Diskuse: Pravá příčina obezity, deprese, závislostí a jak z toho ven

   
Řadit:
14
příspěvků
Správce: Sasanka.
Kamarádka nemá fotografii.
| 1.12.2010 12:01

zaskočilo mne, že se mi adresa článku tak hezky zkopírovala::och:: a měla jsem strach, abych dál nepsala modře::usmev::.

Kamarádka nemá fotografii.
| 1.12.2010 11:59

přečti si na deníčku Angelwoman

<a href=„http://www.deniky.zeny.cz/angelwoman/k-zamysleni/uspech-zacina-ve-tve-mysli.html“>Úspěch začíná ve tvé mysli</a>

tak to opravdu gunguje. Cokoliv jsem dokázala (přestat kouřit, neztloustnout, vystudovat, naučit se jazyky, řídit auto..) či nedokázala (nebudu uvádět, je toho moc) bylo jen proto, že jsem to opravdu chtěla . No nebo nechtěla.

Nikdy jsem se ale nesnažila se vymlouvat na někoho jiného než na sebe. Nebo na nedostatek času. Času je, jen ho umět využít.
Jo, vymlouvám se na nedostatek financí. To jo, ty mne v rozletu brzdí.

Kamarádka nemá fotografii.
Soleil Poslat vzkaz | 1.12.2010 11:28

Máš naprostou pravdu, že dispozice k závislostem je mimo jiné i v genech. Ale vybrat si určitě můžeme...můj táta je toho živým důkazem...když CHCE, nepije. Jde to. Ale je to tak strašně těžký, že člověk se slabší vůlí k životu to možná nikdy nedokáže... Jinak tepelně neupravené potraviny mi moc chutnají, problém je, že i ty tepelně :-) Někdy - hlavně v zimě - mám tak šílenou chuť na vařený jídla, že si je rozhodně  neodpírám...nemá to cenu. Jak píše Tery nade mnou...selský rozum a zkušenosti, ty dokážou s člověkem udělat moc moc moc...

Kamarádka nemá fotografii.
| 30.11.2010 20:25

Já můžu říct že jsem podobných článků přečetla mraky,když jsem před šesti lety onemocněla začla jsem hledat co,proč a jak...ano,občas se objeví někdo kdo někde napíše že se dá vylečit-mám diabetes 1 .typu-pozor nezaměnovat s diabetem 2.typu to je něco ůpně jiného.Prostě zaručený informace,ale nikde nic konkrétního,někdo si nic nezjistí a balamutí lidi..Protože těch rad a článků bylo a těch názorů taky a mě to ve finále spíš vystresovalo.Prostě když nebudu jíst vojtěšku a zapíjet to rosou tak nic nemá cenu!::ne-ne::A další podobný ,hraničilo to až z vymýváním mozku.Pak jsem si uvědomila že musím myslet na sebe a za SEBE!!Prostě jaký si to uděláš takový to máš.To co je ve vašem článku není nic nového co se týče těch nezdravých a zdravých stimulantů.Ale opravdu jen málo lidí má tu kázen´to vše zvládnout.Já používám  nejradši selský rozum.::ano-ano::Díky mé nemoci jsem jídelníček hodně změnila a spoustu věcí se naučila vidět jinak.A mám dobré výsledky a kompenzaci.A syrovou stravu beru ,ale né jen syrovou a nic jiného.::ne-ne::Jak už tu někdo napsal syrový maso taky asi není úplně v pořádku....A viděla jsem jednoho pána který se tak stravuje a vypadá teda jako anorektik,moc zdravě na mě nepůsobil.::ne-ne::Ale každýho věc,každej si ze svým tělem může nakládat jak chce.Když to vezmu za těch šest let jsem neměla antibiotika,nebývám nemocná.Kdysi jsem brala antidepresiva,ty už několik let neberu.A to považuju za svůj úspěch.Ale vím že jsou lidi kteří je brát musí a vůbec bych je neodsuzovala.A úplně nejvíc se mě líbí to vaše lehkost bytí::souhlas::Když se kouknete na můj poslední příspěvek v mém deníčku-to plně podepisuju::ano-ano::::souhlas::

Kamarádka nemá fotografii.
| 29.11.2010 14:33

já tedy myslím, že vybírat si bohužel nemůžeme.
Máme to daný v genech.
Jídlo jako celek asi závislost nebude, nemůžeš bez něj přežít , což  lze  bez alkoholu, nikotinu, sexu, návykovejch látek atd.

Já přestala kouřit cigarety a i po třech letech se mi po nich stýská a voní mi.  Nemůžu si ale už nikdy zapálit, na nikotinu jsem byla závislák.
Alkohol zvládám v pohodě.
U sexu zatím nevím.

S jídlem to bude jinak.

To bude záviset od člověka  i potraviny.
Dokonce jsem četla, že jedna z nejrychlejších a nejsilnějších závislostí se vytvoří na obyčejný chleba.

U jídla je problém v množství a ne složení.
Co je pochutina a co živina. Chce tělo kyselý citron nebo ocet? Chce sacharidy? A jaké? A kdy?

Co bych asi měla já osobně problém, jíst tepelně neupravené potraviny. Maso, vejce a ten chleba.::usmev::

Kamarádka nemá fotografii.
Soleil Poslat vzkaz | 29.11.2010 09:01

Je to naprostá pravda - člověk je tvor jako stvořený k závislostem a dnešní doba produkuje hlavně ty špatné závislosti...čímž z toho člověka nevyviňuji (vždyť člověk je původcem televize, čokolády, cigaret...), jen si myslím, že si sami kopeme hrob. A kdo se od toho dokázal odprostit a vymanit se z toho kolotoče závislostí, má můj největší obdiv. Otázkou zůstává...je někdo, kdo přestal pít vyléčeným alkoholikem, nebo dočasně abstinujícím alkoholikem? Lidi kolem mě mě neustále přesvědčují o tom druhém...a já si říkám...když někdo nedokáže odolat něčemu, co běžně nenajde na chodníku (sáček s heroinem), jak já dokážu odolat jídlu, který je všude kolem mě? Myslím, že opravdu každý musí mít nějakou závislost, a teď je otázkou, jakou si vybereme...

Kamarádka nemá fotografii.
StandaKunc Poslat vzkaz | 29.11.2010 08:02

skutečně je, ne sice na 100% ale na úroveň takovou aby se člověk cítil celoročně v pohodě a neonemocněl tak ano

Kamarádka nemá fotografii.
| 26.11.2010 07:12

A skutečně je to reálné a hlavně realizovatelné v naší civilizaci?

Kamarádka nemá fotografii.
StandaKunc Poslat vzkaz | 25.11.2010 19:37

správně sasannah, uhodila jste hřebíček na hlavičku, ono to celé vypadá jako kdoví jaká askeze a odříkání, ochuzování si života o nějaké prožitky... ve skutečnosti člověk pak žije já tomu říkám NLB - Nesnesitelná Lehkost Bytí, něco jako drogové opojení (osobně neznám ale představuji si) ale bez drog... teď budu vypadat jako blázen ale ať - milujete všechny lidi ale i stromy které potkáte po cestě, dokonce i kameny, o zvířatech ani nemluvě, žijete v takové harmonii a lásce vůči všemu i sobě, usmíváte se jak měsíček na hnoji až si okolo myslej „ten si musel něco šlehnout“ no prostě sranda a paráda... :-) Každý může zkusit, je to zadarmo, je to naprosto zdravotně nezávadné tak proč ne ? A když mu to po měsíci či dvou nic nedá tak aspoň něco zajímavého vyzkoušel...

Kamarádka nemá fotografii.
StandaKunc Poslat vzkaz | 25.11.2010 19:28

co jsem to napsal ? : „nab<strong>ý</strong>ráním“ :-)

Kamarádka nemá fotografii.
StandaKunc Poslat vzkaz | 25.11.2010 19:26

zdravím Bajenko, to máte tak : na tohle máme prostě stavěný těla, je na každým kterou cestou se dá... moja ze mně taky není dvakrát nadšená (vše dodržuji tak z 70% když moc, moje heslo je „hlavně se neznásilňovat“)... jenže já na rozdíl od ní bez jediného Paralenu či pořádné rýmy během roku, bez depky aniž bych bral antidepresiva atd., nepotřebuji každý den rozmasírovat záda od bolesti
Tím chci říct - není nutno v článku zmíněné zásady dodržovat ale v tom případě je nutno počítat s větší nemocností, nepohodlím, bolestmi, přibýráním na váze, špatnými náladami atd. to se prostě nedá ošulit, buď tělo dostane běh na čerstvým luftu nebo cigaretu protože varianta aby nedostalo ani jedno není možná, to je na cvokhaus :-)

Kamarádka nemá fotografii.
| 22.11.2010 21:17

protože a co ten sex a láska?
A taky <strong>hezké podněty pro některý z 5 smyslů</strong> - hezké obrazy, hudba, vůně, příjemné látky na omak, chutná strava...

... a spát by se chodilo až v devět, v létě v deset...::tleskajici::

Kamarádka nemá fotografii.
Bajenka Poslat vzkaz | 22.11.2010 18:31

No tak já jsem si ho přečetla - je zajímavý ,svým zpusobem vysvětluje problém závislosti , ale škoda , že nám neřekne jak se jí zbavit - obezity , alkoholu nebo kouření a podobně - pokud již někdo nekdy zkoušel tak pobyt venku , krmení zvířátka , spánek a zdravá syrová strava se nevydrží dlouho - řekněte mi jestli takový člověk ještě vube žije ? - nebere drogy , nepije alkohol , nekouří , nepije kávu nejí čokoládu - nesladí nesolí nejí vařené věci - nekouká na televizi , nestresuje se , chodí spát v 20:00 hod. , sportuje - pravidelně větrá - pokud možno stále na vzduchu , - no já nevím ale takového chlapa bych já mít nechtěla!!

Kamarádka nemá fotografii.
StandaKunc Poslat vzkaz | 22.11.2010 05:59

Ahoj všichni !
Velmi mně zajímá váš názor na tento článek : <a href=„http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=162929&amp;bk=87686“>http://stanislavkunc.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=162929&amp;bk=87686</a> očima vašich vlastních zkušeností a znalostí.
(reakce pište prosím sem, pokud nechodíte často na idnes nemáte nastřádány tzv. dukáty a do diskuze přímo pod článkem vám systém umožní jeden jediný příspěvek...)
zdraví Standa

 

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění