Diskuse: Manželka to prostě nechce, co s tím ??

Řadit:
552
Kamarádka nemá fotografii.
Lucka | 6.5.2016 12:07

Milí pánové - a co vy na můj příběh? Vdávala jsem se těsně před třicítkou po 5-ti letém nádherném vztahu. Svého muže jsem celou dobu upřímně milovala a myslím, že i on mě. Co se týče mé osoby - vždy jsem spíš „kopala“ za kluky, byli jste mi sympatičtější než ženské pokolení - často z důvodů, které tu občas uvádíte. Také nemám ráda ženské vyčůrané „slepice“, ale neházejte nás, prosím, do jednoho pytle :-) Můžu tu popsat pár neschopných zlých hulvátů a zobecnit to na všechny chlapy. Ale dělat to nebudu, protože to tak zaprvé není a protože vás mám(e) ráda a život bez vás by nestál za nic. Já sama jsem měla to štěstí vystudovat a věnovat se práci, která mě moc baví a uživí mě. Vždy jsem měla ráda svou nezávislot. S manželem máme dvě už dospělé děti. Na rodinných výdajích i výchově jsme se podíleli rovným dílem. Od manžela jsem nikdy nevyžadovala žádné peníze pro sebe, své „soukromé“ výdaje jsme si vždy řešili každý sám a tím jsme se vyvarovali problémům, které tu popisujete. Jasně, ne každý má to štěstí mít prima práci, ale upozorňuju, že nevyděláváme ani jeden nadprůměrně. S manželem a dětmi jsme žili (podle mě) v harmonickém vztahu, vlastně jsem si celou dobu byla vědoma, jak se máme dobře. Měli jsme společné zájmy, ale i každý své, které jsme si navzájem bez vyčítání dopřávali. Co se týče sexu, můj muž se mi vždy líbil a přitahoval, takže 2-3x týdně jsem do toho šla vždy s chutí po celou dobu našeho vztahu a užívala si to. Dnes je mi 50, děti se osmanostanili a já se těšila na další fázi života - opět po boku manžela. Ale co se nestalo. Nejdřív se mnou manžel přestal spát. Nechápala jsem už jen z principu, který tu vy popisujete. V posteli (vlastně všude!) nám to vždy klapalo. Postupem času bylo jasné, že někoho má. Dnes se rozvádíme. Manžel si našel o 20 let mladší slečnu. Nechci ji vůbec pomlouvat ani shazovat, ale upřímně - je to typická Barbie, která se o sebe neumí postarat, neumí vařit, ale „zdobí“... S manželem jsme vedli dlouhé diskuze (nikoli hysterické hádky) o tom, co se stalo, jestli jsem někde udělala chybu. A víte, co jsem se dozvěděla? Že jsem dokonalé stvoření, krásná, chytrá, pracovitá, plná porozumnění, atp. ALE v podstatě okoukaná. Jsem prý jako jeho sestra, už ho nemůže nic překvapit (to mě na něm ale taky přece ne po tolika letech, přesto by mě ani ves nu nenapadlo, že to je důvod k odmilování se). Do toho totální vzbouření hormonů s novou partnerkou. Dokonce ji začal kupovat předražené dary v řádech desetitisíc korun (to jsme nikdy nepěstovali). Nevěřím, že jim to vydrží, ale to už je mi úplně jedno. Nejsem zhrzená ženská, co teď bude plyvat špínu na chlapy, ale prostě a jednodušše tomu nerozumím. Jak dokáže inteligentní zkušený chlap (a podle jeho slov vlastně spokojený) takhle zblbnout? Konec mého příběhu... Vám, mužům, kteří doma nejste spokojeni z objektivních důvodů, nemůžu poradit jinak, než prostě odejít. Život je jeden a krátký než abyste ho trávili vedle nepříjemné osoby. Nicméně já se za takovou nepovažuju (ani mi to nikdy nebylo řečeno), přesto jsem dopadla stejně. Bohužel ale myslím, že nejsem vyjímkou.

von Neumann | 6.5.2016 11:22

TO : Názor na náplast po rozvodu.

Všechny chtějí trvalý vztah (nemuset se moc snažit). Všechny, když se „najednou“ (po ročním zahýbání) rozchází, tak už mají jinou „liánu“.

Z toho vyplývá jediné. Zařiď se stejně.

(V rozsahu Tvého svědomí k dětem. Ženy totiž nemají téměř žádné. Jen své potřeby. Proto vždy pálí všechny mosty k bývalému a očerňují jej.)

(Když dostane kopačky ženská po 20 letech manželství, protože považuje toho svého mizeru za inventář obývacího pokoje, jsou proto úplně jiné důvody. Jde o život jako takový, o svobodu, o prožití posledních let života bez dětí a bez věčné manipulace, viz. nový film s Bartoškou „Rok Tygra“. Docela trefně to zde popisoval i Mirek. ;-) )

von Neumann | 6.5.2016 10:56

Docela se těším na reakce všech žen v době, kdy možnosti techniky dospějí do bodu skutečné virtualizace partnerského života (něco jako Matrix), kdy si chlap bude moci po příchodu z práce lehnout, nasadit na hlavu přilbu se senzory (možná i na rozkrok umělou vaginu) a mít v této jiné dimenzi partnerku jakou ON si přeje.

Co ty skutečné holky asi budou dělat? Založí si klub odložených žen?

(p.s. Pozor, tato doba není příliš vzdálená, rozvoj podobné techniky je sice ještě v plenkách a je financován armádami pro lepší využití dronů, ale jako internet nebo GPS se může velice rychle přesunout i k nám domů. Dávám tomu tak 10 let. A virtuální brýle s prostorovým viděním si dnes už normálně koupíte 8-) )

von Neumann | 6.5.2016 10:26

TO : Myslím, že Tom jen ve stručnosti shrnul to podstatné a důležité. Roztáhnout nohy není pro jakoukoliv ženskou v dlouhodobém svazku problém. Problém je jejich nechuť, protože je to přece jen z lásky a ne z povinnosti.

Doporučuji Tomovi až bude doma něco platit, odmítnout to jeho pipce z důvodem, že se mu také nechce, protože není „chodící peněženka“ (ekvivalent ženské „služky a matrace“) a má své dny. A zdůraznit jak je tímto uražen, jelikož jde o vydírání jeho citů. :-P

Když divadlo, tak divadlo! Hérečky vychcaný... :-X

| 5.5.2016 00:12

Hele, Tome, nic ve zlým, ale jestli doma s tou svoji jednáš tak, jak tu naznačuješ, tak se fakt nedivim, že ti nepodrží. Ano, muži jsou samci a mají svoje pudy, ale taky by měli mít mozek a galantnost se ve vztahu zcela nevylučuje. 6eny jsou naopak samice a mají své city a potřeby a „bohužel“ potřebují mít aspoň trochu pocit, že je muži nemají „jen na to“ (i když my, muži, víme své a hrajeme v podstatě divadlo). Ono to fakt nefunguje, když přijdeš špinavý, nacamraný z hospody a už od dveří houkneš něco ve smyslu: „tak, stará, teď na to hupnem, roztáhni hangár, stíhačka přistává“ Tady řešíme to, co dělat, když je ze strany chlapa toho „divadýlka o nejúžasnější a nepostradatelný manželce“ přespříliš a „odměna za podaný herecký výkon“ nulová. Kapišto?

| 5.5.2016 00:03

Zdarrr, tak jsem si zase po nějaké době vzpomněl a dočetl jsem příspěvky - některé poučné, jiné humorné - za posledních pár měsíců. Debata již sice zcela odklonila od původního tématu, ale nevadí, to je vývoj.
Abych ten vývoj zase kus posunul, mám dotaz do pranice: Co je horší? Odejít z nefunkčního manželství, chvíli si užívat svobodného života a pak se vrhnout na nový vztah, nebo po vzoru opice - nepustit první liánu, dokud se nedržím liány druhé - najít si babu a pak k ní od manželky utéct?
Ano, uznávám, že když jsem dostal kopačky a „nebyl v tom nikdo druhý, ale vážně“ (stejně jsem časem zjistil, že kecala), byl jsem méně nešťastný, než když ode mně holka utekla „za tim hajzlem, co mi ji přebral“. Ale i ten, kdo odchází, aniž by v tom byl někdo druhý, neodchází proto, aby byl už navždy sám. A ten, kdo odchází za někým jiným, by přeci neodcházel, kdyby doma bylo všechno OK. Takže: (Mirek promine, že jej použiji jako příklad) je Mirek větší geroj, (nebo menší sfiňa) proto, že v jeho odchodu nebyl nikdo třetí, než jeho švára, který „nečekaně a znenadání“ změnil garáž (a to doslovně i obrazně)? těším se na vaší diskuzi a názory :-)

mucholapka | 3.5.2016 22:24

TO Tom:

Tom | 3.5.2016 04:27

Takže dočetl jsem se dnes asi do desáté stránky kde už se to všechno začlo opakovat a přehadovat a slovíčkařit. Je mi na nic z těch řečí kdo dělá a nedělá víc práce. O CO VÁM ŽENSKÝ SAKRA JDE? CO JE NA TOM TAK HROZNĚ TĚŽKÝHO A ÚNAVNÝHO DVAKRÁT TÝDNĚ PO DOBU 60SEKUND AŽ 30 MINUT ROZTÁHNOUT NOHY?..... Myslím, že vůbec nic, jsou to jenom kecy a debilní výmluvy. To je lepší si radši zničit manželství a všechno to zahodit? Za tu vaši zhnilost a to že si na něco hrajete?

Muži jsou samci a ti mají své pudy, které nelze potlačit. A nebude nějaká ženská měnit zákony přírody!

MIrek | 31.3.2016 01:31

Sedíme s anglánem v letadle nad velkou louží a náš rozhovor o babách neuniknul několika pánům na sousedních sedadlech (2 dánové a 1 němec) věkově odkadují od 30 do cca. 50. Tož jsem uspořádal bleskovou anketu na téma, kterak se ta či ona ženuška vymlouvá, že dnes tedy opravdu sex nebude, schválně jestli najdete i další.

Takže:
Dnes žádný sex protože:
- je ještě světlo,
- už je moc velká tma,
- je tu moc teplo,
- je na to strašná zima,
. děti ještě nespí, - děti už spí, to bychom je vzdbudili,
- vždyť víš že ráno / přes den / večer a v noci nemám chuť,
- jsem prostě taková,
- mám to v příštích dnech dostat, - mám právě svoje dny,
- před několika dny jsem měla svoje dny,
- teď nemám chuť,
- mám hlad / žízeň, atd.

Letuška sleduje naši pánskou anketu a mlátí se smíchy.

Socha Svobody na dohled.

Čau

Mirek

Mirek | 31.3.2016 01:11

Jen pro zamyšlení - Stěžoval si můj anglický kolega při cestě letadlem, takže tady zkrácená verze jeho „statementu“:

Manželovým úkolem je zajistit rodinu finančně, vše opravit a všechny ochránit, a pak také a hlavně svoji ženu chápat, být trpělivý, pozorně jí naslouchat (ale nenavrhovat žádná řešení!! = Vrbič Nasluchačič), rozpoznávat její potřeby, být milý, fungovat jako náhradní svodidlo pro všechny její problémy a zloby, .... Bohužel to takto funguje jen jedním směrem, a čím více se manžel snaží pomáhat, tím více se ocitá stranou jejího zájmu. Zcela zjevně je manželova dobrota zaměňována za pitomost (manžel = hodný vůl, tak proč by se ona zajímala) a jednoho dne se manžel ocitne v manželčině pořadníku na beznadějném (= posledním) místě – nejprve jsou na řadě děti (OK chápu), pak povolání, potom matka, potom otec, potom tchyně, potom je třeba srovnat boty v předsíni a tisíc dalších veledůležitých věcí, pak se nakrmí pes a kočka ……no a teprve potom přichází na řadu potřeby (sexem posedlého) manžela, který to po 329 odmítnutích nejspíše konečně vzdá!

A že je to u Vás taky tak si ověříte velmi snadno. Stačí jí pádně naznačit, že není na světě sama, že existují i jiné ženské a že vážně přemýšlíte o rozchodu. A pokud manželka najednou začne být „ochotná a svolná“, tak je to jasné, máte doma vypočítavou mrchu, která Vám dá jen když jí teče do bot a hrozí, že by přišla o manželovu výplatu.

Konec citátu.

Ne, skutečně netrpím komplexem méněcennosti, ale strašně rád bych přeskočil v manželčině pořadníku aspoň toho kocoura. Tomu ona dává 2x denně a ještě na něj dělá cukrbliky a hladí mu kožich. Mě ale dá s kyselým ksichtem 1x za uherský měsíc a mého kožíšku si ani nevšimne.

Tož já jsem to svého času po tom 329 odmítnutí vzdal resp. jsem se konečně totálně nasr... l a rozvedl se. No a teď - když jsem potkal normální ženskou - už se tomu můžu jenom smát a žasnout, jakej jsem byl tolik roků mega vuuuuuul.

Tož chlapi, ať neuděláte stejnou chybu nebo ať aspoň procitnete dřív než se to povedlo mojí maličkosti.

Ahoj

Mirek

MIrek | 23.3.2016 13:45

Ležím v posteli s Panadolem a dalšími preparáty a napadla mne geniální myšlenka.

„V posteli to začíná a v posteli to končí !!!“ Tedy filmový klasik to kdysi použil ve smyslu lidé se v posteli narodí a tamtéž i zemřou, ale docela to sedne i na hlavní téma téhle diskuse - Co myslíte?

Aspoň já - chlap - jsem si před mnoooha lety hledal slečnu hlavně podle toho, jak mne fyzicky přitahovala, to byl ten první spoušťeč = líbila se mi. Všechny další její vlastnosti jsem objevoval až poté (po navázání prvního kontaktu ne hned „to“), nikdy bych jako mlaďas neoslovil slečnu, které se mi při prvním pohledu nelíbila, i když by mohla být po všech rozumových stránkách naprostým pokladem.

Nějak jsem v průběhu času dospěl, a hořce musím konstatovat, že výběr partnerky podle výše uvedeného odstavce se mi setsakramenstky vymstil. A že tedy používat hlavu a ne jen toho „dole“ je vysoce žádoucí. Ale ani tento přístup se nesmí přehánět. Jinak se může stát, že si mudrlanstky zdůvodníte, jak máte skvělou partnerku, a pak .... si objednáte cisternu čaje s brómem a předplatí si erotický časopis a k tomu mast na ruce.

Takže pravda je někde v půli. 50 % vztahu mezi ním a ní je podprahových a zrcadlem právě těchto 50 % je „jak to klape v posteli“ a
50 % vztahu je nadstavbových (shoda kolem dětí, peněz, životního stylu, volného času, náboženství, intelektu obecně).

Včera večer jsme se souputnicí prodiskutovali výše uvedená moudra (intelektuálních 50 %) a pak jsme na to v rámci rovnováhy skočili, aby bylo splněno i těch živočišných 50 %.

Doporučuji tedy ukončit oduševnělý pokec s partnerkou souloží nebo naopak po souloži si otevřeně pokecat (možno i opakovaně).

Hezký den

Mirek

strelec1012
strelec1012 Poslat vzkaz | 22.3.2016 17:26

TO Mirek: Diky....ke dnešnímu svátku hezké povídání....a ačkoliv bych měla být na jiné straně barikády, dávám za pravdu Vám....Leona clamp

Mirek | 22.3.2016 13:28

Ležím doma s chřipkou, tak napíšu zase jednou „grafomanský“ příspěvek.

Když jsem se před časem rozváděl, postavily se takřka všechny moje příbuzné ženského rodu (moje matka, sestra, tetičky, atd.) na stranu mojí manželky. Nastala tak kuriózní situace, kdy se snacha, sestra a tchyně, které se jinak desítky let nesnášely, vzájemně předháněly v tom, kterak mne morálně odsouditi za moji „druhou mízu“. Mužská část příbuzenstva (otec, švagr, atd.) zachovávala demonstrativní neutralitu podle hesla „abych si to u té své velitelky nepo...ral“. Jakási ženská solidarita pod nálepkou „Ti hnusní chlapi myslí jen na jedno“, překonala jinak neuvěřitelně hluboké příkopy mezi jednotlivými babicemi. Tenkráte jsem je unisono poslal do pr...le s tím, že můj život si nenechám organizovat od nich (prvních 50 let jejich dominantního vlivu mi stačilo, je nejvyšší čas začít jinak). A tím komunikace skončila, neboť setra, matka, bývalka a tetičky mne POTRESTALY tím, že se mnou přestaly komunikovat = pro mne úplná slast a nádhera !!! Kéž by to trvalo věčně!!!

A tak si vesele užíváme s mojí novou souputnicí /lékárnicí až jednoho dne u našich dveří zazvoní moje sestra (46), že prý by si chtěla promluvit s někým normálním. Myslela tím mne (dle jejích někdejších slov „chlípného vyvrhele, který se na stará kolena zbláznil a opustil teplo rodinného krbu omámen pachem jiného ženského klínu (hlavně ten pach ženského klínu mi utkvěl v paměti, tenhle obrat ještě určitě někde použiji)“). Ségra vypadala zuboženě, tak jsem potlačil vnitřní nutkání poradit jí, ať se jde vybrečet k nějaké babici z jejího myšlenkového proudu, a nechal jsem ji vymluvit a vybulet. A slyšte příběh přímo čítankový.

Švára si po cca. 20 letech manželství sbalil pár osobních věcí a nářadí v dílně, naložil je do svého veteránského auťáku (který už cca. 5 let v dílně opečovává) a odstěhoval se k jiné paní. A moje ségra to vidí jako naprosto nečekaný blesk z jasného nebe a křivdu, vždyť jsme si žili tak spokojeně, kde prý by ji vůbec napadlo, že o takovýho plešatýho a obtloustlýho kutila (= švagra) by ještě mohla mít nějaká jiná baba zájem, a jak a kde k té jiné babě ten trouba vůbec přišel, atd. atd. Nechal jsem ji chvíli vybrečet a pak - když chtěla ať taky konečně něco řeknu - jsem jí položil několik otázek. Odpovědi jsem většinou nedostal, sestřička jen vyjeveně čuměla:
1. Když je pro tebe švagr plešatý, obtloustlý a kutilský trouba, tak proč ti vadí, že odešel. Konečně jsi volná a můžeš naplno rozvinout své nevšední talenty a vnady.
2. Kolik kg jsi sama přibrala za posledních 20 let (odhaduji cca. 2x tolik než švagr), že tak ráda hodnotíš manželovu figuru.
3. Proč asi švára před cca. 5 lety koupil totální vrak starého Cadillacka a začal si s ním v dílně hrát, namísto aby trávil večery v náručí své manželky ??? Nezačal s tím neškodným hobby čirou náhodou právě v době, kdy ty jsi mu naznačila, aby tě s tím (= souložením) už neotravoval?
4. A ségra dí: „No to s tím přeci vůbec nesouvisí, já na nějaký laškování v posteli nemám náladu a nikdo mne přeci nemůže k ničemu nutit!!!“. No nutit tě skutečně nemůže, ale musí ten celibát manžel „snášet“ ... ???
5. A zeptala jsi se někdy, jestli celibát vyhovuje i manželovi? Na to se nemusím ptát, pořád mi naznačoval, že by měl chuť, ale po několika měsících toho konečně nechal a odstěhoval se do bývalého dětského pokoje (holky studují v Brně na VŠ), tak jsem měla radost, že se zklidnil a našel si nového koníčka.
Taky mne několikrát zval, ať prý s ním jedu na sraz autoveteránů, ale mne to tam nebaví, celý den čučet na stará auta a nebo jezdit po kraji rychlostí 40 km za hodinu. Tak jezdí na ty srazy sám. Takový krásný klid jsme doma měli, on v dílně, já v baráku, naše holky na koleji a teď tohle, on se snad zbláznil !!! 6. A položila jsi si někdy v poslední době otázku, jak asi tvůj partner žije, co by ještě chtěl zažít, o čem sní, na co se těší, co plánuje nebo co ho trápí? Ségra: „No ještě to tak, stačí že mi tahovýhle otázky svého času dával on. Vždycky měl vypráno a o víkendu i uvařeno, uklizeno máme a peněz vydělával dost, auto máme slušný a na dovolenou do Chorvatska jezdíme skoro každý rok, tak co by mu ještě mělo chybět, to jsou teda blbý otázky? ?????????????
A tady už jsem to nevydržel, a poslal jsem ji opět do pr....le.

Zavolal jsem švárovi a zašli jsme na jedno. Z jeho pohledu se má věc asi tak: Děti dospěly, manželka (moje ségra) ztloustla, ztratila zájem o sex a hlavně zblbla. Doma už se nedalo vydržet, tak rozjel nového koníčka. Už jako malý kluk prý chtěl vlastnit pravý americký bourák a la časy Elvis Presley. Tak si takový starý vrak pořídil a v dílně si sním hrál každý večer, aby nemusel poslouchat tu „slepici“ (jeho slova, ta slepice má VŠ, ale to jak vidno nehraje roli). Myslel si, že v dílně „přečká“ až do doby, kdy ségra zase začne fungovat nějak normálně. Na jedné výstavě veteránů byl na informační tabuli vyfocený starý Buick a byl na prodej. To auto ho zaujalo, tak zavolal na telefon, který byl v inzerátu a příští týden se na tu káru jel podívat. Prodávala to cca. 40 letá vdova se dvěma odrostlejšími dětmi, táta se jim před více jak rokem zabil v náklaďáku. Ten veterán byl jeho koníček. Je to památka, paní by to nejraději vůbec neprodávala, ale údržba toho vozu něco stojí, sama tomu moc nerozumí a potřebuje peníze, protože manželova životní pojistka nepokryla celou hypotéku, atd. Když řekla švárovi cenu, kterou za toho veterána chce, tak se mu podlomila kolena, byl to totiž jen zlomek skutečné ceny. Prostě kšeft století. Tak si plácli a že za týden přiveze smlouvu, peníze a přijede s podvalem pro auťák. Ale cestou domů se mu to v hlavě nějak rozleželo. Ta ženská tomu nerozumí, je v těžké situaci a já ji mám „oholit“ ?? Tak jí zavolal, že prodávat za tak nízkou cenu by byla hloupost, a že on na „reálnou“ cenu toho auta nemá dost peněz, ale že jí aspoň pomůže to auto prodat, aby nenaletěla nějakému hajzlovi.
No a dál už to bylo celkem jednoduchý a rychlý. Paní poděkovala za úpřímnost, přijala pomoc a na příští víkend upekla štrůdl. Žádné auto se nakonec neprodalo, Buick má ve stodole nového kámoše, totiž švagrův Cadillac, ti dva (švára a paní Irena) se dali dohromady a švára na mne celkově působí, že omládnul o 10 let. Příští týden se k nim se souputnicí dojedeme podívat. A ségra, tak té mi - bohužel - vůbec není líto a nejspíše nemá u šváry už ani nejmenší šanci (prostě to přepískla a strašně ho podcenila), ta švárova nová paní (viděl jsem fotku) váží cca. polovinu toho co ségra a nadšeně se učí řadit s meziplynem, aby se na příštím srazu mohla v tom svém Buicku taky projet. Sexuální detaily jsme se švárou neprobírali, ale prý je to „naprostá bomba“ (i když co je to bomba, švára měl dlouhá léta doma „mrtvého mamuta“, takže nemá srovnání - ale fuj).

A ponaučení. Dámy, zeptejte se občas svého partnera, zda je „spokojený“ či alespoň „uspokojený“, ušetříte si nemilé překvapení. On by se měl optat zase jí ??

Zdraví

Mirek

Mirek | 21.3.2016 20:30

Nestavím se - po vlastních zkušenostech - na žádnou „morální“ stranu.
U vědomí výše uvedené věty předkládám následující úvahu.

1. Páry i jednotliví aktéři si často při přemýšlení o rozchodu kladou více nebo méně objektivně a více nebo méně sebemrskačskou otázku „Kdo to zavinil, kdo za to může a kde jsem já či ona/on udělal / udělala chybu.

2. Zvláště od nejrůznějších manželských poradců a koučů slýcháme, že touto fází „si musíme projít“, neboť je to prý „očistná katarze“, která nám umožní v budoucnu býti lepší a neopakovat stejné chyby !!!

3. Můj osobní názor je, že bod 2 je „úplná a naprostá hovadina“, neb je to pokus přenést uvažování „technika či ekonoma či přírodovědce“ do oblasti párového vztahu a to je naprostá „p...ovina“. Když třeba konstruktér navrhne výrobek a ten v praxi selže, tak provede analýzu, poučí se, vznikne nový návrh, atd. pořád dokola = iterativní vývoj kupředu. U lidí to ale takto NEFUNGUJE. Jednak nejsme schopni (kdo tvrdí opak lže sám sobě) se odpoutat od vlastních nálad, prožitků, atd. a kouknout se na náš aktuální vztah s druhým pohlavím nestranně, pohledem vnějšího pozorovatele nebo tzv. z výšky. K tomu bychom potřebovali odstup mnoha let a tolik času nemáme. Dále pak platí, že když se technik nimrá ve své dřívější práci, aby našel chybu, tak se většinou dopracuje k „hurá už tom mám, chyba byla v ..to vadným kondenzátoru XP357....“. Když se však zkusíte nimrat v partnerském vztahu směrem zpět, zraníte sebe i toho druhého ještě více, protože to prostě „s nadhledem a bez osobních pocitů udělat nelze“.

4. Jediné co udělat lze, je položit si otázku, zda rozchodem / rozbitím manželství neutrpí někdo třetí = děti. To je podle mne jediný skutečný imperativ. Tedy nepoškodit děti. Pokud děti nemáte a nebo už jsou dospělé je jakékoliv mudrování nad tím, kde se stala chyba a zda by to ještě nešlo slepit výrazem vlastní nerozhodnosti, slabosti a nebo i hlouposti. Samozřejmě mám na mysli pokud partnerský nesoulad trvá roky a ne jen několik týdnů. Rozcházet se kvůli krátkodobým rozepřím je volovina a škoda.

5. Hypotetické otázky: Myslíte se si, že když rozeberete třeba s psychologem svoje neúspěšné manželství do nejmenšího šroubku, že se Vám ho podaří potom zase znovu sestavit??? Myslíte si, že když při analýze (jakkoliv je objektivně nemožná) objevíte tu jednu zásadní chybu / soubor svých chyb, které jste udělal/udělala, že Vás toto poznání ochrání při navazování dalšího vztahu??? Ano pravděpodobně se jakožto inteligentní bytost poučíte a nebudete svoje staré chyby opakovat = fajn, ale při navazování nového vztahu potkáte úplně jiného člověka (= unikát) a potenciálních chyb je možno udělat cca. milión, takže těch několik, kterým se dokážete vyvarovat Vám bude platných jako mrtvému zimník. Nejspíše by k nim s novou partnerkou tak jako tak vůbec nedošlo (i kdybyste o nich nedumal/a), protože ti noví dva představují „novou a jedinečnou konstelaci“.

5. Asi svoje myšlenky podávám hodně složitě. Zkusím to tedy vysvětlit na příkladu. Když jsem ještě byl ve fázi hledání po rozvodu a zkoušel jsem si pročítat i inzeráty na WWW seznamkách, všiml jsem si diametrálně rozdílných přístupů hledajících dam. Některé dámy se snaží maximálně přesně popsat „co hledají“. Mají naprosto určitou představu o tom, kolik by měl ten jejich nový idol měřit, váží, kolik by měl mít let, peněz, jaké zájmy, atd. To jsou ty „vědátorky“, které se „poučily = chtějí něco jiného, než byl jejich bývalák (Ta, která měla doma tlouštíka, teď chce sportovce, ta co měla domácího kutila chce pro změnu dobrodruha, atd.), a dámy teď tzv. „už ví, co hledají“, a samozřejmě nikoho vhodného nenajdou = nekonečné dopisování za účelem „prověrky“ není vztah. A pak jsou dámy, které si dají na net fotku, kde se normálně smějí, neubírají si roky ani kila a do „požadavků“ napíšou něco v tom smyslu „Pošli mi fotku, něco málo o sobě napiš a případně se sejdeme se na neutrálním místě u kafe a ono se uvidí. Buďto přeskočí jiskra a nebo ne, nemá cenu to hrotit“. A to je dokonalé shrnutí a životní moudro v jednom. Žádný zaručený recept, postup, poradenství ani analýza na spokojený vztah mezi dvěma pohlavími NEEXISTUJE, nelze to naplánovat směrem dopředu ani exaktně rozpitvat směrem dozadu. Lze si pouze položit otázky“ Jsem teď happy? / Pokud nejsem, jsem schopen to se stávající partnerkou změnit a stojím o to vůbec / Jak dlouho už nesoulad trvá? Pokud trvá již „roky“, tak se to v 99 % zásadně změnit nedá. Prostě „chemie“ v páru (byla-li kdy nějaká) vyprchala (a je de facto jedno, kdo k tomu přispěl = nejspíše oba), co je pryč, to je fuč. Můžete se buď trápit, nebo to zkusit s jiným partnerem / partnerkou (oba už poučení předchozími vztahy) nakonec stejně skončíte u té chemie, aneb jak praví moje souputnice „Když mi chlap při prvním osobním setkání nevoní, tak je to k ničemu, i kdyby to byl po všech stránkách světec a papírově ideální partner, a platí to i v obráceném gardu“.

Stručná rada na závěr: Pokud máte vyřešené (=dospělé nebo žádné) děti, tak nedumejte a prostě si najděte nového partnera nebo partnerku, se kterou / kterým Vám bude dobře. Co si o tom bude myslet okolí, pan farář, tchyně či bývalka je naprosto nepodstatné. Je to Váš život (neplést se sobectvím) a je škoda ho trávit mudrováním nad tím „kde se stala chyba“.

Hezký večer

Mirek

P.S. Jedna drobná rada pro dámy, které formulují svůj inzerát. Zkuste to bez výrazu: hledám POHODÁŘE. Několika dam jsem se svého času zeptal, jak by měl takový mužský pohodář vypadat. A sumárně řečeno je to chlap, který má vlastní bydlení, vlastní práci, vlastní auto, vyřešené všechny vztahy s předchozími partnerkami a dětmi, sám si zajistí praní, vaření, žehlení a nákupy, na domácnost má hospodyni a ve volném čase touží po tom, aby pomohl vyřešit inzerující dáme její finanční a bytové problémy, aby mohl pozvat inzerující dámu na dovolenou k moři (= na jeho náklady), do divadla či nějaký výlet a to vše udělá pro její nádherné oči, na nějaké chlípnosti ani nepomyslí a nebude po ní ABSOLUTNE NIC chtít. A přesně takového VOLA hledá každá druhá Máňa.

Tak to jenom aby mládenci věděli, co to znamená být pohodář !!!

Babik | 14.3.2016 18:35

TO MIrek: Parádně shrnutý. Jsem ve fázi odchodu od manželky, 5 let absolutní sexuální půst, škemrat a ponižovat se už mě nebavilo, vytratila se jakákoli intimita, doteky, polibky apod. Souvisí to se ztrátou komunikace a zjištěním, že jsme nekompaktibilní. Mám určitě svůj díl viny, ale spíš jako důsledek než příčinu.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění