Diskuse: antikoncepce

Řadit:
3657
Kamarádka nemá fotografii.
Kloa Poslat vzkaz | 30.4.2007 19:28

Tak snad můžeš být klidná, tak jak jsi HA užila by podle všeho měla antikoncepce účinkovat okamžitě. Jen když se první pilulka vezme 2. až 5. den menstruace, tak je potřeba se chránit ještě dalších 7 dnů, což není tvůj případ ::souhlas::

| 30.4.2007 19:07

vzala jsem si svůj první prášek první den menstruace a s přítelem jsem měla nechráněný styk jsem měla po týdnu prosím odpověz

Kloa Poslat vzkaz | 30.4.2007 12:13

Zdá se mi to až podezřelé, že bys z ničeho nic (teda pokud jíš normálně) zhubla 8 kg, že by tohle způsobila HA. Nechej si zkontrolovat štítnou žlázu.
Dospět už asi moc nedospěješ, když je ti 21, ale hodně tě může změnit těhotenství, abys pak později nelitovala, že jsi tělo nastartovala na přibírání. No těch 51 kg není opravdu žádná sláva, předtím jsi měla váhu opravdu ideálnější. Nejdříve bych zkusila zjistit proč jsem tak zhubla, a moc často to má opravdu na svědomí špatná funkce štítné žlázy, kdyby se nic nezjistilo, zkusila bych možná i tu změnu HA, vcelku za to nic nedáš, až dobereš poslední balení, tak si kup jinou HA a uvidíš, třeba sis to tak vsugerovala, že jsi zhubla po Minisistonu, že po jiné přibereš ::usmev:: 

| 30.4.2007 08:40

Kloa: No,právě už dospěju asi těžko-za měsíc mi bude 21 ... ::placici:: Když jsem s tim byla za doktorkou, řekla mi že to neni s mojí váhou ještě tak hrozný ( přitom měřim 172 a vážim 51kg - takže nic moc) I když se přežírám tak skoro nic nenaberu a jediný co mě napadlo byla HK - Protože jsem začla brát Minisiston a právě po něm jsem dost zhubla (dřív jsem měla 59 kg,což bylo naprosto ideální ). 
Myslíš že je fakt blbost vyměnit HK?  

Kloa Poslat vzkaz | 29.4.2007 20:54

1) Jako, že jsi s Minervou teprve začala a máš v sobě svých prvních 7 pilulek? 2) Záleží taky na tom kdy jsi vzala svou první pilulku, jestli první den menstruace nebo některý z dalších dnů.

Pokud jsi tedy před sedmi dny začala s hormonální antikoncepcí a začala jsi ji užívat první den menstruace, tak bys měla být chráněná a těhotná bys být neměla. Pokud je něco jinak, tak těhotná klidně být můžeš.

| 29.4.2007 19:17

ahoj chtěla jsem se zeptat jestli můžu být těhotná když jsem užívala minervu 7 dní a pak jsem měla nechráněný sex? děkuju za odpověd

ahoj chtěla jsem se zeptat jestli můžu být těhotná když jsem užívala minervu 7 dní a pak jsem měla nechráněný sex? děkuju za odpověd

Kloa Poslat vzkaz | 25.4.2007 22:15

Tak přibírání na váze v souvislosti s hormonální antikoncepcí už se tady hodněkrát probíralo a pokud někdo po HA přibírá, tak to není ta pravá HA a je třeba ji vyměnit za jinou. Myslím taky, že tak to vůbec nejde posuzovat. Já jsem po HA nepřibrala ani kilo, ba ani deko, moje váha když chci tak klesá. Taky určitě záleží na tom kdy ji žena začne brát. Pokud v době, kdy ještě roste, tak nějaké to kilo navíc nejde dávat za vinu HA, protože člověk dospívá. 
Tvůj „problém“ (protože každá si většinou přeje být hubená) už se zde taky někde probíral na jiné diskuzi a prostě hold někdo to tak má a je štíhlý celý život. Nevím kolik ti je let, ještě se lecos může změnit, dospěješ. Pokud je tvoje váha extrémně nízká, tak to zkus probrat i s lékařkou. 
Ale nechat si předepsat HA jen kvůli toho, že snad přibereš je hloupost. 
Tak hodně štěští s přibývajícími kily ::kvetina::

| 25.4.2007 20:17

Hodně holek říká, že po antikoncepci přibralo...Myslíte že to je fakt těma práškama a nebo že když je začaly brát, tak byly prostě ještě v pubertě a tělo se měnilo samo od sebe? Chtěla bych totiž přibrat nějaký to kilčo   a protože se mi to nedaří, napadla mě změna antikoncepce. Myslíte, že to neni blbost,??? díky zuzi

| 25.4.2007 15:29

nevadí to.

| 25.4.2007 15:29

Ahojky:) mozna mam trosku hloupy dotaz, ale nez spolkla pilulku mela jsem ji enjakou dobu v puse, protoze jesem rychle nemohla najit piti, ted nevim jestli to nevadi, kdyz se zacala pod vlivem slin rozpoustet

| 22.4.2007 20:54

diky za rady holky:)
letak jsem cetla, gynekolog mel taky promluvu - sice to na me vsechno chrlil,ale pochopila jsem:o)
mno taky by me nenapdalo, ze neposlechnu letak, je mi jasny, ze tam nepisou pohadky
sem sice strelenec, ale vaznejsi veci hodne zvazuju, tady sem rposte udelala botu
v mym letaku se pise ze zacit muzu brat az do sedmeho dne po menstruaci, taky me trochu zmatlo, gynekolog mi samozrejme rekl jak se ma uzivat, ale ze jestli hrozi sex tak muzu zacit ted (byla jsem tam devaty den po men.) ale vyckat tyden, a ja si to teda jeste o ten den posunula
mno proste uz to nevratim, taky si ted rikam jakej sem blbec::ano-ano::
takze zrejme vydrzim na prirozeny mesicky::souhlas::

Kloa Poslat vzkaz | 22.4.2007 18:21

Jinak ono se většinou uvádí, že po zapomenutí jsi pak při dalším užívání chráněná už po týdnu.... Já bych měla ale strach ::usmev::

Kloa Poslat vzkaz | 22.4.2007 17:34

Protože s HA začínáš, tak tělo hned neoblbuj. Můžeš si svůj třeba i pravidelný cysklus docela rozhodit. Raději počkej do přirozených měsíčků, což bude tak nějak za měsíc, protože tyto měsíčky, které tě čekají asi za týden budou pod vlivem té HA. Tedy po té menstruaci, která tě za týden čeká neužívej HA, počkej na další - přirozenou menstruaci a pak začni užívat pilulky, třeba hned první den, ale nejpozději ten 5. den! Rozhodně prostuduj ten příbalový leták, tam je všechno napsané a není to tak těžké pochopit. Když to takhle všechno uděláš, budeš mít pak už klid, tvůj cyklus pod vlivem HA bude ve stopách tvého přirozeného cyklu. Totiž, kdybys teď pokračovala po 7denní pauze v užívání dalšího plátíčka, tak navodíš a budeš pokračovat v tom jiném cyklu, něco na co tělo není rozhodně zvyklé. Nad ničím bych neváhala a udělala bych to tak jak popisuju, je zbytečné něco spravovat, lepší je začít od začátku tak jak se má a jak je správný postup. A dej si na to pozor.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění