Diskuse: švihadlo

   
Řadit:
9
příspěvků
Správce: nekokumachan
Kamarádka nemá fotografii.
nekokumachan Poslat vzkaz | 12.6.2010 18:42

Ahoj, skákání přes švihadlo je opravdu super na vylepšení vytrvalosti, rychlosti i zahřátí celého těla. A může to být i zábava ::usmev:: Taky doporučuji kvalitní švihadla, ne ty pro děti s umělohmotnými držátky, ale kvalitní gymnastická <a href=„http://www.kvrezac.cz/katalog/pro-hru-a-zabavu/svihadla/“>švihadla</a> s uzlíky na konci.

Kamarádka nemá fotografii.
Leenuuliinkaa Poslat vzkaz | 7.11.2009 10:34

ahojky, přidám vám taky příspěvek :) kamaradka hodne zhubla, a povídala že skače každý den přes švihadlo,a že to je jediny sport který se u ní děje, ja se snažím zhubnout už dlouho, nejaky diety atd..jenže je to hodne o pohybu na který nemám čas každy den, jen tak 3 do týdne to snad taky stačí...ale to jsem odbočila...taky jsem zkusila to švihadlo a vydržela jsem asi 5 minut a umírala jsem ::vysmaty::takže myslím že zůstanu u rotopedu, jízdě na kole atd ..::och::

Kamarádka nemá fotografii.
XYZ Poslat vzkaz | 24.10.2009 06:39

Proč pokaždé, když se někdo zmíní o švihadle si vzpomenu na to jak jsem si jím před rokem rozsekla obočí a udělala pořádný monokl - provazy holt nejsou moje, jsem lempl. Proto na skákání preferuju DDR (Dance Dance Revolution) borourám s tím doma byt u PC.

Kamarádka nemá fotografii.
n Poslat vzkaz | 22.3.2009 18:50

No vidíte, taky budu muset to svoje švihadýlko oprášit ::ano-ano::.
Jinak na skákání přes švihadlo doporučuju pořídit si opravdu kvalitní gymnastické švihadlo, tzn. takové to co vypadá jako lano a hlavně je na všech místech stejně široké, na místech, kde se drží, se jen udělají uzlíky. Taková ta levná švihadla s držátky, ty jsou nanic a nedají se s nimi dělat pořádné finty ::drsnak::. Jo a taky pozor na správnou délku švihadla! A pak už to jde samo ::radujici::. Na švihadle je bezva to, že klidnější povahy přes něj můžou prostě jenom skákat (popředu, pozadu, s meziskokem apod.) a my ostatní, co bychom se při obyčejném skákání nudili, se vyblbneme taky - na švihadle je pořád co zlepšovat. Moc dobře si pamatuju, jak jsme se ve školce s holkama trumfovali, kdo se naučí dřív vajíčko ::smich::. Po vajíčku to bylo vajíčko pozadu, vyhazovačky, pak dvojšvih, dvojšvih pozadu, dvojšvih ve vajíčku.....u trojšvihu jsem se zasekla ::ou-nou::, ale zkrátka pořád je co zlepšovat a než se člověk nový prvek naučí, tak se pořádně zapotí a ani neví jak ::vyplazeny-jazyk::.

Kamarádka nemá fotografii.
Neo Poslat vzkaz | 21.3.2009 18:53

Pravdu díš, andělská ženo :-) Švihadlo je dobrý v tom, že se s ním dá boře cvičit, ale i protahovat.

Kamarádka nemá fotografii.
angelwoman Poslat vzkaz | 21.3.2009 16:21

Na švihadlo nedám dopustit ::souhlas:: Ze začátku to je asi trochu horší pro lidi, co jsou trochu nemotorní, ale jak se do toho člověk dostane, je to výborný pohyb..dělám to vždycky před cvičením na zahřátí ::usmev::

Kamarádka nemá fotografii.
Neo Poslat vzkaz | 20.3.2009 23:08

Skákání lze jenom doporučit. Dobrý jsou kombinovaný sestavy - 100 přeskoků normálně, pak třeba 50 na levé noze, pak 50 na pravé, pak třeba 10 dvojskoků a takhle všemožně kombinovat :-) Hlavně dvojskoky dobře zlepšují fyzičku.

Kamarádka nemá fotografii.
jituliiik Poslat vzkaz | 21.11.2008 22:16

Ahoj::usmev::
Švihadlo je výbroná věc, ale musíš se mu opravdu věnovat, tzn. skákat každyý den aspoň 20 minut, což je docela fuška, hlavně pro začátečníky::ou-nou:: skákej tak dlouho, jak to vydržíš a postupně skákání prodlužuj, časem se Ti vylepší fyzička::ano-ano::
S obručí mám taky zkušenosti, ale musíš kroužit hodně dlouho, aby to mělo nějaký účinek, minimálně půl hodiny, mně to pomáhá hlavně na bolesti zad.
Ještě něco ke švihadlu, mrkni na tenhle odkaz http://www.fitness-doma.cz/Skipping_Rope_svihadlo-53700-8977-pc.html

Kamarádka nemá fotografii.
Laja Poslat vzkaz | 21.11.2008 13:20

Ahoj všichni, chtěla bych se zeptat jak moc si myslíte že je dobré na hubnutí skákání přes švihadlo nebo točení kruhu. Jak dlouho se třeba skákat aby to bylo fakt poznat a byl vídět časem výsledek.::usmev::

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění