Diskuse: Nejen u kafíčka, ale i u čaje a zákusku či poháru je příjemný relax

Řadit:
39430
Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 15.1.2019 16:16

Posílám něco ke kafíčku. Je odpoledne, ale pod mrakem a tma. Dnes byla na přání dědy zemlbába, sice nebyla z vánočky, pouze z veček, ale přesto chutnala. Dělala jsem ji i pro mladé, tak zajeli na kafíčko. Vyprala jsem vánoční ubrusy, sice pod stromkem ještě jeden je, ale ten není tak háklivý. Vítr je vyfoukal, to je jediné plus, co nám vítr přinesl. :-( Teď čekám na PPL, má dovézt dědovi sněhule. Jenže ta bude mít asi jako vždycky zpoždění. Sem zajíždí až když končí a tohle počasí lidem na silnici nepřeje. To je jedno, nikam nechvátáme, hlavně ať dojede v pořádku.

Kamarádka nemá fotografii.
Kali Poslat vzkaz | 15.1.2019 14:31

Pěkné odpoledne na kafíčku. Já tu mám jedno uvařené a s chutí ho u Vás
vypiju. Nejdříve se připojuji s blahopřáním Alici. Přeji všechno nejlepší, zdraví, štěstí a klid a pohodu. Ostatní pak přijde samo.
A teď to ostatní. U nás jsou 2 nad nulou a proletuje drobounký sníh. Ale jak do toho dost silně fouká, řeže do obličeje a je pocitově dost zima. Kocouři se mnou vyběhli z kotelny když jsem šla vyvézt popelnici a hned se tlačili zpátky do tepla. To že jsem jim hned nešla otevřít vzali jako urážku a teď se mnou nemluví. Jsou zalezlí za kotlem a nepřijdou na zavolání. Musím počkat až se vytrucují. Je to legrace, jak nás mají mazlíčci vycvičené :-) .
K obědu jsem měla hovězí polévku a houbový paprikáš. 2 - 3x týdně si objednávám obědy ze školní jídelny. Vozí nám je do práce a vaří dobře. Vždycky je ještě nějaký salát takže je jídla až až. Tak kafíčko vypité a já půjdu vyvinout nějakou aktivitu také doma. Pračka čeká na várku prádla a vysavač už se nemůže dočkat až se projede po domě. Možná bych mohla stihnout i tu koupelnu jako Barča. Tak mi držte palce ať nikde v rohu na mne nečíhá lenora a neskočí na mne.
Mějte se všechny prima ;-)

alidka
alidka Poslat vzkaz | 15.1.2019 14:30

Přeji vám pěkné odpoledne.Tady nám trošku padalo,ale v noci mráz a tak je pod mrakem a namrzlé.ALe aspoň se zpomalí ta voda,co byla všude jak tálo. :-) Kali vidím že i tobě se tu líbí,já jsem se taky nedávno přidala a sem tam si chci popovídat :-) dneska jsem povysávala a protřídila časopisy co jsem si odkládala,ale už jsem ven a počkají až budou mít vnoučata sběr ve škole.Tak jim to odvezeme.Ty máš ještě dlouho do důchodu,já už 10 let jsem,šla jsem do předčasného,ale nelituju jsem doma spokojená.Za tři roky mi bude sedmdesát a jest-li se dožiju,tak myslím že si můžu říct že v důchodu jsem si užila velké pohody.Nejvíce ráno,když si můžu vstát jak a kdy chci :-)) já se nehoním,za dětma máme daleko a tak většinou jen doma vařím a uklízím a v létě zahrádka u domu.Teď bylo napilno se sněhem,ale patří to k zimě,i když jak jsme starší tak to zmáhá,ale po troškách se to dalo.Dám si za chvilku kafíčko a i vy mějte příjemný den hello

Kali Poslat vzkaz | 15.1.2019 14:05

TO FOTBAL: Aničko děkuji za přivítání. Máš pravdu, mládí je dnes v kurzu. Systém -ať si mnoho neumím, ale jsem mladá a tak mám nárok- asi funguje všude. S tím se nedá nic dělat. No co, taky budou starší :-P a pak uvidí. A co se mozku a těla týče to je také pravda. Ale u mě je problém, že jak jsem ukecaná tak když je toho na mne moc, vypadnou ze mne nesmysly. To se pak mozek diví, co pusa povídá. A okolí má o zábavu postaráno :-D .

Kali Poslat vzkaz | 15.1.2019 13:54

TO Barča: Barčo. Tak křestním jménem jsem Helena. Obvykle na mne volají Helčo, takže se rýmujeme. Co se týká důchodu - tak to je něco, o čem ještě vůbec neuvažuju. Je to pro mne něco jako obzor. Jak se k němu přibližuji on se mi vzdaluje. Ale s tím přístupem mladých máš pravdu. V létě jsme měli v práci pár brigádnic a když se jedna druhé ptala na můj věk dostala odpověď: „něco mezi 40 a smrtí“. Slyšela je kolegyně :-! Nicméně stačit jim musím a někdy toho mám plné kecky. To asi znají všechny, které ještě pracují. Kočičáci děkují za pozdrav a posílají mňau ;-) .

♥Jarka*Alice♥

Ahoj všem, sem tam tu poletoval sníh, ale je nad 0, takže samá voda. ;-) hello

♥Jarka*Alice♥

děkuji za přáníčka♥

FOTBAL
FOTBAL Poslat vzkaz | 15.1.2019 13:15

Taky u nás večer byla krátká sněhová vánice , cesty nad ránem byly chemicky ošetřené a jelo se dobře . Pěkný den všem na kafíčku .

FOTBAL
FOTBAL Poslat vzkaz | 15.1.2019 13:13

Dnešní oslavenkyni ALICI posílám srdíčko a s ním přáníčko -hlavně zdravíčko , štěstíčko ty naše zlatíčko .♥

Žanet 11
Žanet 11 Poslat vzkaz | 15.1.2019 13:10

TO jana50: Dnes se zadařilo, tady je tvoje náhražka televize :-D :-D :-D .

Barča Poslat vzkaz | 15.1.2019 13:10

TO Miška: Miško.Jako holka jsem tady v te části vesnice neměla žádné kamarádky. Buď to byly prťata, nebo už slečny. Jediný v mém věku tady byl sousedovic kluk. On byl posedlý vláčky. Chodila jsem s ním k trati , já pasla husy a on čekal na každou mašinku . Tehdy jsem věděla o mašinkách i vagónech všechno. Už jsem to zapomněla, ale vím, že se poznávali podle náprav a vždy tam bylo písmeno T . Pak se poznávali vagóny ze Studenky , taky z NDR a kde co jiné. Kluk vyrostl, splnil se mu sen a pracoval na dráze. Pohybovali jsme se kolem hradla a on tam měl znamého pana hradláře a mohl za ním na hrádlo. Mně tam nikdy nechtěl vzít. Prý tam holky nesmí. Jednou jsem dostala odvahu, a když tam byla paní hradlařka, tak jsem ji poprosila a mohla se na hradlo podívat. To byl zážitek. Z vysoka jsem viděla na koleje, na hrádle plno tlačítek, světýlek, telefony na kličku. Tak v tu dobu jsem si vysnila povolání a chtěla být hradlářka. Časem mně to přešlo, ale byly to hezké časy.

Můj tatínek byl ještě ze staré školy a mému kamaradovi schvaloval být ajznboňákem . Vždycky mu říkal. Arnošte, vybral sis dobře. budeš pod penzi. Pro mně to bylo něco, jako by mu říkal, budeš pod drnem,

Co je pod penzi jsem nevěděla. Ale kamarád jen kýval hlavou, tak to asi bylo dobře.
Miško, hezký den.

Žanet 11
Žanet 11 Poslat vzkaz | 15.1.2019 13:08

TO ♥Jarka*Alice♥: I já se připojuji a přeji Ti k Tvému oblíbenému jménu vše nej, nej - hlavně hodně zdraví flower .

Miška
Miška Poslat vzkaz | 15.1.2019 12:35

TO Miška: vlastně tenkrát u ČSD už nebylo zbytí, po revoluci se zavíraly provozy, zavřela se i vlečka VŽKG, ustala nákladní přeprava, snižovali stavy i u nás, tak jsme si hledali jiné místo. Původně jsem dělala dvanáctky, jak na nádraží a přešla na osmičky a volné víkendy. Na jedné straně fajn, ale na druhé bylo lepší, když jsem byla doma sama a mohla si udělat v klidu své různé práce. Bez dohledu a bez připomínek :-D :-D :-D

Miška
Miška Poslat vzkaz | 15.1.2019 12:31

TO Barča: na západ, na západ :-D, kdybys byla na monobloku ve vyšším patře, tak bys mohla vidět i naši střechu, bydlíme u přírodního koupaliště :-) Tak ať kontrola dobře dopadne. A nádraží Svinov bylo dlouhá léta mé pracoviště clamp Jsem vyučená ajznboňačka, posléze jsem si udělala při zaměstnání ekonomku a v roce 1992 jsem od ČSD odešla a šla pracovat do oblasti školství ;-) .

Barča Poslat vzkaz | 15.1.2019 11:31

TO Barča: Už jasno není. Opět hustě sněží. Už jsem musela odmétat. Je leden, tak ať sněží . V létě budeme děkovat za příznivou zimu . Z hor ať to pak odtává pomalu, ne najednou. Voda by nestačila vsáknout .

Dnes jsme se domluvili s mojí internetovou kamarádkou na společném setkání . Jedu do fakultky na kontrolu , pojedu vlakem , abych se s ní mohla v klidu setkat. Až budu v nemocnici hotová, tak ji zavolám a ona pro mně přijede . Chce, abych u ní byla na oběd. Raději bych neotravovala, a pozvala ji na oběd do restaurace. Nechce připustit. Tak to bude na vracečku když přijede ke mně. Mám pro ní malý dárek který ale měl byt pod stromečkem.

Neviděly jsme se delší dobu, pořád se něco dělo. Ale voláme si přes Skype i telefónem, posílame maily, tak o sobě alespoň jednou týdně víme.

Už se nesmírně těším.

Polévka je uvařená, smrad s droždí a kapusty vyvětraný , tak za chvíli budu obědvat. Miško, nejedu do Ostarva autem, ale vlakem do Svinova, tak ti mávat nebudu. Ale z fakultky budu mávat tvým směrem. Jen nevím kterým. Ale to nevadí, pozdrav k tobě přfrčí.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění