Diskuse: pískání v uších

   
Řadit:
26
příspěvků
Správce: Petr01
Kamarádka nemá fotografii.
Anonym | 21.8.2016 20:59

TO Adam: A někdo si myslí, že to je nějaký strašidelný zvuk :-D :-D :-D .
Např. Taoské hučení je jen postižení ucha :-\

Kamarádka nemá fotografii.
zdena | 9.8.2016 13:17

Když já si pořád myslím, že je tood krční páteře...

Kamarádka nemá fotografii.
Vlk | 29.9.2012 21:53

TO Adam: Chci napsat svoji zkušenost s pískáním v uchu. Začalo mne to před cca 3 týdny, k tomu mne natekly ještě dutiny a měl jsem snad i plíce, léčil jsem se na chřipku, nedalo mi to a jel jsem na pohotovost, protože pískání a hučení bylo nesnesitelné. Doktor prohlédl ucho napsal kapky do ucha měl jsem ho z vnějšího zvukovodu zarudlé Otobacid N a prášky Clarisine repetabs. Jaké bylo moje překvapení když po prvním nakapání a prvním prášku pískání odeznělo! Zjistil jsem dodatečně, že jsem alergický, protože dotyčný prášek a kapky jsou nejen antbakteriální, ale i antialergické. Oteklá sliznice splaskla, v uchu jsem cítil taky klid bez pískání a dalších šumů. Moje rada zajdi na alergologii třeba něco vyvolává ve tvém uchu otok a pískání, začalo mne to všechno přes ucho a pískot a postupovalo dál.

Kamarádka nemá fotografii.
Adam | 9.8.2012 16:49

Tinitus (lat. tinnitus, pískání či „zvonění“ v uších) je zvuková halucinace, jejíž příčina je nervová – jedná se o podráždění některého stupně sluchové dráhy. Vysoký tón známý jako „pískání v uchu“ většinou vzniká většinou podrážděním nebo dokonce odumřením jediné vláskové buňky ve vnitřním uchu.

Něco jiného je, když je vnímaný zvuk složený z mnoha frekvencí (projevující se jako hluk, šumění, hučení v uších) nebo má dokonce podobu modulovaných zvuků (cvakání, bzučení atd.). Hluk znamená, že se jedná o více než jen postižení jedné vláskové buňky. Může se jednat buďto o difuzní podráždění středního ucha (např. zánětem, třeba i subklinickým), nebo se může jednat o raný příznak problémů, které mají svou příčinu v CNS.

Čerpáno zde: http://adaptogeny.cz/efiko/patho/tinitus-tinnitus-jako-rany-priznak-problemu-cns-12023.aspx

Kamarádka nemá fotografii.
Anonym | 22.1.2012 22:03

TO Dalibor: Dobrý den, trápí mě to pískání v uších už dlouho, prosím o radu a pomoc. můj mail je eriklipnicky@seznam.cz. Děkuji.Lipnický

Kamarádka nemá fotografii.
Caesar | 11.12.2011 16:37

Co já pamatuju, tak mi v uších píská odjakživa. Pokud je to na svojí „normální“ intenzitě, tak mi to vůbec nevadí a většinou to ani nevnímám. Akorát v případech, kdy na jedno ucho se chvilkově intenzita zvíší, nebo naopak ustane, tak je to pro mě takový divný.

Kamarádka nemá fotografii.
macaklaca | 17.9.2011 16:30

je mi 12 let a v usich mi husi asi cca 5 let uz jsem zvikli ale nekdy mi to vadi tak moc ze treba nespim :'( :'( :'( je to hrozne a nevim jak to vylecit

Kamarádka nemá fotografii.
Petr01 Poslat vzkaz | 7.8.2010 19:46

Pískání v uších mě dovedlo k lékaři, který si po čase nevěděl rady a přestával mi to věřit. Známá mi doporučila iridoložku, která našla příčinu. Měl jsem zánět v ušní dutině. Po odléčení pískání přestalo. Pokud si už taky nevíte rady, koukněte na stránky <a href=„http://www.irisdiagnostika.eu“ >iridologie</a>.

Kamarádka nemá fotografii.
JaroslavS Poslat vzkaz | 5.8.2010 10:41

u nás doma píská v uších hned většině domácnosti a osvědčila se hypnóza. Platí se 200Kč/hod a je to poměrně dlouhodobé :) jinak je dobré si dát pozor na doktora, kterého vybíráte - existuje seznam českých hypnotizérů, tak určitě nechodit jinam!!! 

Mira
Mira Poslat vzkaz | 24.7.2010 10:08

Audiron ovlivňuje zejména dráhu tří zářičů a tlustého střeva, nejvíce však jejich odbočky, jež procházejí místy, v kterých se objevují záněty středního ucha a opary. Disharmonie v těchto drahách se projevuje i určitými syndromy, jako jsou některé poruchy sluchu, hučení v uších, otoky za ušima, záněty a celá řada dalších potíží, které již nesouvisejí s uchem, ani s ústy.

Manžel také trpí tímto problémem. Byl na různých vyšetřeních, jak popisuje řada z vás. A každému pomáhá něco jiného, vzhledem k jeho stavu. Manžel nyní chodí k výbornému lékaři na akupunkturu a tento přípravek mu dá po skončení akupunktury.

Kamarádka nemá fotografii.
eva3 Poslat vzkaz | 23.7.2010 11:31

Pískání v uších je opravdu zapeklitá záležitost.Já to mám již 14 let  a nyní jsem na tom tak,že můžu normálně fungovat.Já to mám po operaci ucha a postupně jsem se dostala až k lékaři na psych.a léčila jsem se.Pak jsem si koupila kapky výtažky z pupenú od paní Podhorné.Nyní nic neberu a už můžu být i v tichu a pískání nevnímám.Krásný den

Kamarádka nemá fotografii.
Soleil Poslat vzkaz | 24.3.2010 09:17

Já bych řekla, že pokud vám u toho buší srdce a máte stísněné pocity, je to stopro psychika. Ale když třeba i hlava pobolívá, může to být taky abnormálním zahleněním. V tom případě bych doporučila radikálně změnit stravu, to pak přejdou i problémy, které jste měli třeba řadu let...

Kamarádka nemá fotografii.
Liborr Poslat vzkaz | 3.1.2010 22:42

Zdrávím. Také mám tento problém už asi 2 roky. Přesně to nevím, ale zhruba nějak tak. Říkám si, že pokud to není příznak něčeho horšího, tak jsem jen rád, že jde jen o to pískání. Dá se s tím žít. Přes den už to většinou ani nevímám, nebo jen mírně a v noci většinou usínám u televize, což dost pomáhá.

Kamarádka nemá fotografii.
| 4.12.2009 18:19

Taky to mám už pár let. Ostatní hluky to přehluší, jen když nemůžu usnout, tak to píská. Trochu jako morseovka. Kamarádka doktorka chtěla, ať udělám písemný záznam, že to zkusí rozšifrovat. Ale já mám hudební hluch a morseovku neumím.
Vyšetření uší i mozku bez nálezu příčiny.  Potom jsem si někde u lékaře přečetla, že je to naprosto normální jev  u poměrně velkého množství populace. Vzniká z různých důvodů a máme se s tím naučit žít. Chtěla jsem také zkusit Gingio, ale teď beru Wobenzym, tak  až ho doberu. Ale fakt už mě to netrápí.

Kamarádka nemá fotografii.
gilmorka4 Poslat vzkaz | 26.3.2008 12:44

V uších mi píská déle jak 4 roky, začalo to po pořádné chřipce. ::placici:: Nejprve hučelo jen v jedné části hlavy, zato celodenně. Chodila jsem na rehabky ohledně krční páteře, pomohly na krční páteř, krátkodobě, na hučení vůbec. Brala jsem léky od ušního, název nevím, neboť nepomáhly, tak je nebaštím. Gingio jsem papala poctivě, doufala jsem, že nejenže pískání poleví, ale budu mít stále teplé prokrvené končetiny a bystrý mozek - nic. ::nastvany2:: Teď beru pískání jako hru. Podotýkám, že jen občas při dobré náladě, nebo naopak při velké krizi. Lehnu, všichni tvrdě chrápou a já poslouchám, jak se mi z jedné části hlavy přelívá hukot do druhé, mění se na cvrkot cikád, pak na šumění deště, hukot moře. Prostě noční cvokatění. Zítra jdu na ušní dozvědět se, jak pokročily sklerotické změny na uchu. ::radujici::

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění