Diskuse: Hyperaktivni deti

Řadit:
36
Kamarádka nemá fotografii.
Jana | 14.6.2013 05:51

Ahoj, mate někdo zkusenosti, jak zvládat mladsi hyperaktivni dite spolu s jeho o dva roky starsim sourozencem? Je tezke se chovat ke každému jinak.

Anonym | 13.6.2013 11:16

TO liza:

Dobry den, je moc pekne cist, ze je tu nadej, ze z hyperaktivity dite muze vyrost. Mam hyperaktivního syna, v zari jde do skoly a uz nyní mame problémy ve skolce, ze je stale v pohybu, ze nenecha nikoho domluvit,... Moc rada bych vas požádala o nejakou tu radu k vychove, jak jste to dodela vy? Nekdy mam pocit, ze je vse marne! Hana

Anonym | 13.6.2013 11:08

TO pospisiloka:

Ahoj, mam hyperaktivního chlapce, který pujde v yari do skoly. Chodi do MS od tri let, nejprve byl v jedne skolce do 5let e potom jsem se stehovali, takze zacel chodit do druhé skolky, kde uz nam zacaly problémy. Stále si na nej steziji, ze neposloucha a nepretrzite mluvi. Bylo obdobi, kdy se dokazal zklidnit, bohužel jsem v te době tomu nevenovala prilis pozornost a ted nevim, cim to bylo. Znovu zkousim další zpusoby, jak ho zklidnit, jakmile budu vedet něco nového napisi. Hana

Rodinka Poslat vzkaz | 27.10.2009 17:19

Ahojky, můžu se Vás na něco zeptat? Mám stejný problém se synem je moc hyperaktivní, začínáme mít problémy ve škole i doma. Můžu se zeptat, co jsou to ty hvězdíci? Jsou dostupné v lékárně? Mohla by jste mi něco o nich napsat a jaké máte s nimi zkušenosti? Moc děkuji za odpověď. Hanča

Rodinka Poslat vzkaz | 26.10.2009 09:12

Ahojky maminy,
mám stejný problém se synem. Můžete mě napsat více informací o Hvězdíkách? Moc děkuji Hanča

jance Poslat vzkaz | 17.10.2009 19:54

No ty prave davame taky, doporucovala jsem je prave Twinky.

Mimi33 Poslat vzkaz | 15.10.2009 20:32

No, proč to nezkusit i na sobě? Myslím, že když to neuškodí dětem, tak rodičům asi taky ne :)

| 14.10.2009 20:01

A nejsou nějací „hvězdíci“ i pro zničené rodiče na pokraji sil? ::svaty::

Mimi33 Poslat vzkaz | 14.10.2009 19:31

Ahoj, taky už jsem o hvězdících četla, myslím, že za zkoušku se nic nedá :) A když zafunguje, tak si můžem oddychnout i my, rodiče :)

Lentilka222 Poslat vzkaz | 13.10.2009 16:43

Ahoj, my papáme hvězdíky a jsme spokojení. Pomáhá to. Je to takový dětský doplněk stravy právě s omega3 mastnými kyselinami..

Zazunkua Poslat vzkaz | 13.10.2009 11:51

Ahoj maminky hyperaktivních dětí :-)

Někdy mám pocit, že bychom spíš nějaké prášky na nervy potřebovaly my, co? :-)))

Viděla jsem teď několik reklam na přípravky s omega3 mastnými kyselinami - právě pro hyperaktivní děti... Máte někdo zkušenost?

jance Poslat vzkaz | 13.10.2009 09:47

Ahoj a jak moc je tve dite hyperaktivni? :) Mozna to muze vyznit jako hloupa otazka, ale myslim to tak, zda je tve dite opravdu nemocne a ma diagnostikovanou hyperaktivitu nebo je proste „zivejsi“ i kdyz i to da samozrejme zabrat. Pokud je to druhy pripad, urcite bych se takto „tvrdym“ lekum vyhla a zkusila bych treba jen nejake vitaminy na podporu soustredenosti. Jinak zcela souhlasim s predchozim prispevkem, ze sport je urcite dobry napad, ale i tam jsou pravidla a bude to asi chtit obmenu - mozna by byl vhodny nejaky sportovni oddil, kde delaji od vseho neco dle rocnich obdobi a tak.

| 10.10.2009 20:32

Pokud to není nepřekonatelně nezvladatelné dítě, Ritalinu bych se obloukem vyhla.
Je to tvrdá droga stejného  typu, jako  Pervitin.
Navíc se u nás může podávat jen do 18 let. A co pak? Pak je dítě závislé na droze a nemá nic jako náhradu.

Viděla jsem případ, kdy medikace byla menším zlem, jinak by dítě muselo do klece nebo přivázat...skutečně.
Opravdu výjimka.
Běžné formy hyperaktivity jsou pro rodiče skutečně „na mašli“ (mám jedno takové dítě doma 10 let), ale s věkem se to nepatrně mírní.

Sport je dobrá volba, ale bohužel, i v kroužcích je třeba dodržovat disciplínu a pravidla, a toho tyhle děti často nejsou schopny.  Ve sportu je to obzvlášť důležité, aby se nestal úraz.
Čtení knih a dobře míněné rady jsou stejně úplné PRD proti praxi, každodennímu životu s takovým dítětem.

Jako máma dítěte s ADHD (a druhého jinak postiženého dítěte) můžu říct, že obvykle pomůže jakákoliv změna. ale jen na chvíli. není reálné neustále dítěti vymýšlet činnosti.
Je to o nervy, držet pevné hranice, ale jiná cesta není. Čím je dítě větší, tím lepší je pak dohoda s ním.

twinky Poslat vzkaz | 10.10.2009 19:21

Ahoj! Taky se propojuji k dotazu na Ritalin - je pouze na predpis? To uz je pro telo ditete asi vetsi zatez ne? Uz jsem cetla spoustu studii, kde treba tvrdi, ze hyperaktivitu muze zmirnit i zdrava strava atd. - nemate nekdo tip? Jak svoje ditka unavujete? Sporovni krouzky? A co soustredenost? Vitaminy, motivace ...? Ja uz jsem z toho naseho draka zoufala :(

pospisiloka
pospisiloka Poslat vzkaz | 22.3.2008 13:12

::smutny:: ::smutny::Tak nas nase pani psycholozka pro jistotu poslala k detskemu psychiatrovi,ten dcerce diagnostikoval lehci formu hyperaktivity,a jelikoz je ve skole nesoustredena tak nam predepsal lek RITALIN,ktery je primo pro hyperakt.deti,skolaky aby udrzeli ve skole pozornost apod.Mate prosim nekdo s timto lekem u Vaseho ditete zkusenost???

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění