Diskuse: Zamestnavatel porusil pracovni smouvu.

Řadit:
1
Kamarádka nemá fotografii.
csctina Poslat vzkaz | 22.9.2009 16:40

Ahoj vsem kt maji podobny problem, nebo si uz neco podobneho zazili....

Muj zamestnavatel mi bez meho souhlasu zkratil hodiny z plneho na podstate polovicni uvazek - delala jsem 5 dni v tydnu, nyni delam jen 3. Jde to zkraceni az o 40%.  Snazila jsem se s nim dohodnout a docilit ho ke kompromisu a zadala ho aby mi hodiny navysil alespon na 4 dny v tydnu. Snazila jsem se mu vysvetlit, ze novou situaci financne nezvladam. Po kazdem mem pokusu o domluvu to pokazde skoncilo stejne - proste ne, hodiny mi nenavysi.

Poslala jsee mu formani dopis se stiznosti a vyslovnim nesouhlasem ze si nepreji snizeni hodin. Na tento dopis nereagoval. V pracovni smouve mam uvedeno, ze zamestnavatel muze navysit hodiny - ale ne snizit.

Celou vec jsem dala pravnikovi, ktery potvrdil ze jsem udelala vse aby doslo o domluvu. Protoze to nikam nevede neni jina moznost nez dat zamestnavate k soudu. Zajima mne jestli uz nekdo ma podobnou zkusenost? Zalovali jste nekdy sveho zamestnavatele? Nemam z toho nejlepsi pocit a opravdu je to to posledni co chci udelat. Ale zda se ze je to jedina moznost (ano ovsem muzu to nechat byt, odejit z prace a najit si jiny job. Ale to nechci. V praci jsem spokojena, libi se mi co delam) Urcite se pracovni atmosfera zmeni az se to v praci provali a ani nevim jestli budu mit  oporu od kolegu.... (Mimochodem nekterym kolegum take zkratili hodiny, ale ne o tolik jako me a navic oni s tim souhlasili  - nebo treba ne, ale nikdo se krome me proti tomu formalne neohlasil)

Zajima mne vas nazor a vase zkusenosti pokud jste si necim podobnym prosli.

Dekuju moc.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění