Diskuse: BULKA V PRSU :JAK TO ZVLÁDNOUT_?

   
Řadit:
42
příspěvků
Správce: petrulinka
Kamarádka nemá fotografii.
Terízek | 15.1.2015 14:56

TO Davidová: Řekla bych, že buď cista nebo nádor. Nechci strašit já jsem měla takovou cistu, kterou mi doktor chtěl vyoperovat, ale já na operaci nechtěla tak jsme se domluvili, že zkusí léky, kterýma to rozpustíme, kdyby to nešlo musela bych na operaci. Jedla jsem ty léky a k tomu si v lékarně vzala ještě Senzycol a musím říct, že nervy to byly šílené ale naštěstí to byl fakta si jen nějaký zánět. Bože člověk se hned vyděsí, že rakovaina. Radši jdětě k doktoru. =-O

Kamarádka nemá fotografii.
Davidová | 3.12.2014 14:05

Mám bulku v levém prsu docela velku na povrchu už je to i vidět a bolest mi jde do podpaží a do celé ruky , co to může být ? , v prsu mě to cuká a bolí

Kamarádka nemá fotografii.
Pomoc! | 14.8.2013 20:42

Ahojky mám problém je mi 11 let a prsa mi teprve začínají růst a asi před měsícem jsem si nahmatala malou bulku v prsu když na ní zatlačím za předu tak mně bolí! :'( nevím co mám dělat! Ale myslím si že tento týden se o kousíček zmenšila! Co mám dělat? Ale na gyndu jít nechci :'( =-O Předem díky za odpověd

Kamarádka nemá fotografii.
annicka | 28.5.2013 21:57

Pokud chcete zhubnout, chce to se správně stavovat a také se dostatečně hýbat. pokud máte zájem o zdravou stravu, jak zdravě zhubnout a zdravě se stravovat, mohu Vám doporučit navštívit web yesneyes.cz. Tam najdete jak tipy tak i rady, jak jíst zdravě. A taky přímo recepty, podle kterých můžete začít si zdravou stravu připravovat.

Kamarádka nemá fotografii.
annicka | 28.5.2013 21:54

Všeobecná zdravotní pojišťovna nabízí bezplatné preventivní vyšetření prsu mamografem i ultrazvukem pro ženy mladší 45 let (nad tuto věkovou hranici hradí pojišťovny vyšetření běžně). Vyšetření je součástí akce Zdraví životní bonus 2013, která odstartovala v pondělí 20. května a potrvá do konce listopadu 2013.
V praxi budou úhrady probíhat tak, že žena nejprve mamografické vyšetření zaplatí ze svého a poté s účtem navštíví kteroukoliv pobočku VZP a pojišťovna jí peníze proplatí. Obvyklá cena za mamografii činí 500 až 800 korun, za ultrazvuk ženy zaplatí 250 až 400 korun. Podmínkou je sjednané zdravotní pojištění u VZP a členství v Klubu pevného zdraví.
Další inforamce najdete na http://www.vzp.cz/klienti/vyhody-a-prispevky/financni-prispevky/zdravy-zivot/zdravy-zivot-bonus-2013

Kamarádka nemá fotografii.
Misa | 17.9.2012 05:44

Dobry den. Prosim vas mam nejake bulky v obou prsech ktere na dotek hodne boli. Muzete mi poradit co to muze byt? Mam z toho opravdu strach. Dekuji.

Kamarádka nemá fotografii.
Verča | 28.5.2012 17:22

Ahoj je mi 22 a první fibroadenom se mi udělal už v 17 letech. Od té doby chodím každý půlrok na ultrazvuk. Před rokem a půl jsem ale musela na operaci a jedna boulička musela ven, protože mě začala hrozně bolet a zvětšovat se. Teď jsem byla znovu na ultrazvuku a paní doktorka našla novou bulku a už musim na biopsii, protože se jí nějak nezdá. Za týden jsem objednaná a mám z toho hrozný strach a ještě k tomu mám za 14 dní absolutorium, tak je to moc stresu najednou :-( . Snad se nesložim, protože ani do těch zkoušek nebudu vědět výsledky :-( ....Je ale fajn, že si tu na netu můžu přečíst zkušenosti ostatních a už aspoň kapku vim, co mě čeká

Kamarádka nemá fotografii.
Radyna Poslat vzkaz | 16.1.2012 07:24

TO kotě: Jediný co ti poradím, když si cokoliv nahmatáš v prsu a nelíbí se ti to je vždycky lepší „plašit“ a objednat se na sono prsu, gynekoložka ti určitě vyšetření napíše. Může to být cysta, mléčná žláza nebo nezhoubný fibroadenom, ale taky nemusí. Moje máma měla karcinom (rakovinu) prsu v 45letech a já jako dcera mám k tomu dispozice, takže se rok co rok hlídám a chodím na vyšetření. Nevím kolik je ti let, mě je 32 a sono (ultrazvuk) zatím bohatě stačí, mammograf bych doporučovala až v pozdějším věku. Většinou se říká, že pohyblivá bulka je ta lepší než ta, která se nehýbe..vždycky je 100% provést vyšetření a následnou biopsii než takhle dedukovat..
Tak ať ti to všechno dobře dopadne. ;-)

Kamarádka nemá fotografii.
kotě | 15.1.2012 23:02

Dobrý den! Mohl by mi někdo víc specifikovat, jaká bulka na pohmat je? Jestli když na ni zatlačíte bolí, je to vyloženě tkáň, která se nehýbe, je malá, tvrdá, kde se nejčastěji vyskytuje? Jsem z toho celkem zoufalá, nevím zda ji poznám, nevím jestli to mám nějakou tukovou tkáň, cystu nebo něco jinýho.. Budu strašně ráda za každou odpověď ! Moc děkuji !

petrulinka
petrulinka Poslat vzkaz | 15.9.2009 18:26

::usmev::Všechny tady zdravím. Jen je škoda, že v diskuzích okolo hubnutí je živo a tady u tak závažného tématu nikdo nediskutuje. Já tedy zatím žádný problém nemám. Je mi 41 let a už jsem byla 3x na sono, jen proto, abych měla jistotu, že jsem v pořádku. Posledně trvalo sono trochu déle, už jsem měla strach, ale nakonec mi doktor řekl, že tam mám vodnatou cystu, že to není problém. Tak doufám, že z toho nic nebude. Ovšem nedávno jsem se praštila do prsu klikou od dveří, tak uvažuju, že zajdu na sono znovu, pro jistotu. Moje tchyně zemřela na rakovinu prsu v 45 letech a to jen proto, že si nahmatala bulku, nikomu nic neřekla a šla s tím až po dvou letech. Takže všem radím, pokud najdete bulku, okamžitě utíkejte k doktorovi a nenechejte se odbýt, protože zdraví je to nejcennější, co máme. Zatím všem ahoj a hlavně zdravíčko::pripijejici::

Kamarádka nemá fotografii.
Adik Poslat vzkaz | 3.9.2009 19:20

Podělím se o svou zkušenost, protože mě celkem vyděsilo, jak dlouho čekáte na vyšetření!!!
Taky jsem si našla bulku (v 19ti letech), šla jsem na gyndu, tam mi řekla, že to asi nic nebude, ale raději že mě pošle na sono. Tam mě objednali do týdne!!! Zajela jsem tam, krásné prostředí, nějaká soukromá klinika. Prý to s největší pravděpodobností není nic vážného a že mám přijít za 3 měsíce (takže to je asi všude stejné). Potom to bylo menší, tak jsem měla klid.
Po 4 měsících jsem ji zase našla, mršku, objednali me opět do týdne, těsně před Vánoci. Byla jsem vyvředěná, týden jsem chodila s mrakem nad hlavou, děsila jsem se „krásných“ Vánoc... Ale přítel mi pomohl a šel tentokrát se mnou. No dovedete si asi představit jak mi bylo, když mi řekli, že to asi nic není, ale že mi NA MÍSTE HNED vezmou biopsii. Po týdnu nervů jsem se jim tam složila a i když to bylo pouze nepříjemné, brečela jsem jak malé děcko a pak se od tamtud klidila co nejrychleji. Ještě mi doktor řekl, že to asi nic nebude, že mám být klidná. A já byla, už jsem mu nějak věřila.
Po Vánocích byla bulka zase větší, výsledky negativní, měla jsem přijít v březnu. Jenže po měsíci, co mi to tam nadále rostlo, jsem byla celkem na nervy, tak jsem se sebrala, zašla tam a když jsem jim řekla, že je to jak malý vetřelec, který se chystá zaútočit, řekl, jestli chci tedy na operaci a nechat si to vyndat, že on je taky pro (brala jsem v té době imunosupresiva). Na operaci jsem šla NÁSLEDUJÍCÍ DEN!!!! Nic mě potom nebolelo, pooperační péče dokonalá, doktoři dokonalí.
Pokud to nebude bráno jako reklama (doufám, že ne), byla jsem na klinice Silesia Medical v Ostrave Porubě. Doporučuji. Mimochodem na mamograf jsem nikdy nebyla, jen na sono, takže to asi není pravidlo!!!
::usmev::Mějte se.

Kamarádka nemá fotografii.
VioletHill Poslat vzkaz | 17.8.2008 19:39

Problém je v tom že nejsem holka. Vím že bych tu neměl psát ale jak sem říkal jindem i neporadili a viděl jsem že tu má někdo stejný problém ale snad to bude normální i u mně.

Kamarádka nemá fotografii.
nadicek1 Poslat vzkaz | 17.8.2008 18:06

nemusíte se bát, to dělají hormony, růst prsů atd, to má asi každá dívka, je taky patrné, že v určitém stádiu měsíčního cyklu jsou ty útvary znatelnější a někdy zase méně, plus možná bolest prsů. nebojte se, ve vašem věku jsem z toho taky šílela ::ano-ano::

Kamarádka nemá fotografii.
VioletHill Poslat vzkaz | 17.8.2008 16:53

Vím že to je forum pro ženy ale jinde mi neporadili. Již delší dobu mám stejné problémy jako přispěvatelka výše a docela by mě zajímalo co to je. Je mi 15 let. DÍky

Kamarádka nemá fotografii.
Gwendolyn Poslat vzkaz | 26.7.2008 03:15

Ahoj, je mi teprve 14 let, ale když si prohmatávám prsa tak narážím na docela velké kusy „něčeho“, ani nevím co to je...a taky mám na dvorcích takové malé hrbolky...v období menstruace mě prsa bolí víc, než je podle mě zdrávo
prosím, řekněte co by to všechno mohlo být (řekněte, že nic a že jsem hypochondr prosím ::ano-ano::) a děkuju předem ::usmev::

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění