Diskuse: Literatura filosofie a duchovna

   
Řadit:
50
příspěvků
Správce: cimice22
Kamarádka nemá fotografii.
Morise Poslat vzkaz | 23.5.2013 16:27

Pro mě jsou určitě ta největší životní moudra v knihách od Kurta Tepperweina a nejvíc asi v knížce Poselství tvé duše. Díky té knize jsem toho hodně pochopila a hodně se naučila... a taky odnaučila. Dneska už bych jinak žít nemohla, ale ze začátku to bylo docela obtížné... teď jsem ale ráda... jsem spokojená a vyrovnaná :)

Kamarádka nemá fotografii.
cimice22 Poslat vzkaz | 9.5.2010 11:50

Dobrý den, napadlo mě - že Vám o něčem napíši. Patrně zde si přijdou na své Ti, kteří mají BIBLI za jaksi starou známou věc a která je tak nějak v podvědomí většiny lidí, co se v ní asi píše. Tak tady v knihách najdete něco zvláštního, neočekávaného, nadpřirozeného - něco, co k Vám může mluvit v dnešní době a ne jen přes starozákonní proroky a evangelisty. Zápisky Anny Kateřiny Emmerichové z jejích vidění Ježíše a Marie zaznamenané Brentanem (k nimž Vatikán nevznesl žádné námitky) mohou být porovnávány s dalšími případy, kdy vizionáři zažili „přímé Ježíšovo diktování“, jak je předkládá např. Maria Valtorta. Mám v elektronické podobě její knihy: HOŘKÉ UMUČENÍ PÁNA NAŠEHO PÁNA JEŽÍŠE KRISTA (Vize křížové cesty jako zjevení) + ŽIVOT A HOŘKÉ UMUČENÍ PÁNA NAŠEHO JEŽÍŠE KRISTA díl II. a III. Od Maria Valtorta pak knihy: ŽIVOT PÁNA JEŽÍŠE + ŽIVOT PANNY MARIE. Takže, pokud máte zájem, tak mi napište na radek.chloupek(zavináč)<a href=„http://email.seznam.cz/redir?hashid=1588715833&amp;to=http%3a%2f%2fseznam%2ecz%2f“ >seznam.cz</a> a já je Vám pošlu na e-mail. Mějte se fajn.

Kamarádka nemá fotografii.
ptace Poslat vzkaz | 3.8.2009 22:18

Náhodou jsem přišla na vaše stránky a ráda bych se k vám připojila. Knížky  mám ráda a některé vámi doporučené jsem četla a některé vám zase doporučím já:Paulo Coehlo:Alchymista
    James Redfeld: Desáté proroctví  /jakési pokračování Celestýnského proroctví/
Thorwald Dethlefsen: Osud jako šance nebo Zážitek znovuzrození
Marlo Morganová: Poselství od protinožců a Poselství z věčnosti
 Dík za vaše typy. 

Kamarádka nemá fotografii.
n Poslat vzkaz | 19.6.2009 17:45

Teda, musím se Vám pochlubit, jak jsem se dneska na základě téhle diskuse zásobila literaturou na prázdniny ::drsnak::

Státnice mám konečně za sebou a můžu se teď věnovat především zaslouženému odpočívání, tak jsem se dneska vypravila do sítě pražských knihoven a knihkupectví a přivezla si pěknou kupičku knížek ::radujici::. Od Osha jsem si půjčila jeho základní knížku Život, láska, smích, kterou jsem už kdysi četla a líbila se mi, ale nic už si z toho nepamatuju ::svaty:: a ještě jeho další skvělou knížku Od medikací k meditaci, o které si myslím, že mi teď dá daleko víc, než mi dala před lety, že jsem na ní teď lépe připravená. Až si tohle oživím, doufám, že se postupně dostanu i k dalším Oshovým knížkám, které ještě neznám. Pak jsem si půjčila Princop Lola od Egliho, který tu doporučovala angelwoman a koupila si (v knihovně nesehnatelnou) Moc přítomného okamžiku od Tolla. Na radu jituliiiiika jsem si ještě půjčila knížku od Simmela - Muž, který sázel mandlovníky, kterou jsem cestou domů už ze třetiny přečela ::vysmaty::. Jeho Láska je jen slovo byla v knihovně rozebraná, tak to mám aspoň zarezervováno po prázdninách ::drsnak::. Krom toho mám ještě půjčené 3 knížky o zdravé výživě (např. od Petra Fořta), ve které se chci konečně trochu systematicky zorientovat a hlavně ji uvést do praxe::radujici::. A navíc mám ještě jednu knížku o time managementu, který potřebuju zcela bezpodmínečně uvést do praxe, nebo se příští rok z těch dvou škol a práce zblázním ::ou-nou::.

Jinak bych si chtěla přes prázdniny oživit některé  knížky ze své knihovničky - Čtyři Dohody od Ruize, úžasnou knížku Jak si lidé hrají od Erica Berneho, Lidskou komedii od Saroyana, pár knížek od Fulghuma a Coehla a konečně v klidu dočíst Hovory s Bohem od Walsche.

No, a to je dohromady asi tak desetina z mého dlouhatánského seznamu knížek, které plánuju už dlouho přečíst ::smich::::ou-nou::

A ještě jsem se inspirovala jednou radou z této diskuse, totiž, že jsem si pořídila velký blok, kam si budu z knih dělat poznámky, abych si to nově nabyté poznání hezky utřídila ::tleskajici:: Tak, myslím, že na chatě, u moře i s kamarády v Beskydech rozhodně dlouhou chvíli mít nebudu ::radujici:: a že se třeba i trochu duševně vzdělám ::drsnak::. Už se moc těším, až se tím budu pomalinko probírat ::ano-ano::.

A co plánujete o prázdninách přečíst vy?

Tak já si jdu dát svačinku, uvařit čajík a vrhnout se do čtení ::radujici::

Mira
Mira Poslat vzkaz | 8.5.2009 06:52

nejdříve jsem se do té knihy nemohla začíst, tak jsem ji odložila. Pak asi přišel ten správný okamžik a přečetla jsem ji téměř jedním dechem.

Kamarádka nemá fotografii.
csctina Poslat vzkaz | 7.5.2009 12:10

Jeste jsem zapomela pridat <strong>Celestynske proroctvi </strong>(James Redfield) krasne napsany pribeh, pri kterem jsem si stale opakovala - no jasne, vzdyt takhle to taky citim!!

Mira
Mira Poslat vzkaz | 7.5.2009 07:16

jsem ráda, že se ti ty stránky líbí. Já je mám také ráda.

Hana
Hana Poslat vzkaz | 7.5.2009 07:07

Děkuji za odkazy na zajímavé internetové stránky::souhlas::Moc jsem si početla a ještě stále budu číst. Je tam moc zajímavého. Já už zase hodně dlouho v knihkupectví koukám na Runy a asi si je koupím. Jen tak pro pobavení.
Včera jsem taky koukala na druhou knihu Tajemství a to je Tajemství srdce a jen jsem to prolistovala a nijak mi nezaujala, tak snad třeba časem se k ní vrátím.
Jinak mám doma karty uvědomění od - Neala Donald Walsch - Hovory s Bohem. A dneska ráno jsem si dvakrát po sobě vytáhla kartu - <strong>Každý útok je voláním o pomoc. </strong>Tak si říkám, že jsem se dozvěděla pomluvu na sebe a ten člověk asi není dvakrát šťastný.::kvetina::

Kamarádka nemá fotografii.
angelwoman Poslat vzkaz | 5.5.2009 16:26

Taky věřím, že to tak funguje ::ano-ano:: Třeba zrovna k Nové zemi od Tolleho jsem se dostala v pravý okamžik..Lulu psala, že ji četla a byla dobrá a pak jsem za nějaký čas byla v knihkupectví a narazila jsem na ni, pak jsem si vzpomněla na to doporučení a už si ji odnášela z obchodu ::vysmaty:: Pomohla mi  pochopit hodně věcí, které mě trápily a dost si ulehčit život ::usmev::

Kamarádka nemá fotografii.
csctina Poslat vzkaz | 5.5.2009 15:57

Most pres navzdy muze a nemusi byt oddechova literatura - zalezi co si z te knizky vezmes. A take asi zalezi na tom zda se na tu knizku podivas jako na fikci a neco co se nemohlo stat, nebo pribeh cloveka hledajiciho zivotni druzku a myslenky provazejiciho na teto ceste. ::usmev:: 

Kamarádka nemá fotografii.
csctina Poslat vzkaz | 5.5.2009 15:46

myslim si, ze knizky si nas samy najdou kdyz je potrebujeme. (Anebo si je sami podvedome vybirame) Tzn ze kdyz/az  budes ve spravnem rozpolozeni, Racek ti prijde jakoby nahodou pod ruku ::usmev::

Kamarádka nemá fotografii.
angelwoman Poslat vzkaz | 5.5.2009 15:28

Miro, ty internetové knihkupectví vypadá moc dobře ::ano-ano:: Ale vadilo by mi, že tam nemůžu knížku prolistovat - v tom mám ráda klasické knihkupectví - vybírámi podle obalu a čichu ::vysmaty::

Teď mě jako výborná knížka napadl ještě Citadela od A. S. de Exupéry. Musím se přiznat, že jsem ji ještě nedočetla úplně do konce, je to docela náročné čtení, musí se to dávkovat pomalu, ale hodně mi taky dala...hlavně co se týče třeba přátelství ::souhlas::

Mira
Mira Poslat vzkaz | 5.5.2009 13:40

vaše poslední zajímavé příspěvky. Mám své oblíbené internetové knihkupectví, které se zabývá i touto literaturou.
<a href=„http://www.artbos.cz/duchovni-literatura/“>http://www.artbos.cz/Duchovni-literatura/</a>

A navíc si přímo na jejich stránkách můžete přečíst zajímavé odkazy:

<img alt=„paul brunton“ src=„http://sablony.ekonstrukter.cz/sablony/144/sipkamala.gif“ name=„si50001“ />
<a title=„paul brunton“ href=„http://www.paulbrunton.cz/“ ><strong>Paul Brunton</strong></a>

<strong><img height=„5“ alt=„knihkupectví“ src=„http://www.artbos.cz/images/nic.gif“ /></strong>

<strong><img alt=„etikoterapie - audio“ src=„http://sablony.ekonstrukter.cz/sablony/144/sipkamala.gif“ name=„si50002“ /></strong>
<a title=„etikoterapie - audio“ href=„http://www.artbos.cz/clanek/73/etikoterapie---audio.htm“><strong>Etikoterapie - audio</strong></a>

<strong><img height=„5“ alt=„knihkupectví“ src=„http://www.artbos.cz/images/nic.gif“ /></strong>

<strong><img alt=„práce s křišťálovou koulí“ src=„http://sablony.ekonstrukter.cz/sablony/144/sipkamala.gif“ name=„si50003“ /></strong>
<a title=„práce s křišťálovou koulí“ href=„http://www.artbos.cz/clanek/128/prace-s-kristalovou-kouli.htm“><strong>Práce s křišťálovou koulí</strong></a>

<strong><img height=„5“ alt=„knihkupectví“ src=„http://www.artbos.cz/images/nic.gif“ /></strong>

<strong><img alt=„pravda o &quot;tajemství&quot;“ src=„http://sablony.ekonstrukter.cz/sablony/144/sipkamala.gif“ name=„si50004“ /></strong>
<a title=„pravda o &quot;tajemství&quot;“ href=„http://www.artbos.cz/clanek/126/pravda-o-tajemstvi.htm“><strong>Pravda o „Tajemství“</strong></a>

<strong><img height=„5“ alt=„knihkupectví“ src=„http://www.artbos.cz/images/nic.gif“ /></strong>

<strong><img alt=„runy“ src=„http://sablony.ekonstrukter.cz/sablony/144/sipkamala.gif“ name=„si50005“ /></strong>
<a title=„runy“ href=„http://www.artbos.cz/clanek/120/runy.htm“><strong>Runy</strong></a>

<strong><img height=„5“ alt=„knihkupectví“ src=„http://www.artbos.cz/images/nic.gif“ /></strong>

<strong><img alt=„magická síla intuice“ src=„http://sablony.ekonstrukter.cz/sablony/144/sipkamala.gif“ name=„si50006“ /></strong>
<a title=„magická síla intuice“ href=„http://www.artbos.cz/clanek/77/magicka-sila-intuice.htm“><strong>Magická síla intuice</strong></a>

<strong><img height=„5“ alt=„knihkupectví“ src=„http://www.artbos.cz/images/nic.gif“ /></strong>

<strong><img alt=„léčení pomocí krystalů“ src=„http://sablony.ekonstrukter.cz/sablony/144/sipkamala.gif“ name=„si50007“ /></strong>
<a title=„léčení pomocí krystalů“ href=„http://www.artbos.cz/clanek/78/leceni-pomoci-krystalu.htm“><strong>Léčení pomocí krystalů</strong></a>

<strong><img height=„5“ alt=„knihkupectví“ src=„http://www.artbos.cz/images/nic.gif“ /></strong>

<strong><img alt=„obrazy duše“ src=„http://sablony.ekonstrukter.cz/sablony/144/sipkamala.gif“ name=„si50008“ /></strong>
<a title=„obrazy duše“ href=„http://www.artbos.cz/clanek/80/obrazy-duse.htm“><strong>Obrazy duše</strong></a>

<strong><img height=„5“ alt=„knihkupectví“ src=„http://www.artbos.cz/images/nic.gif“ /></strong>

<strong><img alt=„manželství a dynastie ježíše“ src=„http://sablony.ekonstrukter.cz/sablony/144/sipkamala.gif“ name=„si50009“ /></strong>
<a title=„manželství a dynastie ježíše“ href=„http://www.artbos.cz/clanek/90/manzelstvi-a-dynastie-jezise.htm“><strong>Manželství a dynastie Ježíše</strong></a>

<strong><img height=„5“ alt=„knihkupectví“ src=„http://www.artbos.cz/images/nic.gif“ /></strong>

<strong><img alt=„tajemství rosslynské kaple a svatý grál“ src=„http://sablony.ekonstrukter.cz/sablony/144/sipkamala.gif“ name=„si50010“ /></strong>
<a title=„tajemství rosslynské kaple a svatý grál“ href=„http://www.artbos.cz/clanek/86/tajemstvi-rosslynske-kaple-a-svaty-gral.htm“><strong>Tajemství Rosslynské kaple a Svatý grál</strong></a>

<strong><img height=„5“ alt=„knihkupectví“ src=„http://www.artbos.cz/images/nic.gif“ /></strong>

<strong><img alt=„živá tradice druidů“ src=„http://sablony.ekonstrukter.cz/sablony/144/sipkamala.gif“ name=„si50011“ /></strong>
<a title=„živá tradice druidů“ href=„http://www.artbos.cz/clanek/79/ziva-tradice-druidu.htm“><strong>Živá tradice druidů</strong></a>

<strong><img height=„5“ alt=„knihkupectví“ src=„http://www.artbos.cz/images/nic.gif“ /></strong>

<strong><img alt=„čas se naplnil“ src=„http://sablony.ekonstrukter.cz/sablony/144/sipkamala.gif“ name=„si50012“ /></strong>
<a title=„čas se naplnil“ href=„http://www.artbos.cz/clanek/88/cas-se-naplnil.htm“><strong>Čas se naplnil</strong></a>

<strong><img height=„5“ alt=„knihkupectví“ src=„http://www.artbos.cz/images/nic.gif“ /></strong>

<strong><img alt=„aktivace třetího oka“ src=„http://sablony.ekonstrukter.cz/sablony/144/sipkamala.gif“ name=„si50013“ /></strong>
<a title=„aktivace třetího oka“ href=„http://www.artbos.cz/clanek/76/aktivace-tretiho-oka.htm“><strong>Aktivace třetího oka</strong></a>

<strong><img height=„5“ alt=„knihkupectví“ src=„http://www.artbos.cz/images/nic.gif“ /></strong>

<strong><img alt=„paradoxy světa, v němž je vše dovoleno“ src=„http://sablony.ekonstrukter.cz/sablony/144/sipkamala.gif“ name=„si50014“ /></strong>
<a title=„paradoxy světa, v němž je vše dovoleno“ href=„http://www.artbos.cz/clanek/117/paradoxy-sveta--v-nemz-je-vse-dovoleno.htm“><strong>Paradoxy světa, v němž je vše dovoleno</strong></a>

<strong><img height=„5“ alt=„knihkupectví“ src=„http://www.artbos.cz/images/nic.gif“ /></strong>

<strong><img alt=„zlatá města“ src=„http://sablony.ekonstrukter.cz/sablony/144/sipkamala.gif“ name=„si50015“ /></strong>
<a title=„zlatá města“ href=„http://www.artbos.cz/clanek/89/zlata-mesta.htm“><strong>Zlatá města</strong></a>

<strong><img height=„5“ alt=„knihkupectví“ src=„http://www.artbos.cz/images/nic.gif“ /></strong>

<strong><img alt=„záhada keltských šancí“ src=„http://sablony.ekonstrukter.cz/sablony/144/sipkamala.gif“ name=„si50016“ /></strong>
<a title=„záhada keltských šancí“ href=„http://www.artbos.cz/clanek/131/zahada-keltskych-sanci.htm“><strong>Záhada keltských šancí</strong></a>

Kamarádka nemá fotografii.
angelwoman Poslat vzkaz | 5.5.2009 10:07

Od Saroyana jsem nic nečetla, jen jsem viděla divadelní zpracování Traycoho tygra, to ještě u nás ještě v Divadle P. Bezruče hrál Richard Krajčo a bylo to super ::souhlas:: No, zase mám další tip navíc ::usmev::
Abych pravdu řekla, já před pár lety začla chodit do naší velké městské ostravské knihovny, ale vadilo mi to, že tam skoro žádné knížky neměly vystavené - musela jsem to hledat v počítačích a pak si o ně říkat... Byla jsem zvyklá z naší malé knihovny, že vše měli v regálech a já jsem mohla chodit, brát knížky do ruky, číst si o čem jsou a pak si vybrat ::usmev:: Pak jsem do té knihovny nějak přestala chodit, protože přece tam nejdu pokaždé s tím, že vím, co si chci půjčit, někdy prostě chodím, prohlížím a něco mě zaujme....jako v knihkupectví ::usmev::

Hana
Hana Poslat vzkaz | 5.5.2009 08:53

<strong>Lucajdo</strong>, mně se ty barevné knihy od L.Hay taky nelíbí, ale já jsem měla tu její první knihu úplně bez obrázků. A teď mám jejich pár knih a to jsou například afirmace a síla myšlenky a ty obrázky k tomu patří.
<strong>Dědečkova </strong>knihu poselství od protinožců jsem taky četla , a už dlouho sháním poselství králů.
Jinak ta kniha od Barbara De Angelis - Tajemství života, která by každá žena měla znát se mi moc líbyla, ale ostatní knihy od ní jsem nečetla, tak nemohu posoudit, jestli je trochu odlišná od ostatních jejích knih.Obsahuje 10 tajemství - příklad 1 - vše co potřebujete ke štěstí je ve Vás
                                 2 - změna je nevyhnutelná ,proto jí přestaňte vzdorovat a nechte se unášet proudem života
                                 3 - všechny vztahy jsou zrcadlem atd... Jinak tu píšou - kniha není jen mocné zasvědcení do uvědomělé a radostné cesty životem.Při její četbě pocítíte sama na sobě proměnu a pochopíte, že můžete každý okamžik svého života naplnit nezměrným štěstím.::kvetina::

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění