Diskuse: dráždivý kašel

   
Řadit:
11
příspěvků
Správce: Katy85
Kamarádka nemá fotografii.
Karel | 5.3.2015 00:54

Mě pomohlo to, že jsem zalil vařící vodou asi 2 plné lžičky sušeného zázvoru ( koupeno v Lidlu ), přidal lžičku majoránky, nechal asi půl hodiny vylouhovat. Pak přecedil a přidal vrchovatou lžičku medu. Zabralo to daleko více než Stoptussin. Stejnou službu by asi udělal i zázvor čerstvý.

Katy85
Katy85 Poslat vzkaz | 4.11.2009 17:44

Jsem zrovna ted nachlazená a nemůžu se zbavit hlenů v krku, večer ulehám tak v klídečku,ale ve spánku se začnu dusit a kašlu a kašlu a je to moc nepříjemné.Doktorovi nemůžu protože sem nastoupila do nové práce a nechci na nemocenskou.Poradíte mi někdo nějaké léky co na to?

Kamarádka nemá fotografii.
Elunka Poslat vzkaz | 3.6.2008 22:54

Zdravím Vás slečny a paní,

moje sestra teď poslední dobou hodně kašle..už to ze sebe i přímo „vytláčí“. Já vím, že to není nic příjemné, ale aby člověk 5 minut kašlal a vytláčel to ze sebe to zas ne. Už mi to leze hodně na nervy..Stává se to někomu také, že mu tohle leze na nervy? Navíc mi přijde docela nezodpovědná, nakazí celé okolí, ale k lékaři nejde. Prostě se jí nechce...Nevadí jí, že pije z celé láhve a že z ní ještě někdo pít chce. Není jí hloupé sedět naproti Vám a kašlat Vám do obličeje. Nebo je uřícená a bez problémů si sedne v tílku do průvanu a ještě si na sebe pořádně otevře okno. A to jí je 20 let, chce miminko a diví se, že jí to nejde!! Tohle chování mi leze na nervy, nejradši bych občas byla, kdyby se už někam odstěhovala, ale zase na druhou stranu když není nemocná tak mi její chování nevadí. Máte někdo nějaký názor nebo radu?::kvetina::

Kamarádka nemá fotografii.
Bibina Poslat vzkaz | 20.5.2008 22:06

musím pochválit Mucobene, kašel je téměř vyléčen!!! díky za tip.

Kamarádka nemá fotografii.
Bibina Poslat vzkaz | 16.5.2008 09:48

Už jsem o alergologickém vyšetření taky přemýšlela, zvlášť když mě to postihne vždycky na jaře. Se synem na alergologii jezdíme, ale to je vždycky v zimě, kdy už nelítají žádné pyly.

Kamarádka nemá fotografii.
Vyky Poslat vzkaz | 15.5.2008 22:06

jestli se ti vrací opakovaně, bylo by opravdu lepší poslechnout děvčata a na vyšetření si zajít. Já jsem dostala od vnuka rýmu a pak mě to vlezlo na průdušky. Kašel se mě dnes zklidnil, jsem zvědavá, jaká bude noc. Mě Mucobene doporučili pít ráno, hlavně když pomůže.

Kamarádka nemá fotografii.
nadicek1 Poslat vzkaz | 15.5.2008 21:16

byla rychlejsi ::vysmaty::

Kamarádka nemá fotografii.
nadicek1 Poslat vzkaz | 15.5.2008 21:15

Ahojky, já jsem měla teď úplně stejný problém, léčili mě 3 týdny antibiotiky, byla jsem i na RTG plic a nakonec mě vyšetřili na alergologii a zjistili, že jsem alergickáááá. Docela šok, protože jsem tento jev pokládala každoročně za nachlazení, prudušky apod...a doktoři taky::och::, ale tentokrát to bylo fakt hrozně dlouho, tak jsem se nedala a nakonec jsem se dozvěděla, že problém je jinde. Tak možná by taky nebylo od věci si zajít na alergologii, pokud se ti to objevuje opravdu každoročně a trápí tě zahlenění.::souhlas::jen tak pro jistotu ::souhlas::

Kamarádka nemá fotografii.
inuska Poslat vzkaz | 15.5.2008 21:13

(záchvatovitý dávivý) mě taky pravidelně trápil. Dokonce několik let. Změnila jsem doktorku a té se to nezdálo a tak mě poslala na odborné vyšetření. Na nosní-krční, plicní a alergologii.
Ukázalo se, že jsem alergická na bakterie. Užívala jsem nějaké vakcíny v injekcích a kapičkách. Zabralao to a byla to nezměrná úleva. Pokud se ti to pravidelně opakuje, zkusila bych alergologa.
::smutny::

Kamarádka nemá fotografii.
Bibina Poslat vzkaz | 14.5.2008 16:50

Prosím o radu:každoročně touhle dobou dostávám kašel. Nejdřív tedy rýmu, mám zahleněný krk, pak to všechno klesne zřejmě na průdušky a já začínám kašlat. Mívám pak dost nepříjemné záchvaty kašle, a to jak přes den, tak v noci. Většinou  po čase zajdu k doktoru, ten mi nejdřív napíše sirup proti kašli a když to ani po týdnu nepomůže, napíše antibiotika. Někdy ho přemluvím, aby mi je napsal hned, ale dá to dost práce.Minulý rok už antibiotika 100% nezabrala, pokašlávala jsem si až do teď, ale tenhle týden to opět vypuklo. A tak se ptám, neznáte nějaký zaručený recept, jak se kašle bez antibiotik a bez doprošování se u doktora zbavit?

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění