Diskuse: Zánět močového ústrojí

   
Řadit:
58
příspěvků
Správce: sebkova
Kamarádka nemá fotografii.

ma nekdo zkusenosti s nejakym bio cajem na zanet mocaku?

Kamarádka nemá fotografii.
Katy | 28.6.2012 16:09

Zdravíčko všem, se zánětem močového měchýře jsem měla velké problémy, stále se záněty opakovaly a s tím také pojídání antibiotik. Vyzkoušela jsem extrabrusinky, jsou to takové karamely s vlákninou a d-manosou a vlastně je beru jako prevenci pravidelně. tím, že je to karamela to neberu jako bobuli nebo tabletku, ale prostě si dám bonbón... :-) Přeju všem fajn sluníčkové dny.

Kamarádka nemá fotografii.

zánět močového ústrojí je velice nepříjemná záležitost, už jen v tom, že má tendenci se neustále vracet, většinou příčinou bývají bakteriální infekce, což souvisí s imunitním systémem, pokud je oslabený, vítězí bakterie, nicméně když už ten problém máme, je potřeba ve většině případů zapůsobit antibiotiky, ale ty potlačí jen bakteriální infekci, proto se po čase obvykle vrátí, dobré by bylo stimulovat imunitu pomocí bylinek a bylinkových přípravků, zapůsobit tak na příčinu, antb řeší jen následek, pokud by někdo potřeboval radu, případně doporučení, rád poradím, napište mi vzkaz :-)

Kamarádka nemá fotografii.
rozalin | 24.10.2011 18:53

ještě mám jeden dotaz, nebyla jste některá na vyšetření moč.měchýře, jako vnitřních stěn tohoto orgánu, prý berou i nějaké vzorky. :-$

Kamarádka nemá fotografii.
rozalin | 24.10.2011 18:47

8-) měla bych takový dotaz, jestli některá z vás neměla zánět močového měchýře, ale bez bolestivých příznaků. Poznala jsem ho jen po jiném zápachu moči. Je to ostrý zápach. Antibiotika zabrala hned druhý den, ale po návštěvě bazénu opět se to vrátilo. Antibiotika odmítám brát. Nejsem pokusný králík. Napište , jestli jste to některá měla , jak na to přírodní metodou. dík :-)) :-) :-)

Kamarádka nemá fotografii.
Anna | 11.10.2011 20:22

Zdravím děvčata :-) Bude mi pomalu šestnáct let a podobu půl roku jsem měla zánět močových cest 3×. Poprvé to bylo z nastuzení, teď je mi řečeno, že je to spíše ze sexu.
Nedávno(asi před 3 týdny) jsem se vyléčila a musím říct, to byl horor. Neznám horší bolest. Na záchod jsem musela každých 5 minut a přímo jsem řvala bolestí. Dělaly mi testy už 2× a ukázalo se, že není něco v pořádku. Teď se dělají po třetí, protože moje doktorka si nejspíš myslí, že jsem naprosto neschopná a v něčem dělám chybu. Ale dobře, budu čekat znova až do konce týdne, možná do příštího týdne. Mezitím musím trpělivě a v klidu vysedávat ve školních lavicích, dávat pozor, zapisovat poznámky a nebo stát u tabule, kde jsem zkoušená a můžu se zkroutit bolestí. Nemluvně o tom, že potřebuji pořád na záchod. Dnes se mi to vrátilo znova. Pohlavní styk nebyl, ale nutí mě ot pořád na záchod, pálí to a nemůžu sedět v klidu. Prosím, poraďte mi. Co mám dělat? Jsem mladá a tohle je pro mě trpení. Závidím všem holkám, co si vemou sukni, svetříček a šupajdí si to do školy. Bohužel tohle udělat já, skončím zase s antibiotiky. Dnes se mi to teda vrátilo. Piju urologický čaj, brusinkový čaj a už jsem od kamarádky slyšela o prášcích, které se můžou brát preventivně. Jak to tedy je? Poraďte mi... nevím, jak si ulevit :'( O:-) pomozte...

sebkova
sebkova Poslat vzkaz | 16.4.2011 10:17

ja jsem se zbavila mykozy pri pouziti vyplachoveho pripravku aflovag, jsou to 3 lahvicky s aplikatorem, stoji kolem 200Kč., a je vyborny:) muze se pouzivat pro preventivni hygienu a je vhodny i pro vnejsi oplachvani pochvy zen po porodu

Kamarádka nemá fotografii.
| 10.10.2010 17:50

Taky řeším asi dva měsíce zánět močáku.
Přeléčený, stejně se to vrací. když hodně piju, tak to ani nebolí, ale co mě omezuje, je neustálé nucení na močení. I několikrát za hodinu. A když hned nevyhovím, tak je zle, musím okamžitě, jinak je průser a moč neudržím.
S tím nejde nic dělat, neustále se pohybovat v dosahu WC, to je šílené. taky jsem vyzkoušela kdeco, a zánět jako takový mě netrápí, protože těmi litry pití to vyplavuji a nebolí to. Jen to neskutečné náhlé a akutní nucení na močení mě trápí. Ani nevím, jestli s tím mám jít zas k doktorce, když mě nic nebolí...

Kamarádka nemá fotografii.
pawlinka87 Poslat vzkaz | 6.7.2010 13:32

No mě osobně pomáhá hodně pít a občas něco brusinkovýho, třeba i obyčejný brusinkový kompot, nebo sušený brusinky, občas si toho zobnu a mám klid  a že tohle už mám asi 5 let.

Kamarádka nemá fotografii.
tulen Poslat vzkaz | 18.1.2010 17:29

no právě že jsem toho podstoupila už dost a stále nikdo nic neví... ::placici:: když by někoho ještě něco napadlo tak mi prosím napište - nějaká další možná vyšetření apod. děkuju vám....

Kamarádka nemá fotografii.
Kloa Poslat vzkaz | 18.1.2010 15:20

To je moc dobře, že jste se zaměřili i na toto.
Jde vidět, že už jsi těch vyšetření podstoupila dost, nevím co poradit ani kde může být problém, už mě nic nenapadá ::svaty::

Kamarádka nemá fotografii.
tulen Poslat vzkaz | 17.1.2010 21:39

Ahoj, co se týče chlamydií, tak jsem hned ze začátku šla s přítelem na testy pohlavních chorob (testují se v tom i chlamydie). Přeci jenom už jsme každý někoho měl a jistota je jistota ::ano-ano::. Vše nám vyšlo v pořádku. Na testech jsme dávali jak moč, tak i krev...

Kamarádka nemá fotografii.
Kloa Poslat vzkaz | 15.1.2010 13:52

A jak to vlastně dopadlo s tebou TCPETULO? Jsi bez potíží?

Kamarádka nemá fotografii.
Kloa Poslat vzkaz | 15.1.2010 13:51

Ahoj. Občasné řezání po přeléčení zánětu není v pořádku. Zánětů jsem v životě měla už spoustu a vždy po vyléčení problémy zmizely, tak to má i být. Jinak je potřeba pátrat po příčině.
O světovém dni ledvin jsem tady vkládala informace. Sleduj to, podle mě to vychází vždy na měsíc březen. A vyšetřovali tebe a přítele na přítomnost chlamydií? Lidi si myslí, že se jich to netýká, ale je to snad nejčastější pohlavní nemoc, která způsobuje tyto problémy. Je ale potřeba udělat jak výtěr, tak i krevní testy (genová sonda DNA).

Kamarádka nemá fotografii.
tulen Poslat vzkaz | 14.1.2010 23:58

ahoj, četla jsem všechny vaše příspěvky a ráda bych se s vámi poradila o mém problému - stejný jako ty vaše ::usmev:: asi od konce ledna minulého roku (2009) jsem do nynějška do sebe nasbírala asi 8 antibiotik kvůli zánětu močáku + cévkovali mě, byla jsem i na cystoskopii, dělali mi i sono ledvin (náhodou mi přitom našli cystu na vaječníku), chodím každý měsíc na pravidelné odběry moči -> dělají mi z toho kultivaci a stále na nic nepřišli....jsem z toho zoufalá a můj přítel už toho začíná mít taky dost.....teď už asi 3 týdny piju čaj Lapacho a zatím dobrý, ale asi před týdnem mě začalo dole opět něco zlobit - občas cítím říznutí a pak je všechno zase dobré - jestli to ten čaj zastavuje, aby se to nedostalo nahoru, nevím, ale mám obavu, že by to ten čajík mohl časem prohrát :) taky mi doktor dával už několikrát furantoin - brala jsem ho i dlouhodobě asi 3 měsíce vždy na noc a nyní ho beru vždy po milování....a můj dotaz na vás zní: „Ten, kdo se zánětu močového měchýře zbavil, cítil ještě někdy po tom nějaké občasné říznutí - přímo dole, ale nedostalo se to výše do močového měchýře?“ ráda bych věděla jestli jsem alespoň částečně už konečně v pořádku....::placici:: četla jsem i o Světovém dnu ledvin - ráda bych si na test došla, jen nevím kdy v letošním roce 2010 je - nevíte to někdo prosím? děkuji ::usmev:: a ještě jsem si v rychlosti vzpomněla - některá z vás se tu zmínila o zánětu slepého střeva - po operaci jsem měla ještě asi 3 měsíce problémy se zánětem jedné z jizev a už jsem i říkala svému urologovi, jestli bych nemohla mít záněty močového měchýře z tohoto zákroku (tenkrát to udělali prasecky!!), urolog se nad tím trochu zamyslel, ale nic mi neřekl, nikam mě neposlal - nevíte, jak bych mohla zjistit, jestli mi tyto problémy nezpůsobuje operovaný slepák? (problémy s močákem začaly asi 2 měsíce na to a od té doby se to jen stupňuje do častějších (po 3 týden) zánětů...děkuji předem všem za reakce ::usmev::

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění