Diskuse: Hysterektomie

1 2 3 4 .. 282 .. 562 .. 843 .. 1123 Další »

Řadit:
16839
Kamarádka nemá fotografii.

Dobrý den, jsem 5týdnů po hysterektomii, vzali mi dělohu i vejcovody a dělali plastiku přední stěny poševní. Včera jsem byla na kontrolním vyšetření u gynekologa, kontroloval mě vaginálně a dneska se mi objevil hnědý výtok. Je to normální nebo mám jít na pohotovost? Nemohl mi gynekolog porušit ty stehy? Děkuji za odpovědi

Chtěla bych se zeptat, jaké máte zkušenosti s užíváním hormonální substituční terapie. Jsem šest týdnů po odstranění dělohy (pro myomy) a vaječníků (preventivně-maminka na rakovinu vaječníků zemřela velice mladá). Myslela jsem si, že potíže zvládnu přírodními preparáty, ale nedávám to. Ne ani tak návaly, jako nervozita, úzkost, podrážděnost a hlavně se pořádně nevyspím, celé dny jsem unavená. Gynekolog mi předepsal Angeliq, ale zatím jsem si ho nevzala. Jo a je mi 50 let, což všude píšou, že stejně už by přišel přechod i normálně a musela bych jeho oblíže zvládat. Akorát, že takhle byla ztráta hormonů moc naráz, při normálním přechodu by to asi bylo postupně.

TO angelinaiva@centrum.cz: Tak to je mi líto.Možná by opravdu pomohlo změnit nemocnici.A co na to Váš gynekolog?Neporadil by Vám?Pokud ovšem nepatří k nemocnici.

Dobrý den, lidi jak vám závidím, že nemáte téměř žádné problémy po hysterektomii. Také se podělím o své zoufalství :'( na operaci jsem byla 29.10.2018 pátý den jsem šla domů, výtok téměř žádný cítila jsem se dobře. Chodila jsem na menší procházky po 7 dnech mi to prasklo, volala jsem rychlou, masivní krvácení. Následovala reoperace. Po té už jsem měla výtok který zapachal. Dostala jsem antibiotika a vaginální čípky a šla domů třetí den. Doma jsem jen ležela. Třetí den ráno v posteli opět krvácení a opět rychlá. Tentokrát jsem Stratila tolik krve ohrožující život, že jsem skončila na ARU. Dnes je 18.11.a já stále v nemocnici, objevil se opět zapáchající výtok. Jsem zoufalá nevím co si mám myslet, prý to bylo zánětem který to kolem stehů rozpadl. Mám změnit nemocnici? Prosím radu. Děkuji

Gabulinka Poslat vzkaz | 27.10.2018 13:45

TO isaralova@seznam.cz: Dobrý den, mohu jen doporučit. S panem docentem jsem se domluvila a ano operoval mě přímo on. Rozhodně je zkušený opratér a u mě vše proběhlo v pořádku a bez komplikací.

Všechny zdravím a prosím o vaše zkušenosti s operací hysterektomií v Podolí versus u Apolináře. A pak jak jste se rozhodli ve věku 48 apod. s ponecháním, či odstraněním vaječníků? Předem moc děkuji za vaše názory.

TO Gabulinka: Dobrý den, paní Gabulinko, rozhoduji se k objednání k p. docentovi Márovi, našla jsem, že jste byla u něj na operaci, mohla bych se prosím zeptat, zda jste byla spokojená, a zda Vás operoval přímo on? Narazila jsem na jeho stránky a zaujalo mě to, měla jsem v plánu Podolí, a teď se tedy rozhoduji, co zvolit. Předem moc děkuji za Vaši odpověď

TO sarkavondrova@seznam.cz: omlouvám, odpovídám až teď. Jsem už týden doma, od pondělí zase pracuji, samozřejmě doma, pracuji na počítači tak mám domácí kancelář na rozložené sedačce. Zatím s bolestí dobré, už ani nepotřebuji si nic brát, fakt je, že mě spíš bolela hlava a záda. K doktorce jdu na kontrolu příští čtvrtek, chce už mít i výsledky z histologie, kam se vše posílá. Neschopenku si zítra dám ukončit, pak budu čerpat dovolenou a pracovat z domova. Zatím jen opravdu lehounce špiním, stačí slipovka, tak snad to tak zůstane. Sezení bylo trošku nepříjemné po příchodu domů, ale teď už mi to nevadí. Tak uvidím, jak to bude probíhat dál.

TO janahuss@email.cz: Nemohu srovnávat, jsem po operaci něco přes týden, ale už při příjmu mě lékařka upozorňovala, že je nutné po operaci hodně pít, a to asi 3 litry denně, že se při operaci „odtlačí“ močový měchýř a je na něm potom trošku otok, tak abych předešla nějakým problémům. Tak od návratu z nemocnice fakt poctivě piju, mám to přímo spočítané, přiznám se, že asi dlouho nebudu chtít vidět čaj, ale beru to tak, že prostě musím. Navíc na jaře jsem měla docela slušný nález v moči, nicméně můj obvoďák mi řekl, pokud mě nebolí, když jdu na WC, tak ať hodně piju, že se ty bakterie vypláchnou. Nevěřila jsem, ale přes léto jsem opravdu přidala na pití a teď na podzim po bakterii ani památka. Tak to snad opravdu pomáhá.

Dobrý den, prosím nemáte některá po hysterektomii problémy s močovým měchýřem? Jsem 4týdny po operaci, vše je v pořádku, operace proběhla laparoskopicky. Stehy v pupíku a na každé straně malá jizvička, plus šitý spodek, kde mám plastiku. Před 14dny jsem dobrala atb. z moči zjištěn zánět. Po dobrání 2dny klid a opět problémy. V moči nic obvodní nenašla. Prý to může být rozdrážděné z hadičky, kterou jsem měla zavedenou v močovém měchýři 2dny. Mám jen něco na bolest, jinak nic. Samozřejmě se snažím, o alternativy, beru lichořeřišnici, brusinkový čaj a od včera homeopata. Jsem z toho už špatná, bojím se, straší mě, že budu muset na urologii na roztahování močových cest. Přitom před operací jsem žádný problém neměla. Děkuji za případné zkušenosti a rady. Sama jsem tu o tomto nic nenašla.

digi10 Poslat vzkaz | 24.10.2018 14:42

Zdravím, taky mě čeká LAVH. Pročetla jsem si zdejší forum, informací dost. Akorát jsem zvyklá si po umytí vlasů foukat vlasy v předklonu. Bude to problém? Je to nějaký pohyb, který by měl vadit? Mám to ale starosti, že? Díky :-)

TO panda18@seznam.cz: plastiku nemam, tudiz nemuzu posoudit.Ale proctete to zpatky, nekdo o tom psal. Drzim palce a strach je opravdu vetsi nez bolest po operaci.

Havala Poslat vzkaz | 21.10.2018 10:26

Ahoj holky, moc Vás prosím o vyplnění tohoto anonymního, krátkého dotazníku na téma vliv hysterektomie na život ženy. O:-) O:-) Z této diskuze jsem čerpala otázky do dotazníku. Výsledky výzkumu Vám sem pak dám k dispozici. Výzkum dělám do bakalářské práce, která bude věnovaná ženám, které jdou na hysterektomii. Vaše odpovědi mi hrozně moc pomůžou. Děkuji :-*

https://goo.gl/forms/0Tbs5oV6cqCKmCaW2

TO sarkavondrova@seznam.cz: Děkuji moc za odpověď
Mám obavy z té operace, jedná se nejen o hysterektomii, ale i o plastiku přední a zadní poševní stěny. Měla jste to taky tak?

Rozarka81 Poslat vzkaz | 20.10.2018 18:52

TO Gabulinka:

moc moc moc děkuji za vše. darling hello . A hezký zbytek období rekonvalescence.

1 2 3 4 .. 282 .. 562 .. 843 .. 1123 Další »
DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění