Diskuse: Ekzém

   
Řadit:
30
příspěvků
Správce: beusinka
Kamarádka nemá fotografii.
eliskaanezka Poslat vzkaz | 5.3.2010 15:31

Ahoj,
omlouvám se moc,ale omylem jsem napsala,že jsme byli před dvěma měsíci,ale my jsme byli před měsícem::dabel::u homeopatky.A změna na kůži sice zatím nic,moc,ale vysadila jsem veškeré masti a léky a promazávám jenom modrou indulonou a kůže je otrošku lepší než když jsem dávala všechny ta kortikoidní masti od kožařú...a to je myslím už nějaký ůspěch.Tak snad dojdeme zdárně do cíle.

Kamarádka nemá fotografii.
Jankajanka Poslat vzkaz | 5.3.2010 14:56

Ahoj,
dva měsíce už je dost dlouhá doba na to, aby byl účinek homeopatického léku vidět. Běžně si homeopat objednává první kontrolu po 6-ti týdnech, ale to už posuzuje fungování nebo nefungování léku. Takže kdyby podala homeopatka správný lék, viděli byste po dvou měsících změnu. Neříkám, že velkou, ale nějakou určitě. Homeopatka by měla případ přehodnotit, možná podat jiný lék, možná stejný v jiné síle. Nebo je možné, že jste lék nějak antidotovali. Antidotace je sice vyjímkou, ale může se to stát, hlavně pokud jste lék podali jednorázově. Ahoj

Kamarádka nemá fotografii.
eliskaanezka Poslat vzkaz | 28.2.2010 14:43

Ahoj,
prosím tě můžeš mi napsat jakou máš zkušenost s homeopatii u ekzému.Máme dvouletou dceru a to se silným ekzémem.Před dvěma měsíci jsme byli u klasické homeopatky,ale zatím nevidím žádné zlepšení na kůži.Vím ,je to ještě brzy,ale už bych jsi moc přála u dcery nějaké zlepšení::usmev::

Kamarádka nemá fotografii.
Jankajanka Poslat vzkaz | 19.2.2010 14:29

Ahoj,
ekzém je někdy šílená věc, to ano. Já bych mohla doporučit zkusit homeopatii, je velice účinná a naprosto neškodná. Ale není homeopatie jako homeopatie. To, co trvale pomůže zbavit se potíží je dražší a dlouhodobější. Konzultace u homeopata, který se této léčbě věnuje výhradně (ne jen jako pomocné léčbě), trvá třeba dvě hodiny. On totiž hledá důvod, proč se takový ekzém objevil a co pro pacienta znamená mít tento ekzém. Homeopat potřebuje znát jak fyzický stav, tak i psychiku pacienta. Lék se vybírá individuálně. Hledání léku je složitá věc a když se vybere „ten pravý“, přichází úleva na všech úrovních bytí. Takže pomalu odchází např. vztek na svou nemoc, lítost z ní, pocit bezmoci.... a hlavně také pomalu (někdy i rychle) mizí projev nemoci na kůži. Přeji lepší dny a jednou snad i zimní měsíce bez ekzému.::usmev::

Katy85
Katy85 Poslat vzkaz | 1.2.2010 15:35

zima je nejhorší na ekzémy. Předevčírem mi zase vypukl, přímo na prstech, že je nemůžu ohnout, je to děs.dneska sem byla u kožní,ale nevím teda, když v práci musím dělat rukama.Taky se mi ukázal i na čele, je to děs::dabel::
 Nevím co mám dělat, je to děs.Napsala mi dvě masti a taky prášky proti svědění at se pořád neškrábu.Nejraději bych si ty ruce usekla ::nastvany2::

Lindule
Lindule Poslat vzkaz | 15.7.2009 12:36

také používám na ekzém krém z technického konopí. Jen myslím jinou firmu (nemám ho zrovna po ruce, abych se přesvědčila). A musím říct, že vážně pomáhá.::souhlas::

Kamarádka nemá fotografii.
lucielucie Poslat vzkaz | 20.6.2009 22:22

Ahoj chci se jen zeptat jak tu někdo psal, mám taky ekzém a snažím se nejíst sladké, resp. léčitel mi řekl že nemám jíst čokoládu a kakao,ale je tady psáno že ani uzeniny nejsou ok, což chápu a  taky pečivo, jenže co místo pečiva?

Kamarádka nemá fotografii.
Regina Poslat vzkaz | 20.6.2009 09:35

::kocka:: ::kocka:: ::kocka:: mám 4 děti a u každého se alergie projevuje jinak - nejstarší Zdena - má velmi citlivou pleť a hned tak si nemůže „na nos“ namazat - je veln¨mi citlivá na  píchnutí hmyzu  - a nesnáší kopřivy - já v posledních několika letech taky ne /asi 11/ - a jelikož je laborantka musí si vybírat i reagencia a desinf.prostředky - nejstarší vnuk má silnou sennou rýmu - jsou oba bloň´dáci s bílou pletí - mladší Richard  ten se naštěstí zvrtnuil po tátovi a neví co alergie je - v dětství dokonce Jurovi záviděl ::smich::::smich::

Kamarádka nemá fotografii.
Regina Poslat vzkaz | 20.6.2009 09:25

::smich:: ::smich:: ::smich::- trochu mě rozesmála Drageen .svým tvrzením, že se s ekzémem pere celý život - a to je jí 24 -::kocka:: život Ti teprve začíná - ale i s ekzémem se dá docela kvalitně žít - jen se s ním zkamarádit - jednou zvítězím jí a jednou on::vyplazeny-jazyk::ale nic nevzdávám - čas letí a mě je právě 66,5 roku a protože jsem byla tak trochu nemocná - laryngobronchitida a pak hned nato psychický úder  - jsem jak malá holka pustulky na bradě, šele kolem nosu - v ohbích mám zatím klid- ale co se vymyká „normálu“ je to, že se mi podastatně zhoršil dech - jindy ,když jsem špatně dýchala byl na kůži klid - a tak se střídavě „meju“ v černém čají a promazávám hydratačním krémem - doporučeným kožní lékařkou -  dobrý je i Locoid krém, ale toho bych musela mít 1/2 kila::vysmaty::::vysmaty::

Kamarádka nemá fotografii.
Drageen Poslat vzkaz | 5.6.2009 14:41

Dobrý den,

také bych chtěla reagovat na Vaše příspěvky. Je mi 24 a s ekzémem opravdu zápasím celý život. Je to tak nesnesitelná nemoc, že si to opravdu dokáží představit jen ti, kteří to mají. Věčně dlouhé rukávy, nebo kalhoty, aby nebylo nic vidět, při sportu a teda při pocení vždycky zhoršení a svědění... Jo lidi, tak si někdy říkám, proč taková svinská nemoc existuje. Mě teda omezuje v hodně věcech a to jsem opravdu zkoušela mnoho věcí.. Od bylinkářů, mastičkářů, dietologů až po doktory a opravdu mi pomohla jen dieta, homeopatie a moře.. Momentálně jsem začala chodit na akupunkturu, kdy Vám do těla jsou píchány malé jehličky a stimulují se akupunkturní body. K tomu mám ještě nějaké čínské byliny a dietu... Určitě Vám napíšu, jak se mi to osvědčilo, ale z mých mnoholetých zkušeností vím, že opravdu na dietě záleží nejvíc!!!! Zkuste eliminovat všechny možné druhy potravin a postupně přidávejte... Když u nějaké zjistíte reakci, hned ji vysaďte a takhle to dělat dokud neeliminuji všechny potraviny. Bohužel klasika jako čokoláda, cibule, česnek, hořčice, kečup, kořeněná, smažená i pečená jídla nejsou moc dobrý... A těch potravin může být opravdu hodně a hodně... No určitě pište svoje zážitky, já si je ráda přečtu a všem přeju pevné nervy!!!!! Eva

Kamarádka nemá fotografii.
macam Poslat vzkaz | 1.6.2009 12:51

Ahojte! tak se opět hlásím....ekzémek se ztrácí ::radujici::je to zas o něco lepší, není vůbec do červena, spíš už jen hrubší místečka a je ho o hodně méně, takže super a ::tleskajici:: pa zase se ozvu. Máca

Kamarádka nemá fotografii.
Regina Poslat vzkaz | 22.5.2009 18:31

::kocka:: ::kocka:: ::kocka::- ekzém je potvora - já s ním bojuji celý život - Jako malé mi prastrýc / lékárník/ dělával lanolínový krém - a míchal nějaké čaje - bohužel léty jsme ztratily rozpis - lanolín mi pomáhá dodnes- Opravdu hodně záleží na stravě, ale je to hodně individuální - musí se vypozorovat - dobré je promazávat tělo sádlem -nesoleným - někomu pomáhá do koupele přidat odvar z ovesných vloček - jinde zabírá silný černý čaj -  někomu pomáhá i Modrá indulona - Na mokvavý mi pomáhal odvar z řepíku -
Ale je to stále , kdo z koho - i dnes jej mám ve vlasech, na čele za ušima i v uších - na vlasy nyní užívám chmelový šampon - pokud možno bez parfumace  a výrobky z Aloe vera - i na mytí nádobí - jinak mám ruce jak struhadlo - ::nastvany2::kosmetiku skoro neužívám - na vlasy teď užívám tónovací šampon Marion - dříve jsem „důstojně šedivěla“ - ::vysmaty::::vysmaty::

Mira
Mira Poslat vzkaz | 22.5.2009 17:25

palce, ať maličké ta léčba pomůže. Je dobře, že jsi začala přírodní cestou. Kortikoidů se tělo zbavuje strašně dlouho. Tak vydržte!

Kamarádka nemá fotografii.
macam Poslat vzkaz | 22.5.2009 10:19

Zdravím, tak musím nyní říci, že se malé ekzém začíná pomalinku ztrácet ::radujici::je světlejší a jsou místečka, kde se již neobjevuje...mám radost. Písnu zas za nějakou dobu ::smutny::

Kamarádka nemá fotografii.
macam Poslat vzkaz | 11.5.2009 20:13

Ahojte, pročetla jsem si vaše dotazy. Ekzém je opravdu něco tak nepříjemného až bolestivého, obzvlášť u malých dětí. Mám 18-ti měsíční dceru, která má atop.ek. cca od ledna, postupně se začal rozšiřovat od nožiček, pak na bříško, ruce. Hodně jí pomáhá ho zklidňovat konopný krém od Cannadermu Robátko. Jinak asi měsíc užívá bylinkový olejíček a speciální tabletku, také přírodní, žádná chemie. Uvidíme, jak to zabere. Výrobce uvádí, za 2 měsíce by se mohl ztrácet. Pokud máte zájem, písnu, více. Jinak dám vědět, jak to zabírá ::smutny::

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění