Diskuse: Alkohol

Řadit:
78
Kamarádka nemá fotografii.
Andilek1 | 13.8.2017 22:31

Dobrý den,
mám takový problém, můj XXX je silný alkoholik. Dříve to bylo docela dobré, ale poslední 3 roky je to šílené. Skoro denno-denně je na mol. Neustále pije a je hrubý. Přijde domu z práce a první co je tak si načne pivo...večer po něm sbírám už jen flašky od piva, vodky či rumu, které ještě ten den ráno byli plné. Nevím co mám dělat. Doma na nás křičí a nestydí se nás ani uhodit. Je hrubý a zlý. Máme z něj velký strach, dokáže se rozčílit jen kvůli maličkosti, nebo si jen tak něco vsugeruje, i to co není pravda a začne nadávat. Naposledy to bylo, že jsme přišli domu po akci, asi tak ve 12 hodin v noci, a ono začal šíleně křičet, že nejsou udělaný řízky...už nás to unavuje! Je to šílené žít s takovýmhle člověkem :/ Chtěla bych se zeptat, zda neexistuje něco, co by mu zapříčinilo po užití alkoholu, takové zažívací problémy, které by ho donutili přestat pít. On tvrdí, že mu nic není, a ani si nepřizná, že mu to dělá problém. Už jsem z toho všichni naprosto vyčerpaní :/
Dobrý den,
mám takový problém, můj XXX je silný alkoholik. Dříve to bylo docela dobré, ale poslední 3 roky je to šílené. Skoro denno-denně je na mol. Neustále pije a je hrubý. Přijde domu z práce a první co je tak si načne pivo...večer po něm sbírám už jen flašky od piva, vodky či rumu, které ještě ten den ráno byli plné. Nevím co mám dělat. Doma na nás křičí a nestydí se nás ani uhodit. Je hrubý a zlý. Máme z něj velký strach, dokáže se rozčílit jen kvůli maličkosti, nebo si jen tak něco vsugeruje, i to co není pravda a začne nadávat. Naposledy to bylo, že jsme přišli domu po akci, asi tak ve 12 hodin v noci, a ono začal šíleně křičet, že nejsou udělaný řízky...už nás to unavuje! Je to šílené žít s takovýmhle člověkem :/ Chtěla bych se zeptat, zda neexistuje něco, co by mu zapříčinilo po užití alkoholu, takové zažívací problémy, které by ho donutili přestat pít. On tvrdí, že mu nic není, a ani si nepřizná, že mu to dělá problém. Už jsem z toho všichni naprosto vyčerpaní :/ :-| :-| :-| O:-) O:-) O:-)

PÍT S ROZUMEM | 16.11.2016 12:47

Co to znamená pít s rozumem? Na to se nedá odpovědět jednoznačně. Pro každého rozumné pití znamená totiž něco jiného. Všichni by však měli znát svou hranici a v zájmu vlastní zodpovědnosti ji nepřekračovat.

Zde je videoanketa, ve které odpovídalo na otázku rozumného pití několik Praženů. :-)

https://www.youtube.com/watch?v=6ABTu3HSa7c

Anna M. | 11.10.2016 18:21

Zdravím, mohu požádat o vyplnění dotazníku k mé seminární práci na téma alkohol, prosím?

Jiřka | 15.12.2014 22:54

To Ula: Nemám o tom moc přehled. Jen vím jen, že kamoška sportovkyně objednává od tama.

Ula | 13.12.2014 19:33

To Jiřka: Prý je víc výrobců? máš zkušenosti?

Ula | 13.12.2014 19:28

Mám strach o svoji mámu. Každý večer si dá něco „na dobrou noc“. Je to většinou panák slivky nebo sklenice vína...Vím, že to není nic dramatického, že se to i doporučuje, ale i tak mám strach, aby se to nezvrhlo.

Jiřka | 10.12.2014 13:56

TO Táma: Nevybrala sis moc dobrou diskuzi :-D spíš diskuze o hubnutí ;) Nicméně, nealko víno existuje stějně jako pivo 8-) . zkus zadat do vyhledávače nealkoholické víno nebo rovnou dealko. clamp

Táma | 8.12.2014 12:15

Dobrý den, nevím, jestli přispívám do správné diskuze, prvně jsem brouzdala v diskuzích o hubnutí, ale třeba je tu někdo, kdo by mi mohl poradit... Delší dobu už držím redukční dietu a bylo mi doporučeno úplně vynechat alkohol. Miluji víno. Snažím se to tak nějak koordinovat, ale teď budou svátky a vím, že určitě neodolám. Kamarádka jednou mluvila o nealko víně. Nevíte, kde se to dá sehnat? a jestli je více druhů nebo jak to sním vůbec je? Děkuji

Bětka | 8.12.2014 11:08

Ola:
snadné? I když tento dárek mě teda určitě nenapadl, to by možný byl dobrý napad. A kde si na tom kurzu byla, ani nevím, kde takové kurzy jsou.

A taky kolik stojí,to je taky docela důležitá otázka .

To Ola: Úplně chápu! :-) Taky si ráda dopřeju vínka, obzvlášť po náročném dni se nemůžu dočkat večera a za alkoholika se rozhodně nepovažuji, protože mi stačí jedna sklenička abych se uvolnila. Jen mě nedávno vyděsil článek o rizicích užívání léků (třeba i antibiotik) a alkoholu: http://www.leky-poradna.cz/clanky/leky-alkohol.htm Co myslíte? Je to opravdu tak zlý?

Ola | 4.12.2014 09:22

Bětko já víno piji také často, na tom si myslím není nic špatného, když je to v přiměřeném množství. A tak máš pro něj snadné vybírání dárku ne?
Já jsem dostala kurz o víně loni, právě proto, že manžel ví, že stále piji víno :) A byl to super zážitek takový kurz. A pokud se o to zajímá, je to fajn

Bětka | 2.12.2014 15:27

Ahoj, muj manžel pije často, naštěstí pouze jen a jen víno, každý den, bez něho by už nebyl snad ani, už jsem si i na to zvykla. Neberu víno ani jako alkohol už, taky záleží jestli se člověk vysloveně zboří nebo ne. Také mi trvalo, než jsem si na to zvykla.

JV | 26.8.2014 18:51

Je to trochu mimo téma, ale na FB agentury Sociotrendy odkazují na článek týkající se názoru mládeže na alkohol. Víc než polovina polovina tvrdí, že je jim alkohol lhostejný. Já vám nevím,mám pocit že je to taková ta jejich póza. Co myslíte. FB zde: https://www.facebook.com/pages/sociotrendy/368730941419

Petra | 25.11.2012 20:11

Jsme abstinující ženy a chceme pomoct našimi zkušenostmi těm, kdo se závislostí stále trápí.
Nebojte se a přijďte se podívat, rády Vám i zodpovíme Vaše otázky.

http://www.zavislostzeny.g6.cz/

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění