Diskuse: Přímení pro dítě.

Řadit:
14
Kamarádka nemá fotografii.
Anonym | 30.3.2012 11:16

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D Jasně,že nééééééééééééééééééééééééé :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D TO Amazonanka315:

Geminia Poslat vzkaz | 24.9.2009 09:49

Četla jsem vaše příspěvky, kralevicna mi psala i vzkaz.. píšeme tu o svobodné matce.. takže: aby mohl být uveden otec v rodném listě, je třeba dojít společně s otcem na matriku (prý se vyřizuje předem, ale nevím jak, když není ještě dítě na světě, asi jen dá otec prohlášení, že očekávané dítě je jeho).. tam je třeba i uvést, jaké bude příjmení dítěte.. bližší informace bych radila probrat na oddělení matriky místního nebo městského úřadu, určitě vám poradí..
Pokud není otec uveden (opomněla se matrika předem),  automaticky je v rodném listě jen matka, příjmení je po matce..  při vyplňování údajů pro matriku (ještě v porodnici) my bylo vysvětleno, že nemůžu napsat otcem, aniž by to bylo projednáno předem.. přestože se pro porodnici vyplňuje papír, kde se uvádí otec i matka, jaké bude jméno dítěte (syn, dcera)..ale to jsou údaje pro proodnici, které se ale nějakým způsobem dostanou dál, protože: moje dcera neměla uvedeného otce v rodném listě a mě přišlo od soudu, zda budu žádat na otci (jméno museli zjistit z papírů v porodnici) výživné soudní cestou.. protože s partnerem žijeme, napsala jsem a odnesla na soud místopřísežné prohlášení, že po něm výživné nepožaduji, že se o nás stará. Tím bylo vše vyřízeno.. V opačném případě by asi probíhalo soudní řízení o výživném pro dítě..
Takže radím v každém případě uvést otce do papírů pro porodnici.. ::ano-ano::

rozcuchana Poslat vzkaz | 4.9.2009 08:00

Nebo zažádat na matrice o změnu příjmení vás dvou na společné, třeba jeho, to už je na vás. Díte by se pak jmenovalo automaticky po vás. Vlastně něco jako svatba bez svatby ::smich:: - stejné příjmení, ale stav svobodný.
Výživné apod. samozřejmě určuje rodný list - kdo je uveden jako otec. Příjmení s tím nemá co dělat.

lolka Poslat vzkaz | 3.9.2009 23:05

Ty píšeš v jednom příspěvku, že přítele prakticky už nechceš a jestli máš zajít k psychologovi a tady se staráš o výživné?
Myslím, že když ho uvedeš do RL, tak na výživné nárok máš. Ale, holka, ona to nebude tak vysoká částka, raději se zkus zbavit fóbie z přítele s psychologem a buďte spořádaná rodina.

kralevicna Poslat vzkaz | 2.9.2009 13:26

Dobry den,prosim Vas o radu jsem v 5mesici::srdce:: a uz jsem rozhodnuta,ze me miminko bude mit prijmeni po me.S  pritelem jsme se nevzali a ani to neplanujem.Par lidi mi reklo,ze to neni dobry,ze kdyby neco, tak pak nebudu mit narok na vyzivne.Do rodneho listu ditete pritele samozrejme uvedu.Prosim Vas o radu jak to tedy vsechno funguje.Ja si myslim,ze kdyz jednou je uveden jako otec,tak tak na prijmeni nezalezi?A kam mam jit abych si to vyridila a nebo se to sepisuje az v porodnici pred porodem.Dekuji moc za odpovede...s pozdravem vseho dobreho tehule Janule::smutny::

lolka Poslat vzkaz | 21.8.2009 00:01

Já jsem rozvedená a vzala jsem si zpět své původní přijímení, dcerce jsem nechala přijímení po otci, i když to není vzor ctnosti, ale ona už to měla naučené, jak se jmenuje, tak proč to měnit. Navíc se snad jednou šťasně vdám a zase bych se jmenovala jinak. V dnešní době je to jedno, hlavně, že se máme rádi, ne?

ctyrlistek Poslat vzkaz | 19.8.2009 23:58

Nevím jak je to u dětí, ale kamarádka si změnila příjmení na radnici....tedy nevím u jaké přepážky. Stálo to 1000,-. Stalo se to tak, že jí ukradli doklady a při vyřizování nových si řekla, že si změní i příjmení. Byla už tři roky po rozvodu, měla stále manželovo příjmení a nechtěla už své příjmení za svobodna, tak si vymyslela nové („Nová“). Nemusela udávat žádný důvod.

mariguta Poslat vzkaz | 28.6.2009 22:26

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti se změnou příjmení u dítěte o které otec vůbec už pár let nejví zájem. Chtěla bych synovi změnit příjmení na moje, protože jeho otec o něho už dva roky nemá zájem,nemají spolu žádný styk,výživné dobrovolně neplatáí,strhávají mu ho v práci exekučně,nezajímá se o něho a místo toho si pořídil další dítě,jeho už třetí.Děkuji za tipy i rady::usmev::

kalkulka Poslat vzkaz | 14.4.2009 18:06

Já teda ještě dítě nemám, mám přítele a brát se nechceme. Ale pokud přemýšlím o příjmení dítěte, tak by se jmenovalo určitě po mně. Já ho budu 9 měsíců nosit v sobě a nejhorší co je, když je v nemocnici v rodném listě jméno matky a dítě se jmenuje jinak. Připadne mi, jako by k němu matka neměla ten správný vztah.

Pokud chce otec ať má dítě jeho příjmení, má požádat ženu o ruku nebo si změnit příjmení sám.

A přemýšlet o příjmení dítěte  ve smyslu, co když se rozejdeme mi připadne děsné, to bych s tím chlapem ani dítě nechtěla, pokud bych musela přemýšlet takto.

Geminia Poslat vzkaz | 14.4.2009 15:45

Já jsem svobodná, žiju s partnerem, ale dcera má příjmení po mě.. ::usmev:: Myslím, že jsem udělala dobře, protože jsem poznala už dost párů, kde děti dostaly jméno po otci a nakonec spolu rodiče nežijí.. u vdaných je to dané, u svobodných matek jsem pro variantu příjmení po matce.. ::ano-ano::
Přesně jak píše parmenka ::souhlas::

Blanch1 Poslat vzkaz | 19.11.2008 13:22

Ahoj! Pokud by jsi chtěla, aby se dítě po narození jmenovalo po otci, musíš o to včas zažádat na matrice Tvého trvalého bydliště. Jinak se miminko po narození automaticky jmenuje po mamince.Pokud nechceš, aby Tvůj přítel měl na dítě jakýkoliv nárok, do rodného listu ho neuváděj. ::ne-ne::Prostě: otec neznámý. To ovšem znamená, že v případě rozchodu s přítelem nemáš žádný nárok na výživné na dítě(alimenty). Je to těžká volba a rozhodně to nemáš jednoduché. Opravdu si pořádně rozmysly, co vlastně od přítele můžeš čekat a čeho je schopný. Vyhneš se tak pozdějším zbytečným tahanicí po soudech.
Držím palce a přeji hodně štěstí.::kvetina::

parmenka Poslat vzkaz | 17.11.2008 22:35

Ahoj já mám kamarádku a ta dala synovy jméno po sobě i když s přítelem
žila. Za 3 roky se s ní rozešel. Ona má teď jiného a tak dítě aspoň
nemá zmatek v tom, že se každý z nich jmenuje jinak. Ale on s maminkou
je stejně.

Janule Poslat vzkaz | 17.11.2008 17:02

Ahoj,já mám syna za svobodna,má příjmení po mě,jeho otec se totiž už v těhotenství rozhodl,že jde od toho,tak jsem neměla nad čím přemýšlet...a mám pár kamarádek,které mají děti bez svatby,s partnerem žijí a děti v tomto případě mají příjmení asi automaticky po otci..myslím si,že tak to asi má být..Jestli to má výhody,že má syn příjmení po mě?nevím,snad jen to,že jeho otec(jelikož je uveden v rodném listě)na něj tak snadno nemůže,jinak ne..Sice svatba není ve vztahu a ve výchově dítěte to nejdůležitější,není pravda,že otec,co si ženu nevzal,nemá nárok na dítě,ale toho,že by kvůli jeho příjmení ti v případě rozchodu dítě vzaly,toho se bát nemusíš,tak jednoduché to není...Přeju hodně štěstí.Jana

Amazonanka315 Poslat vzkaz | 27.10.2008 11:21

Ahoj,chci se zeptat maminek,které jsou svobodné,jestli dávají
příjmení  dětátka podle otce,nebo sebe.Neseto náké nevýhody?Co
kdyby jsem dala příjmení po otci a on pak semnou nechtěl být,mohli by
mi dítě vzít a dát do jeho péče?jJednou jsme se pohádalii a on mi
řekl,že by mi dítě vzal,bylo to ve vzteku,nepřipadne mi,že by měl nák
kladný vztah k miminkům.Moc se v tom neviznám.Přece když si vás nevezme
za ženu tak nemá ani nárok na dítě???::ne-ne::

DIALOG
nápověda
Potvrzení