Diskuse: Jsem na mateřské

   
Řadit:
34
příspěvků
Správce: dzara
Kamarádka nemá fotografii.
dzara Poslat vzkaz | 4.10.2009 18:20

Zdravím Vás....Podobný případ řeší moje švagrová.Má 2 dcery,jedné  je už 6 a té druhé 2 roky.Taky ji  tak brutálně snížili mateřskou,že neví co s tím.Jediná rada je,zeptat se na sociálce, a pak se uvidí.Jak ji to dopadlo a jak pořídila,napíšu.Zatím.....

Kamarádka nemá fotografii.
Lidusa Poslat vzkaz | 19.8.2009 04:31

Myslím, že se to to po té změně 2008 změnilo všem bez ohledu na to, kdy vznikl nárok. Ja jsem porodila 2006, pak jsem dostala formulář ve kterém jsem vyplnila ktererou variantu čerpání jsem si vybrala. Podle toho co píšeš soudím, že máš čtyřletou variantu. Tu sis buď vybrala sama, tak že jsi musela obdržet ten formulář, nebo jsi neměla na jinou variantu nárok, takže ti mohla být přiřazena automaticky - ale nějaké upoznění o změně ti snad poslali? Pokud máš pochybnosti, tak na úřadě, kde se podávají ty žádosti, to budou vědět přesně k tvému případu.

Kamarádka nemá fotografii.
iveta10 Poslat vzkaz | 18.8.2009 13:52

::kvetina:: Dobry den,mam takovy problem.Jsem na materske,mam ctyrletou holku,a dvouleteho kluka.Problem je v tom,ze mi minuly mesic strhly materskou z 7600kc na 3800kc.Jenze ten zakon vysel v az v roce 2008,a ja porodila maleho v roce 2007.Vztahuje se na me ten zakon,nebo ne?Kazdy mi tvrdi neco jineho.Pomozte prosim.Dekuji

Kamarádka nemá fotografii.
| 30.11.2006 10:55

Milé „Maminky“ ! Jak tak sleduji, stále nikdo neví s určitostí, zda nám tu mateřskou schválili nebo ne.... Taky nemám ráda tu nejistotu.... Pořád se mluví o tom, že na to nebudou peníze,ale hlavně že „páni ministři“ mají na svá nová auta, ve kterých jezdí jen chvíli a už se kupují nová, řeší mezi sebou stále nové a nové aféry s ulitýma penězma.... Už mě to vážně štve když poslouchám zprávy,a kolikrát mám chuť tu TV roztřskat !!! ::dabel::

Kamarádka nemá fotografii.
alena Poslat vzkaz | 14.10.2006 18:26

Ahoj ! Když čtu o tom, jak jsi bývala s dětmi doma, tak  já musím přiznat, že jsem kolikrát ráda, že bydlíme na vesnici a do města jezdíme akorát k doktorovi.Jsem ráda, že tu naše dítko-3roky-může běhat v teplácích a poděděných bundičkách.Já tedy miluju, když vezmu peníze a jdu koupit aspoň na chvíli hezké, nové dětské tričko.Ale sama jsem na druhé mateřské a šatník jsem z dob před 4lety obměnila pouze o těhotenské kalhoty.Nechápu, co je to za logiku zvednout jednorázové porodné a dále pak přejít na 3500 pro obě děti.A i když je to jistě pro některé výdělečně činné maminy pokrok, že si můžou vydělávat i brát rodičák, ale sama znám několik matek, které pracují na plný úvazek, manžel také, dítě si střídají příbuzní a rodičák berou také. V tom vidím nevyrovnanost s matkami, které prostě hlídání nemají, do školky dítě třeba ve 2 stejně nesmí dát, ale přes pitomé životní minimum se nedostanou.Prostě u nás je to tak, že ten, kdo má málo, musí mít vždycky málo. Když už se mu podaří vyhoupnout se výš, může vydělávat.Ale spravedlivé to neshledávám.

Kamarádka nemá fotografii.
| 12.10.2006 18:32

Náš stát je pro romy rájem. Dnes dokonce jedna romka chtěla v autobuse okrást jednu paní, ta když si toho všimla, tak se ji zeptala co to dělá a začala ostatní spolucestující v autobuse upozorňovat na to ať si dají pozor na své věci. A ta drzá romka na ni začala ještě řvát „dřž piču“. Romové jsou drzí, hluční, dělaj bordel a ždímají náš stát.

Kamarádka nemá fotografii.
| 12.10.2006 17:54

to je naprosto jasné kdo je tu rasista - cikáni a romové! Pouze zneužívají děr v našich zákonech a pumpují náš stát, který je už sám o sobě dost ožebračený. Já se nebojím přiznat, že v tomhle směru rasista jsem - ZA CELÝ ŽIVOT JSEM NEPOTKAL 5 SLUŠNÝCH ROMŮ ČI CIKÁNŮ!!!

Kamarádka nemá fotografii.
| 12.10.2006 09:26

Moje kamarádka nedávno porodila a když si šla žádat o porodné, tak sep ptala, jak je to s tím zvýšením rodičovského příspěvku a paní na úřadě jí řekla, že by se to mělo opravdu zvýšit. Ale taky bych už ráda slyšela, že to bude na 100 procent, určitě by to hodně pomohlo, aspoň  nám co splácíme hypotéku atd::souhlas::

Kamarádka nemá fotografii.
| 26.9.2006 10:44

už sice na MD nejsem, ale bylo by fajn, kdyby vám přidali. Spousta mamin by nebyla nucena z fin. důvodů jít předčasně do práce. Navíc teď, když je boom porodnosti a školky praskají ve švech, jak jsou přeplněné :-( .
Jenže se obávám, že to není reálné, protože na to stát prostě nebude mít. Bohužel.
Když jsem byla na MD a RD , brala jsem 2,5 tisíce, manžel pracoval, ale plat podprůměrný (pokud průměr bereme tehdy na 12-15 tisíc Kč).  Na čtyřčlennou rodinu jsme byli jen lehce nad limitem živ. minima a bylo to zlé. S dětmi zavřená doma, nebo jen do parku, protože všechno něco stojí. Jen občas jsme si dovolili zajít do dětského centra (1x za měsíc) a to byl JO svátek! Člověk si více všeho váží, ale zároveň je neustále svázán limitem, nemůže si koupit...ale co sobě, ani dítěti to, co by chtěl. Když kolem nás lítaly na pískovišti dvouleté děti ve značkové  teplákovce, jejich maminky si do parku přijely autem (jedna jezdila dokonce v luxusním terénňáku::usmev::), patřičně oháknuté, s mobilem u ucha (v době, kdy ještě mobil nemělo každé 10-leté dítě, jako to je dnes)...přišlo mi divné, kde na to berou.
A bylo mi smutno. Mnoho myšlenek dne se točilo jen kolem toho, co si můžem dovolit atd.
Ne, že by děti nějak trpěly, ale spíš my rodiče jsme to snášeli zle, a zvlášť taťkové to berou stylem: „Já vydělávám a vy utrácíte Mé peníze“. Samozřejmě to nikdy takhle nahlas neřekl. Ale tohle ženská vycítí. To nepřispívá k rodinné pohodě.
Když jsem začala vydělávat, je to mnohem lepší.
A dnešní mamky na MD a hlavně RD (po tom půlroce věku dítka) na tom nejsou o nic líp. Jen ty cifry jsou jiné, protože i ceny jsou jiné. Princip zůstává: „Chceš být na MD? Smiř se s nedostatkem financí. “ Na druhou stranu kdyby se přidalo, zas by se rodili o to víc samí Romové...::ne-ne::

Kamarádka nemá fotografii.
| 26.9.2006 09:14

Jelikož jsem zde poprvé, dovoluji si hned ze začátku pozdravit všechny maminky na MD. Začetla jsem se do názorů ohledně výše peněz mateřské... Taky budu ráda, když nám to zvednou na těch slíbených 7.500.-, jelikož jsem stejného názoru, že není jednoduché s nynější mateř. a tím jak je draho dvakrát vyskakovat. Ale zároveň jsem toho názoru, že pokud někdo chce opravdu dítě, nebude čekat na to, až „někdy“ zvýší mateř.na nějak. a jedno jestli 7,8 nebo 10 tis. Mám teď druhé dítě,a musíme se taky otáčet, ale přáli jsme si je a člověk si musí trochu přehodnotit žebříček svých potřeb. Tak se maminky mějte, opatrujte se a doufám, že můj „první“ názor nebyl příliš troufalý....::smutny::

Kamarádka nemá fotografii.
| 25.9.2006 14:11

Já jsem zase četla, že rozhodně nemíní ostoupit od rozhodnutí zvýšit rodičovský příspěvek. Doufám, že se už nic nezmění a od ledna to zvýší::nastvany2::

Kamarádka nemá fotografii.
| 22.9.2006 11:48

ja bych detem nedal vůbec nic.Nemam deti rad! Asi jako nase vlada(chudaci).Penize si zaslouzi jini!Treba primitivni pan obersturmbanfuhrer Sobotka.Tem jedinej zvedl ruku proti zvyseni materske.Ale je to jeho nazor,Je to hanba a hnus ze tahle radobyvlada na deti nemysli.A proto me a nas vsechny uci jist z koryta a nemit radi vlastni deti.

Kamarádka nemá fotografii.
| 9.8.2006 09:53

Bylo to včera v deníku DNES. Prý kvůli přijetí EURa, ale to ještě není jistý. Kdoví, jestli to není nějaký kec. Nikde jinde o tom nebylo psany a nikde to neříkali.

Kamarádka nemá fotografii.
| 9.8.2006 09:35

Oni ji nakonec nezvýší? Já myselala, že je to tutovka. Teda nějak mi to uniklo, celkem sleduju zprávy a vůbec nevím, že od toho zvýšení upustili. Kde jste to slyšely? A proč ji nezvýší?

Kamarádka nemá fotografii.
| 9.8.2006 09:11

Taky jsem se včera dozvěděla, že tu mateřskou nezvýší. Doufá, že to ještě není pravda. Začátkem roku budu rodit, a zajímalo by mě, jak asi rodiny vyžijí s 3600Kč měsíčně, když je žena na mateřské. Ten stát je úplně k ničemu. Vždyť to dítě není možný uživit za tak málo peněz. Přála bych poslancům, aby někdy byli oni na našem místě a vyzkoušeli si, jaký to je vyžít s tak malýma penězma, s hypotékou a s dítětem...

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění