Diskuse: Nejen u kafíčka, ale i u čaje a zákusku či poháru je příjemný relax

Řadit:
37104
eliko
eliko Poslat vzkaz | 25.9.2015 16:11

Hezký páteček děvčata , u nás je krásně . Prádlo mi uschlo venku ,sluníčko svítí .Rýmovník mám také , ale ještě jsem ho na nic nepoužila , jenom ho očuchávám . Jaromilko , ten švestkový koláč mám v plánu na příští týden a taky udělám ten od Lidušky , je fakt dobrý a hezky se s ním dělá :-) . Teda ,s těstem! ;-) Ali , máš po starosti viď , garáž stojí :-) .Byla jsem na zahradě a našla ježečka už mrtvého :'( ,co se dá dělat , zimu by stejně nepřežil , byl moc malý a domů bych ho nemohla vzít , to by mě asi nájemníci hnali :-( . Liduš , můj syn taky trpěl na zánět středního ucha , je to bolestivý , chudák snad už je mu líp. :-)

jana50
jana50 Poslat vzkaz | 25.9.2015 16:03

Hezké odpoledne,děvčata,
tak na Moravě vám prší a u nás svítí sluníčko,zkrátka krásné podzimní odpoledne :-) ;-) .Dívala jsem se na radar,ale kdepak :-)) ,déšť se k nám nežene.A jak potom nám tu mají růst houby? :-)) .
JAROMILKO,ten koláč máš přímo fajnový,škoda,že si nemohu pro kousíček sáhnout :-D .No,když nabízíš,to já bych se neupejpala :-D .A tak takovým velkým švestkám říkáme Bosenské.

♥Jarka*Alice♥

Přeji hezké odpoledne. Spadlo tu pár kapek a dál nic, i když je zamračeno. Teď pojídám malou pletýnku, přikusuji hořkou čokoládu a zapíjím čajem. Tohle miluji od malička. ♥ ;-) hello

iwi
iwi Poslat vzkaz | 25.9.2015 12:12

Ahoj děvčata, u nás poprchává a ochladilo se. Dnes vařím plněné těstoviny a čočkovou polévku. Děvčata děkují za rady na čajíčky, taky jsem bylinková a mám nasušenou plnou papírovou tašku bylin.

Jaromilka
Jaromilka Poslat vzkaz | 25.9.2015 12:08

Přeji vám hezký páteček a dobrou chuť k obědu. U nás je gulášovka a pekla jsem švestkový koláč. Je z těsta z hladké mouky a je moc dobrý. Je podle Tvého receptu Liduško, díky. Já jsem vždycky pekla buchty z polohrubé mouky a z hrubé jen piškotové těsto. Vzhledově sice nevypadá :-) , ale chutná. Můžete si nabídnout, je ho dost :-) .
Počasí je proměnlivé chvíli svítí, pak je zamračeno, uvidíme, jak se to odpoledne vyvrbí. Chtěla bych jít na zahrádku, likvidovat odkvetené kytky. Zdravím vás a mějte pěkný víkend hello

atina47
atina47 Poslat vzkaz | 25.9.2015 11:39

TO alalovo54: Alenko, mam jen jednu radu od patera Ferdy - vetvicky tuje nalozit do alkoholu vodka, zitna a podobne, nepridavam kmin a uz druhy den se s tim mazanim potiraji bolave klouby. Ale POZOR je to jedovate, aby se toho nekdo nenapil, mala kompotovka vydrzi hodne dlouho. Hezky den a ne aby si bezela s praporkem, to je pro jinou vekovou skupinu. ;-) hello

alena54
alena54 Poslat vzkaz | 25.9.2015 11:14

Tak už máme postavenou plechou garáž,minulý víkend se připravilo podlaží z betonu,včera večer přijeli,pánové spali v autě,že už jsou takhle zvyklí,ráno manžel zajel pro snídani,uvařil jim kávu,v 7hodin začali v devět už odjížděli,sestavovat jinam garáž.Muž má co dělat,tu menší tzv. plechovku si vezme starší syn,převeze se v celku,já prej poběžím s praporkem před nima :-D ,no potřebovala bych to,ale né takovo dálku. :-D Ve středu,i když pršelo,jsme jeli ke švagrové,v neděli u bratra,tak jsou resty smazaný,na hřbitov se nedalo jít,v Bílině nemají mezi pomníky cestičky,jen to co lidé vyšlapou,v mokru to tam pěkně klouže,na bratra jsem nezapomněla,svíčku jsem zapálila.

alena54
alena54 Poslat vzkaz | 25.9.2015 11:00

TO atina47: Ahoj Ati,tak jsem se začetla do stránek rad pátera Ferdy,je to zajímavé,mám co vynalézat pro dobro zdraví,díky,že jsi to sem dala,mášli ještě něco,budu ráda,když se podělíš. hello

inaulina
inaulina Poslat vzkaz | 25.9.2015 10:32

Hezký celý den přeji všem. U nás zamračeno, ale neprší. Počasí tak na spaní.Na zahradě vykopávám brambory, zbývá mi ještě pár řádků. Ve skleníku mám jen papriky, rajčata dochází. Skalka je hotová, obsypali jsme ji kamínky a kůrou. Těším se na víkend, má být sluníčko.

atina47
atina47 Poslat vzkaz | 25.9.2015 10:29

Preji vsem pohodovy patek. Devcata, nevim jak na zanety ledvin, ale na ledvinove kameny doporucuji koupit v bylinkove prodejne truskavec, preslicku a vrbovku, udelat michanici a na pul litrovy hrnek dat dve vrchovate kavove lzice, zalit varici vodou, prikryt a potom nezapomenout pit dve davky denne, to je recept od patera Ferdy a od te doby nemusim jezdit do Pelhrimova na rozbijeni kamenu, v pohode kamen vycuram, jen to cinkne do nadobky. Drzim se starych rad a tak za zimu spotrebuji na cisteni ledvin velkou okurkovou sklenici brezoveho listi naplnenou pres pulku, vic nezvladnu protoze jsem bylinkova a delam si ruzne caje. Podle toho co mam nasusene letos prevladne mesickovy. Susene brusinky ani volne prodavane produkty na mne nemeli zadny ucinek, stavu jsem nezkousela tak nemuzu rict, ale zustanu u toho co mi pomaha, na ten recept patera Ferdy nedam dopustit. Berte cokoliv co Vam pomuze, na kazdeho plati neco jineho. Hezky den. :-) hello

marcipka☺marcipán

TO alalovo54: díky moc. Hned ukládám do PC a pokud výrobky nebudou běžně v lékárně (např. sirup) nakoupím zde clamp darling

atina47
atina47 Poslat vzkaz | 25.9.2015 10:08

TO jana50: Jani, dekujiiii, uz jsem to precetla, rymovnik je jednobarevny, v pidi kvetinacku, musim ho presadit. Jinak jsem vcera koupila svestky na povidla, uz se pecou a to bude posledni dzemovani. Dnes nevarim, dojidame od vcera, ale musim potom vyuzit, ze bude trouba nahrata tak neco sladkeho upecu. ;-) hello

DIS
DIS Poslat vzkaz | 25.9.2015 09:53

Pěkný den,zataženo 17st.Dnes trochu pouklízím a odpoledne bude asi u knihy.K obědu vepřové na zelenině a rýže k tomu raj.salát.Užívejte víkend a nemoci pošlete někam.Zdravím všechna děvčata

alena54
alena54 Poslat vzkaz | 25.9.2015 09:39

Dobré dopoledne,nám tu svítí sluníčko,mívám také močové problémy,jsem ráda,že poradíte,hned jsem skoukla stránka,jednu sem dávám.

http://www.muller-pharma.cz/eshop/urosept/

marcipka☺marcipán

TO Koliduš: díky Liduško za název čaje. Zároveň zdravím všechna děvčata. Dnes jdu do lékárny, tak si ho koupím. Začíná podzim, tak ať jsem připravená na případné neduhy. Rohovou boudičku pro Malvínu jsem nakonec objednala. Třeba si tam zaleze a bude chvíli od ní pokoj. Včera zase tááák zlobila a když jí jednu třepnu, ožene se po mě a chce kousat. Potom tady mlela hubou skoro bez přestání. Asi nadávala, že jsem si dovolila :'( :-\ a kamarádila chvíli jenom sama se sebou

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění