Genitální opar - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Genitální opar

Diskuze

Geniální opar
Natlie Valov
| 28. 7. 2023 12:44
Dobrý den, také jsem si prožila horor mezi nohami. Udělali se mi puchýřky už po druhé .
Nemáte nějakou radu jak nahradit herpesinovou mast moc prosím.
Uivatel_5411108
| 7. 3. 2020 18:32
Obsah příspěvku byl v rozporu s pravidly diskuze.
seznámení
ludacris1
| 2. 3. 2020 21:11
To tady vážně není fajn slčna/žena na seznámení? Moc se mi nechce věřit, že jsem tady jediný zoufalec já...ale pořád doufám...
seznámeni
ludacris1
| 19. 1. 2020 21:53
Ahoj, chtěl bych se touto cestou seznámit s fajn ženou, která má stejný problém jako my všichni tady. Nemám povahu na to nakazit někoho, kdo to nemá. Věřím, že bych se s takovou partnerkou cítil daleko lépe. Děkuji. Můj mail ludacris1@email.cz
Re: seznámeni
alenka.ga
| 22. 1. 2020 20:23
Jsem kvůli tomu uz přes 2 roky sama a neumim si prectavit to jen někomu sdělit bojim se reakce a odmítnutí
Re: seznámeni
ludacris1
| 23. 1. 2020 22:00
Mám stejný problém, nejsi v tom sama..Je to dost o psychice takhle nemoc..napiš mi na maila můžeme si o tom pokecat a třeba se vzájemně i podpořit, byl bych rád..
Genitální opary
kajinka545
| 29. 12. 2019 09:02
Ahoj holky už trpím 5 dní genitálními opary mám jich víc než jenom jeden a řeknu větší bolest jsem v životě neměla trpím tím teď od začátků při čůrání to pálí až z toho brečím, nemůžu ani spát, od gynekologa jsem dostala prášky a mastičku ale.vubec mi to nepomáhá mám to akorad horší a horší a nevím jak se toho zbavit prosím o nějaký rady abych se toho co nejrychleji zbavila, takovouhle bolest nepřeju nikomu,jsem ještě docela mladá je mi 17let a jmenuju se Karolína.
Re: Genitální opary
ludacris1
| 20. 1. 2020 21:52
Ahoj Karolíno. Klidně napiš, můžeme se o tom pobavit. Dám ti nějaké rady jak tomu předejít. Bude to dobrý neboj
Jarmila26
| 24. 4. 2020 18:21
Obsah příspěvku byl v rozporu s pravidly diskuze.
anonym
| 29. 10. 2018 21:18
Ahoj holky,cetla jsem si vase prispevky. Na genitalni opar uz trpim asi 8 let. Porad si rikam, ze radeji toto nez nemoc, ktera ohrozuje na zivote. A verim, ze treba spousta lidi majici rakovinu, by si to se mnou radeji vymenili. Ale pokazde, co se to objevi, tak me to psychicky znici. Ted tady sedim, pisu to a brecim. Driv jsem mivala genitalni opar kazdych 14 dnu, vracel se a vracel. To jsem jeste netusila, co to je. Po vysetreni mi diagnostikovali toto svinstvo. Od ty doby jsem jedla zovirax...po nejake dobr uz nasazena lecba dlouhodoba. Pomohlo mi to trochu a to, ze interval se prodlouzil na 1x mesicne. Nemela jsem zadny vztah, takze nejak jsem se s tim snazila prezit. Ovsem rok a pul mam vztah a toto jsem zacala resit velmi intenzivne, jelikoz predstava, ze nakazim partnera, ktereho miluju, byla a je naprosto znicujici. Sla jsem na imunologii, nejprve jsem dostala isopronosine tabletky 3x denne 2 tablety a k tomu zovirax kazdy den. Mozna lehce to pomohlo, ale kdo vi...porad jsem se kontrolovala, nekolikrat denne. Bohuzel jeden vecer po ***u s partnerem jsem zjistila, ze mam opar...psychicky jem se sesypala, parnerovi jsem rekla o svem problemu a bylo to velmi slozite. Mela jsem strach, ze se se mnou rozejde, bude si o me myslet, ze jsem nejaka spina, bude nastvany, nepochopito...nebyl z toho nadseny, ale nastesti me nema jen na ***. Jsem za to stastna, ale porad to nekde v te hlave strasi, co kdybych ho nakazila...to se nesmi stat. No nic, to jsem lehce odbocila...takze znovu imunologie a doktorka predepsala imunor 1x tydne. Toto asi spolecne s vymenou zoviraxu za valacyklovir pomohlo. Myslim si, ze mam pokoj o neco dyl. Opary se mi vzdy delali kolem konecniku a na hrazi mezi pochvou a konecnikem. Tam je to momentlane bez vysevu, ale mam obavy, ze se mi dela ted primo vposevnim vchodu na sliznici. Imunolozka mi zakazal se neustale kontrolovat, tak jsem to ted nejakou dobu vydrzela, ale dneska...dostala jsem menzes a rikam si,, ze mam podivny pocit zase u posevniho vchodu...tak se koukam a mam tam zarudle a nevim co dal. Psychicky jsem opet na dne, neumim se s tim srovnat a nevim jestli to opar je nebo neni. Vetsinou me boli trisla, v krku a jsem unavena. Nic extremne z toho nepocituji, mozna jen lehce...zitra rano jdu na gyndu at me doktor zkontroluje, jestli to teda pozna a modlim se, aby mi rekl, ze to opar neni. Prala bych si se toho zbavit...zkusit si aspon rok zivota bez vysevu a bez psychickeho vycerpani, ze ZASE to mam. Zmenila jsem styl
Zivota, zdrave jim...uz nevim, co vic udelat. Rikam si, co jsem konu kdy tak zleho udelala, ze se toho neumim zbavit. Nejhorsi je opravdu to, ze cloveka to hodne psychicky poznamena...mluvit o tom asi taky nechce s kazdym...respektive s nikym...mozna jen s lekarem. Asi jsem tady nekterym nepridala moc pozitivni energie, ze se toho nejak zbavi...ale potrebovala jsem to nekde rict vsechno. Nejdulezitejsi je asi se s tim nejak psychicky seovnat a to mozna pak vsechno vyleci, ale je to tezky. Vsem vam preju at se z toho spolecne nejak dostaneme a at mame klid nevim co pomaha, nevim, co je spravny a nespravny...nevim, jestli nam nekdy na to farmaceutocke firmy daji lek...a ja si myslim, ze na to lek je, jen to bude levnejsi pro nas nez ty jejich masticky a tabletky, ktery clovek musi jist zbytek svyho zivota. Drzim palce vam vsem i sobe. K
anonym
| 10. 12. 2018 16:59
TO Klara:
Ani nevim, jestli si to prectes, nebudu se dlouze rozepisovat, nemam tolik casu, drive jsrm mel opary co 14 dni, psychika na nule, zkusil jsem opravdu vsechno kazdou radu a vse stejne, porad dokola. Rekl jsem si dobra tak to vezmu od podlahy, upozornuji ze se nestal vysledek pres noc, ale nyni mam klid, zmenil jsem vsechno-kazde rano ledova sprcha 3-5minut,zakoupen odstavnovac a ten mi jede kazdy den, od cibule, petrzel, celer, repa, vse co jde, vse bio na trzich od mistnich pestitelu. Dale jsem vyloucil hodne cukr, pecivo, castecne maso. Do toho jsem zacal pustovat a to asi byl ten posledni stripek, kazde pondeli jen voda, jednou za mesic 3-5dni jen voda a jedu tak porad, uz to mam tak zazite, ze me to bavi. Leky a jina s prominutim hovna to neresi, akorat to znici neco jineho. Jsem poprve 3 mesice bez oparu a i kdyz to neni jeste dlouho tak u me se to rovna zazraku. Nejaka chripka nebo neco jineho neznam. Takze ono to jde ale clovek musi sam se sebou byt v kontaktu a i cviceni a casty cerstvy vzduch, je to kombinace vseho dohromady, to jedine co u me funguje, tzn to co resi pricinu. Kdokoliv kdo to cte a nevi si rady a porad se to vraci, zkuste to, opravdu to pomuze, ale necekejte zazraky zitra za mesic je to otazka roku a prisneho dodrzovani. Jde o navyk a pokud se dostane pod kuzi pak je vyhrano.
anonym
| 16. 10. 2018 21:12
Ahoj, rada bych se zeptala jestli je možné dostat herpes(genitální) i jinak než při pohlavním stylu, partner netrpí žádnými opary a jsme spolu 2 roky. Je možné že když jsem tak před 3 rokama měla pásový opar ze to muže být z toho?

Přítel není moc v pohode když všude čte jak je to od pohlavního styku ale my jsme spolu nespali už tak 2 měsíce. A je mi z toho celkem na nic protože mě to samotnou velmi trápí a vůbec nevím kde se to vzalo

Děkuji za odpověď
anonym
| 18. 9. 2018 20:42
holky,jak s tou potvorou řešíte holení? Já mám totiž pocit, že když se oholím,podráždí mi to kůži a i když se mi udělaly jen takové dva menší pupínky, myslím,že to bude ono jen ve slabé míře,protože dřív se mi nic takového nestávalo,navíc na vnitřní straně stehna,kde jsem nikdy na pupínky netrpěla.A četla jsem že právě tam se může genitální opar taky vyskytovat.teď mám strach se holit.Vyřešila jste to některá IPL? přemýšlím nad tím,ale nevím jak to zabírá na genitáliích.
anonym
| 10. 9. 2018 16:18
Vlastní zkušenost s genitálním oparem, v životě jsem nenažila nic bolestivějšího. A opravdu nepřála bych to ani tomu nejhoršímu člověku. Přítel velmi trpí na opary na rtech, já nikdy na opary neměla a najednou to přišlo. Jelikož jsme spolu dost spaly a polibky a sliny se dostaly tam kam neměli, tak přišla moje nejhorší zkušenost. Asi tři dny na to přišla horečka 40, byla jsem v noci náměsíčná a lehké svědění a pálení, to jsme ještě nevěděla co to je? Začalo to být tak bolestivé, že jsem třetí noc musela na pohotovost, s tím že nevím co to je, nakonec jsi mně tam nechali s monenukleozou, horečkama, osypanym celym tělem, genitálnim oparem na infekčním oddělení na karláku. Rovnou mně nasadili na kapačky, v ten večer jsem si jen říkala co to je a najednou jsme byla na infekčnim oddělení na lůžku. Celkově mně to zpusobilo, častý ***, odření, oslabená imunita, monenukleoza, nervy, ve stydých pyskách jsou prý také nervy takže i tření tam a všechno.... ( vlastně ni nelze říct co přesně) No musim říct, že o probrečených nocích, v bolestech zde ani psát nebudu, čurala jsem ve sprše protože to strašně pálilo, svědilo, bolelo. Obří pupcence, pak puchýře až dokrvava byli velmi nakažlivé a stále více se rozšiřovali. Opar jsem měla přes celou Pipinku. Dostala jsem masičky, vodičky na otírání a jen ležet, protože jsem bolestí nemohla ani chodit. Celkově pupínky udržovat v suchu, moc nesprchovat aby nemokvaly, a dotoho jaterní dietka na monenukleozu. V tu dobo jsem ještě měla menstruaci takže vložka jen tak jako bonus. No výborná zkušenost a začátek s novým partnerem. Po týdenním pobytu se vše zlepšilo. Ale poté se mi genitální opar během pul roka 2 x vrátil, ale alespon už jsem věděla co to je, a rychleji zabránila šíření a doma měla ještě staré mastičky. Bohužel je to vir který už máte nejspíš navždy v sobě, a objeví se když ho nejméně čekáte, i po roce se mi opět vrátil když jsem byla na dovolené v Austrálii. Pouze tři pupínky takže, sucho, netřít, nemýt, a odešlo to. Ale teda je to opravdu nejhorší věc co znám, asi už se mně to drží. Všem co si tim prožíváte držim palce, a silné nervy, nebojte ono to přejde a bude líp. :) Martina 22 let
anonym
| 10. 9. 2018 15:57
Genitální opar neboli vaginální opar
anonym
| 29. 4. 2018 08:36
Jak se vyrovnat s tím , že já jsem teď ta která hsv2 přenáší? Nakazil mě ex. Jak se seznámit? A říct to novému partnerovi? A kdy? Co asi udělá? Zůstane?
Fyzické problémy jsou hrozné..ale žít s tím, že po zbytek života mohu tuto nemoc přenášet a nakazit někoho, koho miluji, je ještě horší..
anonym
| 18. 12. 2018 17:50
TO Zena:

dačo mi o tom hovor ... mňa tá predstava niči
anonym
| 19. 4. 2018 20:00
Ahoj všem.
První opar se mi udělal tak před 15ti lety-pak dlouho nic a teď v posledním roce si ho na střídačku předáváme s partnerem. Ten to prý nikdy neměl, ale přenáší se to prý i polibkem s infikovanou osobou, takže jsme to mohli chytit od kohokoli.
Jaká to je nepříjemnoust tu všichni vime.....já jsem si vyzjistila pár věcí. Kdykoli se vyholim-lup a mám ho.Dělá se mi pouze jeden a vždy je brzy pryč.
A teď vás všechny potěším-pátrala jsem a našla mast, která zamezí výsevu. Mam ji měsíc a po namazání -kdyz zacne svedit pokozka-se jen oběví pupínek bez hnisu a pak zmizí....je od firmy Diochy a jmenuje se DIOZON CLEAR. Pak řada joalis-řizená detoxikace-tu teď užívá přítel s zatim nemá nic a já už 2x....tak do toho půjdu asi také. Mnoho štěstí.
anonym
| 17. 4. 2018 22:25
Chtěla bych se podělit o to nejbolestivější, co mě zatím v životě potkalo. Ano, genitalní opar! Začalo to hned den po pohlavním styku. Žádná bolest ani zarudnutí, ani brnění, ale noční horečka. Nemohla jsem spát, celé tělo mě bolelo. Po třech dnech mě začal bolet poševní vchod. Vypozorovala jsem malé, nepatrné ranky, jako při mykóze. O pár hodin později se to o dost zhoršilo a už bylo jasné, že se rozhodně nejednalo o mykózu, ale o genitalní opary. Bolestí nespím, nemůžu čůrat a skoro ani sedět. Nemám chuť jíst a jsem dost vyčerpaná. U gynekologa mi bylo řečeno, že to opravdu musí odeznít samo. Dostala jsem čípky na bolest a hypermangan na sedací koupele. Nic víc. Rozhodla jsem se používat ještě tea tree olejíček jako antivirotikum, ale sám doktor mi o tom nic neřekl.
Dámy, pokud vás tohle opravdu někdy potká, přeji pevný nervy. Nepřála bych to ani svému největšímu nepříteli.
anonym
| 28. 3. 2018 23:20
Ahoj je to šílenost,po 20ti letech jsem byla 3roky sama.Po3 letech půl roku partner kterého jsem znala 10let.A jsem zase sama bohužel teď I s genitálním oparem.Za celý život jen 3 partnery,a nevím co dál.Beru valaciclovir.Po vysazení opět opar.Beru ho tedy pořád.Myslíte, že můžu mít opary od EX a udêlal se mi po 3 letech nebo to není možné dozvěděla jsem se ,že mi nebyl věrný.Ale asi to spíš bylo v tom půl roce s dalším partnerem který nic takového neměl.Když jsem konečně připravena na vztah po šílených nervech s Ex tak přijde takový sajrajt jako je genitálnì herpes.
anonym
| 26. 1. 2018 18:14
Ahoj holky :)
chcem pridať svoju skúsenosť. Nakazila som sa v roku 2015, prvý genitálny herpes bol hrozný, ale to asi prežila každá z nás. V tom čase som bola so synom vo Vysokých Tatrách na pobyte, mali sme ísť na túru. Nechcem si to ani pripomínať. Gynekológ, ktorý zastupoval môjho lekára ani nevedel o čo sa jedná. Sama som si diagnózu vygooglila a kožná mi to potvrdila. Nasadila mi na to antivirotika a povedala, že keď sa zase objaví mám prísť... tabletky začali krásne účinkovať... všetko sa zahojilo a ja som prestala na to myslieť. Mala som pokoj asi 2 roky, potom sa mi zrazu pripomenul, keď som mala pred menštruáciou a veľmi som sa pri jednej situácii zľakla. Bolo obdobie Vianoc a trochu viac som zhrešila so sladkým. Možno kombinácia týchto situácii mi k tomu pomohla :( Chcela som ísť znovu za svojou kožnou ale mala dovolenku. Natierala som si to tea tree olejom mal som ho od značky JUST, ale nemám pocit, že mi to až tak nepomohlo. Druhý výsev bol omnoho menší, len asi na mieste 3x3 cm. Bez tabletiek som to zvládla za cca 10 dní až 2 týždne. Miestami som si dávala alpu, aby sa to vysušilo. Po pupienkoch zostali červené fľaky. Čo som za to obdobie, keď so herpes nemala robila? Brala som vitamin C 1000 s postupným uvoľňovaním, pred menštruáciou a v období chrípky 2 tabletky denne. Vitamín B, kúpila som si značku Jamieson. Každý večer jem 2 strúčiky cesnaku, už som si na ten pach zvykla :) Sem tam som si dala citricidal. Bojím sa holiť, tak to len tak striedmo. Keď sa oholím používam detský púder z DM drogérie, ozaj ten som si dávala keď som mala výsev, aby sa to rýchlejšie sušilo. Čo sa týka stravy vyradila som sladké a orechy, ktoré som mimochodom zbožňovala. Keď mám chuť na sladké, tak si dám tabličku veľmi horkej čokolády (90%) a to mi stačí. Teraz chcem zaradiť cvičenie. Mám pocit že psychika v tomto zohráva veľmi veľkú úlohu.
Veľa som o tom čítala... čo človek to iné skúsenosti... Momentálen na hygienu používam intímny gel, zaradila som probiotika,,, niekde som čítala že pomáhajú tie s llactobacillus bulgaricus.Raz mi jeden výborný lekár povedal, že 70% našej imunity je v čreve. To znamená probiotiká a prebiotiká. Okrem iného každý deň ráno pijem kefírové alebo acidofilné mlieko. Dnes som čítala článok a citujem: "V často citované knize Christine Northrup "Ženské tělo, ženská moudrost" uvádí autorka v kapitole o genitální herpesu alternativu moderním antivirovým prostředkům toto schéma : každý den česnek po 4-6 hodinách, 1000 mg vitamínu C a bioflavonoidů, 500 mg L-Lyzinu." Ďalej idem upraviť jedálniček na stravu bohatú na lyzin a vyhýbať sa v strave arginínu. Baby prajem Vám úspešný boj, je jedno ako ste to chytili, každá máme svoj príbeh... prajem vám aby sa to už nikdy neprejavilo a aby ste tento boj vyhrali. PS: počula som že herpes sa vyliečiť dá, je to dlhodobý proces ale lekári to nerobia. Herpes totiž súvisí tuším s neštovicami.. ak by vas teda vyliečili z herpesu dostali by ste sa do stavu, kedy by ste nemali prekonané neštovice a to by bolo pre vás nebezpečnejšie ako neustály boj z herpesom... ale to som len počula... baby úspešný boj prajem :) držte sa :)
anonym
| 14. 9. 2017 16:02
Ahoj holky, také trpím na genitální opar Máte nějaké zkušenosti s tím, jak je možné přeléčit partnera? Předem díky za odpověď. Viky
anonym
| 5. 6. 2017 13:17
Ahoj holky, mam prosim otazku, jak takovy genitalni opar vubec vypada? Mam tam neco, co vypada spis jako takova siroka, malo hluboka dirka ve sliznici, na dotek spis stipe. Cetla jsem, ze jsou to jakoby puchyrky, projevuji se nejak? Nebo to, co mam jsou uz praskle puchyrky? Ted jde jen o to zahojit sliznici ne, je to furt infekcni? Jak lecite tuto fazi? Temi mastmy? Dekuju moc za odpoved
anonym
| 21. 3. 2017 00:14
Ahoj holky, mám dotaz... již několik let trpím na G.opar.. začínám se scházet s fajn mužem..hodně mi na nem záleží.. Jsem úplně bezradná opar se stále vrací.. proto nwm jak se zachovat a jak mu mám říct ,že jsem nemocná.. *** jsme jeste neměli.. Když k tomu dojde a já bych mu to řekla před ***em. Vse krásné se vytrati a nwm jaká reakce by nastala.. třeba si řekne s tebou nechci nic mit ... co myslíte Vaše názory rict neříct? A jak to říct ..a kdy..? Děkuji za rady ..Vsem přeji pevné nervy a hodně zdravíčka ať ty opary porazíme
anonym
| 28. 6. 2017 18:23
Ahojky,také se mi stále opar vrací
Prosím o radu,jak a čím se ho nejdřív zbavit
anonym
| 19. 8. 2017 12:45
TO Maca

Ahojky, mně pomohlo ockovani proti HPV virum.
anonym
| 22. 8. 2017 20:58
TO Lotta: ono existuje ockovani? Ja myslela, ze na to zadne neni :( :-\
anonym
| 14. 9. 2017 12:43
TO Kate: tak já nevím,jestli proti herpes se dá očkovat,to by mi určo můj gynekolog dávno poradil a nenechal mě tak trpět a jestli se nepletu očk.proti HPV virům je určeno proti rakovině dělož.čípku
anonym
| 3. 2. 2018 23:26
TO Lotta: dobry den, prosim o jake ockovani se jednalo? Dekuji za info
anonym
| 6. 2. 2017 22:55
Bohuzel jsem se genitalnim opatem taky nakazila pred sedmi lety od pritele, ktery mel opar na rtu..
Od te doby se mi vraci, ale uz ne v takove mire. Vzdy mam takovy zvlastni neprijemny pocit v leve noze a svedeni. Da se to prezit. Ale spis me trapi jiny problem. Slysela jsem, ze by gen.opar mohl delat problemy v tehotenstvi? Ma nekdo z vas nejakou zkusenost? Dekuju.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
♥Jarka*Alice♥
16. 4. 2024 12:44
11773
Alka...
16. 4. 2024 12:27
70221
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Gabriela ediv
21. 1. 2024 20:59
478
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video