Diskuse: Jak na mušky

Řadit:
7
Kamarádka nemá fotografii.
Jana | 10.2.2019 10:19

TO LUCY: Mám zkušenost s jarem. Rozdelam si do pet lahve vodu s kapkou jaru a při každém zalivani zaleji jarovou vodou. Cca po měsíci je klid,mušky umrou.

Truhlikk Poslat vzkaz | 23.1.2008 16:54

Někdy taky pomáhá, natočit do flašek vodu a v ní vylouhovat tabák. Tak po týdnu přecedit a „vyschlé“ kytky tím zalít ... mušky se množí ve vlhku, proto je dobré nechat hlínu opravdu vyschnout. Přeju hodně úspěchů v boji ::souhlas::

xanada Poslat vzkaz | 4.12.2007 22:33

Já jsem si koupila v zahradnických potřebách specialní žluté lepící proužky,zapíchla do květináče a mám po muškách.Jenom už nevím jak se to jmenuje.::radujici::

ilecka Poslat vzkaz | 24.10.2007 01:57

Je dobré před použitím dát hlínu „vypéct“ do trouby,zničí se tím veškeré zárodky/i když to zrovna nevoní/.Jinak pokud nejsou mušky přemnožené,je dobré nechet kytku/hlínu/ vyschnout jak nejvíc to jde/ale ať kytka nezahyne/.Obojí mám vyzkoušené.Není dobře nadmíru zalévat,mušky mají rády vlhko.::vyplazeny-jazyk::

lenka Poslat vzkaz | 18.9.2007 17:38

Měla jsem stejný problém, ty mušky jsou prostě v té hlíně, co se v obchodech prodává naprost běžně. Jednou jsem pracně přesadila všechny kvítka a začaly se v nich množit neskutečně rychle, byly všude, když jsem zatřepala s kvítkem, zvedl se úplný mrak mušek. Zkoušela jsem všechno, nic nepomohlo. Přesadila jsem to znovu do hlíny z obchodu a opět se to opakovalo, čili tuhle hlínu už nikdy více! Sehnala jsem si kompostovou hlínu od sousedů ze zahrady,  přesadila znovu všechny kvítka  a od té doby mám pokoj a všem rostlinám se výborně daří.

rojana Poslat vzkaz | 18.9.2007 12:25

Slyšela jsem, že je dobré dát do hlíny stroužek česneku. Ale zatím nemám zkušenost. ::souhlas::

LUCY Poslat vzkaz | 18.9.2007 11:48

Ahoj, mám takový problém, přítel donesl domů velikou kytku v květináči, na ní se začaly množim mušky. Jediné, co mi v květinářství řekli, že mohu dát do hlíny takové lepivé proužky (přirovnám k mucholapce), spousty se na ní nachytaly, ale ... neustále se objevují. Vystříkávám pravidelně byt sprejem na hmyz, ale nepomáhá. Máte s tím některá zkušenosti ? Děkuji Lucie

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění