Diskuse: Plíseň na nohou

   
Řadit:
55
příspěvků
Správce: petulka2
Kamarádka nemá fotografii.
Tomáš | 11.11.2018 23:27

Mel jsem plisen mraky let a nezabiralo nic. Pred cca peti lety jsem byl v zime na horach a kvuli kontaktnim cockam pouzival desinfekci na ruce. Zkusil jsem tim potirat i nohy a natrvalo jsem se toho zbavil. Preventivne to ale nanasim kazde rano i vecer. Pouzivam chirurgickou desinfekci Sterilium od firmy Bode. Neni to reklama...muzete pouzit jakoukoliv jinou. Doporucuji nekupovat male lahvicky v lekarne, ale obednat si větší baleni. Vyjde to potom mnohokrát levneji.

Kamarádka nemá fotografii.
Anonym | 13.7.2018 15:01

TO Anonym: Na Savo se vyprdni! Kdysi jsem četla a praktikovala to, že jsem si do umělohmotné obdélníkové misky, kam se mi vešla jedna noha, dala vodu s octem v poměru 1:1. Do té jsem dala nohu když jsem si čistila zuby a po chvíli nohy vyměnila. A nejlépe se plísně zbavíš u moře chozením v písku. To se chodidla pěkně od plísně obrousí.

Kamarádka nemá fotografii.
Anonym | 13.7.2018 09:54

TO Ahpj: ahoj jakým savem to stříkáš?skusil bych to taky.a jak často.zkusil byh to taky borykvacha@seznam.cz dík moc

Kamarádka nemá fotografii.
PE.JU. | 25.5.2018 17:14

Dostávám otázky, tou nejčastější je, proč je plíseň na chodidlech, přece je to proto, že nosíme boty a potíme se. Říkám, je na chodidlech proto, že ji tam nasbíráme když chodíme bosky třeba na koupališti. To říkají lékaři také. Ale. Když ji tam teda seberete, večer si umyjete nohy mýdlem a jdete spát, tak se uchytí. Další den to v botách přežije. A vy se opět umyjete mýdlem a ona roste dál. Důvod proč nemáme tu plíseň až na prd... je, že má pot alespoň nějakou šanci ji udržet na chodidlech, protože tam se potíme, v těch botách. V přírodě existují principy, kdy si organismy v zájmu přežití vytvořily mechanismy, jak se zbavovat vetřelců, parazitů, cizopasníků. Zvířata a stromy o tom nepřemýšlí, prostě se to děje. Lidé přemýšlí. A v řadě případů tělu kazí jeho přirozený potenciál využít.

Kamarádka nemá fotografii.

@Ahpj já ti nevím s tím savem, Sissi má pravdu, proniká to potom do těla...

Kamarádka nemá fotografii.
PE.JU. | 21.5.2018 15:59

Tak tedy naposledy. Jen další postřeh. Teda dva. Všímám si chodidel lidí, což teď není těžké, když je tak teplo. Když vidím zdravá chodidla, ptám se, myjete si nohy mýdlem. Nevěřili byste, kolik odpoví ne, jen vodou. Když vidím nemocná, ptám se, pochopitelně s patřičnou omluvou za nevhodnou otázku to samé. V téměř 100% je odpověď ano. Postřeh druhý. Všechny ty doporučené a alternativní prostředky se nanášejí na povrch postižené pokožky. Pouze pot se tam dostává zevnitř, z organismu. Co se asi děje, než se prodere tou zasaženou tkání?

Kamarádka nemá fotografii.
PE.JU. | 19.5.2018 17:11

Lidé mi píšou, tropíte si z nás blázny? Mám přece v komoře tmu a vlhko a plesnivou zeď. S tím souhlasím. Ale v botách je to přece jen jiné. pH vápenné omítky je přesně opačné, než pH potu. A ta zeď má přece spoustu vzduchu, a to právě z té postižené strany.

Kamarádka nemá fotografii.
Petr Juráň | 17.5.2018 10:23

Dobrý den,
já jsem měl mykózu chodidel od svých 20 let, je mi 46. Během několika týdnů jsem se toho nadobro zbavil. Nestálo mě to ani korunu, žádné úsilí ani omezení. Zcela snadno a bezbolestně. To proto, že jsem nasbíral nějaká fakta a pokusil se je vyhodnotit. Ta fakta jsou:
1. Plísním se nedaří v kyselém prostředí.
2. Plísně jsou aerobní organismy, k přežití potřebují vzduch.
3. Většina mýdel je povahy zásadité, jejich používáním neutralizujeme kyselost pokožky.
4. Lidský pot má totiž pH 4-6, je tedy kyselý
5. Mýdlo nejen odstraní nečistoty, ale i pot
6. Trvale přítomná vrstva potu, pakliže není odstraněna mýdlem, zabraňuje plísním přístup ke vzduchu.
7. V létě a z kraje podzimu jsou onemocnění častější a příznaky výraznější - je to tím, že nosíme sandály a plísně mají spoustu vzduchu k životu.
8. Mýdlo je staré něco přes 200 let, dříve tím lidé netrpěli.
Po vyhodnocení těchto a dalších, méně podstatných faktů, jsem si přestal mýt chodidla mýdlem, pouze dvakrát denně teplou vodou. Chodil jsem pokud možno v uzavřené obuvi, abych generoval dostatek potu. Takže asi nejlepší čas na uzdravení jsou zimní měsíce. Toto je moje zkušenost, nikomu to nevnucuji.

Kamarádka nemá fotografii.
Sissi | 2.3.2018 19:58

Ahoj, řekla bych že, nedělaš dobře s tím savem... Chlor proniká do těla i přes kůži a poškozuje vnitřní orgány. Tak aby jsi si ještě nepřivodil jiné problémy.. Čau

Kamarádka nemá fotografii.
Ahpj | 18.1.2018 23:49

Mám plíseň od 21 let z vojny Zkoušel jsem všechno je mi 53 a nic nefunguje kromě posledních dvou let náhodou jsem začal čistit svůj sprchový kout po osprchování Savem Nyní si každý týden postříkal nohy Savem a mám nehty jak miminko Doporučuji čau

Kamarádka nemá fotografii.
Lucka | 6.1.2017 23:28

TO Anonym: muzu vedet za jak dlouho jste videla nejakou zmenu? S plisni vsech nehtu uz bojuji nekolik let, vzdy se zdalo, ze to pomalu ustupuje, ale hned se mi nakazil dalsi nehet s zase se vse rozjelo na novo..... Nyni jsem zmenila kozni a dpstala jsem Prokanazol. Zatim beru 2hy den.

Kamarádka nemá fotografii.
Anonym | 22.5.2016 06:10

Dobrý den,měla jsem od plísně zničené všechny nehty na nohou,byly ztluštělé a žluté,byla jsem neštastná,protože nic nepomáhalo.Pak jsem změnila kožní lékařku a ta mi napsala 3 balení léku Prokanazol a stal se zázrak,začaly mi narůstat nové krásné nehty a jsem štasná,opravdu jediné co pomáhá je tento lék,vyzkoušejte.

Kamarádka nemá fotografii.
Anonym | 17.4.2016 21:42

TO Jana: dobrý den, já mám mykozu meziprstí už 3 roky a nemůžu se toho zbavit,2roky chodím ke kožnímu lékaři a nic.chtěl bych vás poprosit nemohla byste mi poradit? Děkuji můj email karlos410@seznam.cz

Kamarádka nemá fotografii.
Pepan | 6.10.2015 15:15

přináším další poznatky z léčby. Minule jsem doporučoval ocet. fajn, zabírá asi stejně jako nejdražší masti z lékárny. některá ložiska vyléčí, některá jen stabilizuje. Účinek je zřejmý, na nohách s tlustou kůží ale nemusí úplně odstranit vrstvy tlusté kůže - úrodnou půdu pro plísně. Tam kde máte kůži tvrdou a tlustou použijte tento postup: 1. nejdříve je třeba vyléčit praskliny 5% a nebo lépe 10% salycilovou mastí. Potom následuje tento postup: udělejte si roztok louhu - hydroxid sodný na čištění odpadů. Velmi opatrně naneste na tu tvrdou kůži. Pozor, příliš silný roztok leptá, začněte slabším roztokem, pak zkuste silnější. Nechte louh chvíli působit, pak ponořte nohy (neutralizujte) v teplé vodě s octem. Tvrdá kůže je „naleptaná“, velmi snadno a rychle se odstraní škrabkou - pilníkem na paty. Takového efektu nedosáhnete žádným máčením ani v octu ani v sodě. Do „naleptané“ omyté kůže pak vetřete doplňkově nějaký krém na plísně, nebo jiný. Tím se krém dostane až tam, kam má, na měkčí kůži. Používat drahé krémy na tvrdou kůži je nesmyslné. Vrstvou tvrdé kůže krém nepronikne, tvrdá kůže musí pryč. Slabší roztok louhu používám i na ruce, nohy snesou větší koncentraci louhu, kůže je tam tlustá. Pokud louh pálí, dostal se do rány, nebo byl na kůži příliš dlouho. On se časem proleptává hlouběji. Je potřeba včas namočit, případně opakovat. Dělejte to trpělivě, opatrně a opakovaně. Přináším poznatky z asi dvouleté léčby, krémy nepomohly, vnitřní léčba antimykotiky pomohla na čas. Louh vám plísně prostě sežere, rozleptá. Kůže vydrží, žádný strach, ověřeno. Hodně úspěchů.

Kamarádka nemá fotografii.
anonym | 11.9.2015 18:18

Dobrý den, mám neustálé problémy s kůží na nohou, léčím jako plíseň, už jsem zoufalá. Nic nepomáhá a i se zhoršuje. Vše to začalo, když měl přítel popraskanou kůži mezi prsty (asi plíseň), já nikdy ničím podobným netrpěla, Já poté začala mít také plíseň a pak se to začalo hojit ale vždy se vrátilo, teď už to mám zase zpátky a horší, už to mám nad kotníky. Jestli máte někdo s něčím podobným zkušenost...prosím poraďte...

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění