Diskuse: Ataka panické úzkosti

Řadit:
61
Kamarádka nemá fotografii.
Anonym | 3.12.2018 13:00

Zdravim vsechny...pocity strachu atd mam delsi dobu...neurolog mi napsal asentru 50 neberu ji.u obvodaka jsem si nechala napsat magnosolv a beru i b komplex....nyni jsem si precetla o slunečnicových seminkach.....obsahuji tryptophan ktery se stara o serotonin a ty ad asentra maji doplnit serotonin takze prvni zkusim slunecnici :) zkuste si přečíst o seminkach kolik toho muzou napravit :-)

L.K. | 27.9.2018 09:14

Dobrý den všem, panickou ataku jsem dostala poprvé před 12ti lety. Příznaky úplně stejné, jako vy všichni a taky jsem nevěděla co dělat a také nevěděla s čím bojuji. Až po mnoha vyšetření a spousta návštěv po všech možných lékařů jsem po 3 letech byla schopná opět fungovat jako dřív. Podotýkám, že AD jsem brala pouze jednou a to jen jeden, jediný prášek a už nikdy více!!! Je těžký si přiznat a brát na vědomý že vám nic není ale až to uděláte pak budete opět SVOBODNÝ, tak jako Já. Na to si ani teď nevzpomenu a když, tak se tomu i směju protože jsem si uvědomila jak mě můj mozek dokázal zblbnout natolik že jsem nebyla schopná života. Tak že za prve, něco muselo P.A spustit, i když teď žijete poklidným životem a vše se zdá jak má být, tak věřte že minulost vás dostihla. Něco, na co si ani nevzpomenete protože je to zablokované v mozku ale ten, to právě umí zapracovat tak, že trauma a vzpomínky vyvolává tímto způsobem. Taky horším způsobem :-( Třeba když jsem si myslela že ataky mám tak nějak pod kontrolou, tak se objevila ta Zrůda v jiné podobě, jako například: Kopřivka, Tlaková kopřivka, Lichen planus a jiné. Tak že já chodila buď opuchla nebo plná pupínek, už jsem si myslela že ta zrůda jsem já. A taky stačilo aby někdo řekl že má tu a tamtu nemoc a já ji rázem měla také. Ta nemoc je jako chameleon dokáže na sebe brát neskutečně hodně podob. Hrůza!!! Já osobně jsem si nechala udělat veškeré vyšetření od A do Z celého těla a když jsem zjistila že jsem naprosto zdravá, učebnicově tak jsem začala s tím bojovat po svém a to tak, že když to na mně přišlo a to byť o půl noci, šla jsem něco dělat, uklízet, napít anebo koukat na svou malou holčičku a když jsem se na ni dívala jak poklidně spí, tak jsem si uvědomila že pro NI já musím být zdravá a normální. Chci ji vidět jak roste jak se směje a až bude plakat tak pohladit a utišit. Ale dělám to Já, nikoli ta osoba která je pod prášky, neschopná se ovládat. Potřebovala oporu a ne mámu feťačku. Já měla důvod, cíl a něco mě táhlo kupředu, byla jsem silná a statečná a uměla jsem se tomu postavit. Za to, jsem na sebe pyšná a to mě zvedlo sebevědomý, zdravé sebevědomý které mohu s klidem předat své dceři. A pro ti, kteří takovýto důvody nemají? Potřebujete CÍL, něco co Vás žene kupředu, tolerantního partnera a hodně sil. Musíte pochopit co je ta nemoc zač, porozumět jí. Začnete vládnout Vy, je to Vaše tělo a to co dovolíte jednou, dovolíte víckrát. Dnes je mi 43 let, jsem šťastná a klidná. Žijí naplno, jím co chci a taky a piju co chci. jsem totiž zdravá a Já mám nadvládu. Upřímně všem držím palce a doufám že se Vám podaří tu Zrůdu položit. Bude to dlouhá a těžká cesta ale STOJI TO ZA TO!!!!! :-)

Janička | 22.9.2018 12:12

TO alžbětka: Ahoj, Alzbetko.. Chtela bych si s tebou o tom popovidat? Muzu? Ja si nevim uz rady, a pomohlo by mi si s nekym o tom popovidat. Janička

Januckq | 22.9.2018 12:05

TO anni: Ahoj Anni mohla bych si s tebou O tom promluvit? Hezký den Janicka

alžbětka | 17.7.2018 22:06

Panické poruchy mě sem tam potrápí i teď, ale musím říct, že oproti stavům, které jsem měla před začátkem léčby u https://psycholog-holcner.cz/panicka-porucha/ je to nesrovnatelné. Z počátku, kdy jsem s těmito stavy neuměla bojovat, mě totiž zcela pohltily a nebyla jsem schopná normálního života.

Anonym | 3.6.2018 10:14

Ahojte, já to mám taky akorát mi to vše komplikuje, hlavně v práci. Je mi na modlení, poté je se mi ruce a blbě se mi dýchá. Na někdo zkušenost jestli to lze vyléčit úplně? A jak to začít řešit? Krok po kroku? Děkuji Vam

Anonym | 9.3.2018 23:18

Tak já to mám asi taky..je to šílený

Anonym | 6.3.2018 15:39

TO Sandra: Ahoj všem

Sandra | 6.3.2018 15:39

Ahoj všem

anka | 17.12.2017 09:47

Ahoj lidicky, s panickou atakou mam bohate zkusenosti. Mockrat jsem si myslela, ze urcite umru. Nemohla jsem dychat, busilo mi srdce, bylo mi na omdleni. Bala jsem se do tramvaje, cesta do prace byla utrpeni. Ted beru AD a zacala jsem chodit na terapii. Terapeutka mi moc pomohla. Vse si rovnam v hlave a je mi lip. Je to boj, ale stoji to za to!

Lida | 6.11.2017 13:42

ahojky lidicky mam take panickou poruchu ale uz od mala vylecila jsem se ale po 20 letech se ta svine vratila aby mi zneprijemnila zivot chodim k psychiatricce a dobrovolne jsem ji nabidla aby jsme prokonzultovali moznost dobrovolneho nastupu na psychiatrickou kliniku. 4 dny jsem brala AD a z toho dvakrat skoncila v nemocnici nikdo mi totiz nerekl ze ze zacatku lecby se ty ataky zhorsi takze jsem se silenym busakem srdce skoncila na pohotovosti mimochodem sednu do cekarny na interne a buseni a sucho v puse a kdovi jake priznaky odezni takze mi nic nenasli . Ted AD neberu ve ctvrtek si jdu pro jine a v nejtezsich chvilich mi pomaha Lexaurin neberu ho porad vezmu si ho jednou tak za 4 dny a ne cely jenom pulku vzdy se po nem krasne uvolnim a je mi po nem dobre. Verim ze v psychiateicke nemocnici mne zase nauci zit a nauci mne zaclenit se zas mezi lidi.. Az se vratim napisu svou zkusenost.. Fakt se chci te hnusne uzkostne poruchy zbavit a verim ze to dokazu proste ji nakopu prdel :-D

Balrožka | 29.8.2017 22:15

TO Anonym: Když jsem skončila v Riapsu se záchvatem paniky, poradili mi, jak „kotvit“. Je to lepší než to, co se radí obvykle - dýchat do pytlíku a pak zpátky vdechovat ten vydýchaný vzduch. Tož kotvení - je potřeba si sednout, stoupnout nebo se prostě jen o něco nebo někoho opřít a cíleně začít pomalu dýchat. Cíl je, aby se dech zpomalil třeba na nádech-výdech 4 vteřiny, 5, 6 - to už je fuška. Prý mají v Riapsu zkušenost s velkým množstvím pacientů s různě rozjetou panikou - VŠEM to zabralo! Od té doby jsem těch záchvatů úspěšně rozdýchala asi pět (během tří měsíců, předtím jsem tím netrpěla). Držím palce, rozhodně se to dá zvládnout tím dýcháním.

Ajina | 14.8.2017 18:17

Ahoj, trpím panickou úzkostí, prvně jsem ji měla před dvěma lety, dostala jsem setralin vipharm 50 mg, zabral dobře už skoro po týdnu mě bylo líp, brala jsem ho skoro dva roky pak postupně vysazovala, bohužel za dva měsíce se to vratilo, dostala jsem Elontril, ale ten nezabral, na víc syn onemocněl a byla jsem úplně vyčerpaná, dostala jsem zpět setralin, teď ho beru čtyři týdny a zatím nic moc, hlavně po ránu je to nejhorší, máte někdo zkušenosti, za jak dlouho zabere, když se bere po druhé? Nebo jestli to trvá díl když jsem měla před tím AD které nezabrali a víc se to rozjelo?

Anonym | 31.7.2017 11:10

Dobrý den, mám přítele, trpí panickými atakami a já v tu chvíli nevím moc, co dělat... Máte nějákou radu, nebo aspoň něco, jak bych mu mohla od toho pomoci? Chodí na psychiatrii, ale když jsem s ním a popadne ho to, tak nevím, jak reagovat... Předem děkuji za odpověď...

Anonym | 16.9.2016 08:19

TO Anetka: Nepomohla by meditace nebo hypnoza namísto těch strašných léků ? Dobrý psychiatr asi bude mít delší dobu na objednání, když je dobrý. Držím palce, ať je ti líp O:-)

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění