Diskuse: Mléko

   
Řadit:
10
příspěvků
Správce: Jankajanka
Kamarádka nemá fotografii.
Jankajanka Poslat vzkaz | 13.4.2010 09:26

Ahoj.
Má osobní zkušenost je, že mléko a mléčné výrobky mě hodně zahleňují. Mám alergii na pyly a když zjara úplně vynechám mléčné výrobky, je to lepší. Jednou mi jeden léčitel poradil dietu s vynecháním mléka, červeného masa, ořechů, rajčat a červ.paprik, citrusů a omezit bílý cukr. Byla jsem tehdy na střední škole, když jsem tohle držela tak tři měsíce. Máma mi pomáhala, nevařila z uvedeného a já se vážně ničeho, co jsem nesměla, nedotkla. V té době jsem se cítila velmi velmi dobře, lehce. Měla jsem dojem, že myšlení mám jasnější, nebyla jsem unavená. Pak jsem dietu přestala držet a pomalu jsem začínala jíst všechno. Ještě nějakou dobu mi tento fajn stav vydržel. Jediné, co dnes držím je, že vynechám mléko. Trávím ho dobře, jen je mi lépe, když ho nepiju.

Tatu
Tatu Poslat vzkaz | 1.4.2010 16:02

Udělal jsem chybu, spolehl jsem se na jeden zdroj informací a neověřil si ho jinde. Sypu si hlavu popelem ::placici::

Kamarádka nemá fotografii.
Soleil Poslat vzkaz | 30.3.2010 08:03

Tak abyste se nehádali, je to jedna sekunda:-) Za minutu by se z toho jednak totálně vypařily všechny vitamíny, a za druhé - jak říká Jituliik, nezbylo by z toho nic.

Kamarádka nemá fotografii.
jituliiik Poslat vzkaz | 29.3.2010 13:50

Tatu, tu technologii by sis měl najít Ty::vyplazeny-jazyk::

Nechci se nějak chvástat, ale technologii mléka mám v malíčku::usmev:: Kdybys to zahříval při 135 stupních minutu, tak už by Ti z toho mléka nic nezbylo.

Mrkni třeba sem <a href=„http:“>http://cs.wikipedia.org/wiki/UHT</a>

Tatu
Tatu Poslat vzkaz | 29.3.2010 13:06

1. Máš představu jak je dlouhá jedna sekunda
2. Najdi si technologii UHT
ale jinak jde o houby

Kamarádka nemá fotografii.
Soleil Poslat vzkaz | 26.3.2010 09:58

Tak to musím souhlasit, teplé mléko jsem fakt nesnášela. Mimochodem...tuhle diskuzi jsem už vedla s jinými Ženuškami tady::usmev::, a nějak z toho vyplynulo, že to je opravdu strašně individuální. Náchylnější k virózám mléko opravdu zahleňuje, stejně tak cukr nebo bílá mouka, ale to je logické, když jsou k tomu náchylní, to se pak musí přizpůsobit i jídelníček. Člověk holt musí poslouchat svoje tělo a řídit se vlastními zkušenostmi, a ne články, které mléko buď odsuzují, nebo vychvalují do nebes. Já, když si dám výjimečné mléko, tak jedině to čerstvé, ne trvanlivé.

Kamarádka nemá fotografii.
Kiara Poslat vzkaz | 26.3.2010 09:45

Podělím se o svoji zkušenost s mlékem. Od malička nemám ráda klasické „sladké“ mléko, zakysané mléčné výrobky jím bez problémů, ale když si vzpomenu na školku a školu, tak mi vstávají vlasy hrůzou, jak nám nutili teplé mléko. Nejspíš ho neumím trávit, dokonce jsem odmítala podle svědků i mléko mateřské (no nechtěla bych mít sebe jako mimino). Tím chci říct, že tělo si samo řekne, co potřebuje a nepodceňovala bych „chutě“. Mléčné výrobky (třeba i sýry) jsou ale dle mého nezastupitelné jako zdroj vápníku.

Kamarádka nemá fotografii.
jituliiik Poslat vzkaz | 25.3.2010 13:07

1 sekundu, ne 1 minutu::usmev::

Jinak souhlas::souhlas::

Tatu
Tatu Poslat vzkaz | 25.3.2010 12:20

Kdo si kupuje tu příšernou hmotu jménem trvanlivé mléko, nemusí nic převařovat, protože ji už potrápili 130 °C po dobu jedné minuty. Kdo pije k jídlu pivo a dá si k snídani mléko nebo kakao, za chvíli se krásně vyprázdní. Večer je to jiné, tam platí kráva sládka unese, ale sládek krávu ne. Ale člověk je jediný tvor, který si zachovává vlastnost trávit mléčnou bílkovinu i v dospělosti. Kdo jí ztratí, je to defekt jeho organismu, nikoli vina mléka. To je pořád stejné. Musíme si zkrátka přiznat, že lidstvo degeneruje. To co příroda tisíce let šlechtila přirozeným výběrem, to my díky rozvoji humánní medicíny znehodnocujeme, protože přežijí a mají potomstvo i ti, kteří by to dříve nezvládli. Ne že bych měl něco proti medicíně, já jsem taky rád, že umí léčit, jen konstatuji.

Kamarádka nemá fotografii.
Soleil Poslat vzkaz | 24.3.2010 09:26

Ahoj,

co si myslíte o údajné prospěšnosti nebo škodlivosti mléka? Všude ho doporučují hlavně dětem, ale mně ososbně přijde, že citlivé jedince může hodně zahleňovat, nehledně na to, že jsem již hodněkrát četla o tom, jak blbě se tráví mléčná bílkovina, včetně nejrůznějších alergií. Všude se dá o tom přečíst hodně článků, mě by ale spíš zajímalo, jaké má kdo vlastní zkušenosti. Když jste třeba na delší dobu vynechali mléko a mléčné výrobky, neměli jste pak menší problémy třeba s rýmou? A co vápník, nechyběl vám pak? Někde píšou, že vápník z mléka je výborně vstřebatelný, někde zase, že díky horší stravitelnosti je vstřebatelný blbě::usmev:: A taky jsem slyšela, že když se mléko povaří, je stravitelné mnohem líp. Docela mě zajímá, jak to teda je::usmev::

DIALOG
nápověda
Potvrzení
Upozornění