Diskuse: Vodní kámen v žehličce

Řadit:
5
Kamarádka nemá fotografii.
Kloa Poslat vzkaz | 22.2.2010 15:14

Do žehličky není potřeba dávat destilovanou vodu. Když už tak se většinou doporučuje vodu přimíchávat. Záleží na tvrdosti vody. Při tvrdé vodě má být poměr vody 1:1, tj. jeden dílek vody z kohoutku a 1 dílek destilované vody. U žehličky je ale potřeba čistit i tu tyčinku (regulátor) a to buď v octové vodě nebo v kyselině citronové a opláchnout vodou. Záleží ale na typu žehličky, některé žehličky mají totiž místo tyčinky integrovanou odvápňovací kazetu. Pokud ale z žehličky vypadávají už kousky něčeho, doporučuje se nastavit žehličku na maximální teplotu, vypnout napařování, v okamžiku kdy zhasne termostat (tj. teplota je maximální), vytáhnout žehličku ze zásuvky, dát žehličku nad dřez a použít knoflík samočištění a vše by pak mělo být OK.

Tatu
Tatu Poslat vzkaz | 22.2.2010 12:29

Doma lijeme do žehličky jen a pouze destilovanou vodu. Jen aby se neskrýval v tom návodu k použití “takový překladatelský oříšek“. ::smich::
T

Ivetttkaa Poslat vzkaz | 21.2.2010 09:50

Ne ne naopak destilovaná se má maximálně přimíchávat,ale děkuji.Zkusila jsem automatické čištění tak třeba to pomůže.Hezký den.

| 19.2.2010 22:41

Nemá se tam dávat pouze destilovaná voda?

Ivetttkaa Poslat vzkaz | 19.2.2010 20:05

Prosím o radu,mám novou žehličku(žehlila jsem asi 4x)a padají mi z ní kousky vodního kamene,samozřejmě vodu z ní vylévám ihned po vychladnutí.Máte někdo podobnou zkušenost nebo nápad?Díky za odpověi.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění