Diskuse: Hysterektomie

« Předchozí 1 .. 281 .. 562 .. 842 .. 1119 1120 1121 1122

Řadit:
16828
Kamarádka nemá fotografii.
mija Poslat vzkaz | 20.2.2007 22:55

prožila jsem to samé v 48 letech a dnes po  11l to vidím trochu jinak  po operaci hlavně se šetři nic nezvedej a co se týče žití s partnerem, tak jsem neměla problém .jistě není to jak ve dvaceti, ale i dnes je to fajn, ber to jako pohodu, že už nemůžeš otěhotnět

| 20.2.2007 20:34

lékař může a musí doporučit užívání náhradních hormonů, zvlášť jedná-li se o případ, kdy byla poměrně mladá žena podrobena totální hysterektomii.Její život by byl bez hormonů nesnesitelný a přírodní produkty na to nestačí.Samozřejmě, hormony s sebou nesou riziko vzniku karcinomu prsu, jak píšete, ale je to hlavně v případě jejich hodně dlouhého užívání .Spojitost mezi HST ( estrogeny) a karcinomem prsu již byla, myslím, prokázána.Proto se při mamogr. vyšetř. ptají.

Trochu jiné je to s použitím HST u žen, které přišly „jen o dělohu“. Odstraněním dělohy dojde k uzavření kanálu, který zásobuje vaječníky krví a  jejich zásobení se  prý tak sníží asi na 50%.Některé vaječníky se s tímto omezeným prokrvením dokážou vyrovnat ( zde by mohly pomoci i ony fytoestrogeny ), jiné ztratí svoji funkci - a to je pak situace, kdy je třeba naordinovat HSL. Následky náhlého nedostatku hormonů v těle žena často snáší velmi špatně a může mj. trpět i depresemi, protože estrogen  prý přispívá tak nějak  podobně jako endorfin- k dobré náladě.Lékař  může  ženě doporučit i psychofarmaka, zvlášť pokud ona hormony nesnese, nebo s nimi souvisí velké zdr. riziko ( karcinom, kardiovaskul. probl. apod.)
IK

| 20.2.2007 18:07

Přikládám názor na HSL( hormonální substituční léčbu ): Lékaři většinou nepřímo nutí ženy po takové operaci užívat  tablety HSL. Myslím, že to není správné, raději volit přírodní prostředky, jak už tady bylo řečeno např. Sarapis. Proč potom, když jdete na mamograf,  vyplňujete dotazník kde je také mimo jiné  otázka na tyto horm. léky ? V některém časopise jsem četla rozhovor s jedním gynekologem na toto téma a nepřímo uznával spojitost mezi léčbou HSL a nádory prsou. Nevím, jaký názor nebo zkušenosti máte vy.

| 20.2.2007 18:06

::usmev::Ahoj Mária,
moc na Tebe myslím a jsem ráda, že se rodina tak snaží. Mají Tě moc rádi a Ty si jejich lásku zasloužíš.Vydrž, za dva měsíce už to bude o něčem jiném, to vím z vlastní zkušenosti, byla jsem na op. před 7 měsíci.
Mrzí mě, žes byla konfrontována s takovou “ kamarádkou“, řekla bych s klepnou. Vím jak to na vesnici chodí, babky stojí někde na rohu a drbou každého kdo projde kolem a taková se přidá a „klepe“ i někde jinde. Není to příjemné, ale řešíš to dobře. Nejlepší je zachovat klid. Však ona také nemá ještě vyhráno! Některé ženské jsou fakt hrozné a řekla bych, že si tím léčí nějaký svůj  ::dabel::komplex.

Za pomoc s klubem a případné nápady Ti předem moc děkuji. Ještě nevím jak na to, ale myslím, že by to mohlo být užitečné a snad by byla i nějaká ta legrace při tom bolestivém trpění po zákroku::usmev::- protože smích, ten vše vyléčí a naplní duše chutí do života.

Holky, držte se a napište jak Vám je a třeba taky co děláte, co čtete atd.?
Zdraví Vás IK

| 20.2.2007 16:49

Je to neskutečné, jak ženy k sobě navzájem umí být zlé. Nic si z řečí sousedky nedělej, kdoví, co se jí může přihodit. Nikdo z nás nemá vyhráno.

| 20.2.2007 16:35

Musím tě uklidnit. Vůbec si nedělej zbytečné problémy. Vždyť z anatomického hlediska je děloha jen “ inkubátor “ na dítě. Ze sexem to není také špatné, mám osobní zkušenosti. Nenechej se ničím a nikým ovlivnit. Také jsem měla takové obavy. Nyní jsem spokojená. Případná nechuť k sexu pramení určitě z něčeho jiného než  z odebrání dělohy. Přeji hodně zdaru v překonání tohoto problému. Ája

| 20.2.2007 11:14

Ahoj všem!
IK děkuji za odpověď, pomohla mi. Já vím, že bolesti přejdou, už teď to není tak hrozné, ale jekmile to poruším a trochu něco dělám, je zle. Naštěstí mám zlatého manžela, a šestnáctiletý syn s devítiletou dcerou se taky snaží(nejstarší už s námi nebydlí). Bohužel jsem přesvědčena, že nikdo neumí uklízet tak jako já, ale snažím se.::usmev::
Nemyslím si, že nejsem žena když nemám dělohu, neplodnost mi nevadí už vůbec-byla jsem po sterilizaci. Vadí mi řeči některých omezenců, jak jsi psala i Ty. Víš co je ale nejsmutnější? Od žádného známeho nebo kamaráda jsem neslyšela podobný názor. Mně to řekla žena, která tvrdila, že jemoje kamarádka-já jí za kamarádku nikdy nepovažovala. Bydlíme na vesnici a jme tady noví-1,5 roku. Znám tady hodně málo lidí a když, tak jen od vidění. Vlastně to tak bylo. Tá nádhera to řekla u nich v práci a mně už zná každý.::usmev:: Nevím jaké nemoci mi přidala, ale je mi to jedno. Nikdy jsem drby moc neřešila. Tady vidíš, jaké dokážou být ženy. Myslím, že umíme být zákeřnější než muži, podotýkám že jsou to výjimky, přesto ale jsou.
Nejsem moc kreativní, ale s klubem ráda pomůžu. Vymysli něco.
Pa                                    Mária

Vzkaz pro Radku!
Nemůžeš dělat vůbec nic! Nepatřím k rozmazleným a ukňouraným ženám, ale věř, že po téhle operaci musíš polehávat, a opravdu se šetřit. Mně řekl primář, který mně operoval, že doma budu 6-8 týdnů. Na bolesti jsem si koupila Nurofen, ale snažím se nebrat moc prášky. Máš to o to horší, že máš řez, ale i to přebolí, neboj.
Šetři se a napiš jak Ti je.
                                             Mária

| 20.2.2007 09:42

Taky jsem prodělala hysterektomii, jen o dva dny později než ty, bohužel mám řez v podbřišku. Myslela jsem si, že hojení a vůbec návrat k normálu bude rychlejší, ale asi to tak rychle nepůjde. Snažím se dělat jen lehké práce, ale občas se neudržím. Jsem ještě na neschopence a asi tak  týdny ještě budu. Jen mám problém- bolest na pravé straně , kde mi nechali jeden vaječník, snad to nebude nic vážného. Radka
::usmev::

IK Poslat vzkaz | 19.2.2007 19:18

Neboj, bolesti přejdou.Já jsem měla bolesti hlavně při vyprazdňování. Ale to je normální, vždyť ještě dlouho je tam všechno „živé“.  Hlavně se šetři a opravdu nezvedej nic těžšího 3 kil. Vydrž to a nezapomeň na to. I takový košík s mokrým prádlem z pračky dá zabrat ::usmev::

To, že si někdo myslí, že žena bez dělohy není žena je výrazem omezenosti. Tím, že je jí odstraněna svalovina nedojde ke změně jejího pohlaví, ne ? Samozřejmě už nemůžeme mít děti, a to je hlavní důvod, proč už „jaksi pro zastarale smýšlející a patriarchální část společnosti nejsme ženami “. Taková „společnost“ tento názor jaksi nekriticky „dědí“ z dávné minulosti, kdy  neplodná  žena „nebyla ženou“,protože nemohla být matkou.Ale jinak ji dokonale využívali.V dnešní době je to však o něčem jiném, žena  si vydobyla své  místo a její role nemusí být  už jenom mateřství. Realizuje se i jinak a přitom i děti také zvládne mít. Drží s muži krok v oblastech, ve kterých to bývalo nepředstavitelné...... Dalo by se o tom psát dlouho, ale to zde není můj cíl...... Já jsem společnosti i sobě dítě dala, a jsem i nadále ženou, i když neplodnou. Je snad nahlíženo na neplodného muže  že mužem není? Nemůže plodit, ale jinak dělá všechno jako každý jiný zdravý chlap,ne?

Podívej,  na čele to napsané nemáme, jizva  po op. také není a ani manžel to při tom nepozná. Je to jen otázka, jak se s tím žena vyrovná sama ve své psychice, a to bývá v důsledku i tebou popsaného přístupu okolí někdy velmi těžší.Výjimečně zklamou i ti  nejbližší.A to bolí nejvíc.

Ale to není má osobní zkušenost. Já mám zázemí perfektní. Mě hlavně zaskočila nedostatečná informovanost o tom, na co a jak by se měla hysterektomovaná žena připravit po operaci.  Desítky let jsme byly na něco zvyklé a operací se to během hodiny změní.Hodně jsem si o tom chtěla před op. přečíst, ale bohužel, nejsem lékař ani jinak zdravotnicky vzdělaná, takže jsem neuměla  tak dobře číst „mezi řádky“ a tudíž jsem se neuchránila před nevěděním.Veřila jsem, že by kromě nemenstruování a neplodnosti  mělo být vše stejné jako před tím, jak  řekl lékař. Většina žen  prý říká, že je jim po hysterektomii lépe a že to  negativně neovlivnilo jejich život. Myslím a doufám, že tak tomu je u většiny, a že to nejsou jen slova lékařů, kterým se mnohá z nás obává sdělit skutečný stav věci ze strachu nebo kvůli studu.Chápu, že je to těžké, ale je škoda, že se o tom více a otevřeně nemluví, abychom nebyly za ty “ chudinky“ ,anebo abychom si při případných otázkách dokázaly sdělit zkušenosti a řešení.Stálo by za to otevřít o tom diskusi, ve které by ženy vyjádřily pravdu, jak jim je  po všech životních stránkách.Hysterektomií je totiž několik, a tak na tom může být každá z nás jinak.
A co takhle Klub hysterekt. žen?::radujici::
Zdraví IK

| 19.2.2007 08:47

Ahoj děvčata!
Díky za ospovědi! Jsem trochu nervózní, ale to je z toho jak mám ještě pořád bolesti, nebo výtok. Není to nijak silné, přesto mi to vadí. Vaječníky mi nechali, dělohu brali laparoskopicky. Ubíjí mně názory lidí, kteří si myslí, že ženská bez dělohy už není ženská, nebo že jsem chudinka, která musela něco takového podstoupit. Nepřipadám si jako chudinka! Slyšela jsem i o tom, že sex už není jako dřív, ale uvidíme. Manžel je celkem normální a pokud bude mít potřebu změny, nadá se nic dělat. Ještě jednou díky!                                             Mária::usmev::

| 18.2.2007 00:09

nebud´nervozní,prodělala jsem to před 4 roky i s odebráním vaječníků.Pokud ti taky udělali přechod,kupuj si Sarapis ,je skutečně dobrý.pomůže ti s návaly.Se sexem nebyl z počátku problém-tedy po vyhojení,ale ted už mě nebaví.S váhou se to dá zvládnout,nabrala jsem 3 kg.
Zdraví B.

IK Poslat vzkaz | 17.2.2007 21:56

Ahoj Mária, jestli jsi byla na odstranění dělohy spodem, absolvovaly jsme stejný zákrok. Napiš, co bys chtěla vědět konkrétně.Zdraví IK

| 15.2.2007 20:05

Ahoj všem!
Před deseti dny jsem byla na operaci-vzali mi dělohu. Jsem z toho docela na nervy- je mi 41 let.
Má někdo podobnou zkušenost? Ráda bych věděla o tom malinko víc. Vím, že je hodně žen, které mají podobnou zkušenost, ale já žádnou neznám, a když už, tak se s ní o tom nedokážu bavit. Díky za každou odpověď!
                                                Mária

« Předchozí 1 .. 281 .. 562 .. 842 .. 1119 1120 1121 1122
DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění