Diskuse: Nebavi me varit...

Řadit:
41
Kamarádka nemá fotografii.
EErrrrika | 20.3.2015 12:45

my chodíme přes oběd na meníčka a vařím pouze občas nějakou rychllu večeři nebo jídlo o víkendu, ale to taky ne pokaždé, občas vaří manžel nebo jdeme někam do restaurace. Příští víkend budeme v Olomouci. Nemáte tip na nějakou dobrou restauračku, kde se dobře najíme, ale mají tam i dobré posezení u pííva?Díky

Tomáš | 10.2.2014 22:23

Mezi má rychlá a oblíbená jídla patří např. chleba ve vajíčku, špagety carbonara, těstovinové saláty, nebo asi možná nejrychlejší, laciný, ale výborný hlavní chod
spagheti aglio, olio e peperoncino

http://www.senzarecepty.cz/recept/pokrmy/46-spaghetti-aglio-olio-peperoncino/

Věrka2 Poslat vzkaz | 18.11.2013 10:06

Ahojte :D Tak já to mam jak kdy, někdy, když je čas a nálada, tak se vrhnu i na ty „složitější“ a časově náročnější kousky, naopak jindy jsem ráda za kousek pečiva :D Pravdou zůstává, že někdy žasnu nad tím, co všechno už se dá do kuchyně pořídit za roboty, aby to ušetřilo chvíli času. Např. zde: http://www.kronen.cz/ Věděli jste, že existuje nějaká loupačka? :D Si vždy pořídím nějakou novinku - např. mixér a řeknu si, že si budu dělat ty supr věci jako v tv, ale nakonec - skutek utekl :( :D

Maty | 11.7.2013 09:21

Zdravím, chtěl bych Vás poprosit o nezávazné vyplnění krátkého dotazníku. Součástí dotazníku je i zajímavá nabídka. Předem děkuji za vyplnění. http://www.survio.com/survey/d/E3H9Z4G7U9Z4U4Y3K

lkasparo | 9.4.2013 21:26

Pár typů na rychlé a zdravé večeře najdete zde: http://rychlevecere.blogspot.cz/

ketaminek Poslat vzkaz | 15.1.2010 04:15

HEH me vareni fakt bavi zenske :D:D:D sem takovy kuchta zacatecnik uz umim udelat asi 20 jidel a musim si pokazde uvarit neco jineho ale jenom to co mi chutna :D:D:D a zrovna mam hlad tak du neco zrobit.
 musim varit kvuli pritelkyne bo ona nic neumi a nebo aspon dela ze nic neumi hh

majka08 Poslat vzkaz | 16.7.2009 16:02

::smutny:: Ahojky kuchařinky!
Vaření není nuda, je to naopak zábava. Teda většinou ano ::usmev::. Mě je sice jen 22, ale vaření mě baví. V poslední době testuju nové recepty a přijde mi to zábavné, protože nevím jaké to má být a jestli to správně chutná a tak. Zábavné mi přijde i to, že několikrát vařené jídlo nemusí pokaždé stejně chutnat. A to buď že se použíje jiná značka suroviny, neodhadneme množství ( pokud vaříme od oka ),... Můj manžel pak s radostí vše ochutnává a chválí. Co není na vaření moc zábavné je hromada špinavého nádobí ::vysmaty::. Já už mám doma teda myčku, ale doby kdy se mylo ručně si ještě pamatuji. No ale nic veselého... Jestli někdo hledáte inspiraci stejně jako já, je tu plno deníčků s recepty. Třeba ten můj ::svaty::...

lucielucie Poslat vzkaz | 24.6.2009 19:15

tak já se vdala ve 22 letech a neuměla sem skoro nic uvařit a nikdo to po mě ani nějak nevyžadoval, pak sme se rozvedli, ted je mi 24 let a vařím ráda.možná je to i tím že přítel je zvyklý na teplé jídlo a mě baví mu dávat najíst, ale ted už bych asi ráda vařila i sama pro sebe, zkrátka začalo mě to bavit.umím sice ty jednodušší jídlo, karbanátky, segedín, atd.ale časem se chystám i na vepřo...svíčkovou atak.

Vlasanka Poslat vzkaz | 18.5.2009 18:16

Mě vaření nevadí, ale fakt na to většinou nemám čas. A nejhorší je učit se nová jídla - to mi pak trvá dvakrát delší dobu, když má člověk zabořený čumák v kuchařce a dumá, co tím htěl básník říci:-) A ještě ne vždycky se to povede:-)
Mohje první jído byla sranda - dělala jsem karbanátky a mohly byste s nima podkládat skříně a navíc byly hrozně slaný:-)) Ale přítel je hrdinně skoro všechny snědl a tvrdil, že jsou moc dobrý:-) Asi mě miluje opravdu hodně:-))

Milaja Poslat vzkaz | 4.5.2009 20:52

Ahoj koukam že nas co nebaví vařit je až až.To ja bych i vařila ale moje jidla manžel jist nebude jeho maminka ho rozmazlila na maso tak si vaří sam.Ja maso moc nemusim tak se snim o kuchyn nehadam jediné co mi vadí je že udela při vařeni dost nadobí ale ted sem už taky v poho pořídila sem si myčku tak ho ješte odnaučit že mu nemusim pomahat a podavat každou vec co potřebuje a budu spokojená.::vysmaty::Ale on asi ne.Pa Míla 

kalkulka Poslat vzkaz | 18.11.2008 08:50

Tak to Ti závidím, já k vaření, pečení prostě vztah nemám a nikdy mít nebudu. U mě jde o to uvařit něco lehkého a co nejrychleji a věnovat se svým koníčkům. Že bych někdy změnila názor o tom pochybuju, i když kvůli příteli bych docela ráda. Ale i tak to pro mě není motivace, prostě od mládí nesnáším kuchyni :(

petrasan Poslat vzkaz | 22.7.2008 15:47

souhlasím ::souhlas::, po tolika letech společného soužití jídlo funguje i lépe než sex. Vaření není žádná věda, navíc dnes je spousty zdrojů - net, televize, dokonce i radio, kde se vaří. Je to velká moda.
Pokles cukrů u chlapa je asi to nejhorší, co může nastat. Osobně jsem si kvůli inspiraci předplatila i časopis, který si prohlížíme rádi nakonec oba. Baví mě to mnohem víc než všechny ty ženské časopisy včetně mody.::pripijejici::

Atevi Poslat vzkaz | 22.7.2008 09:31

Ono je to asi o zkušenosti já většinou otevřu lednici vyndám vče co tam zbylo je nebo překáží a něco z toho uvařím.Většinou je to dobré.Mě se taky někdy tak nechce vařit! A někdy mě to opravdu baví.Ale co jsem pochopila za 13 let manželství.:Chlap když přijde domů MUSÍ DOSTAT NAJÍST!!!!! Nejlépe mu tu nandat na talíř něž si umyje ruce.Některá z vás možná ty mladší to budou považovat blbost .Jako že by pak byli za slepice.Není to pravda.Najedený chlap vám pak splní všechny vaše přání jako :jako pomoc v domácnosti,někam zase jet na nákupy a pod.Akorát pokud chcete vybílit byt tak to mi moc nefunguje-asi by to chtělo kachnu nebo tak něco.Chytrá žena tohle všechno ví a využívá.....
!!

768900x Poslat vzkaz | 19.6.2008 20:55

Devcata to mne prekvapuje, ze hromada z Vas nevari nebo se tak akorat poperou s ohratim parku. Je pravda, ze u nas doma vari tatka a mamka pece buchty. Od mala jsem byla vedena, abych pri vareni „pricmrndavala“, tzn. pripravit testo na buchtu, to nakrajet, to odvazit, vyndat to a to....kdyz jsem byla vetsi byla jsem hrozne rada, kdyz jsem mohla nalit testo do formy nebo sama rozehrat tuk a nandat do nadoby cibulku a michat... Nekdy na zakladce jsem si uz sama troufla i na nejake jidlo pro mne nebo uvařit rodičům těstoviny, když jeli třeba k lékaři apod.. Když jsem se před třemi léty poznala s přítelem měla jsem hrozný strach, že neumím žádné pořádné jídlo udělat celé sama...že umím tak akorát - to nakrájet a to zamíchat a tak... Jeho maminka prý také neuměla vařit, až prý manželský život jí naučil a dnes vaří moc dobře. Ze začátku jsem slyšela, že mamka dělá rizoto tak...a že bramborový salát dělá tak...ale dnes už naštěstí nic takového neslyším. Přítel do mne sice pořád rýpe, že mu slibuji svíčkovou s knedlíky, ale já se zatím úspěšně vymlouvám na to, že jsem urvaná z práce a pak se musím jít učit do školy. Některá jídla vypadají složitě a dlouhý recept v kuchařce nás ještě víc může odradit, ale opravdu na tom nic není. Nejradši mám takové ty pokrmy - ala čína nebo kung- pao. Opravdu jednoduché. Někdy si naložím kuřecí masíko někdy ho hodím na pánev jen tak. Až je ze všech stran opečené, nandám zeleninku, trošku podlít, dusím pod pokličkou, potom osolím, opepřím, zakápnu sojovou omáčkou a zahustím podle potřeby solamilem. Jako příloha - amer. brambory, rýže, hranolky...a jídlo je hotové za 30 minut a sklidí úspěch :-). Opravdu se nebojte, nic na tom není. Nezapomínejte na to, že dospělý člověk se odlišuje od dítěte hlavně v tom, že dělá i ty činnosti, které jej nebaví. Takže se milé dámy přemožte, zvedněte prdelky a hajdy k plotně :-), snažte se najít ve vaření zálibu. Pohrajte si třeba se servírováním nebo se zdobením pokrmu na talíři - nebo začněte třeba zeleninovými saláty. Nejdříve studená kuchyně, pak teplá...ať Váš partner vaří nebo ne, ví, že žádný učený z nebe nespadl a pokud se Vám podaří něco přesolit nebo něco z opatrnosti nedochutíte - jistě i tak mu to bude chutnat...no vzpomeňte kolikrát mají v restauraci špatně ochucené, zahuštěné apod. pokrmy. :-)...tak hurá do toho :-).

kalkulka Poslat vzkaz | 19.6.2008 12:45

Řekla bych mu pravdu, proč se ti nechce vařit , že tě neustále kritizoval. Buď si to uvědomí a aspoň s tím přestane nebo by mohl vařit stále on. Kdyby do mě partner rýpal, taky bych se na vaření vykašlala.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění