Diskuse: Nejen u kafíčka, ale i u čaje a zákusku či poháru je příjemný relax

1 2 3 4 .. 647 .. 1294 .. 1940 .. 2586 Další »

Řadit:
38783
Miška
Miška Poslat vzkaz | 16.12.2018 09:03

TO Barča: děkuji za pozdrav, vrátím Ti ho, jo ;-) U nás je taky pocukrováno :-)

Miška
Miška Poslat vzkaz | 16.12.2018 09:02

TO Barča: jo s tím sněhem to bylo v roce 2005. To byla taková kalamita nějak 2 dny před koncem roku, že odhrnovače měly problém udělat město, tramvaje stály, autobusy nejezdily, lidi se nedostali do práce. Nestačili jsme odhazovat, u nás na dědině 2 dny nepřijel odhrnovač, tak jsme soused od souseda odhazovali cestičky, abychom se dostali k hlavní a do krámu :-D, to bylo sněhu, ty jó, vnučka měla zrovna 10 měsíců, ještě máme někde fotky, jak je zababušená na sáňkách a kolem ní hromady sněhu. To se odházel chodník k cestě a mohlo se začít zase znovu :-D. Ladovská zima clamp

Kamarádka nemá fotografii.
Barča Poslat vzkaz | 16.12.2018 08:55

TO moncici: Alenko, ještě se tě neomaleně zeptám. Nestýská se ti po Česku ? Vím, že domov je tam, kde žijí s tebou i tvé děti, ale přece. Čechy krásné, Čechy mé.

Barča Poslat vzkaz | 16.12.2018 08:50

TO Miška: Miško, zdravím tě a mávám ti do Ostravy. Přeji ti klidné a spokojené svátky a hlavně radost s toho, že se vše podařilo připravit , tak jak jsi chtěla.

Barča Poslat vzkaz | 16.12.2018 08:45

U nás je nad nulou a bezvětří. Zamračeno a na zemi je mírný poprašek sněhu. Alespoň ten poprašek by mohl vnést tu správnou vánoční náladu

Ale straší že vánoce budou opět na blátě.

Kde jsou ty časy kdy jsme s rodiči chodili na půlnoční v hlubokém sněhu. Ale je to asi 14-15 let, tehdy taky napadlo na vánoce tolik sněhů, že ho už nebylo ani kde házet.

Dnes je 3 adventní neděle a svíčka svítí už od brzkého rána . Když se zase zešeří, zapálím si novou a budu ochutnávat nepodařené cukroví a pít pečený čaj.

Zítra dozdobím a naplním cukroví, udělám krabičky pro dědoušky a v utery je roznesu. Oni to snědí asi hned, ale to přece nevadí. Taky každý z nich má o obědy postaráno, vozí jim je i o víkendech a svátcích.

Povětšinou z obědů jim zůstane ještě i na večeří.

Někteří z nich mají velký problém umýt i nosiče na obědy, tak to zůstává na dobré vůli těch, co jim obědy rozvážejí. Ale nikdo neremcá a udělá to.

Když jsem pekla čaj, tak jsem pro své dědoušky udělala malé skleničky s čajem a budou to mít jako dárek pod stromek. Přidala jsem tam víc rumu, to jim chutná.

V týdnu taky budu péct ty makronky, mám s toho obavu, ale pomůže mi sousedka, která s nimi už má zkušenost. Tam se prý jedná o to, aby ta hmota měla tu správnou tuhost a nesmí tam v ní být bublinky.

Přeji vám hezkou adventní neděli a s toho, že se blížíte do finiše se neplašte. Všechno stihnete.

Miška
Miška Poslat vzkaz | 16.12.2018 08:28

TO moncici: jo jo, bylo to v televizi i v novinách, hned jsem si na Tebe vzpomněla, že tam taky žijete a jestli jste v pořádku, dlouho ses neozvala, nevěděli jsme, co s Tebou je :-)

Alenko, četla jsem i Tvůj Kanadský deník a zmiňuješ další knihy, které jsi napsala, ale ty asi nevyšly v češtině, že? Teda krom té jedné. Ke Tvému jménu jsem nic nenašla. A ještě jeden dotaz, mohla jsi někdy v minulosti, tak snad 8-10 let zpátky mít nick Severka, Polárka? Na jedné diskuzi psávala nějaká děvčica a měla takový nějaký nick a psala, že bydlí hodně na severu a chodí spávat, když my už skoro vstáváme. Ale asi nejsi jediná Češka, která bydlí někde na severu :-D

Barča Poslat vzkaz | 16.12.2018 08:11

TO moncici: Alenko, mám dojem, že něco o tom neštěstí bylo v naších zprávách. Takové neštěstí a tak hrozná smrt.

Měla jsi už u syna zůstat a nevracet se na týden zase k vám do srubu. Takové pendlování sem a tam ti taky nepřidá na zdraví. Jak se tady píše, kostrč bolí strašně dlouho Taky o tom něco vím.

Takové mrazy, jen s toho jak to čtu mně mrazí. A vy ne a ne jít bydlet na zimu do města , měli byste to k synovi blízko. Prosím tě, můžeš něco napsat o tom, za jak dlouho by se u vás objevila rychlá sanitka kdyby bylo třeba volat pomoc ? Myslím ale, že by to byl při takových vzdálenostech spíše vrtulník.

Alenko, mějte se oba hezky, počasí a zdraví ať vás moc netrápí.

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 16.12.2018 07:58

TO moncici: Alenko, to je neštěstí. :'( Stejně vás pořád obdivuji, že to všechno vydržíte a na stará kolena se neodstěhujete do města. Kostrč jsem si jako mladá také pořádně narazila a bolelo to pěkných pár let. Někde jsem dokonce četla, že to po letech může způsobit bolest nohou a někdy si na to vzpomenu, když je bolest veliká. Přeji, ať vám zimní doba rychle uteče a budete se těšit zase z jarních dnů. clamp

Barča Poslat vzkaz | 16.12.2018 07:57

TO iwi: IWI, ano to je ta zpráva z Polaru. Díky za přeposlání.

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 16.12.2018 07:48

Dobré ráno, utíká to, utíká. Za chvíli budou svátky. Nějak se nemohu z pečení vyhrabat. Chtěla jsem abych byla dnes hotová a mladí si výslužku odvezli dnes a ještě to nemám. No, odvezou si co je hotovo.Co bude dnes ještě nevím. Plány jsou, ale jak dopadnou je ve hvězdách. Proto dnes bude fazolová polévka a sekačka, ta se může jíst i studená. Klidnou neděli všem hello hello

iwi
iwi Poslat vzkaz | 16.12.2018 07:15

Pěknou neděli přeji, u nás je na nule. Já už mám celkem hotovo i stromeček stojí, jen dodělám pár nepečených cukroví. Chci vyzkoušet medovníkové kuličky.
https://www.toprecepty.cz/recept/46291-medovnikove-koule/

iwi
iwi Poslat vzkaz | 16.12.2018 07:07

TO moncici: To je neštěstí, :'( ten bude asi medvědy nenávidět a odstěhuje se. :-(

Slavka2
Slavka2 Poslat vzkaz | 16.12.2018 06:48

TO moncici: Zdravím a přeji klidný den. Ty krátké dny a velké mrazy - no nic pro mne. K životu potřebuji hodně světla, jak je zataženo a nedej bože takové to dušičkové počasí, tak to nemám ráda a jsem protivná sama sobě. Kostrč bolí dlouho, jednou jsem sjela po zadku dřevěné schody a ještě půl roku jsem to cítila. To je opravdu neštěstí veliké. Žít v tak těžkých podmínkách a ještě k tomu potkat medvěda. Hrůza brr. Měj se krásně a zase se ozvy, chyběla jsi tady. flower ;-)

Slavka2
Slavka2 Poslat vzkaz | 16.12.2018 06:43

Dobré ráno raníčko, jen jdu potichu pozdravit a za chvíli vyrážím s pejskem. Tři dny jsem nebyla a tak mi to začíná chybět. Nevěřila jsem tomu, ale opravdu cítím, že ten pohyb je k něčemu dobrý. Včera jsem vstávala v pět hodin, upekla štolu a z bílku 4 plechy pusinek podle Hanky a jsou (no skoro už nejsou) dobré. Odpoledne přijela sestra s rodinou a i jejich mladí. Natálka je moc hodná holčička a Kubík takový rozumbrada, tak jsme se potěšila. Dnes k obědu bude králík na česneku a br. knedlík. Odpoledne se staví sousedé z chaty, tak zase něco nachystat a tak je to stále dokola.Cukroví mám hotové, tak teď už jenom uklízení a stromeček a budeme mít klídek. Krásnou třetí adventní neděli flower

moncici Poslat vzkaz | 16.12.2018 01:12

Je mi zima. Ochlazuje se, je 31 pod nulou. No muze byt hur, ale doufam ze nebude. Vratili jsme se prave z Whitehorsu a nejak zacalo prituhovat. Radeji aby ne, protoze v sobotu jedeme zpatky.Delka cesty mi tolik nevadi, ale spis tma. Mame jen 4 hodiny denniho svetla a v tech 550 kilaku nezvladneme,Ted jsme byli jenom kvuli Kennedyho doktorum, Nechal mne u syna a odletel do Vancouveru.Nemohla jsem byt tentokrat sama doma,. protoze jsem blbe spadla...hmmm pada se nekdy snad chytre? na kostrc a nemohla jsem ani prilozit do kamen.
Asi jste slysli o tom silenem nestesti co se tu stalo. Jeden traper, ktery lovil kozesiny u Maya (indianske vesnice 200 km od nas) a jeho kanadska pritelkyne travili jeji materskou dovolenou na jeho trapline.Gjermund byl Nor a Valerie ucitelka z Whitehorsu. Kdyz se Gjermund vracel v buse, napadl ho grizzly. asi 100 metru od srubu. Je zima a to vetsinou medvedi spi ale grizzly se obcas budi a maji hlad., Gjermund ho zabil ale kdyz poposel jeste kousek dal, uvidel na prahu srubu svoji pritelkyni i jejich desetimesicni dcerku Adelu roztrhane a mrtve.

1 2 3 4 .. 647 .. 1294 .. 1940 .. 2586 Další »
DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění