Diskuse: Jídlo a zdraví

   
Řadit:
42
příspěvků
Správce: Tatu
Tatu
Tatu Poslat vzkaz | 24.2.2011 15:54

režisérem Vávrou. Je mu sto let. Byl právě po obědě, kdy si dal rostbíf v restauraci a jeho paní říkala, že k jídlu obrazně řečeno střídá doma šunku a párky, s brokolicí by jí vyhodil a jeho krédem je „co mi chutná, je pro mne zdravé“.
Takže??? ....::och::
T

Kamarádka nemá fotografii.
Lenkasek Poslat vzkaz | 7.2.2011 19:27

Ahoj, musím říct, že já jsem za život hodně experimentovala s vegetariánstvím, hladovkou, přejídáním se i dělenou stravou. Trvalo mi dlouho, než jsem dospěla a vybudovala si zdravé a vyvážené stravovací návyky. Předně jsem si myslela, že když nebudu snídat (kdo by si na ní udělal čas, že?), zhubnu. To byl veliký omyl,  v novinách jsem četla doporuření výživového specialisty, že je dobrý začít den celozrnnými cereáliemi s mlékem (od doporučoval Fitness). A u mě to zafungovalo jako spouštěcí mechanismus k celkově lepšímu stravování. Bohudík.

Tatu
Tatu Poslat vzkaz | 1.2.2011 15:07

Musíme dát práci zubům i trávicí soustavě. Jinak máme za chvíli hlad. A co není v činnosti atrofuje. Asi takhle-všeho s mírou a stravovat se rozmanitě.

Kamarádka nemá fotografii.
Pedrito Poslat vzkaz | 1.2.2011 11:42

Čerstvé šťávy jsou ale plné vitamínů a nutričních hodnot. Ke všemu se tráví desetkrát rychleji než celé ovoce...

Tatu
Tatu Poslat vzkaz | 1.2.2011 10:08

není jí škoda? Ta je přeci taky velice důležitá, nejenom ta hrubá z celozrnných výrobků. A co to skryté množství energie v ovocných šťávách. Vypít najednou šťávu z kila pomerančů je snadné, ale sníst kilo pomerančů většina lidí nejednou nezvládne. Chce to počítat.
T

Kamarádka nemá fotografii.
Pedrito Poslat vzkaz | 31.1.2011 15:29

Já ujíždím na čerstvých ovocných a zeleninových šťávách - večer už pak ani nemusím jíst...Pro přípravu domácích šťáv doporučuju jakýkoliv šnekový odšťavňovač, osobně mám JuicePresso...

Kamarádka nemá fotografii.
AlloWay7153 Poslat vzkaz | 13.1.2011 08:56

Ahoj.Z etických důvodů jsem se před několika lety stala vegetariánkou.Hodně se tu mluví hlavně o jídle,ale ono je velmi důležité,v čem a jakým způsobem jídlo připravujete.Snad každá domácnost má mikrovlnnou troubu a to je ten největší ,,zabiják,,jídla.To,co ohřejete v MT je úplně znehodnoceno...Jinak mléko tedy taky nepiju,protože mi nechutná,jogutry nejím(jejich obsah se mi nelíbí),sýr si dám jen vyjímečně.Vzdát se mléka mi neřipadá zas tak těžké,jsou lidé,kteří jsou na tom mnohem hůř a svoje dosavadní stravování musí úplně převrátit naruby.

Kamarádka nemá fotografii.
carmi Poslat vzkaz | 19.10.2010 09:05

Je zajímavé, že člověk přehodnotí hodnoty, života, až když je nemocný, Já jsem se dala na zdravé stravování zhruba před dvěma lety, a to díky tomu, že přítel má potravinovou alergii, zjistili jsme, že  mu nedělají potraviny, které obsahují fuj fuj éčka, a tím to asi začalo, ze začátku to bylo trochu práce sledovat kde co je ve složení, ale teď mi to už to mám bez práce, navíc jsem si usnadnila život, tím, že mi každých 14 dní příjde bio bedýnka se zeleninou, naše česká zelenina, je mňamková a s ní se vaří samo, nedá se to srovnat se zeleninou zhyper super, nakupuji na zdravicek.cz, maso taky nejíme, vepřové hovězí, to vůbec, a uzeniny tak ne, v tom je E250 nebo i glutaman E621, a ta nám nedělá dobře, 

Kamarádka nemá fotografii.
Nika1 Poslat vzkaz | 14.10.2010 18:28

ja mam svojho osobneho vyzivoveho poradcu, ktory sa mi individualne venuje a radi, ako sa spravne stravovat. Velmi mi pomaha, pretoze sama nie som velmi disciplinovana. 

Vela veci si sice precitate na internete, ale aplikovat to do praxe? A dlhodobo? To uz je tazsie

Ak ste v Prahe a chceli by ste individualny pristup so zlepsenim stravovania, vahy, kondicie a zivotnym stylom, tak ma kontaktujte na Nika@wellness-nika.cz

Tatu
Tatu Poslat vzkaz | 23.9.2010 15:41

Sebevědomí  tedy nepostrádáš. No tak sem s těmi názory. Prostě a jednoduše, shrnuto do několika zásad. Co je jednoduché, je geniální. Kdo by si nenechal poradit. Pokud je to za peníze, tak musíš do rubriky Komerční sdělení.
Jsem zvědavý
T

Kamarádka nemá fotografii.
renie Poslat vzkaz | 22.9.2010 22:05

Ahoj holky.Ráda bych se zeptala jestli chcete znát můj názor na téma výživy.Pokud ano,jsem přesvědčena,že vám mám co nabídnout.Budu se těšit a zjednodušovat vám živioty.V jednoduchosti je krása!!!

Kamarádka nemá fotografii.
luate Poslat vzkaz | 5.9.2010 07:31

Zdravím. Káva s Reishi je výborná, ale pozor na to,od které firmy. Prezentujete zde firmu DXN. Tato do současné doby není na území naší republiky, stejně jako na Slovensku, registrována, nemá zde žádné sídlo a není možné zjistit žádné oficiální kontaktní místo, včetně odpovědných osob.  Stejně tak je zárážející její způsob uvádění neschválených výrobků na trh. Také piji nápoje a užívám další produkty s Reishi , ale od firmy, která dělá poctivý obchod .Přeji hezký den a dobré zdraví.

Kamarádka nemá fotografii.
lukovka Poslat vzkaz | 19.8.2010 15:20

Ahoj,  Je to 3 měsíce co mi známá doporučila kafe z houby Ganodermy (REISHI). nejdřív jsem ho nechtěla, že houbu pít nebudu. Pak jsem ochutnala. Je výborný, ale hlavně - po 2 měsícíchmi  začal  ustupovat ekzém a dneska nemám na těla ani ň. Je to na spoustu nemocí,a čistí tělo a regeneruje játra nesvědí .Pokud by Vás to zajímalo tak  <a href=„http://www.zdravivkave.dxnkava.cz/“>www.zdravivkave.dxnkava.cz</a>  a klidně napište - v kontaktech je na mě mail.

Kamarádka nemá fotografii.
jituliiik Poslat vzkaz | 29.8.2009 11:48

Mléko a mléčné výrobky jsou nenahraditelné jako zdroj vápníku, můžeš se stavět třeba na hlavu, ale prostě to tak je.

Ti, co trpí nesnášenlivostí laktózy nebo alergií na mléčnou bílkovinu a samotné mléko tedy konzumovat nemohou, můžou jíst kysané mléčné výrobky, které mají snížený obsah laktózy. Věř, že kosti se jim nelámou.

Ještě mě napadly sardinky, ty se totiž většinou jí i s kostmi, takže tělu také dodávají vápníku hodně.

Pokud jsi veganka, tak jí klidně buď, já Ti to neberu, ale nepiš sem takové hlouposti, že mléko je jed::ou-nou::::ou-nou::::ou-nou::

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění