Diskuse: Denní dojíždění do práce

Řadit:
26
Kamarádka nemá fotografii.
kopretina | 12.11.2015 20:27

TO lenka: Poté, co se přestěhoval můj zaměstnavatel, tak už 3 roky takhle jezdím-vlak, tramvaj, metro, autobus. Ty 3 hodiny na cestě jsou únavné, ale dá se to zvládnout (je mi už 58, 5 let do důchodu, už by mě jinde nevzali). V létě opravovaly trať, každý vlak 20-30 minut zpoždění, 4 hodiny na cestě na mě byly už moc, vyčerpala jsem si dovolenou tím, že jsem si ji brala několik pátků po sobě, ale přežila jsem to. :-) :-) :-)

Anonym | 6.11.2015 11:31

Bydlíte / pracujete v Praze a okolí a dojíždíte za prací denně aspoň 45 minut? Pomozte nám s vývojem nové aplikace Jobs.cz a zúčastněte se výzkumu s odměnou 500Kč za 45 min vašeho času.
Výzkum aplikace proběhne formou osobního setkání v úterý a středu (10. - 11.11.) v Praze-Holešovicích, v čase 9.00-16.45. Konkrétní čas na výběr v dotazníku. Zájemce prosím o vyplnění krátkého dotazníku zde: http://jobs.aplikace.questionpro.com

Ita | 1.10.2015 11:52

Dojížděla jsem 60 km, ta m a 60 km zpět. Nepracovala jsem celých 8,5 hod., cesta byla částečně v rámci pracovní aktivity.
Trvalo to asi 8 měsíců. Byla jsem z toho úplně vyčerpaná. Někdy jsem skoro usínala v práci a to jsem byla stále mezi lidmi v komunikaci s nimi. Nastaly i problémy - kdy k lékaři v místě bydliště ? Bylo to kvůli pár minutám celý den. Nestíhala jsem žádné potřebné návštěvy na úřadech. Dopravovala jsem se veřejnou dopravou s přestupováním. Ráno jsem vstávala ve 4,30 a večer se vracela kolem 18. hod. :-(

Anonym | 18.12.2013 09:29

TO Zdenka: Dobrý den, narazila jsem náhodně na Váš příspěvek a zajímalo by mně, jakou práci vykonáváte doma u PC, protože sháním práci a nabídky typu kompletace propisek a podobné nesmysly mě nezajímají, chci něco seriózního. Pokud Vás mohu poprosit o radu, budu vděčná. Děkuji, Dagmar

pedros | 10.12.2013 11:14

TO Alka: Já dojíždím 5krát v týdnu z Drahlova (dědina 6km od Kroměříže) do Hranic na Moravě,vše vlakem cesta hodinu a půl tam a hodinu a půl zpět.60km,hrůza.Ke všemu večer musím 6km z Kroměříže pěšky nebo na kole v zimě hrůza,občas taxi ale zas finance nic.Přemýšlím a počítám že pracák vyjde líp.Jinou práci nemám a ani není

lenka | 3.5.2013 10:27

také zvažuji, že budu dojíždět do práce, cesta od domu do práce vyjde na 1,5 hodiny, naštěstí nemám pevnou pracovní dobu, takže i když strávím 3 hodiny denně ve vlaku, tak pořád to výjde stéjně jako kdyby jsem pracovala někde poblíž bydliště. Zvažovala jsem i pronájem poblíž práce, ale mám svůj byt, takže mě to výjde levněji s dopravou, než podnájem a ještě odloučení od přátel a rodiny. Jen mám strach z toho dojíždění, nevím jak dlouho se to dá zvládat, být denně 3 hodiny na cestách.

Zdenka | 7.4.2012 18:19

Dojížděla jsem 20 let, vím co to je a to tenkrát ještě nestálo tolik peněz. Br. Pak jsem dostala padáka ( výmluva na krizi) a teď pracuju doma u PC, uživí mně to a jsem moc ráda, že mně to neminulo. Peněz mám dost, mám je kdy potřebuji já a nemusím čekat na výplatní termín. V kolektivu máme všechny generace, ale my starší si této možnosti moc vážíme. Je to společnost, která si váží lidí bez rozdílu a moc dobře se nám pracuje.
Prostě jsem nadšená a Vám bych přála stejné pohodlíčko.

Užijte si jarní svátky v pohodě a přijměte ode mně přání.
Zkopírujte a vložte do vyhledavače.
http://app.talkfusion.com/fusion2/viewmail.asp?str=MTkwMDM2NA==_11005579

Jana | 7.4.2012 12:52

TO Ludmila: No to určitě, až budeš stará bába, nohy, kluby v pr...tlat v pr...tak ti to taky nepřijde, ty chytrá ;-) clamp hlavo???

Jarys | 29.7.2011 09:17

No, já nejezdím do práce ani kilometr. Také jsem jezdil autem několik desítek km. Vydržel jsem to 2 roky. Teď mám práci doma na PC a jsem spokojený.

Xerox Poslat vzkaz | 17.9.2009 21:55

undefinedundefinedundefined
<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:„Cambria Math“; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:238; mso-generic-font-family:roman; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-1610611985 1107304683 0 0 159 0;}
@font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:238; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-1610611985 1073750139 0 0 159 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:““; margin-top:0cm; margin-right:0cm; margin-bottom:10.0pt; margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:„Calibri“,“sans-serif“; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:„Times New Roman“; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}
.MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:„Times New Roman“; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}
.MsoPapDefault {mso-style-type:export-only; margin-bottom:10.0pt; line-height:115%;}
@page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;}
div.Section1 {page:Section1;}
-->
undefined

Mohu nabídnout výdělky prostřednictvím propagace a
zviditelňováním webů ověřených amerických serverů na internetu a sháněním
nových referálů pro tuto činnost. Postačí Vám e-mailová adresa. Časově
nenáročné a  velmi slušné odměny! Vhodné
pro všechny se základní znalostí na PC. Případní zájemci mě mohou kontaktovat
na www.xerox@email.cz ::ano-ano::

lolka Poslat vzkaz | 20.8.2009 23:40

Vůbec Vám, holky, to dojíždění nezávidím. Je to promarněný čas a už vůbec se nezmiňuji o „projetých“ penezích. Také jsem dojížděla, na gymnázium 20 km, na vysokou 80, ale to nebylo denně, bydlela jsem na kolejích. Do zaměstnání jsem jezdila také 20km, vše autobusem a na výšku i vlakem. Prostě ztracený čas a když jsem spočítala projeté peníze, tak nic moc. Ale taky jsem si zvykla, jen jsem z toho byla dost otrávená. Kdybych jezdila do zaměstnání, které by mi vynášelo hodně peněz, budu klidně dojíždět, ale nikdy za cenu toho, že bych neměla čas na dcerku.

Teď bydlím 15 minut svižnou chůzí od zaměstnání a jízda na kole zabere 7minut. Je to značka IDEÁL::radujici::. A neutratím ani kačku za dojíždění, jen v zimě občas sednu na autobus, ale to je jen MHD, takže taky pohoda.

ctyrlistek Poslat vzkaz | 19.8.2009 23:49

Tak také jsem dojížděla...100 km (Praha - Most), cesta od dveří ke dveřím trvala skoro tři hodiny, takže jsem na cestě do práce a z práce strávila každý den skoro šest hodin. Zkrátka někdy jsou taková povolání (musela jsem mít praxi do atestace a v mém oboru nic blíž tehdy nebylo), kde i za pár šupů budete dojíždět. Já jsem tehdy bydlela s přítelem a zajišťovat si další pronájem bych už z platu nezaplatila. Zkrátka jsem byla buď v práci nebo v autobuse. Nemusím asi říkat, jak mojí „výbornou“ náladou zkvétal soukromý život ::nastvany2::Ale na druhou stranu jsem měla výbornou šéfovou a i když v práci to byla pořádná honička, tak jsem se tam cítila dobře. Ale můj tatínek dojíždí také autobusem do práce každý den 80km tam a 80 zpátky.

W1Svetluska Poslat vzkaz | 28.7.2009 13:22

Také to znám jaké to je denně dojíždět do práce.Dojížděla jsem 25km autobudem do Plzně a pak MHD.Ale to byl fofr.Vždy jsem stíhala MHD jen tak tak a nebo když už jsem vše stíhala v pohodě tak MHD přijela tak přeplněná že se kolikrát nedalo nastoupit.O cestě z práce vůbec nemluvím to byl teprve stres a štvanice.Když jsem nestihla včas doběhnou Na MHD tak jsem měla prostě smůlu a musela čekat na další který sice jel za 10 minut ale to už mi zas ujel hlavní spoj domů a další jel za hodinu.Pak jsem si našla práci kde nás dojíždělo víc ze stejného směru a tak jsme se domluvili a jezdili autem.To bylo fajn.Teď  od března jsem nezaměstnaná a představa že budu znova dojíždět autobusem a MHD až nějakou práci seženu je děsivá.Ale co se dá dělat asi to jinak nepůjde.Je to hrozný.Jsme víc v práci nebo na cestě do ní a z ní.A tak každý den.Dojíždíme do práce abychom čast platu dali na dopravu čast na bydlení a poplatky a co nám zbyde.Almužna.To není život ale boj o přežití.

petrasan Poslat vzkaz | 31.10.2008 08:47

asi bych jednala podobně, je otázka, jak dlouho to vydržíš, zatím nejspíš nemáš děti, takže je to o to jednodušší. Jinak bych si možná na tvém místě hledala nějaký podnájem či spolubydlení v Brně. Je fakt , že bys ušetřila docela dost času, který můžeš strávit příjemněji než v dopravních prostředcích. Něco jiného je, když se dá jezdit autem, ale chápu, že všichni ho nemají a náklady jsou vyšší, ale pak by šlo si najít spolujezdce. Jinak jak bylo konstatováno, ježdění po Pze taky není žádný med. Sice bydlíte ve městě, ale dojížděním strávíte spoustu času. Rovněž jsem jezdila denně jedna cesta 3/4 hodiny. Teď to mám tak 20 min a ještě jen jednou tramvají, což je paráda. A to mám na cestě ještě i školku. Ale na druhou stranu znám i lidi, co dojíždí do Phy denně i 100 km jedna cesta a večer zase zpět. Mají sice dobře placenou práci, ale když si spočítáte kolik hodin stráví v autě... Vlastně žijí jen o víkendu, protože přes týden zákonitě už nemůžou nic stihnout a to nemluvím ani o tom, že chození do kina, divadla či nějaké sportování je jim přes týden odepřeno. Navíc mají většinou i rodinu, kterou vidí fakt až o víkendu. Ovšem prozatím fungují, takže vydržet se dá asi v tomto ohledu hodně.

Lenka76 Poslat vzkaz | 30.10.2008 10:19

Ráda bych přidala také své zkušenosti s dojížděním do práce. Jsem na tom podobně jako předešlá paní/slečna. Také jsem od července nastoupila do nové práce. 4x týdně dojíždím 100 km do města. Vstávám ve 4.15h, na šestou vezu děti do školky 10 km autem, poté 12 km do města, odkud mi jede autobus do Brna. Tam přesednu na tramvaj a dopravím se do práce. Naštěstí mám celkem volnou pracovní dobu, takže začínám pracovat něco po osmé. Z práce odcházím většinou v 15h, jedu tramvají, poté busem do města. Odtud 20km do naší vesničky. Takže jsem doma něco málo po páté. Děti vyzvedne manžel. Po večerech, kdy děti spí ještě často sedám k PC, které stále vozím, abych dohnala práci. V buse nic dělat nemůžu, protože se mi ze čtení nebo práce na PC dělá špatně. Takže poslouchám hudbu a spím. Někdy si odpočinu, ale často jsem dost unavená, tak jsem také zvědavá, jak to vydržím. Jenže práce mě moc baví, jsou za ní slušné peníze a jeden den můžu dělat z domu, takže zvládnu zařídit různé věci pro děti atd. Tak nevím, jestli na tom může být ještě někdo hůř co se týče dojíždění do práce ::ou-nou::. Protože já procestuji denně 3 hod.! Dejte vědět, ahoj Lenka

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění