Diskuse: měli jste nebo máte přítele ve vězení?

   
Řadit:
5
příspěvků
Správce: si23
Kamarádka nemá fotografii.
g4ndy@atlas.cz Poslat vzkaz | 14.11.2011 17:45

Dobrý den, Jmenuji se Jiří Mataj, jsem sociálním a pastoračním pracovníkem v občanském sdružení Za branou www.zabranou.cz , ve kterém se, víceméně jako dobrovolníci s dlouhodobou zkušeností s vězeňstvím, pokoušíme hledat nové cesty v pomáhání vězňům a jejich blízkým.

Všiml jsem si, že se na tomto fóru objevuje velké množství lidí, kteří mají své blízké ve vězení, nebo jejímž blízkým trest odnětí svobody v budoucnu hrozí. Proto si dovoluji na toto fórum umístit prosbu, zda by se čtenáři – blízcí, nebo přátelé lidí, kteří jsou ve vězení, nemohli vyjádřit a zamyslet nad následujícím dotazem týkajícím se svépomocných skupin pro blízké a rodinné příslušníky lidí ve vězení: (V současnosti zjišťujeme, zda by o takové skupiny byl zájem a zda jsou smysluplné.)

Uměl/a byste si představit, že byste se 1x za měsíc setkal/a v kavárně nebo v jiném příjemném prostředí s cca 7mi ostatními lidmi – manželkami/manžely či přítelkyněmi/přáteli, příbuznými (rodiči, prarodiči) či kamarády uvězněných a povídal/a si s nimi o jejich i svých zkušenostech spojených s uvězněním Vašeho blízkého; dal/a jim i obdržel/a rady a tipy jak postupovat, na co si dávat pozor, z čeho mít radost – jednoduše sdílel/a svou zkušenost, nechal/a se podpořit a podpořil/a ostatní, kteří na tom jsou (nebo byli) podobně jako Vy?

Zajímalo by mě, zda Vám přijde takováto „svépomocná skupina“ jako dobrý nebo špatný nápad. Z čeho byte měl/a obavy? Co Vám přijde dobré a co špatné nebo nedůvěryhodné?

Více informací je případně zde: http://www.zabranou.cz/news/zahajeni-svepomocne-skupiny/

Vaší reakcí pomůžete dobré věci – poskytnete vodítko k dalšímu směřování pomoci vězňům a jejich blízkým v ČR. Odpovědět můžete na toto fórum, nebo na tuto naší e-mailovou adresu: zabranou@gmail.com a to i zcela anonymně (jediné, co známe, je Vaše e-mailová adresa). Pokud znáte někoho dalšího, koho by svépomocná skupina mohla zajímat, a mohl by se k této věci vyjádřit, budeme moc vděční, když mu tento e-mail přepošlete.

Děkuji, Za tým Za branou, Jiří Mataj.

Kamarádka nemá fotografii.
si23 Poslat vzkaz | 11.10.2010 15:15

Dík, pozdě, ale přece::usmev::. Já mezitím založila s235.blog.cz, tak když budeš mít zájem, podívej se

Kamarádka nemá fotografii.
si23 Poslat vzkaz | 3.6.2010 15:56

Ahoj, nemůžu Ti pomoci, ale chci se spíš zeptat. Odpověděl nebo pomohl Ti tehdy někdo? Neviděla jsem žádnou reakci, Teď jsem ve stejné situaci navíc s obrovskými finančními problémy. A nikdo se neozývá, na odpovědi v inzerátech na práci žádná reakce, přátelé se neozývají na SMS, přítel nepíše, ani nevím, co s ním je...

Kamarádka nemá fotografii.
lenka21 Poslat vzkaz | 2.12.2009 17:59

ahoj dostala jsem se do situace kdy je přítel ve vazbě a půjde do vězení. byl jste někdo taky v této situaci?poradíte mi jak to zvladnout?co moc dělat?

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění