Diskuse: antikoncepce

Řadit:
3731
Kamarádka nemá fotografii.
Miky Poslat vzkaz | 8.10.2007 18:09

No, myslím, že tam jsou nějaká kritéria a ta nesplňujeme. Ale stejně bych asi nechtěla. To už je velký zásah do mého ženství a kdo ví, jak se život zamotá atd....Třeba někdy ještě nějaké mimo chtít budeme, kdo ví, máme samé holky::vysmaty::Já to myslela tak jako že v současné době rozhodně nechci 4 děti, jsme rádi, že vyjdeme, víš. Moje mamka má sterilizaci a doktor jí řekl, že ani to není úplně 100% ochrana před otěhotněním. Takže do toho nejdu.

Kloa Poslat vzkaz | 7.10.2007 22:17

HA určitě není zdravá, stejně jako si to myslím o všem ostatním co nás v dnešní době obklopuje. Vitamíny z mého pohledu taky nemůžou být zdravé a kolik lidí se tím láduje. Pozn. autora a pro rýpaly ::usmev::- nedávám HA do rovnice s vitamíny. Dokonce jedna známá, která užívala vitamíny otěhotněla a na základě těch vitamínů musela na potrat, plodu ty vitamíny uškodily. S Cenapem jsem se setkala a díky některým jejich argumentům jsem jim nepřišla na chuť - např. prohlašují, že HA vede až k rakovinovým stádiům čípku atd.  
Brát HA, nebrat, je o volbě, o prioritách, o životní situaci atd. Zatím ji beru, nadšená z toho nejsem, ale je pro mě menším zlem - momentálně. Můj názor. Tečka ::drsnak::

angelwoman Poslat vzkaz | 7.10.2007 18:43

Centrum neznám, ale souhlasím. HA je škodlivá, to se ví dávno. Ať si říká jakýkoli propagátor HA co chce, stačí si přečíst příbalový leták o vedlejších účincích v jakémkoli balení... V mé antikoncepci např. píšou: “...napětí v prsou, bolest, sekrece, zvětšení, migréna, změny sexuální touhy, deprese, nevolnost, zvracení, průjem, změny tělesné hmotnosti, zadržování tekutin v těle, přecitlivělost, atd“ A to nemluvím o tromóze žil, kterou měla má kamarádka po užívání Diane35...::placici:: A věta v letáku: „Okamžitě přestaňte užívat tablety, pokud zjistíte známky možné trombózy, srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice“ mě vždycky zpraží... ::placici::
Takže já myslím, že když si tohle každý přečte, tak si udělá obrázek na to, jaká je HA svinstvo. Bohužel já nevím o jiné spolehlivé ochraně proti početí...Kondomu 100% nevěřím...::stydlivka:: Nemíním brát HA celý život-chtěla bych s tím tak kolem 26 let nejpozději skončit...Když máte stálého partnera-manžela, rodinu, atd. je to něco jiného...ale jako mladá, chci mít jistotu, že nezkazím život sobě ani žádnému svému nechtěnému dítěti...Vím, že si škodím, ale je to pro mě kompromis ::kocka::

angelwoman Poslat vzkaz | 7.10.2007 18:28

YADINE užívám-požádala jsem o změnu antikoncepce, když jsem brala Diane35-po ní mi bylo hrozně špatně-prý je to antikoncepce, která nejvíce zatěžuje játra...Pak jsem dostala Yadine a jsem spokojená-nevolnosti zmizely (bývalo mi špatně hlavně večer, neměla jsem chuť k jídlu, atd.) a vše je v pohodě... Takže jak je vidět, je to opravdu hóóódně individuální...Člověk musí zkoušet.

Miky Poslat vzkaz | 7.10.2007 17:33

Znáte někdo CENAP? Je to centrum naděje a pomoci. Zabývají se plánováním rodičovství a ochranou před početím podle symptometrální metody. Jde o to naučit se poznávat své tělo, kontrolou hlenu poševního, podle jeho změn poznávat různá období hormonálních změn atd zjednodušeně řečeno. Píšu o tom proto, že toto centrum hrozně haní HA. Podle pí. doktorky HA ničí celý náš organismus a způsobuje potraty, když ji žena vysadí a chce otěhotnět a také problémy s početím atd...Co si o tom myslíte? Znáte někdo toto centrum? Myslíte si, že je HA opravdu tak škodlivá?

Kloa Poslat vzkaz | 6.10.2007 18:21

S touto HA nemám žádné zkušenosti. Ale co ti chci k tomu napsat je to, že <strong>každá žena je jiná</strong>. Proto dej na své pocity. Zkus vydržet první 3 měsíce, tj. balení HA a uvidíš jestli nebude líp. Poraď se se svým gynekologem, řekni mu jak na tebe HA působí a pak HA změň. Mi třeba sedla hned první HA a jsem u ní už několik let.

andrea71 Poslat vzkaz | 6.10.2007 17:42

Holky prosím vás,máte některá zkušenosti s antikoncepci YADINE.Docela má kladné hodnocení,ale mi po ní teda extra nejlépe není.Beru jí první měsíc,ale je to děs.Byla bych ráda,kdyby jste napsaly své zkušenosti.Díky Andrea

Makynka Poslat vzkaz | 30.9.2007 13:42

ne ne, ty časy jsem trochu domotala. Ten průjem byl po 22 hodinách, takže 2 hodiny před užitím :-)) Ale děkuju za odpověď...

Snoopynka Poslat vzkaz | 30.9.2007 13:26

Záleží taky na tom,jak moc akutní to byl průjem..Podle mě mírný nevadí, muselo by to opravdu pročistit celé střeva, protože antikoncepce se vstřebává v tenkém střevě a jak si psala - nejvíce v prvních 4 hodinách..taklže by to podle mě vadit tak moc nemělo...Ale jediné co nehcápu je ta tvoje závorce - tzn. 2 hodinyx před užitím další tabletky..to jako bereš antikoncepci po 12hodinách?

Makynka Poslat vzkaz | 30.9.2007 12:16

Ahojky, mám takový dotaz :-) Pokud jsem měla průjem po 10 hodinách od užití HA(tzn.2 hodiny před užitím další tabletky), tak to snižuje účinnost HA, nebo ne? V příbalovém letáku k mé antikoncepci  jsem se dočetla, že účinek se snižuje pouze do 3-4 hodin po užití tabletky, ale za zeptání a ujištění nic nedám ::usmev::Děkuju

Kloa Poslat vzkaz | 28.9.2007 18:29

Asi ti nezbyde nic jiného než se chránit ještě jinak. Nebo na čas HA vysadit, protože je bez účinku když bereš takovou hromadu antibiotik. Doporučila bych ti zlepšovat imunitu, nevím přesně na jaké nemoci antibiotika bereš, ale zkusila bych nějaké bylinky ze zdravé výživy, prodávají se taky v různých prodejnách s čaji, nasadit více ovoce a zeleniny, vitamín C, čaj s medem, kvůli antibiotik taky zakysané mléčné výrobky. A já bych v případě kdy to není nutné, antibiotika nebrala. Taky je dobré moc neflámovat ::vysmaty:: ať je tělo odpočaté.  

Barbiee Poslat vzkaz | 28.9.2007 13:00

ahojky, chtela bych se zeptat jestli nekdo nevíte jak je to s tou učinností antikoncepce... pri tom když beru antibiotika....::ou-nou:: ja totiž teda nevim... jsem na tom s nemocema dost na štiru... a už třeti mesic tedka mam porad nejake antibiotika nebo píchání ijekci pendeponu... mate s tim nekdo zkušenost?

Pilotka007 Poslat vzkaz | 27.9.2007 18:27

Tak moc děkuji za radu.V příbalovém letáku je napsáno že tyto antibiotika  ovlivňují  učinek některé antikoncepce...takže...  je to jasný...  :-(  

Kloa Poslat vzkaz | 27.9.2007 13:32

Pokud to byly antibiotika, které snižují účinnost HA, tak ještě týden po vysazení antibiotik trvá jejich působení na HA. Ale jsou taky antibiotika, které účinnost HA nesnižují, to by ti měl ale říct lékař nebo lékárník ... Ale raději na nic nespoléhat a v tuto dobu se chránit ještě jinak. Za to nic nedáš a budeš klidná.

Pilotka007 Poslat vzkaz | 27.9.2007 12:44

Ráda bych se vás na něco zeptala: Brala jsem antibiotika a ty snižují účinek antikoncepce.V Pondělí 24.9 jsem antibiotika vysadila.Do kolika dnů se navrátí plná účinost antikoncepce?::svaty:: Myslíte že hned jak se antibiotika vysadí nebo to má pak ještě nějakou dohru?

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění