Vánoce, Sílvestr, dárky a sníh - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Vánoce, Sílvestr, dárky a sníh

Diskuze

tip na darek
johhyna
| 9. 11. 2010 13:39
Taky nakupuju pres net vetsinu darku, vyjde to levneji a clovek ma cas si poradne vybrat... Letos jsem si trochu ujela na hromadnych nakupech a pripada mi to jako prima tip na vanocni darek - na zapakatel.cz le poridit poukazy na leccos (masaze, pobyty, kosmetika...) s 50 a více % slevou
dárky
fagi
| 17. 10. 2010 15:09
Já jsem na nakupování dárku hrozně líná a všechno dělám vždycky na poslední chvíli Ale hodně nakupuju přes internet, je to pro mě pohodlnější a ušetřím spoustu času než někde běhat po městě... Teďka jsem vybrala pro mamku naušnice Swarovski na této stránce... takže pokud jste někdo v inspiraci bezradný, tak tohle je, myslím, fajn inspirace na dárek pro mamku, ségru nebo kámošku
Vánoce
napirai1
| 7. 10. 2010 08:56
jůůů, už se těšímmm
Silvestr
Kloa
| 29. 12. 2009 18:59
Nemáte někdo tip na nějaké společenské hry? Budeme na Silvestra u přátel, tak ať to není jen o tom pití
pomoc
ZZuZZa
| 30. 11. 2009 23:55
Ahoj, prosím o radu a typy co koupit příteli k Vánocům. Už vážně nevím, co potřebuje nebo chce, tak si hned koupí a já nevím s čím mu udělat radost . Nevíte někdo o nějakem originálním dárku cca do 2 000??? Předem děkuji za všechny rady
oops
cucek
| 25. 10. 2009 12:54
jejda, špatně tento
obrázek
cucek
| 25. 10. 2009 12:51
Někdy mi příjdou výzdoby v obchodech(jako např. už teď) hodně brzo, ale pak si vzpomenu na ty časy Vánoc, pohody a prohlížím si některé obrázky, třeba undefined

undefinedundefined

undefined

tento a zase mě to naladí :)
šokující
rudolf
| 15. 10. 2009 09:54
http://***/cz/s16/c1633-ZHAVE-AKTUALITY/n2214-Sokujici-skutecnosti-jak-by-mohla-nase-zeme-dopadnout
Vánoční dárky 2009
ruflika
| 11. 10. 2009 18:04
jaké hračky vedou u dětí?
dárky
Atevi
| 28. 11. 2008 13:32
Tak dárky mám naštěstí už všechny zabalené.V zhledem k tomu ,že ještě 23.prosince jsem v práci( v obchodě) tak si nechci noc nechat na poslední chvíli.Jinak stolní hra je výborný nápad.Slouží výborně celé roky.Je to takový dárek pro celou rodinu.
hry jako dáreček
monny
| 28. 11. 2008 08:00
Vloni jsem pro svoji drahou polovičku koupila k Vánocům Osadníky z Katanu. Ne že by z toho skákal do stropu, ale po těch letech A musím říct, že to byl super nápad, minikálně jednou do měsíce hru vytáhneme a místo koukání na filmy si prostě hrajeme, takže vřele doporučuju...
Jinak dobrá hra je taky Cash flow, máme desetileté synovce, myslela jsem, že to úplně nepochopí, ale vydělávat na burze miliony a pak je zase investovat je nadchlo a nadchlo to víceméně všechny chlapy, kteří to hráli
dárky
angelwoman
| 27. 11. 2008 14:33
Taky jsem uvažovala o nějaké kvalitní stolní hře-ale pro přítele Nakonec to ale asi vyhraje počítačová hra Protože, kdo si hraje...zná to
Dárek v nánocům
barborka
| 27. 11. 2008 12:23
Ahojky, tak už máte nakoupíno v Vánocům? Já jsem dlouho přmýšle co tentokrát koupit mám 8 letou slečnu a 6 letého klučinu. Je fakt, že mě pořád otravují s věcma co viděli v reklamě, já teda nevim ale mluvící vysavč mi nepříjde jako dobrý nápad na dárek v nánocům. To slečně klidné půjčím funkční co mám doma. No prostě spousta těch hraček co se teď nabízí je baví tak tejden a pak s nima dělají akorát nepořádek. Tak jsem přesedlala na hry. Docela je to zabaví, rozvíjí to jejich intelekt a má to alespoň nějaký význam. Pěkný hry a hlavolamy jsem našla na stránkách http://obchod.hryahlavolamy.cz/ jsou i za docela dobé ceny a já radši utrátím nějaký peníze za chytrou hru než za vysavč na hraní a podobná hlouposti.
Vánoční nálada
n
| 24. 11. 2008 10:47
Já už se taky moc těšim na Vánoce!
Hlavně proto, že letošní rok mám hodně hektický a jsem ve stresu, tak se už nemůžu dočat, až budu pár dní v klídku doma, navštívím babičky, budu koukat na pohádky, půjdeme si se sourozencema zabruslit na rybník .
Na Vánoční výzdobu se těšim každoročně, ale vždycky to nestíhám, takže pak jen něco rychle pouklidim na poslední chvilku, rozsvítim v okně svícínek a pověsim na okno hvězdu... Mamka zase dělá řetízky z kůry pomerančů a hřebíčku, vypadá to hezky a nádherně to voní . Chtěla bych si jednou fakt najít čas a předvánoční čas - předvánoční úklid, zdobení domu, nakupování dárků, pečení cukroví, si v klidu užít. Ale letos to asi dopadne zase stejně jako vždycky - v prosinci mám taky spoustu zápočtů, seminárek, atd., takže bůhví, jestli na úklid a na pomáhání mamce a babičce s cukrovím dojde. Dárky taky ještě nemám žádný, ale skoro polovinu už mám vymyšlenou . I když pro přítele stále nevim, už jsem snad všechny nápady vyplácala ..... Hlavně ať vydrží ten snížek!
recept na perníčky
angelwoman
| 24. 11. 2008 10:39
Ahoj Slunko! Takže tady je náš recept na perníčky

* 2-3 celá vejce
* 55-65 dkg tuku
*22 dkg mletého cukru
* 2 pol. lžíce medu
*2 kávové lžičky jedlé sody
* 1 kávová vrchovatá lžička ml. skořice
*1/2 bal. kypř. prášku do perníku
* přidat koření: ml. hřebíček, badyán, anýz, nové koření, fenykl

+ 1 celé vejce na potření perníčků

Tuk, med a cukr se rozehřeje nad párou a nechá se vychladit. Přidají se ostatní přísady a zpracuje se v tuzší těsto (nesmí se lepit na vál). Necháme odpočinout min. 2 hodiny, nejlépe ale do druhého dne.
Těsto se vyválí a vykrajují se tvary. Ty se dají na dobře vymaštěný plech-nejlépe sádlem, potřou se rozšlehaným vajíčkem a dají se do horké trouby na cca 10 min péct

Ale naše perníčky jsou takové křupavoučké , ne takové ty "měkké oplatkové perníky" co koupíte na pouti ale nejsou ani tvrdé. Takže záleží, jestli je takové chceš mít - ale nám moc chutnají
anonym
| 14. 11. 2011 16:14
Ahojky a máte už vánoční dekorace? Já jsem to začla řešit teď a našla jsem krásný obchůdek s dekoracemi všeho druhu http://www.noblesse.cz/
Vánoce
anonym
| 24. 11. 2008 06:24
já se těším na tento víkend, protože začíná advent. První svíčku zapaluji při sledování adventního koncertu na ČT. Letos si chci koupit nový věnec a u toho budu asi loupat ořechy na vánoční pečení. Já jsem ještě ze staré školy a řeším i vánoční úklid, ale letos jsem sama doma a tak uklízím průběžně , takže jinak to přehánět nebudu, a taky ráda peču a zajdu do kostela na vánoční koncert, prostě tu atmosféru miluju.
angelwomen
slunko
| 23. 11. 2008 22:01
A Jani, prosímtě, pečete perníčky podle receptu, který bys mi mohla doporučit? Moje perníčky vždycky i po několika měsících byly tvrdé jako kámen a nevím, který recept zkusit, aby to bylo fakt zaručené, protože perníčky miluju a je mi líto je vyhazovat když se s nimi tak piplám, zdobení a tak. Kdybys mohla doporučit, budu jedině ráda
Atevi
angelwoman
| 23. 11. 2008 21:54
Tak koukám, že to máš kolem sebe taky ráda hezky vyzdobené My už jsme dneska pekli perníčky, vždycky je pečeme poslední víkend v listopadu, ale ten příští budu mimo domov, takže jsme je napekli už teď, ať jsou na Vánoce akorát uleželé A s výzdobou taky čekáme na advent-to se zapálí první adventní svíčka a ta vánoční nálada už je prostě doma a nepustí nás
moje krevní skupina
Atevi
| 23. 11. 2008 15:19
Souhlasím s vámi,taky už to začínám řešit co a jak vyzdobím jak to naaranžuji.Když jsem byla na mateřské dovolené tak jsem si stím opravdu vyhrála.Teď mám času míň
,ale výzdobu musím mít vždy.Co nedělám je předvánoční úklid.To neuznávám.Ale tu atmosféru okolo miluji.Moje dcery se už moc těší,hlavně ta starší a když začla mluvit o tom jak se těší na tu výzdobu,naše rodiné tradice a rituály tak jsem zůstala příjemně paf.Jasně o dárcích mluvila taky,ale jsem ráda,že to kouzlo vánoc které s mužem dětem vytváříme je oslovilo jak má.
Ale co dodržuji vždy-výzdobu začínám dávat až první adventní neděli.
zdobení
angelwoman
| 22. 11. 2008 17:54
Tak to musíte mít teda bláznivou sousedku Já také začnu s vánočním zdobením až s Mikulášem a s adventem. Ale zítra pečeme perníčky, takže ty myšlenky na blížící Vánoce se nějak vtírají na mysl Jen jsem uklidila všechny letní ozdoby-kytičky, motýlky, atd. na okno jsem si nalepila malé třpytivé vločky-koupila jsem si je nedávno v květinářství a když teď venku tak chumelí, ispirovalo mě to Jinak souhlasím, že se nemá nic předbíhat
vánoční zdobení
Kloa
| 22. 11. 2008 17:29
Jestli chcete vidět souboj světel s Las Vegas, tak přijeďte k nám sousedka se v tom úplně vyžívá Teda musím podotknout, že hezké to vůbec není, nemá totiž vkus ale alespoň je na ulici více světla než co dokážou osvětlit pouliční lampy Ona se v tom zdobení celkově vyžívá, když před pár týdny slavila s manželem zlatou svatbu, tak to musela dát všem okolo vědět a všude možně - na plot, stromky, okna navěšela nafukovací balónky No, ji se to asi líbí. Osobně mám ráda decentnější výzdobu.
Jinak vánoční zdobení cítím jako jituliik, až dobou adventu. To z mé záclony zmizí jiné motivy a navěším vánoční. Pokud seženeme nějaké větévky, tak si s mamčou samy vyrobíme adventní věnce.
angel
jituliiik
| 22. 11. 2008 15:25
To mi nemusíš vysvětlovat, já jsem to ani nemyslela zle
jituliiik
angelwoman
| 22. 11. 2008 15:08
Ale pochopila jsem tě Také nemám ráda komerční věci, ale zdobení bytu je pro mě věc tradiční a v každé rodině to probíhá asi trochu jinak.
Proč vlastně začínám se zdobením teď-na začátku prosince mi začíná zkouškové období, do toho budu muset chodit hodně na brigádu, protože budou před Vánoci potřebovat posilu a nebudu mít čas řešit výzdobu nebo kupovat týden před Vánoci dárky. A teď konečně o víkendu nepracuju, tak jsem trochu uklidila, vytáhla pár ozdob a tak. Ale jen maličkosti, hlavní výzdoba má čas A kromě toho-Mikuláš je za 2 týdny, takže jsem tě zase tolik nepřeběhla
Spíš mě zajímalo, jestli se už na Vánoce těšíte, jakou plánujete výzdobu, atd. Nechtěla jsem v nikom vzbudit pocit, že má jít honem něco zdobit a řešit. To ať si každý dělá nebo nedělá podle své libosti a nátury
...
jituliiik
| 22. 11. 2008 14:43
To, že je doba "uspěchaná", jsem nemyslela tak, že lidé dělají všechno na poslední chvíli, aby to stihli, jak jsi psala, spíš jsem měla na mysli to, že se předbíhá čas, Vánoce a výzdoba se řeší už od října, po Novém roce zase začnou všichni mluvit o Velikonocích a pořád takhle dokola...
:-)
jituliiik
| 22. 11. 2008 14:16
Ty jsi mě nepochopila
Já jsem neřekla, že řeším výzdobu, cukroví, výdobu a tak až na poslední chvíli, jen mi prostě vadí, že už od konce října visí v obchodech vánoční ozdoby, reklamní slogany hlásají, aby lidé nakupovali dárky, obchodní centra jsou ověšená světýlky...Je to strašně komerční a dost mi to leze na nervy. Pro mě začínají Vánoce až někdy kolem Mikuláše a jen proto, že si v listopadu nezdobím vánočně byt neznamená, že Vánoce neprožívám. To je můj názor, klidně si věšej do bytu ozdoby kdy chceš, to je Tvoje věc.
Já jsem jen napsala, co si myslím.
jituliiik
angelwoman
| 22. 11. 2008 14:07
Uspěchané?? Spíš mi přijde uspěchané, řešit výzdobu, cukroví, atd. na poslední chvíli. Zvlášť, když to člověk dělá jen "aby lidi neřekli", ne proto, že ho to baví a dělá to rád Já mám Vánoce ráda a zdobím si ráda byt i na Velikonoce, apod. A ráda si užívám takovou tu hezkou atmosféru co nejdléle. Pamatuju si, že jsem už od mého dětství na Mikuláše dávali do okna hvězdu, která svítila a ukazovala Mikulášovi cestu Z toho už jsem dávno vyrostla , ale to krášlení domova mi zůstalo. Ale tak každý člověk na to není, u někoho doma ani nepoznáte, že jsou nebo se blíží Vánoce
Nemluvím o nějakém šíleném zdobení-jen třeba dát chvojí do vázy, zapálit hezkou svíčku, apod. Pro mě to souvisí s těšením se na Vánoce, tou hezkou atmosférou, jak za okny sněží, atd. Ale každý to tak asi neprožívá
...
jituliiik
| 22. 11. 2008 13:49
Já teda nevím, ale připadá mi to dost uspěchané, zabývat se Vánocemi nebo snad vánoční výzdobou už v listopadu, a to ještě ani nezačal advent!!!
Ale bohužel dnešní doba je takhle uspěchaná.
smutná zpráva
angelwoman
| 22. 11. 2008 13:01
Vánoce prý mají být opět na blátě, píšou na seznamu (článek zde) Nevím, na kolik tomu věřit, ale tajně si přeju, aby tomu tak nebylo.. Vzpomínám na Vánoce svého dětsví, jak na Štědrý večer venku padal sníh, byl zamrzlý rybník, procházeli jsem se v zasněšeném lese a dávali veverkám oříšky a semínka pod stromy, aby si na Štědrý večer pochutnali, atd. Kéž by i tyto Vánoce byla taková kouzelná atmosféra
vánoce
angelwoman
| 22. 11. 2008 11:45
Tak už cítíte blížící se Vánoce? Na mě už pomalu padá ta sváteční rozjímající nálada
A zdobíte už své bytečky a domečky do vánočního hávu? Já myslím, že rok co rok začínám s výzdobou dřív -asi se s ní chci déle kochat Zatím jsem umyla okna, utřela prach a udělala si v pokoji pořádek, nalepila jse si na rám oken malé zimní vločky a jen co vytáhnu krabice s vánoční výzdobou pustím se do zdobení
A co dárečky? Kupujete nebo necháváte na poslední chvíli? Já už většinu dárečků buď mám koupených nebo je mám vymyšlené. Zvlášť u přítele se rozhoduju z více věcí, takže zatím přemýšlím co vybrat Ale těším se na všechny ty vánoční trhy a akce-na trhy u nás v Ostravě na náměstí a v ČEZ aréně, na trhy na zámku v Kravařích kousek od Opavy, kam jezdíme každý rok, koupíme tam nějaké hezké drobnosti, poslední dárečky a nasáváme tu krásnou vánoční atmosféru

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Alka...
16. 4. 2024 09:17
70219
helena.07
15. 4. 2024 14:30
11772
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Gabriela ediv
21. 1. 2024 20:59
478
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video