Diskuse: Nejen u kafíčka, ale i u čaje a zákusku či poháru je příjemný relax

Řadit:
39430
iwi
iwi Poslat vzkaz | 30.8.2016 16:12

Pěkné odpoledne děvčata, dnes jsem prala a uklízela . Tak je to pěkné a voňavé, ale na jak dlouho že? Dnes k obědu jsem dělala ražniči a k masu jsem přidala kousky cukety, bylo to dobré. Já tu cuketu nacpu všude :-D letos je pěkná úroda.

♥Jarka*Alice♥

Recept na zavařenou dýni: 1 kg dýně nakrájené na kostičky a 1/2 deci octa zalít vodou a nechat 24 hodin. Pak slejeme, dáme hřebíček, skořici podle chuti a citronovou šťávu a 0,35 kg cukru. Zalejeme vodou, vaříme do sklovita, horké plníme do sklenic a obrátíme vzhůru dnem a necháme vychládnout. (Někdy místo citronové šťávy dávám 1 lžičku kyseliny citronové)

atina47
atina47 Poslat vzkaz | 30.8.2016 13:01

Pohodove odpoledne vsem, rano se gruntovala koupelna, k obedu opecene kousky masa s cuketou, smetanou a kuskus, bublanina z mrazaku a nikdo ke stolu, jdu povesit ven pradlo. hello

marcipka☺marcipán

TO jana50: ahooooj Jani. Tak mě dopravce volal v 11.35 hod. To víš, já dochvilná nejsem vůbec. Byla jsem si spokojeně na zahradě a on už stál u baráku. Tak jsem mu řekla, že za 5 minut tam jsem :-) Když jsem přišla, koukal a že mi říkal kolem 12. hodiny. To říkal, ale já to tak přesně nebrala. Hlavně, že sprchu mám a sprchuje se s ní bezva. Pa a měj se Jani darling <3

jana50
jana50 Poslat vzkaz | 30.8.2016 10:44

TO marcipka☺marcipán: Ahoóój MARCÍ,ať jsi se sprchou spokojená :-) ,moc hezký gif jsi poslala clamp .Ta kávička tak láká,škoda,že už tu svoji jednodenní mám za sebou ;-) :-)

jana50
jana50 Poslat vzkaz | 30.8.2016 10:33

Děvčata,přeji vám hezké dopoledne,
venku teplo,17 °c,což je pro mně ideální,po ránu tu byla mlha.
ALI,píšeš o sekané,takhle jsem se napálila s Babiččinou sekanou :-@ a vícekrát ji nekoupím.To jsou mi milejší brambory polité máslíčkem a podmáslí.
ANIČKO,děkuji,snažíme se oba ,taťka pořád courá po venku,dělat nic těžkého zatím nesmí,tak jenom okukuje hospodářství.
MARJÁNKO,už jsem si napsala název kytičky k obrázku a děkuji :-) .Se sazenicemi jahod taky zatím vyčkávám,teď v té vysušené půdě by se ani neujmuly a zalévat je ze studny,to ne,tam vody ubývá kalupem.
K obědu tu moji posádku ani neurazím,ani nepotěším :-D ,polévka bramborová,zeleninová,co zahrada dala ;-) a knedlíky s vajíčkem a rajčatový salát.
Děvčata,zavzpomínáte si na 70. a 80. léta?
Přeji vám hezký den :-) hello

https://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/412640-jak-kdysi-vypadaly-nase-domovy.html

FOTBAL
FOTBAL Poslat vzkaz | 30.8.2016 10:29

Podávám hlášení ;-) , že dnes vařím moravské vrabce -výpečky s hlávkovým zelím <:-) , knedlík :-[ kupovaný , tak holky atˇse nám daří ke spokojenosti nás všech . flower

marcipka☺marcipán

Zdravím děvčata a posílám kávičku. Zrovna si jí dávám a pak zase šupajdím na zahradu. Načerpat ještě nějaký vitamín E, abych byla přes zimu fit. Musím si vzít s sebou mobil, bude volat dopravce ohledně sprchy. Včera jsem měla e-mail, že dnes doručí. To byl fofr, v pátek jsem objednávala a včera dostali platbu. Zatím pa, pa

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/c3/97/88/c3978888b6c1a6fc0de5847007f2af07.gif

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 30.8.2016 09:26

Zdravím, ne už po ránu, ale pomalu v poledne. Malý nějak špatně v noci spal, tak jsme vstávali později. :-[ Polévku mám vařenou, kapustovou. K obědu bude uzené a br. kaše. ;-) Děkuji všem za přání. flower Dortík není náročný. Trochu jsem ho ošidila. Vlastně jsou to piškoty s jogurtovým krémem a broskvemi. Mladí v tom horku jiný nechtěli. Aničko, máme asi stejný recept na dýni. clamp

bublinka.prskava

Krásné ráno přeju,venku slunečno a pofukuje,zatím žádné vedro ani dusno. Kéž by to tak vydrželo celý den , to bych mohla snad i něco podělat na zahradě. Teď vařím uzená žebra a udělám je zapečené s těstovinama. Kamarádka mi přinesla 2 tašky se zavařovacíma sklenicema,tak je jdu nacpat do myčky . Mějte krásný úspěšný den,ahojky hojky hello

Dana51
Dana51 Poslat vzkaz | 30.8.2016 07:48

Přeji hezké dobré ráno a pohodový den. hello

FOTBAL
FOTBAL Poslat vzkaz | 30.8.2016 07:08

Potichu , pomalu odemykám , ještě spíte tak ať vás nezbudím.♥ ;-)

FOTBAL
FOTBAL Poslat vzkaz | 29.8.2016 22:29

TO marcipka☺marcipán: Pošta hezky popsaná , musím jet nakouknout na dceru ♥, pracuje v okresní poště , a je ráda , že má práci ,jak dlouho toť rovnice o jedné neznámé. ;-)

FOTBAL
FOTBAL Poslat vzkaz | 29.8.2016 22:25

TO *Alice♥Dýňový kompot nech se podaří <:-) , jestli můžeš dej recept na sklo , letos budu dělat já , dokud dcera nechodila do práce tak jej dělala ona ,máme recept , že se nechá 12 hod odležet v nálevu a pak se ovaří v dalším nálevu , kompot používá do bublanin a biskupských chlebíčků. <:-) Hotová sekaná -máš pravdu škoda peněz , to už můžeš radši jen opražit salám bez obalení -rychlé -chutné .

FOTBAL
FOTBAL Poslat vzkaz | 29.8.2016 22:17

TO jana50: Kuky kuk Jani ať se ti daří ;-) a zdravíčko aby se u vás lepšilo . darling

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění