Diskuse: Nejen u kafíčka, ale i u čaje a zákusku či poháru je příjemný relax

Řadit:
36166
llenka
llenka Poslat vzkaz | 18.6.2018 07:29

TO ♥Jarka*Alice♥: Ali, já ty noky nedělám, ale vařila je moje mamka a říkala tomu knedlíky „hopdovody.“

llenka
llenka Poslat vzkaz | 18.6.2018 07:27

Dobré ráno, dnes je venku zataženo a připomíná to spíš podzim, tak uvidíme jestli se ukáže během dne sluníčko. Víkend uběhl jako voda, trochu jsme vejletovali, ale jenom po okolí. Byly tady různé akce a tak jsme se jeli s manželem podívat,v sobotu jsme grilovali a včera večer jsem si venku četla, dokud bylo vidět. Byl nádherný večer.Dnes mám v plánu úklid a pak se uvidí. Mějte se krásně hello hello hello hello

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 18.6.2018 07:16

TO ♥Jarka*Alice♥: Tyto noky dělám do polévky. Aby byla změna, jednou dávám hl. mouku a podruhé krupičku. Pamatuji, že je mamka vařila místo nudlí s máslem. Haluškovač, ten jsem se naučila používat na všechny noky i na játrovou rýži. Jde to rychle a hlavně dobré. ;-) Hlavně, že je ti líp. darling

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 18.6.2018 07:04

Dobré ráno a příjemný vstup do nového týdne.Po včerejším odpočinku se pokusím trochu rozhýbat prací. K obědu byla krůta pečená s kachnou a nové zelí. Děda byl nadšený. ;-) Dnes budou brambory a mléko. :-D Hezký den hello

♥Jarka*Alice♥

Dnes jsem si udělala ty nejobyčejnějsí nočky a snědla je suché, to na můj žaludek, protože jsem měla hlad, což je dobré znamení - 1 hrnek mouky (polohrubá, hrubá nebo i krupička) 1/2 hrnku studené vody, špetka soli. Smíchat a lžící odkrajovat nočky do vařící vody, ale jde to i přes haluškovač. Jak vyplavou jsou hotové. Jsou dobré ke špenátu nebo smíchat s podušeným zelím a k tomu kousky dušeného vepřového masa. Ovšem já je můžu i nasladko, čímkoliv posypané - cukr se skořicí, osmažená strouhanka, granko - a polité trochou másla anebo smíchané s ovocnou omáčkou. A kdo by chtěl nočky výživnější a dražší, dá mléko, o trochu méně a vajíčko. I tak to jde.Je to jednoduché a rychlé. ;-)

♥Jarka*Alice♥

Přeji pohodovou neděli.♥

♥Jarka*Alice♥

TO jana50:Na fotce máš rýmovník?

♥Jarka*Alice♥

TO yelnacka@seznam.cz: Na Hané je sucho a v lese ani prašivka, jak se říká. Myslím, že jinde je situace přece jen trochu lepší.

Kamarádka nemá fotografii.

Přeji krásné nedělní ráno .

Syn z rodinou a psem odjel až pozdě večer. Zůstali na večeři a nechali nám tady po sobě jen čurbes.

Měla jsem všechno hezky uklizené a musím na úklid skočit znovu. Ještě že už máme myčku. Ta dostala včera do těla.

Musím se naučit na stará kolena říkat ne ! Chtěli jsme mít s mužem klid před bouří, než je tady budu mít všechny skoro celé 2 měsíce. Kdybych ale včera odmítla hlídaní, tak bych měla pocit, že synovi a snaše nedopřejí ani trochu radosti. Protože kdo ví, jak to bude se sjízdnosti vody v létě. My z manželem pak utečeme alespoň na týden do města, to si moje děti ty své budou na chalupě hlídat sami. Nám se trochu zacelí pocuchané nervy a zase můžeme nastoupit na plný úvazek do toho blázince.

Pak budeme mít ještě pár dnů klid, to odjedou všichni na společnou dovolenou . Ale v tuto dobu k nám přijede moje sestřenice s dcerou a její vnučkou. Jak to bude třeba za pár let nevím, tělo už teď někdy protestuje. Dcera mi říká, že by chtěla mít tolik elánu jako mám já, ale to mně nevidí v noci, kdy nevím jak bych položila nohy aby nebolely .

Dnes taky ostřihám odkvetlé růže a jiné kytky, manžel obere ostružinomaliny . Letos je obrovská úroda. Přijdou do mrazáku.

Teď volal na manžela soused, že včera v TV ukazovali jak rostou u nás houby. Tak se půjdou zítra podívat. Sama jsem zvědavá, jestli něco najdou. Už bych si ráda dala pořádnou smaženici a houbačku. Letos jsme už měli trochu smaženice, ale bylo v ní víc vajíček než hříbku.

Už vytáhnu vysavač a jdu na to lípové okvětí co tady zase všude natahali. Lípy dělají nepořádek po celý rok. Už z nich začínají padat ty kuličky.

Koliduš
Koliduš Poslat vzkaz | 17.6.2018 06:59

Přeji dobré ráno a odpočinkovou neděli. ;-) Co bude k obědu, nevím. ;-) Jedeme na oběd k mladým a bude to překvapení.Syn rád vaří různé speciality a děda? Stará konzerva, tomu to nejede. Já si na rozdíl od něj pochutnám, protože doma vařím samou klasiku. Včera jsem byla trochu pracovitá, kdybych takhle mohla každý den, byla bych ráda.Hezký den hello

jana50
jana50 Poslat vzkaz | 16.6.2018 17:49

Přeji vám příjemné sobotní odpoledne,
před chvílí jsme se vrátili s taťkou z oslavy švagrových narozenin,slavil70tiny.
Teď už si budu užívat důchodu,ale zítra,to po ránu „vyrazím“ na okurky,už mi jich zase hodně vyrostlo ve skleníku.Třešně, během pár deštivých dní ,jsou moc pěkné,skoro černé,ta moje mužská posádka mi je musí otrhat,jinak si třešní špačci užívají,co hrdlo ráčí :-) .Tak na zítra plán práce mám udělaný,snad ho i splním? :-) .
Užijte si hezky zbytek dne a neděle,ať se vydaří podle vašich představ hello A ještě jsem chtěla pochválit ,Korušku,je to moc pěkná psí slečna clamp clamp clamp

♥Jarka*Alice♥

Jelikož je mi mnohem lépe venku než doma, tak jsme se byli projít po lese. Při té příležitosti jsem se dívala po borůvkách, ale tady nerostou, i když za mého dětství rostly a v tom samém lese. No doba je jiná a všechno se mění nějak k horšímu, aspoň já mám ten pocit. :-( Navíc u nás lesy ničí kůrovec a ve velkém je kácí. :-(

♥Jarka*Alice♥

TO Koliduš: ..mužovi chutná, já raději rohlíky dva dny staré..

♥Jarka*Alice♥

TO Ywett: Díky, zeptám se na ni v bylinkové prodejně. Chleba je dobrý, ale sní ho manžel sám, protože na můj žaludek to momentálně není, já raději gumové rohlíky. Ale peču ho často, tak až se vykurýruji, tak znovu udělám. ;-)

Ywett
Ywett Poslat vzkaz | 16.6.2018 14:51

Přeji pěknou a slunečnou sobotu. Dnes nebudu asi nic dělat. Večer jsem si musela vzít prášek na bolest a tak budu jenom odpočívat.
Chystám se sledovat příběh princezny Diany. V noci jsem si ho pustila, ale začal mi učinkovat prášek proti bolesti a tím pádem se dostavila ospalost. Takže si to pustím teď a od začátku. Kdo chce, může se ke mně přidat, je to pěkně zpracované.
https://www.youtube.com/watch?v=Zn08GtD50LY

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění