Diskuse: Kdy péct cukroví?

   
Řadit:
5
příspěvků
Správce: Sasanka.
Kamarádka nemá fotografii.
| 29.11.2009 21:57

Vloni jsem si mohla při pečení cukroví uzoufat. Peču vše z másla,obvykle z jihočeského a těsto nešlo vyválet ani v nejchladnější místnosti pomalu ani venku na mraze. Chtěla jsem všechno hodit do popelnice. Pak jsem si přečetla, že nám máslo „vylepšili“.Koupila jsem asi 3kg  „lehce roztírateného“ másla. Těsto na rohlíčky a linecké jsem si mohla namazat na chleba zcela bez problému. Tak děvčata pozor a čtěte, co kupujete. Nejen u másla...A ať se vám vše podaří!

Kamarádka nemá fotografii.
Soleil Poslat vzkaz | 26.11.2009 19:25

Já pekla pro rodinu a pro známé a ze studijních důvodů bohužel později nemůžu...:-(
Tak jsem část dala do mrazáku a část do lednice. S dalším pečením počkám až do doby, než bude na balkoně zima, teď už to stihnu:-) A je fakt, že třeba linecké je nejlepší čerstvé, ještě teplé, ale to se jaksi nedá, když to sama nejím (už se mi o cukroví u zdá, živit bych se tím nemohla:-))
Děkuji za poznatky ::usmev::

amalka
amalka Poslat vzkaz | 26.11.2009 17:21

u nás máme nejraději cukroví hned jak ho sundám z plechu ::ano-ano:: Samozřejmě, že ho nesníme všechno najednou, ale fakt nám chutná nejvíc, když se upeče a pak už to není ono.  Já většinou peču co nejpozději, protože to tzv. odleželé nikomu už moc nešmakuje. Ale každý máme jiné chutě. Nevím, co už máš upečené, já bych to moc neschovávala,  něco málo, co se Ti vejde dala do mrazáku ( já to ale ještě nikdy nezkoušela )  a průběžně baštila už teď. Vždyť na tom tolik nezáleží. ::smutny::

Kamarádka nemá fotografii.
Bikinka Poslat vzkaz | 26.11.2009 15:26

::ano-ano::Ideální je vše dodělat a zamrazit  dobře zabalené. Pokud to nejde...myslím, želetos to na balkoně nevydrží... nemrzne a ani hned tak dle  předpovědi nebude. Radila  bych, pokud máš napečeno... neplnit, a skladovat alespoň v chladném sklepě, či garáži dobře zabalené. Jinak já peču perníčky   konec listopadu na Mikuláše a pak vše od 8-10.12 každý rok, podle toho, kdy je víkend. Plním asi 2 dny po upečení a zároveň si peču další perníčky na vánoce.
Vše voní a chutná i v lednu. Chutnala jsem cukroví, co paní pekla už začítkem listopadu, a už na silvestra to nebylo dobré. Ona aktivně i plnila... no fuj... Ať se zadaří pa::kocka::

Kamarádka nemá fotografii.
Soleil Poslat vzkaz | 25.11.2009 14:26

Zdravím:-)

Ráda bych se zeptala na Vaše zkušenosti s pečením cukroví. Vždy jsem je začínala dělat první až druhý týden v prosinci, tento rok jsem ovšem musela začít již po polovině listopadu. Vydrží mi upečené těsto na balkoně do Vánoc a bude pak  dobré? Vše mám dobře zabaleno.
Vím, že se dá těsto i zamrazit, ale nemám tak velký mrazák.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění