Diskuse: vztah na dálku

   
Řadit:
26
příspěvků
Správce: Boo67
Kamarádka nemá fotografii.
Lenka | 16.2.2015 10:44

Ahoj všem, moc prosím o vyplnění dotazníku k bakalářce, pokud jste ve vztahu na dálku. Jsem s přítelem už rok ve vztahu na dálku, začala jsem se proto zajímat, jak komunikace může ovlivnit kvalitu vztahu. Dotazník je krátký, až sesbírám data, můžu vám poslat, co jsem zjistila ;)
Všem moc děkuji za pomoc a vyplnění :)
https://docs.google.com/forms/d/1qfLeMIL_oO5IlngB-oJS1RKZVOn5lly3VZj8jazu9xo/viewform?usp=send_form

Kamarádka nemá fotografii.
Dana | 15.6.2014 23:11

Myslíte, že má šancu vzťah na diaľku, keď by sme sa zatiaľ vídali len raz v mesiaci? Našla som na http://www.europska-zoznamka.sk/ skvelého muža, ale vďaka našim zamestnaním sa nemáme možnosť stretnúť častejšie ... má to cenu?

Kamarádka nemá fotografii.
Boo67 Poslat vzkaz | 20.9.2009 10:30

vztah na dálku!Našla jsem si přítele přes internet.Neměla jsem to v plánu.Chtěla jsem si jen dopisovat a hlavně se vyléčit z předchozích vztahů.Jenže...přeskočila jiskra,ON zamnou přijel a já v tom lítám už přes dva roky.Problém je v tom,že on nepůjde sem i když to ze začátku sliboval a já tam.Má tam dobrou práci,domek,staré rodiče,fotbal.No a já jsem na tom podobně.Dělí nás téměř 500km.Nemá to budoucnost,ale láska je silné pouto a tak se trápím,čekám a doufám...

Kamarádka nemá fotografii.
barunka1985 Poslat vzkaz | 12.8.2008 10:49

tak u nás se to zatim nekoná::radujici::
ale brzo začne
v červenci občas někam jel, ale spíš byl v kanceláři a pak na dovolený. když jsme se tuhle vraceli domů jeli jsme do toho bytu kde bude bydlet kouknout jak to tam vypadá.
a v tu chvíli když jsem to viděla to na mně padlo.....
že on bude tam a já tady, že tam bude bydlet s vysokoškolákama a že budou pořádat pařby a tak. tak jsem mu řekla že se s nim rozejdu že na tohle nemám.

vim že to je blbost jenže na mně to v tu chvíli tak padlo::placici::

zítra tam jede, spojí to se služebkou a poveze tam nějaký věci a pak za 14 dní už asi odejde.
je to hrozný.

ted jak jsou prázdniny tak mi i on řekl i já vim že myslim na kraviny, až bude škola bude to něco jinýho, ted chodim jen do práce tak je víc času.

o víkendu se mně jeho babička ptala zda tam s nim nepůjdu, tak jsem říkala že nemůžu a asi bych stejně nešla.
přítel mi taky povídal že má doma hodně práce, a až sem bude jezdit jen na víkendy a já budu chtít být s ním že tedy budu muset být u něj.

nějak se to snažim zvládat ale ne vždy to jde....::dabel::

Kamarádka nemá fotografii.
jituliiik Poslat vzkaz | 8.8.2008 10:25

Naprosto s Tebou souhlasím. Já mám s přítelem taky vztah na dálku, vídáme se jen o víkendech, ale vůbec si na to nemůžu stěžovat. Vážíme si jeden druhého, nuda a stereotyp jsou nám cizí::usmev::Kdoví, jaké to bude, až spolu začneme bydlet-jestli k tomu teda vůbec někdy dojde::vysmaty::Toho se asi trošku budu bát::placici::Ale držím palce::kvetina::

Kamarádka nemá fotografii.
Este Poslat vzkaz | 8.8.2008 08:18

pro Michala: těžko říct, co jí „přelítlo přes nos“. Mohla potkat někoho jiného, mohla začít pochybovat, mohla se stát spousta věcí, ale když jí neznáme, těžko radit.
Myslím, že vztah na dálku není až takový problém, pokud teda ty odluky nejsou na moc dlouhý čas. Já jsem studovala v jiným městě než můj nynější manžel, vídali jsme se jenom o víkendu a bylo to naprosto v pohodě. Po škole jsme spolu začali bydlet, ale teď zase plánujeme změnu, protože čekáme dítě a s ním já rozhodně nechci být v Praze. kamarádi tady na mě koukají jak na nějakou mrchu, která s dítětem uteče od manžela, doma zase, kam se vracím, se na manžela tváří, jak je nespolehlivej, že dá přednost práci v Praze před tím, aby byl s rodinou. Přeháním to, ale nějak v tomhle duchu to je. Přitom nikdo už nevidí, že co bydlíme spolu, nejsme si tak vzácný, a že to může našemu vztahu prospět. Každý má taky svůj vlastní život a záliby. Sebe může řešit přes týden a víkendy se budeme věnovat sobě. Navíc dneska, v době telefonů a internetu... Myslím, že jediný problém, který tady je, je připoutanost a závislost. To, že toho druhého musím mít pořád u sebe, hlídat ho a vědět, co dělá. A proto dost vztahů končí, protože jeden v tom vztahu prostě nemůže dýchat. Naopak je špatný, když to odloučení je dlouhý a lidi si od sebe odvyknou. Je třeba najít optimum, které je samozřejmě pro každý pár jiné.

Kamarádka nemá fotografii.
Kayla Poslat vzkaz | 7.8.2008 19:25

„Zaujal“ (divne slovo) me tvuj prispevek a chtela bych reagovat, i kdyz vlastne nevim jak... odpovedet ti musi ona. Nepripada mi, ze pritelkyne ceka  na vyjadreni k snatku, ale treba se taky pletu. Mozna ale opravdu premysli nad radami kamaradek, ktere popichuji a radi ve smyslu 'vzdyt na svete je chlapu, k cemu vztah na dalku, kdyz ho muzes mit vedle sebe atd“  . Ja sama prozivam vztah na dalku a s otazkami typu, jak je to vazne a jestli vubec je to vazne, se setkavam casto. A samozrejme take radami, jak si uzivat zivot atd.
Bla bla bla.

Takze pokud jeste zabrousis do diskuzi pro zeny, napis ..doufam,  ze jste si po tom tydnu nekontaktovani, promluvili...a ze uz pritelkyne a i ty mate jasno.

Drzim pesti a mej se.

Kamarádka nemá fotografii.
Michal Poslat vzkaz | 22.7.2008 00:19

<em>Přiznám se, že nikdy by mne nenapadlo, že jako chlap budu „vymetat“ dámská fóra se zoufalou snahou se takříkajíc na druhé straně barikády dobrat nějakého smysluplného vysvětlení situace ve vztahu.
</em>Jak říkají Angličané <em>„bear with me“</em>... ::drsnak::

S přítelkyní jsme spolu něco málo přes tři roky s diagnózou „vztah na dálku“. 
Ona (27) je z Moravy, ale pracuje v Praze. Já (31) pracuju cca. 100km od Prahy ve městě odkud pocházím. V době kdy jsme spolu začali chodit tak jsme každý zrovna změnili job resp. nastoupili do prvního zaměstnání, které vyžaduje určitou několikaletou profesní přípravu po absolutoriu VŠ. Naprosto drtivou většinu víkendů jsme trávili spolu ať už u mne v bytě nebo v Praze popř. u přítelkyniných rodičů na Moravě a bylo nám spolu skvěle. Já jsem v rámci možností jezdil ještě v týdnu cca. 1x týdně do Prahy (obvykle ve středu... ::srdce::).

Samozřejmě, že oba jsme chtěli být co nejvíce spolu, ale měl jsem za to, že jsme oba realističtí natolik, že je jasné společnému bydlení není bezprostředně aktuální, resp. bude záviset mj. i na možnostech co se práce týče. Tudíž jsme se o tom často bavili, ale bez toho že by padaly nějaké závazné termíny nebo jeden nějakým nepřiměřeným způsobem tlačil na toho druhého. Na druhou stranu jsme považovali společné soužití jako to k čemu směřujeme, v zimě jsme se dokonce zajímali o jeden projekt  výstavby bytů, který nás zaujal, ale vzhledem k fin. podmínkám projektu z toho nic nebylo.
Za celou dobu vztahu jsme spolu vycházeli naprosto skvěle, prakticky bez konfliktů a povšech stránkách jsme si rozuměli.
O to větší překvapení na mají straně bylo když mi před cca. 10 dny bez zjevného důvodu a příčiny oznámila, že jsme si poslední dobou nanšli čas na vážnější hovor a že si „musíme promluvi“ proti čemuž jsem přirozeně nic nenamítal, ale to v řádu zhruba 72 hodin vygradovalo (bez jakéhokoli mého přičinění ať už v pozitivním nebo negativním) do situace, kdy mi uprostřed dne v prac. době zavolala a  začala mi vykládat cosi o tom, že „musí být chvilku sama a přemýšlet“ a takové ty standardní kydy, které už každý někdy slyšel a jestli ji můžu dát „týden“ čas. V dané situaci mne nenapadlo nic co bych na to měl říct nebo jakkoli věc změnit, tudíž jsem chca necha souhlasil.

Teď je to týden co jsem bez jakéhokoli kontaktu s ní. Za tu dobu jsem nepřišel na to co je skutečným důvodem pro to co se děje a jejího - podle mne - naprosto zbrklého a iracionálního jednání a prostor pro spekulace obrovský. Potkala prince na bílém koni? „Užívám si“ nad ironii situace, kdy podle jejího absence komunikace (pokud nějaká byla tak z důvodů pracovního vytážení obou) mezi námi došla do situace kdy považuje za podstatnější to nejdřív probrat se všemi jejími kamrádkami (děsím se jestli ji hůř poradí ta, která tři roky neměla chlapa nebo ta co už je měla skoro všechny), zatímco já se škvařím <em>ve vlastní šťávě</em> zklamání, nejistoty a pochybností. 
Čím déle to trvá, tak ztrácím i já jistotu jak se ctí vstoupit zpět do hry (dojde li vůbec k tomu), resp.tohle jedání ve mne zpochybnilo to základní na čem vztah stojí a mám za to, že si nezasloužím aby se mnou bylo takto jednáno.
 
Je možné že jsem nezmínil některé nuance, ale nechci být zbytečně rozvláčný, ale v zásadě všci se mají tak jak jsem je popsal. Jak si mám vykládat, že dlouholetý bezproblémový vztah s někým kdo byl „oběma nohama na zemi“ se najednou začně chovat jako přesný opak sebe sama a vztah vezme tak zásadní obrat, bez mně jasné příčiny potažmo smysluplného vysvětlení. Jak dál až se ozve, ozve-li se!?
Čtu špatně „mezi řádky“ a je to snaha mne k něčemu donutit...typu žádost o ruku?
Babo raď...

Kamarádka nemá fotografii.
barunka1985 Poslat vzkaz | 28.6.2008 20:30

tak teď to bylo většinou tak že půlku týdne byl jinde, já ale v tý době končila školu tak jsem to tak neřešila. jinak spolu nejsme dva dny a už se nám stýská.
dneska v noci jsem měla nějakou slabou chvilku a mluvili jsme o tom. už jak jsem skončila školu jsem mu říkala, že jak začne chodit se mnou tak odchází. ted vim že odchází v srpnu a dnes v noci mi řekl že sem ale bude jezdit.
vim že to pro nás bude velká zkouška, musela jsem hodně bojovat aby jsme byli spolu. vim ale že bych do toho šla znovu.
ted jsme pořád spolu, sice se taky nevidíme každej den, ale vim že přes noc je jen 10km ode mně, to mi taky v noci řekl že tu není každej den ale je rozdíl 10 nebo 300km.
v červenci máme nějakou dovolenou a srpen já už musim celej pracovat. dneska říkal že i u něj doma maj obavy že sem jezdit nebude, aby myslíme stejně::svaty::

tak nějak to zatim zvládám, mám ho moc ráda.

s telefonem to je jak kdy, volá tedy on já ne on by to stejně nebral.
ale píše hlavně z netu, ted mu nešel, tak moc nepsal jako z kreditu, což mi krapet vadilo::nastvany2::
občas si taky píšem maily, ale to když něco zařizujem třeba skrz dovolenou.

tuhle jsme jeli přes město kde bude bydlet a on že jako zavolá domácí, abych to viděla, ale říkala jsem že ne a tak jsme jeli dál, ale potěšilo mně to.

Kamarádka nemá fotografii.
Becky Poslat vzkaz | 25.6.2008 13:35

Ahoj, pročítala jsem vaši diskuzi a chtěla bych taky přidat své zkušenosti...

Já jsem s přítelem  5 let, z toho byl půl roku v Japonsku (studijní pobyt) - spolu jsme komunikovali přes maily a skype, akorát byl trochu problém s časovým pásmem (rozdíl 8 hodin)... Když tehdy odjížděl, tak jsme spolu byli akorát půl roku, dalo by se řict, že to byla taková zkouška našeho vztahu, která nebyla zrovna lehká, chyběli jsme si návzájem strašně moc, ale zvládli jsme to :-) Pak byl tři měsíce v Budapešti, z toho jeden měsíc jsem tam byla s ním a minulý týden se po dvou měsících přijel na týden podívat domů (pracuje v SAE).  Každý jeho odjezd jsem hrozně obrečela, ale časem jsem si zvykla... I když přiznávám, že mi hodně chyběl, a že jsou i dny, kdy jsem uvažovala, že to skončím, že na to nemam... Ale všechno se dá zvládnout. Nejlepší na tom všem je, když se po nějaké době zase vidíte. Je to prostě super a ty dva měsíce za to stály!

Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala :-)

Každopádně všem, co mají vztah na dálku držím pěstičky ať to zvládnete.

Kamarádka nemá fotografii.
xxari Poslat vzkaz | 25.6.2008 12:41

Ahojky, já myslím, že nevidět se 4 dny v týdnu se dá přežít. Teda aspoň já to tak mám s přítelem už 2 roky (studuji totiž VŠ v Praze). Sice se mi stýská a pokaždé, když odjíždím, tak jsem smutná, ale vydržet se to opravdu dá. A aspoň si ověříte, jak je váš vztah pevný. Je to také hodně o tom vyjít si vstříc. My se snažíme trávit spolu každou volnou chviličku. A právě tady ta snaha je podle mě nejdůležitější.
Jinak co se týká účtů za telefon, tak jsme to vyřešili, myslím, docela dobře. Jsme u stejného operátora a přitel si aktivoval službu, že může na moje číslo volat a psát neomezeně za cca 180Kč měsíčně. Takže já ho vždycky prozvoním a on zavolá a můžem si povídat, jak dlouho chceme.
Tak přeji hodně štěstí, aby to tak klapalo i vám...

Kamarádka nemá fotografii.
kalkulka Poslat vzkaz | 10.6.2008 19:50

No, tak to by mi nesměl slíbit, že o víkendu přijede a pak to zrušit, že bude unavený... A že příští víkend ještě neví, co bude (kdyby chtěl, přijet může). Po tomto mám pokaždé chuť to ukončit. Teď jsem byla pár dní u něho, takže na otočku na den se mi jet nevyplatí (finančně) :( A ještě mi řekl, že jsme se ted viděli, tak o co jde (mně teda 3 dny po 14 dnech nestačí, když vím, že se můžeme vidět více)... 

Toto jsou stavy, kdy přemýšlím, zda to má smysl ne snažit ten vztah udržet:-( Prostě na mě spadla depka. Mu stačí se vidět míň než mně, toto se mi fakt nepodaří nikdy.

Kamarádka nemá fotografii.
siminka Poslat vzkaz | 7.6.2008 13:30

ahoj ja jsem chodila s byvalim pritelem na dalku tri roky...byli jsme od sebe pres 200km...vydali jsme se o vikendech a nas vztah byl i pres tu vzdalenost velmi pevny nebyt zdravotnich problemu byli by jsme spolu...je to hlavne o duvere...najdi si nejakou zabavu budes mit prece vic casu pro sebe(ber to z te lepsi str.)je to pro vztah rozhodne lepsi nez byt spolu cely den...::svaty::

Kamarádka nemá fotografii.
barunka1985 Poslat vzkaz | 1.6.2008 15:57

jj přesně tak, měl by tam být asi tak 4dny. pořádně jsme o tom ještě nemluvili, ale až zase budu s nim tak na to chci navázat na to téma.
škola tajmeství určitě není.
dělám vyšší odbornou, obor sociální práce. právě za 14dní končim a titul bude doufám za jménem.

tuhle mi povídal že má nějakej šílenej stres v práci, já zase ve škole.

ted jsem odjela domů, říkal mi ve čtvrtek jestli se nechci učit tam, ale to bych se nic nenaučila, i když mi hodně chybí ::chlacholici::

Kamarádka nemá fotografii.
Vlasanka Poslat vzkaz | 29.5.2008 23:06

Vztah na dálku je každopádně pro oba velká zkouška. Někdy vydrží a někdy ne, ale když vydrží, tak už pak stojí za to.  Každopádně se toho fakt neboj, takhle to vypadá jako neřešitelný problém, ale až se to „naporcuje“, tak to bude lepší. Navíc jsem pochopila, že tvůj přítel bude pryč jen 4 dny,nebo? A to je přece v pohodě...Můžete se vidět celý prodloužený víkend... A jestli to není tajemství - co děláš za školu? Zaujalo mě že tam máš absolutorium a ne maturitu nebo pak nějaký titul-..

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění