce špinila možná 4 týdny, pak to přestalo a lehce zase začalo, když jsem šla na kontrolu po 6 týdnech, měla jsem uvnitř granulaci na jizvě, tak mi to seškrábla, po 14 dnech ještě jednou, ale teď už mám pokoj a musím přiznat, že jsem bez problémů a konečně je klid od špinění a krvácení. Měj trpělivost, ono se to zahojí, usadí, možná to bude trvat déle než těch 6 týdnů, ale pak budeš mít pokoj.

TO tuzezlypes@seznam.cz: Ahoj, mě gynekologové spoustu let přemlouvali do operace, vystřídala jsem jich několik a moc často byli na mne zlí, protože jsem nechtěla podstoupit HY. Když jim dnes říkám negativa, proč nechci, a to už mám myomy malé, stáhnou se. Ale oni přesto by mě do HY chtěli uvrhnout. Je to prostě byznys. A navíc jsem se ,,uzdravila i bez jejich přičinění“, měli by mi vrátit pojištění :-D Měla jsem myom cca 8cm, 5cm a další.
Koukni se na stránku č.14 od mail.adresy amalka1975mbmh@seznam.cz., zprávu jsem psala , myslím, 28.1. 2018.
Snad Ti to pomůže v rozhodování. Napsala jsem tam negativa HY a také pomoc při myomech. Snad Ti to pomůže. Přeji moc ,, zdravíčka“ :-)

Sára 73 Poslat vzkaz | 8.2.2019 23:48

TO tuzezlypes@seznam.cz: Ahoj. A zvažovala jsi pouze odstranění myomu, s ponecháním dělohy? Absolvovala jsem to před čtvrt rokem a zatím dobrý...:-) I když mě gynekolog ujišťoval, že v mém věku už mi „takové harakiri“ nikdo neudělá, v Ostravské městské nemocnici udělali ochotně a bez problémů. Hysterektomie je nevratná, definitivní, a když Ti vlastně nic není, popřemýšlela bych...

TO tuzezlypes@seznam.cz: Ahoj měla jsem úplně stejny pocit když jsem na to šla. Nic mi nebylo a myom rostl pořad. Už jsem ho měla kolem 8 Cm. Nakonec mě přesvědčili a tak jsem šla . Teď jse už cca rok po hystero vaječníky ponechány. Jsem moc spokojena, vůbec nic necitim. Bolesti jsem měla pouze jeden den po zákroku. Všechno funguje jak ma ;-) určitě je to individuální, ale za mě do toho jdi než by to mohlo propuknout v něco vážnějších. Po operaci jsem brala Wobenzim a moje zkušenost dobra. Možná jen pocit nevím , ale žádný zánět a vše se hojilo super. Dodržuje pravidla a určitě se uleví. Měj se krásné :-)

Ahoj všem ;-)
urcite tu muj nasledujici dotaz nekde padl, ale bohuzel jsem nedohledala. Jsem tyden po LAVH s ponechanim vajecniku. Citim se celkem dobre, jen me trapi spineni. Spinim od prvniho dne po operaci (cca 2-3 intimky denne), je to takova svetlounka krev a docela me to trapi. Vim, ze uvnitr je to vsechno jeste zive, ale i tak mi nejde do hlavy, co tam neustale krvaci? Jak jste to mely vy? Jak dlouho jste spinily? Mozna zbytecne panikarim, ale uz jsem si toho zazila za posledni dva roky dost a prestavam verit, ze to nekdy bude dobre. Predem moc dekuji za odpovedi :-*

Ahoj, také mne to čeká, tak si čtu diskusi. A pravda některé postřehy mne teda moc neuklidnily. Vlastně mi nic není - cítím se fajn, jen mám myom na děloze, prý s rostoucím trendem a tak mne gynekolog posílá na operaci, v mém věku 49 na hysterektomii. Někdo tu psal, že by na ni už nešel, kdyby měl možnost vrátit čas. Já nevím, co dělat?

TO nadeje5555@seznam.cz: Děkuji za reakcí. Já nakonec začala Angeliq brát, ale po dvou týdnech začaly nevolnosti, přestala jsem jíst, zhubla jsem 5kg. K tomu šílená deprese, opět jsem nespala. Už předtím jsem brala Paroxetin (antidepresivum),zatím ani po zvýšení dávky to není o moc lepší. Takže jsem se rozhodla hormony přestat brát. Zatím netuším, co bude dal, musím na gynekologii i na psychiatrii co nejdřív.

TO nadeje5555@seznam.cz: Bohužel máte pravdu :-(

1 2 3 4 .. 282 .. 563 .. 844 .. 1125 Další »
DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění