Diskuse: Zůstat v ponižujícím manželství?

   
Řadit:
27
příspěvků
Správce: Pavlina123
Kamarádka nemá fotografii.
Pavlina123 Poslat vzkaz | 15.5.2011 18:43

Ahoj, já bych nezůstávala. Mě expřítel taky ponižoval, ale zase mě nepodváděl. Nevěru bych snad snesla, ale ponižování bylo hrozný. Když jsem odešla nemohl to vydýchat. Byl starší o 6 let. Našla jsem si kluka a ten je o 6 let mladší. Nejdřív jsem vztah odmítala kvůli věku, ale on to vůbec neřešil a prostě mě chtěl. Je to super a je na něj spoleh. Tvůj muž má jinou ženu. Asi bych si ho přestala všímat (normálně bych se starala o domácnost, ale hlavně o sebe!!). On zaregistruje, že se mu měníš před očima. Buď ho to nechá chladným nebo ne. V každým případě bych randila s tím mladším, který tě evidentně chce! Věř mi, že budeš šťastná. Já jsem a svého klučinu bych nedala. Má daleko víc rozumu než můj bejvalej. Mysli na sebe, neni to sobectví. Uvědom si, že si zasloužíš přízeň, dobrej sex. On ti to nabízí! Jasně, že to může skončit, s tím počítej, ale dokud můžeš tak si to užívej!!! Uvidíš, bude líp. Měj se.

Kamarádka nemá fotografii.
ivina Poslat vzkaz | 12.4.2011 11:36

celý svůj život měla jasno! Nikdy jsem nebyla v nějakém područí nikoho.Mám a druhý též právo na své přátele, svuj čas, svou svobodu. Ovšem do jisté míry, aby to nepřekračovalo vztahy v manželství. je tam nutná dávka  aspektu - věříme si, ale máme právo na určitou svobodu. jinak to nemůže fungovat.Jsem vdaná 40 let a není a nebyl problém. odvíjí se to ovšem od samotných partneru,a někde to opravdu je problém. Já bych v jiném nez takovém svazku jako mám nemohla zůstat.! netvrdím ovšem že vše bylo jen bílé, ale ten základ byl da je dobrý!

Kamarádka nemá fotografii.
angelwoman Poslat vzkaz | 7.4.2011 18:23

Nemám tak dlouhodobý vztah (necelých 7 let), ale mí rodiče jsou spolu přes 25 let, taťka je hodně zaneprázdněný, protože podniká a už spolu netráví tolik času jako dřív, ale pořád si zajedou na chatu, zajdou na kafe, do divadla, na výlety. Když taťka nemá čas, v životě jsem neslyšela, že by mamce zakazoval, aby někam chodila - může za kamarádkama na kafe, do kina, sportovat... Vždyť to co popisujete není vztah, ale vězení...nemoct jít s kamarádkama na kafe, to je už přece trochu na budku, ne?::och::

Kamarádka nemá fotografii.
| 7.4.2011 12:02

Ahoj,píšeš,že chceš poradit co dělat,většina ti tady radí odejít,zkusit štěstí s někým jiným,to samé bych ti poradila i já,protože tu možnost máš,má o tebe někdo zájem,můžeš taky prožívat lásku s někým jiným,ale jak jsem pochopila níže z jednoho tvého příspěvku,kde se ptáš jestli je tady někdo kdo si myslí,že máš zůstat s manželem,tak ty nechceš poradit co dělat,ty chceš slyšet jedinou odpověď a to,že máš zůstat s manželem.Ale myslím,že tady je to jasný,on jede na dovolenou s jinou,tak ty bys měla jet s někým jiným a přestat čekat,možná něco takového tvého manžela probere a pokud tě má pořád rád,tak si uvědomí,že nejsi hadr a že tě může ztratit,ale pouze čekat a nic nedělat nemá smysl.Tak seber sílu,běž za tím o 13let mladším mužem a začni si taky život užívat a buď se manžel pak vrátí nebo ne,ale ty nebudeš sama a nebudeš se trápit a budeš vědět na čem jsi.Žádná akce,žádná reakce,tak to zkus a uvidíš,držím palce.

sebkova
sebkova Poslat vzkaz | 6.4.2011 21:08

bal veci, a utikej.) mas prvo take i uzivat, nenechavej se NIKDY ponizovat

Kamarádka nemá fotografii.
| 12.7.2009 18:19

Těžko starého psa novým kouskům učit.
Jakákoliv změna bude považována jako křivda. Měla jsi to utnout hned v počátku.

Když teď změníš své chování a začneš se najednou chovat svobodně jako dospělý svéprávný člověk (kterým jsi, jen si to neuvědomuješ), bude se muž bránit.
 Začne obviňováním, pak se bude agrese stupňovat, a netroufám si odhadnout, kam až může jít (neznám Tvého muže). Pak se s tím buď smíří a přijme novou skutečnost, nebo to někdo z vás neunese, a manželství skončí.

Daleko pravděpodobnější je, že k takovému rebelismu nebudeš mít dost sil, protože jsi 20 let manipulována, dokonce až tak, že se ptáš a pochybuješ, jestli neděláš něco špatného, že se chceš bavit i s jinými lidmi.

Potřebuješ k tomu potvrzení ostatních? Určitě ne, že?
Ty víš sama nejlíp, jak to ve vašem vztahu je. A jediná Ty, které to nevyhovuje, to může změnit. K tomu přeji hodně sil.::kvetina::

Kamarádka nemá fotografii.
paola Poslat vzkaz | 12.7.2009 16:15

Jsem vdaná 20 let .Z mého manžela se stal jezevec,který nevytáhne nos z domu,mimo cesty do práce nebo na chatu.Kamarády nemá,na dovolené nejezdíme,ale samotnou mne nepustí,když se chci sejít s kamarádkou musím tajně,pokud na to přijde volá mi třeba 20krát,kde jsem,moje tchýně bydlí vedle nás,takže mu hlásí každý můj odchod,hlavně nenápadně,možná je chyba na mé straně,ale ty nervy když jdu na kafe už pro mě začínají být neúnosné,jenže nemám sílu odejít a taky kam?Zpátky k rodičům?A je to vůbec důvod k rozchodu?Je chyba když
potřebuji k životu i jiné lidi?::chlacholici::

Kamarádka nemá fotografii.
mandragora Poslat vzkaz | 31.8.2008 00:03

a příjmi nabídku,která se ti naskýtá.Žiješ jen jednou a později budeš litovat, že jsi ji nepřijala.Nebo chceš žít v celibátu,bez lásky,pohlazení a pochopení?Nebuď hloupá.JDI DO TOHO.

Kamarádka nemá fotografii.
| 27.4.2008 10:44

Fajn, že sis to uvědomila. Budeš to mít jednodušší.::pripijejici::

Kamarádka nemá fotografii.
ctyricitka Poslat vzkaz | 27.4.2008 09:48

Já se taky necítila spokojená. Manžel 15 let podniká, má jen svou firmu.. Nevěnoval se mi dostatečně. Měla jsem na starosti rodinu, zahradu, moc ho nezajímaly ani děti, jen od nich vyžadoval povinnou úctu.
On pochvalu vyžaduje, ale kdo kdy pochválil mě?

zonan
zonan Poslat vzkaz | 26.4.2008 19:58

Najeď si na <a href=„http://tantra-joga.cz/“>http://tantra-joga.cz</a> Byla jsem už 2x na víkendu tantra jóga pro ženy a nemohu si to vynachválit. Na odreagování a posbírání myšlenek to je super. Cvičení je vedeno tak, abys dostala ze sebe co nejvíce bolesti, vzteku, prostě vše, co Tě trápí. Mužeme tam křičet, radovat se, plakat, tančit, dupat, vztekat se... všechny emoce vycházejí na povrch a mohou být svobodně projeveny. Nikdo nesoudí, nekritizuje, nediriguje. Učíme se pomoci cvičení Mohendžodáro pracovat  s ženskou energií. Vnímat ji a směřovat ji, kde je potřeba. Až přijde moment, kdy poznáš a pochopíš svou sílu. Pochopíš, že jsi láskyplná bohyně a přestane Tě trápit jakákoliv žena, protože jen Ty budeš řídit svuj život. S láskou a radostí se budeš rozhodovat o každém momentě svého života. 
Kurz měl mimořádný ohlas a v dubnu už byl pro velký zájem rozdělen na 2 skupiny. S mnoha ženami jsem se znova setkala a myslím, že i setkám na dalším pokračování.

Pro Sajrajta: existuje i tantra jóga pro muže. Manžel se synem (17) na ni byli nedávno a byli stejně nadšení jako já. Možná ještě více, protože ty zážitky sdíleli spolu.

Kamarádka nemá fotografii.
| 26.4.2008 16:04

A jak ses cítila Ty? Byla jsi spokojená, nic Ti nechybělo?
Souhlasím s tím, že vlastně vždy je chyba na obou stranách, ikdyž třeba ne rovnoměrná.
Už jen tím, žes mu dovolila, aby Tě ponižoval, byla chyba...ale kdo je neděláme, že?

Kamarádka nemá fotografii.
ctyricitka Poslat vzkaz | 26.4.2008 15:16

Když tak o tom přemýšlím, tak mi chtěl manžel srazit hřebínek... Našla jsem si dobré místo, možná se cítil ohrožený a chtěl si něco dokázat... já ho dokážu i pochopit, manželství je stereotyp, snažil se si najít zpestření, pochopení... Vždycky mají vinu oba, to víte. Možná jsem ho málo chválila, nejsem jen ta ublížená, určitě se cítil v něčem nespokojený..

Sajrajt
Sajrajt Poslat vzkaz | 26.4.2008 14:06

Já si myslím, že bys měla brát rady lidí z internetu s rezervou... Ono každý ví, jak by se měl chovat ten druhý, ale málokdo ví, jak se má chovat sám.

Chci říct, takhle z toho se dá dost těžko poznat příčiny a následky. Proč si milenku našel? Jakto, že ji netajil a jak to, že mu „prošla“. Našel si ji kvuli sobě, nebo kvuli tobě, aby tě trápil a aby ti srazil hřebínek? To už se nedočteme. Trápíš se. Já bych zašel za psychologem nebo odborníkem na vztahy. Ale pokud bych měl sám radit, asi bych taky volil odchod - ne definitivní prásknutí dveřma a špálit mosty. Ale sbalil bych si věci a na měsíc odejel pryč, třeba za tim mladym borcem. A vidělo by se. Manžel by se musel postarat o sebe sám a nebo by se ukázalo, jestli si milenka chce jen užívat - mám dvě kamarádky, které si cíleně vybírají zadané muže. Líbí se jim večeře v restauracích a dovolené, kdežto praní a vaření nechají na manželce. Nemyslím, že by ti tahle role vyhovovala.

Souhlasím s tím, že pokud tě tvuj manžel miluje, nejíp si to uvědomí, až tě ztratí. Protože láska je takový jemný harmonický cit, jehož hloubku člověk pozná až když to bolí. Souhlasím i s tím, že manželka má nad milenkou vždy výhodu, protožili jste spolu kus života a manžel tě uvidí ve všem, co udělá. Všechno mu tě bude připomínat.

A pokud manžel půjde k milence a ta se o něj začne plnohodnotně starat a všechno, pak se obávám, že by se stejně nedalo nic dělat. Je to jeho rozhodnutí a ty se alespoń budeš moci připravit a srovnat na nový život. Ale jak říkám, ber tu mojí radu s rezervou.

Kamarádka nemá fotografii.
ctyricitka Poslat vzkaz | 26.4.2008 13:52

Je tu vůbec někdo, kdo si myslí, že s ním mám zůstat?

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění